Astroloji

Koç burcu kadını ve özellikleri

google ads uzmanı

Koç kadınının kişiliği yaratıcı, tutkulu, enerjik ve bazen otoriter bir biçimdedir. Mars gezegeni tarafından yönetilen bu öncü burç olan Koç, işleri yürütmek, bir şeyleri başlatmak ve yaptığı her şeye coşkusunu aşılamak konusunda harikadır.

Koç kadınını anlamanın anahtarı, kıvılcımının yanmasını sağlamak ve devam ettirmek için çok fazla yakıta ihtiyacı olduğunu fark etmektir. Her neye karşı ilgisi varsa tüm dikkatini verdiği sürece yoğun enerjisiyle kendi kendini parlatabilecek kadar güçlüdür.

Ofis Koltukları

Koç burcunun özellikleri

  • Element: Ateş
  • Nitelik: Öncü / Cardinal
  • Renk: Kırmızı
  • Gün: Salı
  • Yönetici Gezegen: Mars
  • Genel Uyumluluk: Terazi, Aslan
  • Uğurlu Sayılar: 1, 8, 7

Koç kadını güçlü fikirleri olan sıcak ve tutkulu bir kişidir. Yine inatçı ve sabırsız olabilir. En büyük kusuru, başkalarının işleri kendi başlarına yapma ihtiyacını anlayamamasıdır. Bu, gerçekten dahil olmaması gerektiğinde etraftakilerin sorunlarına çözüm üretmesine yol açabilir.

kafa sözlük

Aşkta Koç kadını

Koç kadını aşık olduğunda gezegendeki en çekici kadın gibi görünecektir. Fakat bazen bu işaret bazen duyarsız olabilir. O öncelikle bir kadındır. Duygularını tipik bir flört oyunuyla gösterecek ve çok uzun süre sabırlı olmayacaktır.

Sevdiğini birinin inisiyatif almasını ve bariz şefkatine cevap vermesini beklerken, doğrudan doğasını göstermek için elinden geleni yapacaktır. Bu onun en büyük numarasıdır. Kırmızı ruj sürebilir, mini etek ve çok dekolteli giyinebilecektir.

İlişkilerde Koç kadını

Eğer aşıksa, sadık olacak ve her zaman partnerini tüm çabalarında destekleme havasında olacaktır. Çoğu durumda, Koç kadını iki kişi yeterli enerjiye sahiptir. Bu kolay bir şekilde bir probleme dönüşebilecek durumlardan ilkidir.

Kişinin dersini öğrenmesine ve kendi çıkış yolunu bulmasına izin vermenin en iyisi olacağını bilse bile, bunu yapacak yeterli enerjisi ve pratik mantığı varken neden kurtarıcı rolünü üstlenmesi gerektiğini anlaması biraz zor olabilir.

Eğer aşık değilse, ilişki birkaç saniye içerisinde başlangıç noktasına kadar dönebilecek kadar acımasız bir durumla karşılaşabilir. Koç kadınının özgürlüğe ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Birisinin cevap veremeyeceği çok fazla duygu hissettiğinde ilişkiyi sonlandıracaktır.

Koç kadını güvenilir midir?

Koç kadını, tüm burçlar arasında belki en güvenilir olanlardan biridir. Buna rağmen Koç burcunun, Balık burcunun halefi olduğu unutmamalıdır. Selefinin etkisi nedeniyle geçmişten gelen çözülmemiş sorunlar derin bir yalan çemberine yol açabilecektir.

En büyük sorunu, eski partnerinin kendisiyle iletişim kurmaya çalıştığını yeni partnerine itiraf etmektir. Bu zorluk onu aldatmak istediği için değil, geçmişle kendi bağını tanıyamadığından kaynaklanır. Koç her zaman ilerlemek ister. Geçmişine yakalandığında sorun yaşar.

Koç kadınıyla çıkmak

Koç kadını bir spor müsabakasına bayılacak hatta partneriyle birlikte spor salonuna gidebilecek kadar adrenalin dolu olabilir. Erkeksi faaliyetlere karışması onun için oldukça kolaydır. Fakat ona saygı duyulması ve bir kadın gibi davranılması önemlidir.

Flört deneyimlerinde kadının değerini gösteren etkinliklere önem vermek gerekir. Özellikle çocukça adımlar ile bu değer gösteren etkinlikler arasında bir denge kurmak gerekir. Bu denge yoksa Koç kadını kolay bir biçimde soğuyabilecek yapısını gösterebilecektir.

Koç kadınını anlamak

Koç kadını agresif olduğunda ve sesi çok çıktığında bunun sadece konuşma şekli olduğunu hatırlaman gerekir. Kendini normal kadından biraz farklı ifade edecektir. Bu aslında o kadar kötü bir şey değildir. Çünkü her zaman onun aklından geçenleri bilme şansın olacaktır.

Bazen duygularını tanıması zordur. Kendisine ve başkalarına karşı sabrını kolayca kaybedebilir. Fakat sorunlarını kendi başına çözmesi için ona şans tanırsan herhangi bir çatışmadan kaçınma eğiliminde olacaktır. Onun doğasında sevdiği insanlara ayırdığı önemli bir enerji birikintisi var.

Koç kadınına hediye almak

Koç kadını net renkleri ve pratik hediyeleri sever. Giydiği her şeyin kendi cinsiyetini açık bir şekilde göstermesi gerekir. Takı hiç sevmeyeceği veya onsuz yapamayacağı bir yer olduğu için bu tür hediyelerde kararsız kalabilirsin.

Fakat, ona pahalı bir hediye aldığın zaman bunu sevginin bir işareti olarak görecektir. Ona her zaman tek bir gül dahi satın alabilirsin. Buna rağmen çiçeğin güçlü kokusunun olmasına dikkat etmelisin. Hediyeni kabul ettiğinde vereceği tepki çok önceden bellidir.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu