Etiket yaşam tarzı

kendine güvenmenin yolları

Kendine güvenmenin 12 yolu

Yıllar boyunca hayallerinin peşinden gitmeni engelleyen bir şey varsa bunun başarısızlık korkusu olduğunu bilmelisin. Bu korkunun üstesinden gelmek için kendine güvenmen gerekir. Kendine güven konusunda eksikliğin varsa bugün olduğu gibi sadece yerinde saymış olursun. Bu hemen hemen birçoğumuzun yüzleşmek zorunda olduğu bir şeydir.
Read More
uykuya dalmak için 4-7-8 tekniği

60 saniyede uykuya dalmak için 4-7-8 tekniği

4-7-8 tekniğini aynı zamanda "rahatlatıcı nefes" olarak bilinen bir solunum tekniğidir. Bu tekniğin içerisinde 4 saniye nefes almak, 7 saniye nefesi tutmak ve 8 saniye nefes vermek yer alır. Bunları ardı ardına tekrarladığın zaman vücudun rahatlamış olur. Böylece uykuya dalmak için daha hafif ve daha hazır bedene sahip olmuş olursun.
Read More

İyi bir uyku için 8 altın öneri

İyi uyumak, zihinsel ve fiziksel sağlığını doğrudan etkiler. Kısa ve sağlıksız bir uyku uyuyarak gündüz enerjini, üretkenliğini, duygusal dengeni ve hatta kilonu ciddi şekilde etkileyebilirsin. Birçok insan gibi her birimiz her gece ihtiyacımız olan uykuyu alabilmek için çaba gösteririz. İyi bir uyku uyumak imkansız gibi gözükebilir ancak kontrolün sende olduğunu unutmamalısın.
Read More
başarılı insanlardan önemli öneriler

Başarılı insanlardan 10 başarı önerisi

Başarılı olmanı sağlayacak sayısız kitap ve blog yazısı ile karşılaşmış olabilirsin. Başarının tanımı herkes için farklı olduğu için sunulan başarı adımların işe yaramaması durumuyla karşı karşıya kalabilirsin. Fakat başarılı insanların sunduğu ipuçları bunlardan epey farklıdırlar.
Read More
müzik dinlemenin inanılmaz faydaları

Müzik dinlemenin 14 inanılmaz faydası

Müzik dinlemek özellikle zihinsel sağlık açısından ekstra değerlidir. Çünkü müzik zihinsel sağlığımızı iyileştirir. Fiziksel sağlığımız açısından ise durum farklı değildir. Müzik dinlemek fiziksel sağlığımızın çok daha iyi olmasını sağlar. Ama müzik dinlemenin faydaları bunlarla sınırlı değildir.
Read More