Etiket üretkenlik

zaman kazanmak için yöntemler

Zaman kazanmak için 16 harika ipucu

Sana bir sır vereyim mi? Gün içerisinde, yaşayan herkes ile aynı miktarda zamana sahipsin. Tek eksiğin zaman yönetimi konusunda biraz sıkıntı yaşamaktır. Dünyanın en başarılı insanlarının bile günde 24 saatleri vardır. Bu insanların yaptıkları şey ise zaman kazanmak için belirli ipuçlarını takip edip zamanı daha iyi kullanmaktır.
Read More
zihinsel enerjiyi iyileştirmenin yolları

Zihinsel enerjiyi iyileştirmenin 13 yolu

Peki zihinsel enerji nedir? Algılamayı, hatırlamayı ve düşünmeyi içeren zihinsel süreçlere güç veren ilkedir. Beynimiz sürekli olarak birçok seviyede çalışır. Zihnimizi her kullandığınızda zihinsel enerjimizin bir kısmını tüketiriz. Elbette onu iyileştirmenin çeşitli yolları vardır.
Read More
zaman sınırıyla başa çıkmak için ipuçları

Zaman sınırıyla başa çıkmak için 13 ipucu

Birçoğumuz için işte veya okulda karşımıza çıkan zaman sınırı veya son teslim tarihi bazen başa çıkması çok zor bir durum olur. Bazen ise hiçbir şey yapmana gerek kalmadan süreç çözülür. Sıkı zaman sınırı strese yol açar ve bu stres karşısında eriyip gitmen söz konusu olabilir.
Read More
üretkenlik için bırakılması gereken alışkanlıklar

Üretkenlik için bırakman gereken 10 alışkanlık

Alışkanlıklarımız yapacağımız şeyleri belirler. En azından bir görevi yaparken ne kadar verimli olacağımız sahip olduğumuz alışkanlıklara bağlı olarak değişir. Üretken olabilmek için mutlaka uzak durmamız gereken alışkanlıklar vardır. Bunu başarmak için öncelikle bu alışkanlıkları tanımamız gerekir.
Read More
zaman yönetimi için pratik öneriler

Zaman yönetimi için 8 pratik öneri

Zaman yönetimi sunacağı tüm faydalarla birlikte hayatının hemen hemen her yönünü geliştirmene yardımcı olacaktır. Kısaca özetlemem gerekirse zaman yönetimi, mutlu, üretken, fırsat dolu bir yaşam için oldukça önemli bir bileşendir. Bu bileşene sahip olmak için yapman gereken bazı şeyler vardır.
Read More
mutsuz insanların belirgin özellikleri

Mutsuz insanların 18 belirgin özelliği

Mutsuzluk insanı kolayca etkisi altına alabilen bir duygudur. Seni kemirir ve kolayca etrafındaki insanlara bulaşabilir. Bu nedenle, mutsuzluk sadece insanın kendisini etkilemez. Bazen belirli koşullara bağlı olur. Fakat mutsuzluk büyük ölçüde kendi düşünce, davranış ve alışkanlıklarımızdan gelir.
Read More
erteleme hastalığına nasıl engel olunur

9 etkili adımda erteleme alışkanlığından kurtulmak

Erteleme hastalığı, hepimizin bir noktada karşılaştığı durumlardan birisidir. İnsanlar var oldukları günden bu yana kendileri için önemli olan meseleleri ertelemek ve önlemek için mücadele ederler. Daha üretken anlarımızda, ertelemeyi durdurma konusunda bir çözüm ürettiğimiz zaman kendimizi daha mutlu ve başarılı hissederiz. Bu nedenle söz konusu hastalığa veya probleme çözüm bulabilmek çok önemlidir.
Read More
alışkanlık takip uygulamaları

Hedefe ulaştıracak 12 alışkanlık takip uygulaması

Alışkanlıklar konusunda kontrol sende olmalıdır. Bu gerçekten zor bir iş olsa bile imkansız değildir. Çünkü birçok alışkanlık kendiliğinden ortaya çıkar ve zaman içerisinde gelişim gösterir. Alışkanlıklarını takip etmek ve zararlı olanlardan kurtulmak için çeşitli araçlardan faydalanabilirsin.
Read More