Astroloji

Boğa burcu erkeği ve özellikleri

google ads uzmanı

Boğa erkeği kesinlikle bir savaşçı değildir. Onu incittiği yere itersen uzun süredir devam eden bir kinle karşı karşıya kalabilirsin. Ünlü Boğa inatçılığı ile karşılaşmadığın sürece Boğa erkeğiyle anlaşmak oldukça kolaydır. Bir konuya dahil olduktan sonra onun hareket etmesini beklememelisin.

Sabit bir burç olan Boğa erkeği, genellikle ani değişikliklere girmez. Risk almakla pek ilgilenmez. Bu adam geride durmayı, beklemeyi ve görmeyi tercih eder. Her şeyde yavaş ve istikrarlı olarak tanımlanabilir. Aşk, iş ve hatta kişisel hayatında bunun izlerini görebilirsin.

Ofis Koltukları

Boğa burcunun özellikleri

  • Element: Toprak
  • Nitelik: Sabit / Fixed
  • Renk: Yeşil, Pembe
  • Gün: Cuma, Pazartesi
  • Yönetici Gezegen: Venüs
  • Genel Uyumluluk: Akrep, Yengeç
  • Uğurlu Sayılar: 2, 6, 9, 12, 24

Boğa erkeği cömert, şefkatli ve sadıktır. Fakat bazen çok katı ve hareketsiz olabilir. Zayıflıklarının farkındaysa kendini zemine kilitli tutabilir yani hiç hareket etmez. Hareketsiz durumda olursa kendi kendine bırakılan partnerinin sıkılma şansı oldukça yüksektir.

kafa sözlük

Aşkta Boğa erkeği

Boğa burcunda normalde inisiyatif bulunmadığından, Boğa erkekleri arzularının konusunu fethetme zamanı geldiğinde kolayca panik yapabilirler. Geleneksel değerleri ile nazik doğaları arasında bir çatışma vardır.

Birinin duygularını değerlendirmelerinden emin olmadıkları herhangi bir durum, duygusal olarak kaygan bir zemini ifade eder. İlk adımı atmaya karar verdiklerinde, bu genellikle farkında olmasalar bile diğer kişinin davranış biçiminin uzun bir analizinin ürünü olacaktır.

İlişkilerde Boğa erkeği

Boğa burcu bir erkeğin hareket etmesi zorunludur. Bütün gün ortalıkta uzanmak ve bir başkasının onun için hazırladığını yemeye garip bir ihtiyacı vardır. Güçlü bir sevgili olmak yerine partnerinin şımarık ortağı olma eğilimindedir.

Bu bir kural değildir. Fakat her Boğa burcunun hayatında hiçbir şey yapmamayı tercih edecekleri bir dönem vardır. Onlar için en önemli şey her gün evden çıkmaktır. İlişki yeni olduğunda bu nispeten veya oldukça kolay bir şeydir.

Çünkü Venüs, olması gerektiği gibi yaratıcı ve ilginç olması için ona yeterli enerji ve motivasyonu sunacaktır. Fakat Boğa burcu bir erkek birisiyle yaşamaya başladığında hareket halinde kalması gerekir. Aksi taktirde, o kadar sabit hale gelir ki kısa sürede sıkılmak söz konusu olabilecektir.

Boğa erkeği güvenilir midir?

Boğa erkeği çoğu zaman tek kelime etmez. Eğer bir şeyler söylerse, bu kesinlikle yüzeysel şekilde düşünülmüş bir şey olacaktır. Açıkça duygusal olmasına rağmen bunu göstermekte gerçekten zorlanır. Duyguyu takip eden cinsel arzusu onu korkutan en önemli şeydir.

Çünkü kendisi ikisini bağlama konusunda pek bilgili değildir. Duygusal ve cinsel dünyasını açıp seninle paylaşacak kadar rahatlaması pek kolay olmaz. Bu ona karşı güvensiz hissetmen anlamına gelebilir. Nitekim içsel benliğinde gerçek bir netlik yoktur.

Boğa erkeğiyle çıkmak

Seni her zaman aynı restorana götürmezse onunla çıkmak ve takılmak güzel olabilir. Romantizme yeteneği vardır. Kendini çekici hissettiğinde sevdiği kişinin kalbini kazanmak için her şeyi yapabilir. Boğa burcu bir erkekle çıkmanın en güzel yanı stresin çok uzaklarda seyretmesidir.

Omuzunda dinlenmek isteyeceğin en doğru seçeneklerden birisi Boğa erkeğidir. Seni alıp bir anda bambaşka bir ülkede gün batımını izlemeye götürebilir. Bunların hiçbirini yapmak için bir baskı hissetmez. Fakat macera dolu şeyler yapmasını beklemeyin; bu onun tarzı değil.

Boğa erkeğini anlamak

Boğa erkeği, çevresindeki erkeksi bir dünyaya dahil edilecek güçlü bir duygusal yanı olan karmaşık biridir. Farkında olduğu bu hassasiyet nedeniyle çoğu kez kendini yetersiz hissedebilir. Bazen en büyük özelliği olsa bile yumuşak yönünden kurtulmak için çok uğraşıyor.

Üzüldüğünde, duygularını dünyanın geri kalanından ve hatta ona en yakın insanlardan bile gizleyecek bir yapıdadır. Birinin mükemmel erkeği olmak için çok fazla hassasiyet ve sabra ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır. Boğa erkeğini anlamanın yolu bunları göz önünde bulundurmayı gerektirir.

Boğa erkeğine hediye almak

Kolay bir çözüm istiyorsan ona pamuklu bir tişört veya bir çift pantolon gibi pratik bir şey alabilirsin. Ayrıca, Boğa burcu yemek ve tat duygusuyla bağlantıdır. Pek çok Boğa burcu insan mutfakta biraz zaman geçirmeyi sever.

Bu nedenle yemek yapmayı keşfetmiş biriyse ona herhangi bir mutfak ürünü hediye edebilirsiniz. Boğa erkeğini gerçekten mutlu etmek istiyorsan, cezbedici bir önlük giymeli, romantik bir akşam yemeği hazırlamalı ve çikolatalı kek (veya sevdiği tatta bir şey) pişirmelisin.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu