Astroloji

Oğlak burcu erkeği ve özellikleri

google ads uzmanı

Oğlak erkeği genellikle soğuk, duygusuz ve umursamaz olarak algılanan özelliklere sahiptir. Onun sırrı, dünyadan korumaya çalıştığı oldukça ham ve hassas kalbidir. Bu erkeklerin çoğunun insanlara alaycı bir tavırla bakması pek olasıdır.

Bununla birlikte çoğu Oğlak erkeğiyle tanışma fırsatı dahi elde edemezsin. Buradaki temel sebep ise bu erkeğin çok fazla sosyal olma eğiliminde olmamasıdır. Hedef odaklı hareket eder. Aşırı derecede ciddi ve kasvetli görünür. Fakat onu tanıdıktan sonra yaşam arzusunu keşfetmiş olursun.

Ofis Koltukları

Oğlak burcunun özellikleri

  • Element: Toprak
  • Nitelik: Öncü / Cardinal
  • Renk: Kahverengi, Siyah
  • Gün: Cumartesi
  • Yönetici Gezegen: Satürn
  • Genel Uyumluluk: Boğa, Yengeç
  • Uğurlu Sayılar: 4, 8, 13, 22

Oğlak erkeği güçlü, güvenilir, kendinden ve seçimlerinden emin bir yapıdadır. Aynı zamanda pratiktir. Gelecek için mükemmel bir planla hedeflerine odaklanmıştır. Olumsuz yönü, etrafındaki herkesi suçlu ve yetersiz görebilecek kadar katı olabilmesidir.

kafa sözlük

Aşkta Oğlak erkeği

Oğlak burcu erkeği aşık olduğunda yapacağı ilk şey tuhaf davranmaya başlamaktır. Genel olarak duygularına aşina değildir. Arzu duyduğu kişiye sadece onu karıştırmak için dünyaya gelen bir dünya dışı varlık olarak bakacaktır.

Bu ilk aşkla veya ikinci aşkla geçecek bir şeydir. Fakat sevgi dolu partnerine başka bir dünyadan veya zamandan biri olarak bakma olasılığı her zaman vardır. Birinin kalbini kazanmak için nasıl davranacağını yavaş yavaş öğrenmesi gerekecektir.

İlk aşk darbesinde geri dönecek kadar şanslıysa, aynı ilişkide çok uzun bir süre yaşama olasılığı vardır. Oğlak en istikrarlı, inatçı, en derin duygusal burçlardan biridir. Hiçbir şeyi hafife almaz ve yüzeysel olmayı reddeder. Bu da duygularının yüzeye çıkması durumunda gerçekçi olmasını sağlar.

İlişkilerde Oğlak erkeği

Parmakla gösterip “o kesinlikle zor bir adam” demek isteyeceğin biri arıyorsan o kesinlikle Oğlak erkeğidir. Toprak elementine sahip ve aynı zamanda Satürn tarafından yönetilen biri olarak onunla birlikte olmak kolay değildir.

Çok katı olabilir ve beklentilerinin karşılanması imkansız olabilir. Sevginin gerçek büyüsünü bulamazsa, sahiplenici ama inatçı olacaktır. Herhangi bir taviz veya esneklik olmayacak şekilde davranacaktır. İşte tam da bu yüzden kalbini kazanmak oldukça ilham vericidir.

Birini sevdiğinde, sevdiği için nadiren yapamayacağı bir şey söz konusu olur. Sonsuza kadar doğru partnerle kalmaya hazır olduğunu ve kararından veya duygularından asla şüphe duymadığını söylemek ideal bir çıkarımdır.

Oğlak erkeği güvenilir midir?

Genel olarak evet denilebilir. Fakat bu yalnızca sadık, dürüst ve tek eşli olmaya karar verdiyse geçerli bir durumdur. Diğer herhangi bir senaryoda, ondan her şey beklenebilir. Çünkü uygun gördüğü şekilde hareket etmeyi tercih edecektir.

Genellikle suçluluk duygusundan korkar ve bilinçli olma durumu devam ettiği sürece kimseye kasıtlı olarak zarar vermez, yalan söylemez veya aldatmaz. Buna rağmen, Satürn tarafından yönetilen bir burçtur. Bazen farkında olmadan seçimleri üzerindeki kontrolünü kaybeder.

Oğlak erkeğiyle çıkmak

Oğlak erkeği ilk randevudan itibaren her şeyi doğru yapacaktır. Seni doğru yerlere götürecek, sana saygı duyacak, seni eve götürecek, taksi parasını ödeyecek ve kapını açacaktır. En büyük varlığının incelikli, iyi huyu ve cesur olma yeteneği olduğunu bilir.

Tam olarak ne istediğini bilen ve onu elde etmekten korkmayan güçlü ve inanılmaz derecede olgun bir adam olarak görünecektir. Kendisine hayran olan ama aynı zamanda mantıklı bir mesafeyi koruyan ve gizli kalan biriyle randevuda olmayı sevecektir.

Oğlak erkeğini anlamak

Oğlak erkeğini anlamak kolay değildir. Soğuk ve mesafeli görünür. Fazlasıyla mantıklı ve eleştiricidir. Fakat onun aslında başarısızlıktan korktuğunu, kendine karşı katı olduğunu ve her zaman kontrolü elinde tutmaya çalıştığı nadiren anlaşılır.

Herhangi bir eylemin sonuçlarını herkesten daha iyi anladığı için hata yapmak istemez. Bu onu ihtiyatlı yapar ve karmaya meydan okumamaya dikkat eder. Ona hayatı kontrol altında tuttuğu fikrini veren pratik hedeflerine odaklanır.

Kendini korumak için duvarlar inşa eder. Bu duvarlar sabote edilmekten, azarlanmaktan ve hayatta rol modeller tarafından terk edilmekten korunmak için vardır. Onu tanıdığında bu duvarların arkasındaki naif adamı tanımış olacak ve ondan uzaklaşmak istemeyeceksin.

Oğlak erkeğine hediye almak

Oğlak erkeği karşısında her zaman özel günlere saygı göstermelisin. Bununla birlikte olabildiğince pratik olman gerekir. Her türlü tuhaf şeye karşı açıklığıyla seni şaşırtabilecektir. Fakat onu tanımadan önce geleneksel, tarihi, eğitici ve faydalı hediyelere bağlı kalmak en iyisidir.

Çok fazla ayrıntıya sahip, küçük ama pahalı şefkat belirtileri nedeniyle her şeyi derli toplu bir biçimde sever. Bir nevi nokta atışı yapılmasını ister. Mantıklı olan bir hediye seçmen gerekir. Muhtemelen ona verilebilecek en ideal hediyeyi bu şekilde bulabilirsin.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu