Boğa ile 12 burcun uyumu nasıldır?

Boğa sembolü bir boğanın yüzünü ve boynuzlarını temsil eder. Bu görüntü, Toros takım yıldızındaki yıldızların tarihsel görünümüne dayanır. Ancak çoğunlukla doğanın tüm armağanlarının toplanacağı bahar mevsimiyle bağlantılıdır. Özellikle Dünya gezegeninin bize verdiği armağandır.

Boğa sembolü bir boğanın yüzünü ve boynuzlarını temsil eder. Bu görüntü, Toros takım yıldızındaki yıldızların tarihsel görünümüne dayanır. Ancak çoğunlukla doğanın tüm armağanlarının toplanacağı bahar mevsimiyle bağlantılıdır. Özellikle Dünya gezegeninin bize verdiği armağandır.

Boğa, güvenilir, sabırlı, pratik, özverili, sorumlu ve istikrarlıdır. Aynı zamanda Boğa, inatçı, sahiplenici ve uzlaşması güç bir karaktere sahiptir. Boğa burcu insanlar yemek pişirmeyi, müziği ve romantizmi severler. Ani değişikliklerden ve güvensizlikten hoşlanmazlar.

Boğa ile Koç uyumu

ariesKoç ile Boğa arasındaki ilişki tam anlamıyla kişisel zorluklarla ve bireysel derinliklerle dolu bir ilişkiyi ifade eder. Bir çift olarak başarılı olmak istiyorsanız, her ikinizde yer alan iç sorunu çözmeniz gerekir. Bu ilişkin için olmazsa olmazlardan biridir.

Diğer taraftan her ikisinin hayatında başarıya odaklanması, yeterli eğitime sahip olması, yeterince başka ilişkiye sahip olması ve yeterince mizaha sahip olması durumunda farklılıklarını bir kenara bırakıp birbirlerini yeterince iyi dinlemeleri söz konusu olabilecektir.

Artıları

Bir Boğa ve Koç eşleşmesinde başından beri çok şey vardır. Aşk ve güzellik tanrısı Venüs tarafından yönetilen Boğa ile sabit bir toprak burcuna sahibiz. Boğa şehvetli, lüks ve güzel olan her şeydir ve aynı zamanda dünyada olduğu kadar gerçektir. Koç bunu fazlasıyla sevecektir. Bunlar aslında Koç’un istediği tüm niteliklerdir.

Boğa, Koç’un hayattaki şeylerinden peşinden gitmesini sever. Zaman zaman neredeyse yoktan fırsatlar yaratır. Boğa, güzel şeylerini de sever. Koç, Boğa’nın bunları başarmasına yardımcı olacak kadar başarılıdır. Öncü ateş burcu olarak Koç, yetenekli bir karar verici ve aynı zamanda bir başlatıcı görevi görür.

Eksileri

Koç ve Boğa burcunun birbirini tamamladığı bu eşleşmede birkaç kıvrımda çelişkiler olabilmesi mümkündür. Koç acele etmeyi sever. Genellikle dürtü odaklı davranmayı sever. Boğa bundan hoşlanmaz ve Koç burcunun zaman zaman hoşuna gideceğinden biraz daha yavaş düşünür veya hareket eder.

Bu işaretlerin her ikisi de son derece kıskançtır. Bu yüzden ateşli Koç’un öfkesini inatçı Boğa’nın öfkesi ile karıştırdığın zaman bu çok hareketli tartışmalara yol açacaktır. Koç için kavga kıvılcımları genellikle onları dışarı fırlatır fırlatmaz biter. Ama Boğa bu meseleleri uzun süre elinde tutacaktır.

Boğa ile Boğa uyumu

taurusBoğa ile Boğa burcu arasındaki ilişki, ikisinden birisi diğer kişinin ilk adımı atmasını bekleme niyetinde çok inatçı değillerse değer verilecek bir şeydir. Duygusal doğaları nedeniyle birbirlerinin ihtiyaçlarına çok dikkat edebilirler ve gerektiğinde birbirleriyle ilgilenebilirler.

Sorunları genellikle sadece farklılıklardan kaynaklanır. Bir neden olmaksızın farklılıkları derinliklerine batmalarına neden olur. Birbirlerine ve karşılıklı değilim ihtiyacına anlayış göstermeleri durumunda bu ilişki ikisinin de olağanüstü derecede uygun bulabileceği bir ilişkidir.

Artıları

Boğa tahmin edebileceğin gibi boğa ile sembolize edilir. Bu nedenle söz konusu eşleşmede her bir arkadaş boğa özelliklerini bünyesinde barındıracaktır. Buradaki her birey sadık olacak, istisnai bir irade gücüne sahip olacak ve bu birliğin uzun vadeli sonucuna istisnai bir şekilde bağlı kalacak.

Burada çok fazla sevgi ve uyumun olduğunu söylemek mümkündür. Bunlar aşkta acele edecek bireyler değiller. Taahhütte bulunulana kadar duygusal olarak birbirlerini tanımaya ve sevmeye zaman ayıracaklar. Sabit burçlar ve sadık ve inatçı olanlar olarak, bir kez yaptıkları zaman bu başlılığın bir ömür boyu sürmesi için harika şans vardır.

Eksileri

Boğa tarafından sembolize edilmeleri hem olumlu hem olumsuz bir şeydir. Boğa, sadık ve kararlı olma özelliklerinin yanı sıra çok inatçı da olabilir. Boğa için bu kıskançlık biçiminde ortaya çıkar. Bu durum söz konusu burcun sabit niteliğinden kaynaklanan bir durumdur. Boğa bir kez istediğinde, başkasını istemez ve sahiplenmeye neden olur.

Bunun dezavantajı, bir Boğa aksine hangi kanıt sunulursa sunulsun onların görüşlerinin arkasında durur. Konu aşklarını teyit etmek olduğunda bu iyidir. Ancak kavgalar ve tartışmalar ortaya çıktığında o kadar iyi bir şey değildir. Kontrol edilmeden bırakılırsa bu eşleşmede durmadan savaş yaşanabilecektir.

Boğa ile İkizler uyumu

geminiBoğa ile İkizler arasındaki ilişki pek gelecek vaat eden bir görüntü çizmez. Buna rağmen Boğa burcunun sabit niteliği, onlara İkizler ile birlikte olma niyetlerinde, birbirlerini gerçekten iyi tanımaları için yeterince vakit ayırma şansı sağlar.

Farklılıklarını uzlaştırma şansları zayıf gibi gözükse bile Boğa burcu tüm kalbini buna katarsa İkizler burcunun hayatının en önemli parçası olmayı başarabilir. Boğa, birbirlerini tamamen değer vermeleri durumunda İkizler için hayatta sağlık ve normal işleyiş temeli oluşturacaktır.

Artıları

Bu eşleşmede ilk olarak Venüs’ün yönettiği Boğa burcuna bakmak gerekir. Boğa, İkizler burcunun çok çekici bulduğu bir şeyle gelir. İkizler değişken hava burcudur ve Merkür tarafından yönetilir. Bu nedenle bu ikisi kesinlikle konuşma konusunda kısa kesmeyeceklerdir. Boğa, İkizler burcunun hızlı zekasını ve alaycı enerjisin sever.

Boğa, hem güvenilir hem de ideal bir ortak arar. İkizler de ihtiyaçları karşılanırsa bunu teklif eder. İkizler burcunun zekası genellikle bu durumda günü kurtaracaktır. Çünkü İkizler, Boğa burcunun ihtiyaç duyduğu ve istediği şeyi diğer bazı ortaklardan çok daha önce görebilme potansiyeline sahiptir.

Eksileri

Hava elementiyle desteklenen İkizler her zaman hareket ettiği için hava ile toprak eşleşmesi biraz zorlayıcıdır. Boğa, topraklanmıştır ve İkizler burcuna göre çok daha yavaş yaşar. Bu, İkizler burcunun Boğa tarafından sık sık yavaşlatıldığı anlamına gelir ve pek hoşa giden bir şey değildir.

İkizler aynı zamanda değişken bir burçtur ve biraz dolaşan bir göze veya en azından etrafta flört etme arzusuna sahip olabilir. Bu kıskanç ve inatçı Boğa burcuyla tam olarak bitecek bir şey değildir. Dolayısıyla İkizler burcunun coşkuyu biraz azaltması gerekir. Ayrıca dürüst olmalı ve niyeti konusunda çok net olmalıdır.

Boğa ile Yengeç uyumu

cancerBoğa ile Yengeç burçların en nazik çiftleridir. Aşık olduklarında, sevgi, anlayış, aile ve yuva hissi gibi ortak duygusal hedefleri nedeniyle nadiren ayrılırlar. Bu, her iki partnerin de zaten bu derin duyguyu veremeyecek ve alamayacak kadar fazla duygusal yüke sahip olması durumunda geçerlidir.

Boğa ile Yengeç arasındaki ilişki sevginin sürekliliği gibi görünen bir ilişkidir. Bu ilişkide yolda hiç engel olmadan, ilişkilerinin akışı onları her zaman istedikleri şeye götürecektir. Bu yüzden bir pürüz yaşandığında affetmek ve unutmak kolay olacaktır.

Artıları

Hem Boğa hem de Yengeç aynı şeyleri ister. Bu yüzden bir araya geldiklerinde bu gerçekten olağanüstü bir deneyimi gösterir. Her ikisi de mutlu bir ev hayatına adanmıştır. Sağlam bir ev ve aile, etrafında güzel şeyler ve hepsini gerçekleştirecek iş ahlakı, Boğa ve Yengeç eşleşmesi gördüğünde olan şeydir.

Boğa, aşk ve güzellik tanrıçası Venüs tarafından, Yengeç ise duygusal Ay tarafından yönetilir. Bu ikisi arasında paylaşılan sevgiden başka neredeyse hiçbir şey yok gibidir. Her iki taraf da çok kadınsı enerjileri taşırlar. Bu nedenle burada hem Boğa burcunu hem de Yengeç burcunu uzun vadede besleyecek ve sürdürecek duygusal bağlar vardır.

Eksileri

Bu her ne kadar sevgi dolu ve güzel bir ilişki olsa bile birkaç eksi durumun varlığı söz konusudur. Ay tarafından yönetilmek Yengeç’i çok karamsar yapar. Bu durum Boğa’yı çabucak yoracak bir şeydir. Yengeç’in kişisel olarak çok fazla şey algılamasına yol açabilir. Bu durum, Boğa burcunun çabucak yorulacağı bir başka konudur.

Yengeç aynı zamanda öncü burçtur. Kim olursan ol, sadece patron olmayı tercih etmez; olması gerekir veya kıskaçlar ortaya çıkar. Bu, Boğa burcunun boğa tarafı için her zaman iyiye işaret bir şey değildir. Boğa burcunun patron olması gerekmez ama kesinlikle her zaman yanılmayı takdir eden bir yanı yoktur.

Boğa ile Aslan uyumu

leoBoğa ile Aslan arasındaki ilişki, Venüs ve Güneş tarafından yönetilen sıcak doğaları olmasına rağmen agresif bir şekilde zorlayıcı olabilir. Her ikisi de tamamen farklı niteliklere sahip olsalar bile yeterince sabır gösterebilmeleri önemlidir.

Bu sabrı göstermeleri durumunda tam anlamıyla parmakla gösterilecek çiftin oluşumu söz konusu olabilecektir. Çiftin her birinde ilkeler dengede olduğunda onları entelektüel ve finansal koşullarını düzeltmek ve gerçekten birbirlerinden keyif almak için kullanabilirler.

Artıları

Boğa, aşk ve güzellik tanrıçası Venüs tarafından yönetilir. Bu yüzden çevresinde pahalı ve lüks şeyler olmasını gerçekten sever. Aslan, Güneş tarafından yönetilir ve lüks durumundan hoşlanan bir yapısı vardır. İkisi de samimiyeti olabildiğince duygusal olarak sever. Aslan’ın cömertliği ile yarışabilecek bir başka burç yoktur.

Doğal olarak Boğa bu cömertliği çok sever. Bu birliği balayı aşamasının gerçekten muhteşem olacağına işarettir. Aslan’ın erkeksi enerjisi, Boğa burcunun dişil enerjisini çok iyi tamamlayacaktır. Bu ilişki genel olarak güneşin sıcaklığını ve dünyanın toprağını içerdiğinden son derece uyumlu olarak görülür.

Eksileri

Her ilişkide olduğu gibi mükemmel diye bir şey yoktur. Her burcun gölgeli bir tarafı vardır. Aşkta başarıya doğru tüm farkı yaratacak olan durumlardan birisi tam olarak budur. Aslan sürekli övgüye ihtiyaç duyar ve gerçekleşmediğimde kırık bir ego vakasına yol açabilir.

Ayrıca, hem Boğa hem de Aslan sabit burçlardır. Bu da bu ilişkinin iradelerin savaşı için potansiyel sunduğu anlamına gelir. Sorun olup olmayacağından ziyade sorunun ne zaman olacağına odaklanmak gerekir. Her iki tarafın da çözmesi gereken çeşitli problemler olduğundan çok paranoyak ve güvensiz bir ilişki ortaya çıkabilir.

Boğa ile Başak uyumu

virgoBoğa ile Başak arasındaki ilişkiye bakılırsa genel olarak Boğa, Başak burcuna aşk, hassasiyet ve cinsellik hakkında bilgi vermek için hazır durumdadır. Başak burcuna değer verecek kadar esnek olmalıdır. Bir şeyleri idealize edebilmek için ise entelektüel bir bakış açısı vermelidir.

İlişkileri ancak incinmekten ve çok güvensiz olmalarından korkmazlarsa cennette gerçekleşen bir eşleşme gibi olabilir. Birbirlerine teslim olup delice aşık olurlarsa, Boğa tarafından temsil edilen berrak bir kalp ile Başak tarafından temsil edilen açık bir zihnin birleşimi söz konusu olacaktır.

Artıları

Boğa ile Başak eşleşmesinde sabit toprak ile değişken toprak burçlarının eşleşmesi söz konusudur. Bu eşleşmede çok fazla teme ve pratik enerji yer alır. Bu burçların her ikisi de çalışkanlığa, finansal başarıya ve birikime bağlıdır. Bu nedenle eşleşme enerji doğru yöne yönlendirildiğinde finansal olarak başarılı olma özelliğine sahiptir.

Başak burcunun ikisinden daha pratik olduğu yerde Boğa ikisinin daha şehvetli ve güzel olanıdır. Bu nedenle kutupsal enerjiler birbirlerini güzelce yakalayacaklardır. Her iki burç da güçlü bir ahlaki pusulaya sahiptir ve birbirini beslemektedir. Boğa için bu iyi bir şeydir. Çünkü her zaman değişim için gerçek olabilecek birini bulmakta zorlanır.

Eksileri

Boğa sabit bir enerjiye sahiptir. Bu da değişken bir burç olan Başak karşısında onun farklı olmasına neden olur. Başak’ın değişken doğası ara sıra fazla eleştirel olmasına neden olabilecektir. Boğa hassasiyet, Başak söz konusu zarfı ortaya atması durumunda kendini gösterecektir.

Başak burcunun her durumda esnek olmaya hazır olduğu yerlerde Boğa sabittir. Genellikle ne karar verirse ona sabitlenir. Boğa burcunun bir kayadan hareket etmesini sağlamak, bir Boğa’nın tam olarak yapmak istediğin şeyi ve ne zaman yapmasını sağlamak kadar kolaydır. Bu durum muazzam oranda çatışma yaratabilecek güce sahiptir.

Boğa ile Terazi uyumu

libraBoğa ile Terazi ilişkisinde Terazi tarafına çok dikkat etmek gerekir. Çünkü Boğa tarafı iç korkuları uyandırmak ve hepsini yüzeye çıkarmak için orada olacaktır. Boğa tarafının da dikkatli olması gerekir. Çünkü suçluluk hissetme durumu Terazi ile bambaşka boyuta taşınabilecektir.

Boğa ile Terazi ilişkisi her ikisinin de unutamayacağı bir derstir. Özellikle aralarında yeterince anlayış ve hassasiyet oluşturmayı başarırlarsa mükemmel bir durumdur. Mutlu olabilmenin tek yolu kendi iç dünyalarında uğraşmak yerine istemedikleri şeyleri kucaklamaktır.

Artıları

Bu ilişkinin başlangıcından itibaren çok fazla duygusallık ve güzellik vardır. Hem Boğa hem de Terazi eşlerini severler. Dolayısıyla birbirinden sapmaları pek mümkün değildir. Yaratıcı şeylere, güzel şeylere ve hatta sanata karşı güçlü bir sevgi ikilinin ortak özellikleri arasında yer alır. İkili ayrıca tiyatroya gitmekten büyük keyif alacaklar.

Bunlar olmazsa kıvılcımları sık sık uçuran karşılıklı yaratıcı çıkarlar bulacaklar. Boğa, Terazi’nin zarafeti tarafından büyülenir. Terazi ise Boğa’nın etrafta tuttuğu lüksü sever. Bu eşleşme aynı zamanda finansal açıdan da iyiye işaret durumdadır. Çünkü iki burç da bir şekilde pratik başarıya bağlıdır.

Eksileri

Hem Boğa’nın hem de Terazi’nin gölgeli tarafları vardır. Dolayısıyla, bir Terazi ile aşk uyumluğunu korumayı umuyorsan onları daha fazla öğrenmek ve anlamak senin için kritik öneme sahip olacaktır. Boğa burcu, sabit bir toprak burcu olduğu için Terazi’nin kolayca yorulacağı inatçı bir tarafa sahiptir.

Terazi’nin de Boğa burcu için zaman zaman biraz fazla olabile kritik bir yönü vardır. Bu ikisi bu farklılıklar üzerinden birlikte çalışmaya istekli değilse kafaların biraz karışması ve yorulması söz konusu olabilir. Terazi’nin güzelliği söz konusu olduğunda Boğa’nın bazı güvensizlik sorunları vardır. En azından kıskançlık söz konusu olacaktır.

Boğa ile Akrep uyumu

scorpioBoğa ile Akrep, her biri kendi yolunda en derin fiziksel keyfin burçlarıdırlar. Bir araya geldiklerinde platonik ve yaratıcı ilişkileri anlayamadıkları için temel nokta fiziksel birliktelik olmalıdır. Romantizmin bütün amacı fiziksel temasa dayalı olunca hayatları bambaşka olacaktır.

Bu, çıkış yolu olmayan sahiplenici bir ilişkiye yol açabilir. Fakat gitmek mümkün olsa bile gitmek istemeyeceklerini bilmek gerekir. Boğa burcu tarafında tüm deneyim daha karanlık olabilir. Özellikle Akrep burcunun karakteri pratik anlayışlara meydan okursa böyle bir durum gerçekleşir.

Artıları

Boğa ve Akrep, tutku ve gücü ifade ederler. Bu hem dişil hem de erkeksi enerjinin muhteşem bir birleşimidir. Aynı zamanda en şehvetli iki burcun çarpıcı bir birleşimini ifade eder. En azından söylemek gerekirse, bu aşıklar arasındaki yakınlık çizelgelerin dışında kalacaktır. İki burcun da sabit bir burç olduğu unutulmamalıdır.

Sabit bir burç olmaları sadakatlerinin ömür boyunca süreceği anlamına gelir. Hem Boğa hem de Akrep hayatlarının her alanında dürüstlüğe ihtiyaç duyarlar. Sadece bunu farklı şekilde takip ederler. Bu da söz konusu eşleşmeyi hem Boğa hem de Akrep açısından çok seksi yapacaktır.

Eksileri

Her ikisinin de sabit bir burç olması gölgeli taraflarının birbirleriyle çok çabuk çirkinleşmesi anlamına gelebilecektir. Sabit burçlar duygusal olarak en yoğun burçlardır. Akrep zaten duygusal olan su burcudur. Bu yüzden, işler zorlaştığında duygular yükselecek ve her aşk eşleşmesinde olduğu gibi bunlara bağlı olacaklar.

Sorunlar ortaya çıktığında iki tarafın pervasız yaklaşımı oluşan yaraların iyileşmesinin yıllar boyunca sürmesine neden olabilir. Gelgit duygu dalgaları Akrep’in kolayca kaçabileceği bir şey olsa bile Boğa’nın bunu yönetme konusunda bir yol bulması gerekecektir. Ayrıca Boğa’nın, Akrep’in gizemli yanlarından sıkılması söz konusu olabilir.

Boğa ile Yay uyumu

sagittariusİç güzellikleri ve hayatta gerçeği ararken paylaştıkları anlayışla, Boğa ile Yay mükemmel bir çift gibi görünebilir. Bununla birlikte her pozitif durumun bir negatif duruma ihtiyacı vardır. Gerçek izlenimi öne çıkardığın zaman iki burcun gerçekten birbirinden etkilenmediğini görürsün.

İlişkileri için mümkün olan en iyi senaryo, birbirlerini çok iyi tanımaları ve yıllarca beklentisiz bir arkadaşlık kurmalarıdır. Sonunda bu, her ikisine de geleceği olan bir ilişkiye gerçekten başlamak için yeterli sabır sağlayacak derin bir anlayışla sonuçlanabilecektir.

Artıları

Birisi sabit, diğeri ise değişken bir burç olsa bile ikili arasındaki kıvılcımları körükleyecek olan şey aslında farklılıklardır. Boğa, Aşk tanrıçası Venüs tarafından, Yay ise şans gezegeni Jüpiter tarafından yönetilir. Bu aşk eşleşmesi, Boğa burcunun duygusallığı Yay burcunun ateşli cinselliği ile birleşerek sevgi dolu ve güzel olacak.

Bu, ellerinin birbirinden uzak tutmayacak bir çifti ifade eden bir eşleşmedir. Ayrıca, Jüpiter’in etkisiyle, bu çift yollarına çıkacak çok sayıda şanslı serileri yakalayabilecek ve şanslı molalar bulabilecekler. Bu da kendileri için her şeyin daha iyi olmasına işaret edecektir.

