Balık burcu kadını ve öne çıkan 8 özelliği

Balık kadını nazik, şefkatli ve heyecan vericidir. Aşıkken partneri için her şeyi yapar. İlham verecek ve harekete geçirebilecektir. Bulutların üzerinde uçacak ve sevdiklerini yanına alacak. Öte yandan güvenilmezdir. En küçük olumsuz koşullarda değişmesi gibi bir problem söz konusudur.

Balık burcu kadını bilgeliği ile sanki çok yaşlı bir kadınla karşı karşıya kalmışsınız gibi bir his verir. Gerçeklik her zaman yaşamak istediği en sevdiği yer değildir. Çoğu zaman günlük programlarla ve katı ile hızlı kurallarla uğraşmak zorunda kalacaktır.

Neptün tarafından yönetilen Balık kadını, son derece duygusal ve olağanüstü hassas bir kişiliğe sahiptir. Balık kadınları genellikle sezgisel özelliklere sahip olurlar. Bazen bu öz niteliklerini hayat işlerinde kullanmaya çalışırlar.

Balık burcunun genel özellikleri

 • Element: Su
 • Nitelik: Değişken / Mutable
 • Renk: Leylak, Mor, Menekşe, Deniz Yeşili
 • Gün: Perşembe
 • Yönetici Gezegen: Neptün, Jüpiter
 • Genel Uyumluluk: Başak, Boğa
 • Uğurlu Sayılar: 3, 9, 12, 15, 18, 24

Balık kadını nazik, şefkatli ve heyecan vericidir. Aşıkken partneri için her şeyi yapar. İlham verecek ve harekete geçirebilecektir. Bulutların üzerinde uçacak ve sevdiklerini yanına alacak. Öte yandan güvenilmezdir. En küçük olumsuz koşullarda değişmesi gibi bir problem söz konusudur.

Balık kadınının özellikleri

Balık kadını, ince duygular ve gizli mistik derinliklerle ilgilenen bir su burcudur. Sevimli ve arkadaş canlısıdır. Fakat yine de çok karamsar ve içe dönük olabilirler. Balık burcu insanların bu dünyada tam anlamıyla yuvalarında olmadıklarını söylemek mümkündür.

 • Empati: Balık kadını, canlı bir hayal gücü ve dostane bir eğilimi olan son derece empati dolu bir yaratıktır. Neredeyse hiç göz göze gelmedikleri insanlarla bile sınırsız bir empati kapasitesine sahip olurlar. Bu hem olumlu hem olumsuz bir niteliktir.
 • Sanatsal: Balık en sanatsal burçtur. Yaratıcılıklarının bir sınırı yoktur. Neptün gezegeni tarafından yönetildikleri için sanatsal bir yetenekleri vardır. Dünyaya, olayları çok yaratıcı ve sanatsal bir şekilde görmelerini sağlayan benzersiz bir bakış açısıyla bakarlar.
 • Duygusal: Başka hiçbir burç Balık kadar içten ve duygusal olamaz. Gözyaşları görürlerse muhtemelen ağlayacaklardır. Sesinin incindiğini hissederlerse üzüleceklerdir. Kim olursan ol fark etmez, seni kayıtsız şartsız sevecektir.
 • Özverili: Bu burçta doğan kadınlar özverili ve cömert olurlar. Onlara ne istersen söyle ama bir Balık özverinin tam karşılığıdır. Onlara ne kadar kötü davranırsan davran birine ihtiyacın olduğunda her zaman orada olacaktır.
 • Huysuz: Balık kadını tatlı bir insandır ama aynı zamanda tavırları ve karamsar eğilimleriyle de tanınırlar. Karamsar olduklarında en iyisi onlara biraz boşluk bırakmaktır. Bu burç, zamanın yarısında karamsar olur ve sebebini kendisi dahi bilmez.
 • Olumsuz: Bir Balık üzüldüğünde her olumsuz düşünceyi aynı anda hisseder. İşlerin üstesinden kolayca gelemezler. Bu da genellikle kötü bir deneyimden sonra iyileşme sürelerini uzatır. Bu süre zarfında olumsuz olma olasılıkları çok yüksektir.
 • Tembel: Balık motive olmadığında aşırı tembeldir. Balık duygusal tembel olarak kabul edilir. Çünkü işleri düzeltmek için çaba göstermez. Balık ne kadar uğraşırsa uğraşsın işlerin asla daha iyi olmayacağını hissettiğinde kendisini duygusal olarak geri çeker.
 • İdealist: Balık, idealist doğaları nedeniyle genellikle kendilerini yalnız yürürken bulurlar. İdealist doğaları genellikle aşırı derecede güvenebilecekleri ve kendilerini ihanete uğramış, incinmiş ve savunmasız bırakabilecekleri anlamına gelir.

Balık kadınının diğer burçlarla uyumu

Balık kadını içe dönük, sessiz, savunmasız ve çok utangaç olma eğilimindedir. Genellikle içe bakarlar ve hayat zorlaştığında zamana ihtiyaç duyarlar. Bazen sorunlarının basitçe ortadan kalkacağı umuduyla kafalarını tamamen kuma gömerler.

Balık kadını ile en uyumlu burçlar genellikle Boğa erkeği, Yengeç erkeği, Akrep erkeği ve Oğlak erkeği olarak belirtilir. Balık ile en az uyumlu olan burçlar ise genellikle İkizler erkeği ve Yay erkeği olarak kabul edilir. Balık burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Balık kadını

Balık kadını aşık olduğunda heyecanlı, ilham verici ve büyülenmiş bir hale bürünecektir. Dikkatini sadece arzu nesnesine çevirecek ve kalbini dolduran duygular için her anın tadını çıkartmaya çalışacaktır. Bu onun en tipik özelliğidir.

Aşkı hissettiği anda küçük bir çocuk gibi davranmaya başlar. Söz konusu partnerin seçilmiş kişi olabileceğinden emin olmaya çalışır. Gülüşü ve çekiciliği, aşık olduğunda doğal olarak ortaya çıkar. Dünyanın anlam kazanmaya başlaması gibi duygularından inanılmaz bir güç kazanacaktır.

Romantizm ve Balık kadını bir yaz fırtınası gibidir. Sıcak bir duşun sıcaklığından gök gürültüsü ve şişmek çarpışmalarından sonra sessiz sakinliğe doğru ilerler. Aşk söz konusu olduğunda her şey mümkündür. Balık kadını bunun bilincinde hareket etme eğilimindedir.

İlişkileri yaratıcı, hassas ve çok duygusaldır. Onu koruyacak ve mutlu hissettirecek bir partnere ihtiyacı olacaktır. İlişkilerinde şefkatlidir. Okyanusların zenginliklerini çağrıştırır. Diğer taraftan Balık burcu kadınları, diğer insanların ihtiyaçlarına özellikle açıktırlar.

İlişkilerde Balık kadını

Balık kadını, kendisine ilham verdiği ve sonucunu merak ettiği sürece bir ilişkiye tutunacak kadındır. Sevgisinin sonunda sihir bir şekilde gerçekleşeceği günün geleceğini umarak, platonik aşk fikirlerine sık sık tutunabilecektir.

Bu uzak, gerçek dışı ilişkileri gerçeklikten çok korktuğunda seçme eğilimindedir. Bir ilham perisi olarak partnerine ilham verecektir. Yeterlilik duygusunu ortaya çıkaracaktır. Bununla birlikte baskı altında olduğunda fikrini çabucak değiştirebilecektir.

Balık kadınının fikrinin değişmesi demek aşkının kolayca ölmesi anlamına gelmektedir. Sevgisine güvenmek mümkün değildir. Onu daha iyi bir şekilde sevebilecek birinin olma olasılığına her zaman açıktır. Partneri ona tutunmak istiyorsa en iyisi olduğunu ispat etmelidir.

Balık kadını güvenilir midir?

Balık kadını için bazen gerçeği söylemek zordur. Bazı insanların tepkilerinin belirsizliği onu çok rahatsız edebilir. İçe dönük, kırılgan doğası ona, kendisini birisinin öfkesinden veya üzüntüsünden koruyamayacağına dair içsel bir his verir.

Bu nedenle, özellikle birkaç kez agresif patlamalar yaptığında çoğu kez sahtekar olma ihtiyacı hissedecektir. Buradaki temel sorun kimseye güvenmemesi ve bu yüzden güvenilir olmamasıdır. Güvenini kazanmak için kendisinin desteklenmeye ihtiyacı vardır.

Balık kadınıyla çıkmak

Balık kadınıyla çıkmak, yol boyunca birçok yaratıcı fikirlerin ortaya çıktığı ve yeni etkinliklerle heyecan verici ve tahmin edilemez olacaktır. İlişkiye güç veren tek kişinin kendisi olduğunu hissetmemesi gerekir. Böyle bir durumda daha tatmin edici birine yönelmesi kaçınılmazdır.

Her ne kadar pek istekli gibi görünmese bile romantizm karşısında sersemlemesi ve kendini kaybetmesi kaçınılmazdır. İlk buluşmaları, yıl dönümlerini ve her türlü özel günü sevecektir. Hissettiği gibi hareket etmekte özgür olması gerektiği unutulmamalıdır.

Balık kadınını anlamak

Balık kadınını uğraşması gereken en büyük sorun, hiçbir yere ait olmadığı hissidir. Balık kadınında baba imajı daima kapalıdır. Babası ya hayatına fazla etki etmemiştir ya da çılgınca idealleştirilmiş durumdadır. Bu nedenle kudretli adam imajına ulaşacak partneri bulmakta zorluk yaşar.

Durum ne olursa olsun kaybolması kaçınılmazdır. Farklılıklarını telafi etmenin tek yolu, hissettiği her ne ise onu takip etmektir. Ne hissettiğini yakından takip edip anlamak ve onun önünde engel olmamak önemlidir. Engel olursan ilişki artık söz konusu olmayacaktır.

Balık kadınına hediye almak

Balık kadınına hediye almak istiyorsanız öncelikle yaratıcı olmanız gerekir. Ona bir şiir yazabilirsiniz. Bir enstrüman çalmayı öğrenip en sevdiği melodiyi çalabilirsiniz. İkinizin resmini çizip ona hediye edebilirsiniz. Resimlerden bir kolaj yapabilirsiniz.

Güzel bir parfümün keyfine varacaktır. Ancak birini seçtiğinizde koku duyarlılığını göz önünde bulundurmalısınız. Balık burcu için seçtiğiniz her hediye yaratıcı ve romantik olmalıdır. Bunun için hediye seçimine biraz vakit harcamayı düşünmelisiniz.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...