Hakkında

Gri Sayfalar’a hoş geldiniz! Ben Kaan Karadeniz. Bu sitede yer alan içeriklerin yazarıyım. Gri Sayfalar, yayın hayatına 2010 yılında başlamış bir blogdur. İnsanların okuma alışkanlığına sahip olabilmesine ve sahip oldukları okuma alışkanlığını geliştirebilmesine katkı sağlamak istemekteyim. Bunun dışında, insanlara okumak isteyebilecekleri kitaplar hakkında satın alma işlemini gerçekleştirmeden önce bilgi sunmak için çaba göstermekteyim.

  • Blog adresinin bir kısmı kitap tavsiyeleri ve kitap listelerinden oluşmaktadır. Kitap tavsiyeleri, okunması gereken kaliteli kitaplardan bahsedilen bir alandır. Kitap listeleri ise okuyucuların keyifle göz atabilecekleri ve istedikleri konu veya düşüncelerle ilgili kitaplara tek bir sayfadan ulaşabilecekleri yerdir. Bunun dışında, kitap yorumları kısmında okuduğum ama kitap tavsiyeleri arasına dahil etmek istemediğim kitaplardan söz etmekteyim.
  • Okuma alışkanlığıyla ilgili temel bilgiler sunarak bu konuda kapsamlı bilgiler sunmaya çalışmaktayım.
  • Kitaplardan ve okuma alışkanlığından faydalanan insanların kişisel gelişimlerine daha fazla katkı sağlayabileceğini düşünmekteyim. Bu tezimi doğrulayabilecek araştırmalarımı ve fikirlerimi kitaplarla kişisel gelişim başlığı altında insanlara sunmaktayım.
  • Kişisel ilgi alanlarından biri olan tarih alanında yaptığım araştırmalar sonucunda ilginç bulduğum hikayeleri ve bilgileri özgün anlatımımla aktarmaya çalışmaktayım.

İşin özü, Gri Sayfalar aracılığıyla insanlara kitap okumayı sevdirmek istemekteyim. Kitaplarla bağlantılı olan her alanda okuyucularıma bilgiler sunarak onların gelişimlerine katkı sağlamak hedeflerim arasındadır.

Gri Sayfalar’ın görsel tasarımı Oğuzhan “Ashandle” Cihangir tarafından yapılmıştır.

Sitede Yapılan Önemli Güncellemeler

  • 2016 EylülKültür Sanat ve Nitelikli Hayat kategorileri ile bu kategorilerde yer alan yazılar siteden kaldırılmıştır.

Hakkımda: Kaan Karadeniz

Tekrardan merhaba, ben Kaan Karadeniz!

1989 yılında İstanbul’da doğdum. Lisans öğrenimimi İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünde tamamladım. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. Kütüphanecilik ve arşivcilik üzerine eğitim almış olmama rağmen kendimi kütüphaneciliğe daha yakın hissetmekteyim. Arşivcilik konusunda ise tarihi arşivlere olan ilgim ve merakım devam etmektedir.

Herhangi bir yere bağlı olmayan yani tabiri caizse işsiz bir kütüphaneci durumundayım. Umutsuzluğa kapılmak yerine kendi markam olan Gri Sayfalar üzerinden kitaplarla olan çalışmalarımı sürdürmekteyim. Kitapların insan hayatında çok farklı bir yere sahip olduğunu düşünmekteyim. Bu düşünce ve fikirlerimi ise kişisel blog üzerinden sizlerle paylaşırken aynı zamanda kitapların faydalarından ve avantajlarından bahsederek okuma alışkanlığının sayısız niteliklerinden söz etmeye çalışmaktayım.

Aktif Çalışmalarım/Projelerim

Katkıda Bulunduğum Çalışmalar

  • EditörBlog Yazarlığına Giriş (2015). Timur Demir’in hazırlamış olduğu blog yazarlığıyla ilgili e-kitap.