Kategori: Kişisel Gelişim


narsist insanlarla nasıl başa çıkılır 0

Narsist insanlarla nasıl başa çıkılır?

Narsist insanlarla nasıl başa çıkılır? Bu insanların hayat merkezinde kendileri vardır. Her zaman ben derler ve her zaman kendilerinin en iyi olduğunu düşünürler. Narsist kişiliğe sahip olan insanları anlayarak onlarla daha iyi iletişim kurmak ve onlarla başa çıkmak ister misin?

4

İnsan doğru yolu nasıl bulur?

İnsan doğru yolu nasıl bulur? Bu arayış için aşırı düşünmeyi bir kenara bırakıp hayatta anlamlı gördüğün değerlere doğru ufak adımlar atarak iyi bir başlangıç yapabilirsin. Adımlarını doğru bir biçimde atmayı başararak en sonunda doğru yolu bulan insanlardan birisi olmak ister misin?

arkadaşlık neden önemlidir 4

Arkadaşlık neden önemlidir?

Arkadaşlıklar veya arkadaşlar neden önemlidir? Arkadaş seçimi yaparken insanların söylediklerinden yola çıkarak seçim yapmayız. Onların davranışlarını gözlemleyerek onlara bir değer biçer ve onlarla arkadaş oluruz. Neden arkadaşlık kurmak veya yanımızda birisinin olmasını isteriz?

eleştiri korkusu nasıl giderilir 0

Eleştirilme korkusu nasıl aşılır?

Eleştiri korkusu nasıl yenilir? Bu soruya bulacağın cevap aslında zihnindedir. Cevabı dışarıda aramak demek bu korkuya yenik düşmek demektir. Bir başkasından gelecek olan olumlu veya olumsuz eleştiriye kapalı kalırsan kendini geliştirme fırsatını hiçbir zaman elde edemezsin.

hayatımı güzelleştirmek için neler yapabilirim 8

Hayatımı güzelleştirmek için neler yapabilirim?

Hayatı güzelleştirmek için neler yapabilirim? Her insanın hayatında belirli dönemlerde bu soru vardır. Bir şeyler yapıp hayatımızı çok daha iyi ve güzel bir hale dönüştürmek isteriz. Doğru yöntemlerle bunu yapabileceğimizin bilincinde olsak bile doğru yöntemleri bulma konusunda çoğu zaman başarılı olamayız.

insan kişiliğini nasıl değiştirir 8

İnsan kişiliğini nasıl değiştirir?

İnsan kişiliğini nasıl değiştirir? Kişilik düşünceler, davranış ve duygular gibi farklı kalıpların bir araya gelmesiyle oluşur. Seni sen yapan aslında kişiliğindir. Düşüncelerini, davranışlarını ve duygularını değiştirebiliyorsan o halde kişiliğini de değiştirmeyi başarabilirsin.

pişmanlıkla nasıl başa çıkılır 2

Pişmanlıkla nasıl başa çıkılır?

Pişmanlıkla nasıl çıkılır? Hayatında bir kez olsun aşırı agresif ve kızgın davranmış biriysen bu soru aklına takılmış olabilir. Genellikle insanlar sana zarar verdiğinde kızgın ve agresif davranırsın ama sonuçlar her zaman beklediğin gibi olmayabilir.