Koç burcu kadını ve öne çıkan 8 özelliği

Koç kadını güçlü fikirleri olan sıcak ve tutkulu bir kişidir. Yine inatçı ve sabırsız olabilir. En büyük kusuru, başkalarının işleri kendi başlarına yapma ihtiyacını anlayamamasıdır. Bu, gerçekten dahil olmaması gerektiğinde etraftakilerin sorunlarına çözüm üretmesine yol açabilir.

Koç kadınının kişiliği yaratıcı, tutkulu, enerjik ve bazen otoriter bir biçimdedir. Mars gezegeni tarafından yönetilen bu öncü burç olan Koç, işleri yürütmek, bir şeyleri başlatmak ve yaptığı her şeye coşkusunu aşılamak konusunda harikadır.

Koç kadınını anlamanın anahtarı, kıvılcımının yanmasını sağlamak ve devam ettirmek için çok fazla yakıta ihtiyacı olduğunu fark etmektir. Her neye karşı ilgisi varsa tüm dikkatini verdiği sürece yoğun enerjisiyle kendi kendini parlatabilecek kadar güçlüdür.

Koç burcunun genel özellikleri

 • Element: Ateş
 • Nitelik: Öncü / Cardinal
 • Renk: Kırmızı
 • Gün: Salı
 • Yönetici Gezegen: Mars
 • Genel Uyumluluk: Terazi, Aslan
 • Uğurlu Sayılar: 1, 8, 7

Koç kadını güçlü fikirleri olan sıcak ve tutkulu bir kişidir. Yine inatçı ve sabırsız olabilir. En büyük kusuru, başkalarının işleri kendi başlarına yapma ihtiyacını anlayamamasıdır. Bu, gerçekten dahil olmaması gerektiğinde etraftakilerin sorunlarına çözüm üretmesine yol açabilir.

Koç kadınının özellikleri

Koç kadını çok sabırsız ve enerjiktir. Onu herhangi bir durumda veya ortamda sınırlamak zordur. Aşırı aktif kişidir ve asla daha azına razı olmaz. Çok bağımsızdır ve vakit geçirmek için ideal kişidir. Bir ateş burcu olmaları nedeniyle bazen çok öngörülemez olması mümkündür. Liderlik niteliğine sahiptir ve her durumda çok cesurdur.

 • Kariyer merkezli: Mars tarafından yönetilen dişiler, bir erkeğin üstesinden gelebileceği hemen hemen her mesleğe aday olabilirler. Koç kadını genellikle kariyer kadını olarak bilinir. Kariyerinde doğal olarak süper başlangıç yaparsın. Birisi için işinden ve kariyerinden vazgeçmek senin için çok ama çok zordur.
 • Enerjik: Karizmatik, enerjik ve dinamiksin. Dünyayı ele geçirmek için yüksek enerji ve coşkuyla doğdun. Görevleri ve projeleri başlatarak ve yaptığın her şeye şevk aşılayarak işleri halletme konusunda son derece yetenekli olduğunu bilmelisin.
 • Disiplinsiz: Diğer taraftan dikkat ve takdir görmediğinde enerjik ve coşkun söner. Beklenen sonuçlar bundan türetilmediğinde de dalgalanır. Başarıya ulaşmada başarısız olduğunda veya birisi performansını eleştirdiğinde öfkelenir ve hayal kırıklığına uğrarsın. Bu disiplinsizliği beraberinde getiren bir şeydir.
 • Bağımsız: Koç kadını, hayatı boyunca tam bir özgürlüğe sahip olmakta ısrar eder. Çok dışa dönüksün ve karşı cinsten insanlarla oldukça kolay geçinirsin. Sorunlarınla savaşmak için başkalarının desteğine ihtiyacın yoktur. Her türlü durumu kendi başına halledebilirsin. Her zaman bir lider olmak istersin.
 • İyimser: İçinde parlayan bir pozitiflik vardır. Her zaman ileriye bakarsın. Yarının bugünden daha iyi olacağına dair güçlü bir inancın vardır. Çok zekisin ve başkalarını gölgede bırakmana yardımcı olan zeki bir zihne sahipsin. Ne yaparsan yap, her zaman tamamen yeni ve benzersiz bir bakış açısı getirirsin.
 • Zeki: Bir şeyleri görmek ve onu istediğin şekilde yürütmek için bir tarza sahipsin. Dünyan sürekli hareket halinde ve hedeflere ulaşmak için bol miktarda zekan vardır. Hayatın tüm çabalarında tamamen etkili olabilirsin. Her zaman yeni zorluklar beklersin ve çok geçmeden bu zorlukları alt etmek istersin.
 • Cesur: Sen korkusuz bir doğal lidersin. Benzersiz şekillerde yaratıcısın. Cesaret kişiliğine aşılanmıştır. Fikirlerinde cesur ve güçlüsün. İşler ertelenirse veya kontrolünde değilse bundan nefret edersin. Ne zaman yeni zorluklar ortaya çıksa onunla mücadele edersin. Zorlukların üstesinden gelmek hayatının bir parçasıdır.
 • Rekabetçi: Zihinsel olarak güçlü ve rekabetçisin ama önyargılı veya haksız değilsin. Her zaman adilsin ve dürüst bir biçimde kazanmak istersin. Hırslısın ve çoğu zaman bununla başa çıkma kapasitenden daha fazla görev üstlenirsin. Başkalarını taklit edemezsin ve hile olmadan zorlukların üstesinden gelebilirsin.

Koç kadınının diğer burçlarla uyumu

Koç karakteri çok güçlü bir karakterdir ve çok karizmatiktir. Taşıdığı bu güçlü hare ile eşleşebilecek burçlarla uyumludur. Bu nedenle İkizler erkeği, Aslan erkeği, Yay erkeği ve Kova erkeği gibi burçlar Koç burcuyla iyi eşleşirler. Bu burçlar birbirlerini başka bir seviyede tamamlarlar.

Diğer taraftan Koç kadını, Yengeç erkeği ve Oğlak erkeği gibi burçlarla pek uyumlu değildir. Bu burçlar Koç burcunun tam tersidir. Bir Koç kadını, ilişki içindeyken özgürlüğüne sahip olmalıdır. Koç burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Koç kadını

Koç kadını aşık olduğunda gezegendeki en çekici kadın gibi görünecektir. Fakat bazen bu işaret bazen duyarsız olabilir. O öncelikle bir kadındır. Duygularını tipik bir flört oyunuyla gösterecek ve çok uzun süre sabırlı olmayacaktır.

Sevdiğini birinin inisiyatif almasını ve bariz şefkatine cevap vermesini beklerken, doğrudan doğasını göstermek için elinden geleni yapacaktır. Bu onun en büyük numarasıdır. Kırmızı ruj sürebilir, mini etek ve çok dekolteli giyinebilecektir.

Aşık Koç kadını, partnerinden romantik bir hikaye ve ayrıntılı jestler bekler. Onu her zaman heyecanlandırabilecek birine ihtiyacı vardır. Can sıkıntısından nefret eder. Bu yüzden onu her zaman meşgul tutacak ve yeni şeyler yapmak için motive edebilecek birine ihtiyaç duyar.

Koç kadını bir aşkın içinde olduğunda sevgisini ve sevecen tarafını gösterecektir. Çoğu şeye karşı doğrudan yaklaşımı vardır. Bu nedenle ihtiyaçları ve arzuları hakkında her zaman seslerini duyurur. Genelde, bir Koç kadını aşık olduğunda tipik Koç karakteristiğini ortaya çıkarır ve ona göre hareket eder.

İlişkilerde Koç kadını

Eğer aşıksa, sadık olacak ve her zaman partnerini tüm çabalarında destekleme havasında olacaktır. Çoğu durumda, Koç kadını iki kişi yeterli enerjiye sahiptir. Bu kolay bir şekilde bir probleme dönüşebilecek durumlardan ilkidir.

Kişinin dersini öğrenmesine ve kendi çıkış yolunu bulmasına izin vermenin en iyisi olacağını bilse bile, bunu yapacak yeterli enerjisi ve pratik mantığı varken neden kurtarıcı rolünü üstlenmesi gerektiğini anlaması biraz zor olabilir.

Eğer aşık değilse, ilişki birkaç saniye içerisinde başlangıç noktasına kadar dönebilecek kadar acımasız bir durumla karşılaşabilir. Koç kadınının özgürlüğe ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Birisinin cevap veremeyeceği çok fazla duygu hissettiğinde ilişkiyi sonlandıracaktır.

Koç kadını güvenilir midir?

Koç kadını, tüm burçlar arasında belki en güvenilir olanlardan biridir. Buna rağmen Koç burcunun, Balık burcunun halefi olduğu unutmamalıdır. Selefinin etkisi nedeniyle geçmişten gelen çözülmemiş sorunlar derin bir yalan çemberine yol açabilecektir.

En büyük sorunu, eski partnerinin kendisiyle iletişim kurmaya çalıştığını yeni partnerine itiraf etmektir. Bu zorluk onu aldatmak istediği için değil, geçmişle kendi bağını tanıyamadığından kaynaklanır. Koç her zaman ilerlemek ister. Geçmişine yakalandığında sorun yaşar.

Koç kadınıyla çıkmak

Koç kadını bir spor müsabakasına bayılacak hatta partneriyle birlikte spor salonuna gidebilecek kadar adrenalin dolu olabilir. Erkeksi faaliyetlere karışması onun için oldukça kolaydır. Fakat ona saygı duyulması ve bir kadın gibi davranılması önemlidir.

Flört deneyimlerinde kadının değerini gösteren etkinliklere önem vermek gerekir. Özellikle çocukça adımlar ile bu değer gösteren etkinlikler arasında bir denge kurmak gerekir. Bu denge yoksa Koç kadını kolay bir biçimde soğuyabilecek yapısını gösterebilecektir.

Koç kadınını anlamak

Koç kadını agresif olduğunda ve sesi çok çıktığında bunun sadece konuşma şekli olduğunu hatırlaman gerekir. Kendini normal kadından biraz farklı ifade edecektir. Bu aslında o kadar kötü bir şey değildir. Çünkü her zaman onun aklından geçenleri bilme şansın olacaktır.

Bazen duygularını tanıması zordur. Kendisine ve başkalarına karşı sabrını kolayca kaybedebilir. Fakat sorunlarını kendi başına çözmesi için ona şans tanırsan herhangi bir çatışmadan kaçınma eğiliminde olacaktır. Onun doğasında sevdiği insanlara ayırdığı önemli bir enerji birikintisi var.

Koç kadınına hediye almak

Koç kadını net renkleri ve pratik hediyeleri sever. Giydiği her şeyin kendi cinsiyetini açık bir şekilde göstermesi gerekir. Takı hiç sevmeyeceği veya onsuz yapamayacağı bir yer olduğu için bu tür hediyelerde kararsız kalabilirsin.

Fakat, ona pahalı bir hediye aldığın zaman bunu sevginin bir işareti olarak görecektir. Ona her zaman tek bir gül dahi satın alabilirsin. Buna rağmen çiçeğin güçlü kokusunun olmasına dikkat etmelisin. Hediyeni kabul ettiğinde vereceği tepki çok önceden bellidir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...