12 maddede burca göre para biriktirme yöntemleri

Mali konular hayatın gerçeklerinden birisidir. Birçok insan bu konularda bir tür mücadele içerisindedir. Endişe, stres ve kaygı hızlı bir şekilde artış gösterir. Bu nedenle para biriktirmek her insanın istediği şeylerden birisidir. Peki burcuna göre para biriktirme yöntemin ne olabilir? Bu konuda seninle birkaç bilgi paylaşacağım.

Mali konular hayatın gerçeklerinden birisidir. Birçok insan bu konularda bir tür mücadele içerisindedir. Endişe, stres ve kaygı hızlı bir şekilde artış gösterir. Bu nedenle para biriktirmek her insanın istediği şeylerden birisidir. Peki burcuna göre para biriktirme yöntemin ne olabilir? Bu konuda seninle birkaç bilgi paylaşacağım.

2021 yılının Çin astrolojisinde Metal Öküz Yılı olması sebebiyle bu konuda bazı iyi haberlerin olduğu doğrudur. Bu herkes için beklenmedik bir şey sağlamasa bile cüzdanlarını sıkılaştırmak, sakince ve özenle tasarruf etmek ve harcamak uzun vadeli sonuçlar getirebilecek girişimlere başlamak için doğru türde enerji sağlayan bir durumdur.

Koç

ariesKoç erkeği ve Koç kadını olarak ateş elementi tarafından yönetildiğini biliyor olabilirsin. Bu ateş elementi sana biraz dürtü odaklı ve aynı zamanda kendi kendine yetme imkanı tanır. Hiç şüphesiz Koç burcunun en önemli niteliklerinden ikisi tam olarak budur.

Fakat para biriktirme söz konusu olduğunda bu eğilimin farkında olman gerekir. Dürtü odaklı, riskli ve düşüncesiz olman bir tesadüf değildir. Anında tatmin olmayı takdir edersin ve bu nedenle para biriktirme konusunda kendine hedefler koymalı ve hedeflere ulaştığında kendin için ödüllendirme sistemi geliştirirsin.

Bu durumdan fayda elde etmek için dürtü odaklı söz konusu dünyayı nasıl kontrol edeceğini öğrenmen gerekecektir. Bu yüzden ilk önce yeni projelere hemen atlama sevdandan vazgeçmelisin. Bu sana ayaklarını yere sağlam basma konusunda yardımcı olacaktır. Her zaman ufak puntolarla yazılmış detayları gözden geçirmelisin.

Boğa

taurusBoğa kadını ve Boğa erkeği toprak elementi tarafından yönetilirler. Bu nedenle Boğa burcu sıkı çalışmaya ve istikrara adanmış bir burçtur. Bu bazen kariyer yerleşiminin durgunluğuna neden olabilecek faktörlerden birisidir. Dolayısıyla hem artı hem eksi yönü olan önemli bir durumdur.

İş yerinde aktif olarak ilerliyor olmana bakılmaksızın dünyevi zevklerini azaltarak para biriktirebilirsin. Çökmekte olan arzularından zevk aldığını biliyor olmalısın. Bununla birlikte, biriktirmeye çalışırken kısıtlama pratiği yapmak için çok uygun olacağını unutmamalısın.

Harcamalarını belirli bir perspektifte tutmaya çalışmalısın. Dolayısıyla harcamalarını karşılamayacağın zaman aşırıya kaçmamaya çalışmalısın. Takım çalışmasından ve finansal çabalar konusunda başkalarına beyin fırtınası yapmalısın. Bu, uzun vadeli planlar yapmak için mükemmel bir zaman olacaktır.

İkizler

geminiİkizler kadını ve İkizler erkeği hava elementi tarafından yönetilirler. İkizler karar verme sürecinden hoşlanmama eğilimindedir. Fakat dürtü odaklı satın alımlar gerçekleştirme eğilimindedir. Bu, hedeflerin için tasarruf etmeye çalışırken çeşitli sorunlara neden olabilecek durumlardan birisidir.

Bir şeye değer biçmeden önce daha büyük bir satın alma işleminin değerini düşünmek için en az bir hafta ayırmaya çalışmalısın. Bu, gerçekten ihtiyacın olup olmadığını anlamak için sana zaman verecektir. Yoksa sadece bir ani satın alım gerçekleştirmiş olursun.

Mali durumunu yakından takip etmek ve her hafta kendine bir bütçe belirlemek isteyebilirsin. Tamamen çalış, kendine ayrılmış vakte ihtiyaç yuk felsefesinden pek memnun değilsin. Bu yüzden abartıya kaçmadığından emin olmalısın. Eğlenceli şeyler için de biraz nakit ayırmayı düşünmelisin ama dediğim gibi aşırıya kaçmamalısın.

Yengeç

cancerYengeç kadını ve Yengeç erkeği olarak sadece kendi finansal istikrarın ile ilgilenmezsin. Aynı zamanda çevrendekilerin durumlarıyla da ilgilenirsin. Sadece bu değil, ailene bakmak için istenmeyen işleri kabul etmeye razı olursun.

Tipik olarak savurgan bir yapın olmadığı doğrudur. Fakat önemli olduğunda para harcamaya hazırsın. Para biriktirirken sezgilerine güvenmeli ve kendin için biraz tasarruf gerçekleştirmeyi ihmal etmemelisin. Sorumluluk sahibi olmayı sürdürürken paranın tadını çıkarmaya devam edebilirsin.

Beklemediğin şekillerde para kazandığını fark edebilirsin. Bunlar bazen biraz inişli çıkışlı ve dengesiz olabilirler. Her şeyi bir öğrenme eğrisi olarak ele almalısın. Kendine hedefinin ne olduğunu sormalısın. Amaç para kazanmaksa o hedefe bağlı kalmalısın.

Aslan

leoAslan kadını ve Aslan erkeği olarak ateş elementi tarafından yönetilirsin ama sen ateş elementinin en dinamik burcu durumundasın. Hayattaki en güzel şeylerin tadını çıkarırsın. Bu durum para biriktirmeye çalışırken bir sorun oluşturabilir. Pahalı zevklere sahipsin ama bu para biriktiremeyeceğin anlamına gelen bir şey değildir.

Satın alırken neyin önemli olduğunu öncelik haline dönüştürmen gerekir. Bunları dikkate aldığın zaman para biriktirmenin kilidini açmış olursun. Finansal hedeflerine ulaşana kadar kendine bir bütçe yapmak ve buna bağlı kalmak iyi bir fikir olabilir.

Kendine iş ve eğlence için bir bütçe belirlemelisin. Harcamalarının ve gelirinin günlüğünü tutmalısın. Bu yıl ne kadar organize olursan, uzun vadede o kadar mutlu olursun. Bir şeylerin izini kaybetmek kolay olabilir. Bu yüzden bir finans günlüğü tutmak senin için mükemmel bir çözüm olabilecektir.

Başak

virgoBaşak kadını ve Başak erkeği para söz konusu olduğunda en iyi burca ev sahipliği yaparlar. Her zaman sıkı çalışmanın meyvesini vereceğini göreceksin. Genel olarak kendini sorumlu tutarsın ve ayakların yere sağlam basar. Bu nedenle para biriktirmek diğer burçlara göre senin için çocuk oyuncağı gibi bir şeydir.

Aslında, yağmurlu bir günü kurtarmak için senin güvenilir ve biraz da insanüstü yeteneğin olmasaydı başkalarının hali perişan olabilirdi. Diğer burçlar istedikleri kadar savurgan olabilirler ama bir dürtü merakı olduklarında senin kapını çalarlar. Para biriktirme konusunda herkesin aradığı odak noktalarından birisidir.

Biraz eğlenme hakkın olduğunu unutmamalısın. Beklenmedik iyi haberlerle karşılaşma potansiyelin her zaman vardır. Yaptığın şeyi yapmaya devam etmelisin ama dikkatsiz olmamalısın. Odaklanmalı ve kararlı olmalısın, ödüller mutlaka senin kapını çalacaklardır.

Terazi

libraTerazi kadını ve Terazi erkeği maalesef biraz savurgandır ama sadece para konusunda böyledir. Terazi, kesinlikle istediğin zaman tasarruf etmekten daha fazlasını yapabilecek potansiyele sahiptir. Kişisel ikramlar ve lüksler bir nimettir ve tüm kalbinle onlardan zevk almana rağmen yağmurlu bir gün için para biriktirmenin önemini bilirsin.

Sen denge konusunda ustasın. Para biriktirme söz konusu olduğunda biraz analitik düşünceye ihtiyacın vardır. Bu dengeye şu sıralar her zamankinden daha çok ihtiyacın olacaktır. İşlerin biraz sallantılı gidebilir. Bu yüzden bu yıl güvenli tarafta kalmak en iyisidir.

Terazi burcu olarak her zaman güzel şeylerle ilgili savurganlık yapma arzunu dizginlemelisin. Arada sırada belki bu kadar sıkı düşünmeye ihtiyacın olmayabilir. Fakat önümüzdeki dönemlerde karşılaşacağın bazı masraflar söz konusu olduğunda kendini dengede tutmanın önemini bir kez daha anlamış olursun.

Akrep

scorpioAkrep kadını ve Akrep erkeği su elementi tarafından yönetilir ve aynı zamanda sabit bir burca ev sahipliği yaparlar. Bu yüzden ne istediğini bilirsin. Dışarı çıkıp onu elde etmekten korkmazsın. Doğan gereği rekabetçi ve içgüdüne güvenen birisin. Ayrıca iş hayatında agresif olabilme potansiyelin vardır.

Burcunun gizemli yapısı nedeniyle paranı belli bir yerde saklama arzusuna sahip olabilirsin. Örneğin, partnerinin bilmediği bir banka hesabına sahip olabilirsin. Herhangi bir harcama alışkanlığı söz konusu olduğunda ise kendini temiz çıkarmaya istekli olman gerekir.

Mali konularda dürüst olmamak partnerinle arandaki ilişkide çekişmeye yol açabilecektir. Para konusunda kavga etmek ilişki uyumsuzluğunun önde gelen nedenlerinden birisidir. Takım çalışması her zaman senin lehine çalışabilecektir. Başkalarıyla ne kadar çok çalışırsan başarı şansın bir o kadar artış gösterecektir.

Yay

sagittariusYay kadını ve Yay erkeği ateş elementi tarafından yönetilirler. Ama gizli bir yönetici daha vardır ve bu yardımseverlik gezegeni Jüpiter’den başkası değildir. Muhtemelen, parayı elde etmek senin için çok zor olmayacaktır. Bir şekilde kumar oynamaktan zevk alan bir yapının olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Finansal geleceğin konusunda her zaman iyimser olursun. Genel olarak düşük olduğunda çok fazla endişelenmezsin. Herkesin senin gibi finansal belirsizlikle başa çıkamayacağını hatırlaman gerekecek. Para biriktirmeye çalışırken sorumluluk duygusu uygulaman gerektiğini unutmamalısın.

Önümüzdeki dönemlerde çok fazla heyecan yaratan bazı beklenmedik fikirlerle karşılaşabilirsin. Fakat içinde bulunduğumuz dönemin topraklama enerjisi seni tedbirli davranmaya teşvik edecektir. Herhangi bir sıçrama ve sınırlama yapmamalısın ama her zaman küçük detaylara dikkat etmelisin.

Oğlak

capricornOğlak kadını ve Oğlak erkeği Satürn gezegeni tarafından yönetilir. Hayatındaki birçok faktörde olduğu gibi para biriktirme söz konusu olduğunda yine aşırı disiplinli bir hal söz konusu olacaktır. Bunu aynı zamanda sahip olduğu element olan toprak elementine borçludur.

Ufukta bazı beklenmedik iyi haberler olabilir. Olayların alışılmadık bir yöne gittiğini görebilirsin. Ancak istikrar söz konusudur ve bu nedenle söz konusu noktada yapılacak en iyi şey planlamak ve hazırlık yapmaktır. Neye ihtiyacın olduğunu ve neye ihtiyacın olmadığını not ederek hareket etmelisin.

Oğlak burcu ezelinden beri tutumlu olabilen bir burçtur. Bu nedenle para biriktirmek onun için çocuk oyuncağı gibi gelebilir. Ona özgü önerilerden ziyade tutumluluğunu devam ettirmesi gerekliliğinin altını çizmek gerekir. Tutumlu olmaya devam etmelisin. Böylece banka hesabının geleceğini garanti altına alabilirsin.

Kova

aquariusKova kadını ve Kova erkeği hava elementi tarafından yönetilirler. Bir çalışma seni zihinsel olarak uyarıyorsa çok çalışma potansiyeline sahip olursun. Modern ve yaratıcı olduğunu unutmamalısın. Bu nedenle her zaman yeni fikirler üretmeyi başarabilirsin.

Genellikle hayır kurumlarına ve kar amacı gütmeyen işlere doğru çekilmen söz konusudur. Sadece yenilikçi bakış açılarından zevk almazsın, aynı zamanda gerçek bir hayırsever olarak hareket edersin. Paradan tasarruf ederken kendine muhafazakar bir kısıtlama uygulamazsın.

Bunun yerine kendine özgü fikirleri ve konseptleri uygulama yoluna gidersin. Her zaman insani doğanın ön planda olduğunu unutmamalısın. Dönüştürücü bir dönemden geçtiğimiz için evrenin kendisinden sana rehberlik eden mesajlar alabilirsin. Mali durumun yardımseverlik ve gösterdiğin şefkatle bağlantılı olacaktır.

Balık

piscesBalık kadını ve Balık erkeği için para biriktirmek söz konusu olduğunda kırmızı bayraklar dalgalanır. Çünkü Balık burcu için para biriktirmek çok zor bir şeydir. Sevecen birisin ve hayatta parasal kazanımın ötesinde bir anlam bulursun. Para biriktirmen gerekiyorsa hazırlı olman gerekir.

Kendi başına mali işler yapmaya alışkın olmadığın için bir muhasebeci veya mali danışmanın hizmetinden yararlanabilirsin. Bunu senin için yapan bir profesyonel varsa yoluna devam etmene yardımcı olabilir. Sadece kafanın içinde çok fazla zaman harcamamaya dikkat etmelisin.

Bir şekilde kaçış yoluna doğru sürüklenirken gerçek dünyada biriken bazı şeylerle karşılaşabilirsin. Kendini toprağa bağlamak bu nedenle iyi bir fikir olabilir. Bu sayede gerçeklere dayalı kalabilir ve mali durumlarda daha iyi adımlar atabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...