Etiket motivasyon

Ezoicreport this addaha iyi bir gelecek için gerekli hedefler

Daha iyi bir gelecek için gerekli 10 hedef

Başarısız biri olman durumunda hayatını değiştirecek tek bir hedefin peşinden gitme arzusuna sahip olabilirsin. Belki amacın forma girmek, bir iş kurmak veya evlenmek olabilir. Bir ev satın almak, terfi etmek veya uçsuz bucaksız bir seyahat peşinde olabilirsin.
Read More
başarılı insanlardan öğrenilecek motivasyon önerileri

Başarılı insanlardan 10 motivasyon önerisi

Hayallerine ulaşmak için disiplin, azim, cesaret ve güçlü vizyona ihtiyacın olacak. Yıllarca sıkı çalışmalısın. Fakat bunların yanı sıra oldukça motive olmalısın. Motivasyon olmadan, erteleme veya tükenmişlik yaşarsın. Gerçek olacağına yemin ettiğin o hayale olan ilgini kaybedeceksin.
Read More
büyük başarısızlıktan sonra ayağa kalkmanın yolları

Başarısızlıktan sonra ayağa kalkmanın 8 yolu

Hepimizin bildiği bir gerçek var. Her birimiz başarısızlığın ne kadar yıkıcı olabileceğinin farkındayız. İşinden kovulmak bunun en önemli örneklerinden birisidir. Büyük bir başarısızlık yaşamak çok fazla acıyı beraberinde getirir. Başarısızlık seni ezer, özgüvenini bozar ve moralini alt üst eder. Hiçbir şeye değmediğini düşünürsün.
Read More
motivasyon eksikliği

Motivasyon eksikliği nasıl giderilir? 8 etkili yol

Ne kadar başarılı olursan ol zaman zaman bir şeyler yapmak için motivasyon eksikliği yaşayabileceksin. Oldukça etkili ve başarılı insanların bile motivasyon eksikliği yaşadığı zamanlar vardır. İlerlemeni sağlayan şey ise "motivasyon eksikliği" yaşadığın dönemle başa çıkma yollarıdır.
Read More
her gün motive edecek olumlu düşünceler

Her gün motive edecek 11 olumlu düşünce

Olumlu düşüncelerin gücünü inkar etmek mümkün değildir. Her ne kadar bazen bir klişeyi andırsalar bile olumlu düşünceler önemlidirler. Olumlu düşünmenin zihinsel ve fiziksel faydaları oldukça fazladır. Sana güven verir, kendine güvenini geliştirir ve motivasyonunu artırır.
Read More
psikolojik dayanıklılık geliştirmenin yolları

Psikolojik dayanıklılık geliştirmenin 9 yolu

Psikolojide psikolojik dayanıklılık (resilience) anlamına gelen bir terim vardır. Bu, sıkıntı, travma, tehditler, ilişki sorunları, sağlık sorunları ve finansal faktörler gibi önemli stres kaynakları karşısındaki uyum sağlama sürecidir. Bir başka ifadeyle zor deneyimlerden "geri dönmek" anlamı taşır.
Read More
Ezoicreport this ad