Etiket başarı

başarılı insanlardan öğrenilecek motivasyon önerileri

Başarılı insanlardan 10 motivasyon önerisi

Hayallerine ulaşmak için disiplin, azim, cesaret ve güçlü vizyona ihtiyacın olacak. Yıllarca sıkı çalışmalısın. Fakat bunların yanı sıra oldukça motive olmalısın. Motivasyon olmadan, erteleme veya tükenmişlik yaşarsın. Gerçek olacağına yemin ettiğin o hayale olan ilgini kaybedeceksin.
Read More
büyük başarısızlıktan sonra ayağa kalkmanın yolları

Başarısızlıktan sonra ayağa kalkmanın 8 yolu

Hepimizin bildiği bir gerçek var. Her birimiz başarısızlığın ne kadar yıkıcı olabileceğinin farkındayız. İşinden kovulmak bunun en önemli örneklerinden birisidir. Büyük bir başarısızlık yaşamak çok fazla acıyı beraberinde getirir. Başarısızlık seni ezer, özgüvenini bozar ve moralini alt üst eder. Hiçbir şeye değmediğini düşünürsün.
Read More
ilham verici başarı hikayeleri

İlham veren 16 başarı hikayesi

Birbiriyle rekabet edebilme okullar, kolejler veya çalışma ofisleri gibi herhangi bir yerde sıklıkla fark edilebilir. Başarıya ulaşma çabamızdan hep daha fazlasını bekleriz. İlham verici başarı hikayeleri neden bunun böyle olduğunu sana anlatacaklardır. En önemlisi sana yol göstereceklerdir.
Read More

Başarısızlık korkusunu yenmenin 12 yolu

Her insan zaman zaman veya dönem dönem başarısızlık korkusu yaşar. Başarısızlık korkusu seni hareketsiz bırakabilir. Hiçbir şey yapmamana neden olabilir. Bu nedenle ilerlemekten çok uzak kalırsın. Bu uzak kalış, yol boyunca karşına çıkacak bazı büyük fırsatları ıskalamak anlamına gelir.
Read More

Başkalarına göre yaşamaktan kurtulmanın 13 yolu

Bazen hayatından hoşlanmadığın oluyor mu? Bir şeylerin eksik olduğunu mu düşünüyorsun? Böyle bir düşünceye sahipsen kendi hayatını değil bir başkasının hayatını yaşadığından emin olabilirsin. İnsanların seçimlerini etkilemesine izin verdiğin için bu durumdasın. Başkalarına göre yaşamak veya başkalarına göre hareket etmek istemiyorsan ve buna bir son vermek istemiyorsan yazdıklarımdan ilham alabilirsin.
Read More
başarılı insanlardan önemli öneriler

Başarılı insanlardan 10 başarı önerisi

Başarılı olmanı sağlayacak sayısız kitap ve blog yazısı ile karşılaşmış olabilirsin. Başarının tanımı herkes için farklı olduğu için sunulan başarı adımların işe yaramaması durumuyla karşı karşıya kalabilirsin. Fakat başarılı insanların sunduğu ipuçları bunlardan epey farklıdırlar.
Read More