KategoriKişisel Gelişim

Başkalarına göre yaşamaktan kurtulmanın 13 yolu

B

Bazen hayatından hoşlanmadığın oluyor mu? Bir şeylerin eksik olduğunu mu düşünüyorsun? Böyle bir düşünceye sahipsen kendi hayatını değil bir başkasının hayatını yaşadığından emin olabilirsin. İnsanların seçimlerini etkilemesine izin verdiğin için bu durumdasın. Başkalarına göre yaşamak veya başkalarına göre hareket etmek istemiyorsan ve buna bir son vermek istemiyorsan yazdıklarımdan ilham alabilirsin.

Tembellikten kurtulmak için 18 etkili yol

T

Dürüst olmak gerekirse 15-20 yaşlarımda tembel ve biraz uyuşuk biriydim. Hiçbir zaman atik birisi olamadım. Okuldaki ödevlerimi iyi bir şekilde halledecek zamana sahip olmama rağmen hep son anın gelip çatmasını beklerdim. Hayallerimi gerçekleştirmek için çabalamak yerine sadece "elbet bir gün" demek ile yetinirdim. Zaman geçti, tembellik yük olmaya başladı ve ondan kurtulmak için çeşitli adımlar atmaya karar verdim.

Olumlu düşünmek için ne yapmalı?

O

Kişisel gelişimini önemsiyorsan ilk yapman gereken şey hayata bakış açını değiştirmektir. Adım adım ilerlemeli ve olumlu düşünme alışkanlığına sahip olmalısın. Zaman geçtikçe bu konuda daha iyi duruma gelebilirsin. Olumlu ve yapıcı kalmak daha iyi bir şeyler yapmak için çabalamaya devam etmeni sağlar. Olumlu kalmak, olumlu olmak veya olumlu düşünmek istiyorsan sunmuş olduğum ipuçlarından yararlanabilirsin.

Her şeyi kafaya takmaya son vermek ister misin?

H

Her küçük sorunu gerçekte olduğundan daha büyük ve daha korkutucu gören biri olabilirsin. Bir şeyleri düşünmek elbette harika bir durumdur. Ancak bir tür aşırı düşünme bozukluğu içerisinde kaybolmak ayakta durmanı zorlaştıracak bir hal alabilir. Bu kendi kendini sabote etmen anlamına gelir. Ancak üzülme, bu yazıyı tamamladığın zaman her şeyi kafaya takmaya son vermek için yeterli imkana sahip olabileceksin.

Kız arkadaşa alınabilecek 30 doğum günü hediyesi

K

Kız arkadaşına bir doğum günü hediyesi almanın neden önemli olduğunu merak ediyor olabilirsin. Alacağın bu hediyeyle ona ilgi duyduğunu en net bir biçimde göstermiş olursun. Ayrıca, alacağın hediye sayesinde ilişkinde farklı bir boyuta geçmeyi başarabilirsin. Kız arkadaşa alınabilecek oldukça farklı hediye türü vardır. Bunların pek çoğunu bir araya getirerek arayışında sana yardımcı olmaya çalıştım.

Yanlış insana aşık olduğunun 25 işareti

Y

Çoğu kez gerçekten kime aşık olacağını seçme şansın olmaz. Hissettiğin duygularla ne yapmak istediğini seçme şansın vardır ancak birini sevmek için kendini zorlama şansın yoktur. Bu nedenle, kendini yanlış kişiye aşık olmuş durumda bulmak oldukça kolaydır. Yanlış insana aşık olduğunu gösteren işaretlere göz atmadan önce neden sürekli yanlış kişiye aşık olduğunu açıklayan yazıma göz atmanı öneririm.

Neden hep yanlış insanlara aşık oluruz?

N

Hak ettiğin aşka sahip olamamanın temel nedeni bir buluşmadaki davranış biçiminle ilgili değildir. Gerçek olan durum, buluşma esnasında seni terk edebilecek birini seçmiş olmandır. Karşındakiyle konuşmadan önce seçimini aslında bir gönül yarası üzerine kurmuş olman temel problemdir. Bu durumun üstesinden gelebilmek için aşk seçici kriterlerini değiştirmen gerekir.

Kişisel temel değerler nelerdir?

K

Temel değerler, bir bireyin en yüksek önceliklerini, derin inançlarını ve temel itici güçlerini temsil ederler. Bir insanın dünya üzerinde neyi temsil ettiğini bilmek istiyorsan basit bir biçimde onun temel değerlerini öğrenmen gerekir. James Clear'ın temel değerler listesinden yola çıkarak bunları tek tek açıklamaya çalıştım. Bu liste sayesinde kendi temel değerlerini keşfetmeyi başarabilirsin.

Ne zaman ve neden teşekkür etmek gerekir?

N

Teşekkür etmek oldukça değerli bir alışkanlıktır. Ancak ben dahil birçoğumuz bu alışkanlıktan gerektiği kadar fayda sağlamayı beceremeyiz. "Teşekkürler" ifadesi pek çok durumda kullanılabilecek bir ifadedir. Hemen hemen her koşulda bir cevap olabilir. Ne zaman ve neden teşekkür etmek gerektiğini öğrenirsen bu kelimenin ve yaklaşımın gücünden daha iyi bir şekilde yararlanabilirsin.