Oğlak burcu erkeği ve öne çıkan 8 özelliği

Oğlak erkeği güçlü, güvenilir, kendinden ve seçimlerinden emin bir yapıdadır. Aynı zamanda pratiktir. Gelecek için mükemmel bir planla hedeflerine odaklanmıştır. Olumsuz yönü, etrafındaki herkesi suçlu ve yetersiz görebilecek kadar katı olabilmesidir.

Oğlak erkeği genellikle soğuk, duygusuz ve umursamaz olarak algılanan özelliklere sahiptir. Onun sırrı, dünyadan korumaya çalıştığı oldukça ham ve hassas kalbidir. Bu erkeklerin çoğunun insanlara alaycı bir tavırla bakması pek olasıdır.

Bununla birlikte çoğu Oğlak erkeğiyle tanışma fırsatı dahi elde edemezsin. Buradaki temel sebep ise bu erkeğin çok fazla sosyal olma eğiliminde olmamasıdır. Hedef odaklı hareket eder. Aşırı derecede ciddi ve kasvetli görünür. Fakat onu tanıdıktan sonra yaşam arzusunu keşfetmiş olursun.

Oğlak burcunun genel özellikleri

 • Element: Toprak
 • Nitelik: Öncü / Cardinal
 • Renk: Kahverengi, Siyah
 • Gün: Cumartesi
 • Yönetici Gezegen: Satürn
 • Genel Uyumluluk: Boğa, Yengeç
 • Uğurlu Sayılar: 4, 8, 13, 22

Oğlak erkeği güçlü, güvenilir, kendinden ve seçimlerinden emin bir yapıdadır. Aynı zamanda pratiktir. Gelecek için mükemmel bir planla hedeflerine odaklanmıştır. Olumsuz yönü, etrafındaki herkesi suçlu ve yetersiz görebilecek kadar katı olabilmesidir.

Oğlak erkeğinin özellikleri

Oğlak erkeği istediğinin peşinden giden biridir. Kimi istediğine karar vermesi biraz zaman alabilir. Fakat karar verdikten sonra önünde kimsenin durması mümkün değildir. Bununla birlikte, romantik taktiklerini planlama fırsatı elde edecektir. Çünkü herhangi bir şeye dalıp gidecek biri değildir.

 • Sürekli çalışmaz: Her ne kadar Oğlak erkeği yüksek iş etiğine sahipken, dengeli bir yaşam sürdürmek için belirli bir miktar rahatlığın ve ferahlamanın gerektiğini anlar. Kararlılığı, hırsı ve oyunculuğu, kalbini ele geçiren kişiyi kovalamaya geldiğinde ona yardımcı olacaktır.
 • Utangaçtır: Oğlak burcu bir erkek, kariyer ve iş söz konusu olduğunda agresif olabilirken, iş romantizme ve aşka geldiğinde utangaç ve içe dönük bir yapıda olmaktadır. Utangaçlığını ilgisiz olarak görmek mümkündür. Bilinçli olmadan, kendini nasıl sözlü olarak ifade edeceğini bilmez.
 • Çalışkandır: Oğlak erkeği Zodyak’ın en ciddi ve gayretli işaretlerinden biridir. İşle ilgili projeler gibi belirli görevler söz konusu olduğunda ısrarcıdırlar. İstedikleri sonucu elde etmelerini sağlamak için çok çalışırlar. Bu özellik onun en iyi yanlarından biridir.
 • Hırslıdır: Oğlak erkeği sıkı çalışmaya devam ettiği ve mümkün olduğunca çok çaba gösterdiği sürece büyük hedefleri olan son derece hırslı insanlardır. Her zaman daha iyisini yapmak için çaba gösterirler. Bu güç, nihayetinde başarmaya çalıştıkları her şeye adadıkları o uzun ve yorucu saatler boyunca onları ayakta tutar.
 • Sorumludurlar: Oğlak erkeği çalışkan ve hırslı tutumlarının bir sonucu olarak aynı zamanda kurallara uyma, organize olma ve hedeflerine ulaşma konusunda olgun, pragmatik ve disiplinli bir yaklaşımla son derecede sorumlu tiplerdir.
 • Kötümserdir: Pratik ve temelli olmak her zaman iyi bir şey değildir. Özellikle hayattaki tüm olumsuzluklara odaklanman söz konusu olduğunda böyledir. Oğlak erkeğinin katı, saçma sapan tavrı, onun hayattaki iyileri gözden kaçırmasına tatminsiz ve derinden mutsuz olmasına neden olabilir.
 • İşkoliktir: Her ne kadar her zaman çalışmayan biri olsa bile tam anlamıyla iş kolik olduğunu unutmamak gerekir. Oğlak erkeği, hayranlık uyandıracak kadar çalışkandır. Fakat aynı zamanda kendisini bitkinlik noktasına kadar zorlama eğiliminde olduğu unutulmamalıdır.
 • İnatçıdır: Oğlak erkeği hırs ve gayretle büyür ama herkes böyle değildir. Bu da onun inatçı olmasına ve başkalarını inanılmaz derecede yüksek standartlarda tutmasına neden olabilir. Bu imkansız bir şey olduğu için gereksiz inatla karşılaşmak söz konusudur.

Oğlak erkeğinin diğer burçlarla uyumu

Bir Oğlak erkeğinin özellikleri onu Başak kadını, Balık kadını, Boğa kadını ve Akrep kadını ile son derece uyumlu hale getirir. Tüm bu burçlar, Oğlak burcu bir erkeğin organize ve disiplinli yaşamını dengeleyebilirler. Balık kadını, Oğlak burcu için harika biri eş olarak kabul edilir. Birbirlerine aşırı zıt oldukları için en başından harika kimyaları vardır.

Oğlak erkeği, Koç kadını ve Terazi kadını ile az uyumludur. Koç davranışlarıyla onu rahatsız eder. Terazi burcunun eleştirel yapısı ise Oğlak burcunun canını yakar ve onu incitir. Oğlak burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Oğlak erkeği

Oğlak burcu erkeği aşık olduğunda yapacağı ilk şey tuhaf davranmaya başlamaktır. Genel olarak duygularına aşina değildir. Arzu duyduğu kişiye sadece onu karıştırmak için dünyaya gelen bir dünya dışı varlık olarak bakacaktır.

Bu ilk aşkla veya ikinci aşkla geçecek bir şeydir. Fakat sevgi dolu partnerine başka bir dünyadan veya zamandan biri olarak bakma olasılığı her zaman vardır. Birinin kalbini kazanmak için nasıl davranacağını yavaş yavaş öğrenmesi gerekecektir.

İlk aşk darbesinde geri dönecek kadar şanslıysa, aynı ilişkide çok uzun bir süre yaşama olasılığı vardır. Oğlak en istikrarlı, inatçı, en derin duygusal burçlardan biridir. Hiçbir şeyi hafife almaz ve yüzeysel olmayı reddeder. Bu da duygularının yüzeye çıkması durumunda gerçekçi olmasını sağlar.

Oğlak erkeğinin sevgisi çok incedir. Çok romantik olmaz ama ilişkisine saygı duyar. Çok sadıktır ve her zaman diğer bireyde aynı şeyi arar. Dalga geçmekten hoşlanmaz, bu nedenle başlangıçtan itibaren niyetleri konusunda çok nettirler. Oğlak teselli, saygı ve mahremiyet gibi diğer tüm duyguları vermeye ve almaya inanır.

İlişkilerde Oğlak erkeği

Parmakla gösterip “o kesinlikle zor bir adam” demek isteyeceğin biri arıyorsan o kesinlikle Oğlak erkeğidir. Toprak elementine sahip ve aynı zamanda Satürn tarafından yönetilen biri olarak onunla birlikte olmak kolay değildir.

Çok katı olabilir ve beklentilerinin karşılanması imkansız olabilir. Sevginin gerçek büyüsünü bulamazsa, sahiplenici ama inatçı olacaktır. Herhangi bir taviz veya esneklik olmayacak şekilde davranacaktır. İşte tam da bu yüzden kalbini kazanmak oldukça ilham vericidir.

Birini sevdiğinde, sevdiği için nadiren yapamayacağı bir şey söz konusu olur. Sonsuza kadar doğru partnerle kalmaya hazır olduğunu ve kararından veya duygularından asla şüphe duymadığını söylemek ideal bir çıkarımdır.

Oğlak erkeği güvenilir midir?

Genel olarak evet denilebilir. Fakat bu yalnızca sadık, dürüst ve tek eşli olmaya karar verdiyse geçerli bir durumdur. Diğer herhangi bir senaryoda, ondan her şey beklenebilir. Çünkü uygun gördüğü şekilde hareket etmeyi tercih edecektir.

Genellikle suçluluk duygusundan korkar ve bilinçli olma durumu devam ettiği sürece kimseye kasıtlı olarak zarar vermez, yalan söylemez veya aldatmaz. Buna rağmen, Satürn tarafından yönetilen bir burçtur. Bazen farkında olmadan seçimleri üzerindeki kontrolünü kaybeder.

Oğlak erkeğiyle çıkmak

Oğlak erkeği ilk randevudan itibaren her şeyi doğru yapacaktır. Seni doğru yerlere götürecek, sana saygı duyacak, seni eve götürecek, taksi parasını ödeyecek ve kapını açacaktır. En büyük varlığının incelikli, iyi huyu ve cesur olma yeteneği olduğunu bilir.

Tam olarak ne istediğini bilen ve onu elde etmekten korkmayan güçlü ve inanılmaz derecede olgun bir adam olarak görünecektir. Kendisine hayran olan ama aynı zamanda mantıklı bir mesafeyi koruyan ve gizli kalan biriyle randevuda olmayı sevecektir.

Oğlak erkeğini anlamak

Oğlak erkeğini anlamak kolay değildir. Soğuk ve mesafeli görünür. Fazlasıyla mantıklı ve eleştiricidir. Fakat onun aslında başarısızlıktan korktuğunu, kendine karşı katı olduğunu ve her zaman kontrolü elinde tutmaya çalıştığı nadiren anlaşılır.

Herhangi bir eylemin sonuçlarını herkesten daha iyi anladığı için hata yapmak istemez. Bu onu ihtiyatlı yapar ve karmaya meydan okumamaya dikkat eder. Ona hayatı kontrol altında tuttuğu fikrini veren pratik hedeflerine odaklanır.

Kendini korumak için duvarlar inşa eder. Bu duvarlar sabote edilmekten, azarlanmaktan ve hayatta rol modeller tarafından terk edilmekten korunmak için vardır. Onu tanıdığında bu duvarların arkasındaki naif adamı tanımış olacak ve ondan uzaklaşmak istemeyeceksin.

Oğlak erkeğine hediye almak

Oğlak erkeği karşısında her zaman özel günlere saygı göstermelisin. Bununla birlikte olabildiğince pratik olman gerekir. Her türlü tuhaf şeye karşı açıklığıyla seni şaşırtabilecektir. Fakat onu tanımadan önce geleneksel, tarihi, eğitici ve faydalı hediyelere bağlı kalmak en iyisidir.

Çok fazla ayrıntıya sahip, küçük ama pahalı şefkat belirtileri nedeniyle her şeyi derli toplu bir biçimde sever. Bir nevi nokta atışı yapılmasını ister. Mantıklı olan bir hediye seçmen gerekir. Muhtemelen ona verilebilecek en ideal hediyeyi bu şekilde bulabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...