Etiket motivasyon

başarılı insanlardan öğrenilecek motivasyon önerileri

Başarılı insanlardan 10 motivasyon önerisi

Hayallerine ulaşmak için disiplin, azim, cesaret ve güçlü vizyona ihtiyacın olacak. Yıllarca sıkı çalışmalısın. Fakat bunların yanı sıra oldukça motive olmalısın. Motivasyon olmadan, erteleme veya tükenmişlik yaşarsın. Gerçek olacağına yemin ettiğin o hayale olan ilgini kaybedeceksin.
Read More
büyük başarısızlıktan sonra ayağa kalkmanın yolları

Başarısızlıktan sonra ayağa kalkmanın 8 yolu

Hepimizin bildiği bir gerçek var. Her birimiz başarısızlığın ne kadar yıkıcı olabileceğinin farkındayız. İşinden kovulmak bunun en önemli örneklerinden birisidir. Büyük bir başarısızlık yaşamak çok fazla acıyı beraberinde getirir. Başarısızlık seni ezer, özgüvenini bozar ve moralini alt üst eder. Hiçbir şeye değmediğini düşünürsün.
Read More
her gün motive edecek olumlu düşünceler

Her gün motive edecek 11 olumlu düşünce

Olumlu düşüncelerin gücünü inkar etmek mümkün değildir. Her ne kadar bazen bir klişeyi andırsalar bile olumlu düşünceler önemlidirler. Olumlu düşünmenin zihinsel ve fiziksel faydaları oldukça fazladır. Sana güven verir, kendine güvenini geliştirir ve motivasyonunu artırır.
Read More
psikolojik dayanıklılık geliştirmenin yolları

Psikolojik dayanıklılık geliştirmenin 9 yolu

Psikolojide psikolojik dayanıklılık (resilience) anlamına gelen bir terim vardır. Bu, sıkıntı, travma, tehditler, ilişki sorunları, sağlık sorunları ve finansal faktörler gibi önemli stres kaynakları karşısındaki uyum sağlama sürecidir. Bir başka ifadeyle zor deneyimlerden "geri dönmek" anlamı taşır.
Read More