İletişim

Farkındayım, bu sayfaya girdiğinde “ilk” karşılaşmak istediğin kocaman bir iletişim formu olabilir. Amacım sana yardımcı olmak ama öncelikle hayattaki gelişimin, değişimin ve dengenin neden önemli olduğunu anlatmak istiyorum. Öğrenmek istediklerin bunlarda biri olabilir mi?

Eğer daha farklı bir şeyle ilgileniyorsan doğrudan sayfanın alt kısımlarında yer alan iletişim formunu kullanarak bana ulaşabilirsin. Fakat hedefin gelişim, değişim ve denge için bir yol haritasına sahip olmaksa öncelikle bunun için geçerli bir sebebin olmalıdır.

Kestirme yoldan gitmek ister misin? Önce probleminin ne olduğunu anlatmakla başlayabilirsin. Ardından sana sunabileceğim fikirlerden kendi değerlerine özgü olanları seçerek harekete geçebilirsin. Sonrası mı? Mutlu, başarılı ve huzurlu bir insan olarak hayatın tadını çıkarabilirsin.

Çeşitli konularda benimle iletişime geçmek için formu doldurabilirsin. Bana göndermiş olduğun mesajlara en kısa süre içerisinde yanıt vermeye çalışacağım. 24 saat içerisinde bir yanıt alamazsan e-postan bana ulaşmamış demektir. Sosyal medya hesaplarımdan bana ulaşmayı düşünebilirsin.


Hayatını iyileştirmeye hazır mısın?

Kişisel gelişimle ilgili hayal satmak çok kolaydır. Birbirinden anlamlı kelimeleri bir araya getirerek sana çok şey kazanacağını ve başaracağını söyleyebilirim. Fakat ben böyle bir yaklaşımı doğru bulmuyorum. Hedefim hayal kurmaktan ziyade gerçeklerle yüzleşmeni sağlamaktır.

Gelişim

Hayat bir serüvendir ve karşına çıkan zorluklarla mücadele etmek için sürekli kendini geliştirmelisin. Hayat ilerlemeni engellemek için en hassas noktalarını hedef alır. Zayıf bir yönün varsa onu fark eder ve hemen üzerine oynayarak ilerlemeni durdurmaya çalışır.

Hayatın bu oyununa karşı koyabilmek için gelişime odaklanman gerekir. Kendini geliştirmeyi başardığında sağlıklı ilişkiler kurabilirsin. Daha az stres yaşarsın, genel sağlığını iyileştirirsin ve daha üretken olursun. Zihnin huzurlu olduğundan başarıya doğru adım atabilirsin.

Değişim

Hayatın en önemli unsuru değişimdir. Gerektiğinde değişmeye karar vermezsen hayatın kendisi seni istemediğin bir şekilde değiştirir. İstemediğin bir insan olmayı kabul eder miydin? Sanırım etmezdin. Hayatın değişkenliğine uyum sağlayarak çok daha iyi bir insan olabilirsin.

Değişime odaklandığında kişisel gelişimin için önemli bir adım atmış olursun. Esnek davranabilir ve hayattaki değerlerinin farkına varabilirsin. Diğer insanlara göre daha güçlü bir kişiliğe sahip olabilir, istikrarlı bir şekilde ilerleyebilir ve karşına çıkabilecek çeşitli fırsatları kaçırmazsın.

Denge

Hayatınıza hangi açıdan bakarsan bak bir denge olmalıdır. Eğer dengeyi yakalamayı başaramazsan hayatın gereksiz bir karmaşaya dönüşür. Hayatının sosyal kısmı ile profesyonel kısmı arasında denge olmalıdır. Görkemli bir kariyere sahip olsan bile bunu es geçmemelisin.

Hayatta denge sağlamak stres seviyesini azaltır. Zihinsel sağlığın ve fiziksel sağlığın her zamankinden daha iyi olur. Kötü alışkanlıklardan kolayca vazgeçebilir ve onları iyi alışkanlıklarla değiştirebilirsin. Ayrıca kendini sürekli yorgun hissetmekten kurtulabilirsin.