Eksileri

Boğa ile Yay arasındaki eşleşmeyi olumsuz yapacak en önemli nitelik yoğunluktur. Yay’ın flörtleri Yay için çok masum olabilir. Ama Boğa bundan hiç hoşlanmayacak. Boğa burcu da yaklaşımlarında çok yavaş ve sabittir. Yay, Boğa burcunun gecikmelerinden rahatsız olacaktır.

Yay burcu ayrıca Boğa burcunun zaman zaman bu kadar takıntılı olmasından da hoşlanmayacak. Boğa, Yay burcunun bunu anlamamasından zevk almayacaktır. Harika olduğunda harika olan zıt bir çekimdir. Ancak bir şeyler ekşimeye başladığında ateş ve boğa kafa kafaya hareket edeceklerdir.

Boğa ile Oğlak uyumu

capricornBoğa ile Oğlak tarafından kurulacak ilişkinin derinliği çok fazla olacağı için bu ikilinin eriştiği şeylerin erişilemez olarak görülmesi mümkün olabilecektir. Birbirlerini nazik bir şekilde tamamladıkları için dünyanın geri kalanından gizli heyecan verici içsel bir deneyim yaşarlar.

Fakat bu durum onları en sıkıcı çift olma halinden kurtaramayacaktır. Boğa, Oğlak burcundaki partnerini motive ederse ve Oğlak, Boğa burcundaki partnerine başarı yolunu gösterirse aranan büyük uyumluluk yakalanmış olacaktır.

Artıları

Bu burçların her ikisinin de pek çok ortak noktası varı. O kadar çok ortak nokta var ki, ilişkilerinin en büyük gücü bu olacak. Boğa ve Oğlak, hem adanmış, güçlü ve çalışkan oldukları hem de sadık ve güvenilir oldukları için birbirlerini çok iyi anlarlar. Boğa, güzel şeyleri seven çalışkan bir kişidir.

Oğlak buna hayran kalır ve Boğa burcuna bu güzel şeyleri sağlamak için çok çalışır. Oğlak, Boğa’nın bu birlikteliğe getirdiği sıcak ve sevgi dolu enerjiyi takdir edecektir. Boğa, her zaman güvenebilecekleri kadar gerçek birine sahip olmaya bayılacaktır. Bu en heyecan verici eşleşme olmasa bile tatmin edici bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Eksileri

Bu burçların farklılıkları tamamen niteliklerinde gizlidir. Sabit burç olarak Boğa, Oğlak burcuyla şımartılacak ve Oğlak burcunun tüm dikkatini isteyecektir. Ancak, öncü toprak burcu olan Oğlak bir patron edasıyla hareket eder. Oğlak bu nedenle işler söz konusu olduğunda geç kalmayı göze alacaktır ama Boğa bundan hoşlanmayacaktır.

Boğa ayrıca Oğlak burcunu zaman zaman biraz fazla muhafazakar ve atkı bulacak. Genellikle kavgaların merkezinde bu durum yer alacaktır. Oğlak, drama konusunda çok iyi bir arkadaş değildir. Özelikle Boğa bir şeyin peşinde olduğunda onu bırakmayacak kadar inatçıdır. Tek artı sevgi ve bağlılık temelinin güçlü olmasıdır.

Boğa ile Kova uyumu

aquariusBoğa ile Kova, iki farklı dünyanın insanıdırlar. Buna rağmen, yönetici gezegenleri arasında garip bir benzerlik ve bağlantı vardır. Çok zorlayıcı olsa bile her iki partnerin birbirine aşık olmasını mümkün kılan yegane durumlardan birisidir.

Venüs ve Uranüs tarafından yönetilen bu burçlar iki dışlanmış burcu temsil ederler. Her zaman bir şeyin tam tersinin olduğunu anlarlar. Çeşitliliği, yön değişikliğini ve sevginin heyecanının anlarlar. Boğa aşırı barışı, Kova heyecan ihtiyacını karşıladığı için nadiren anlaştıkları görünecektir.

Artıları

Bir tarafta aşk tanrıçası Venüs tarafından yönetilen Boğa, diğer tarafta Satürn tarafından yönetilen Kova vardır. Bir dişil ve eril enerji arasındaki farklar birbirini tamamlar. Bu hem Boğa hem de Kova için harika bir kombinasyondur. Boğa, Kova’nın farklı düşünme şeklini sever.

Kova, Boğa burcunun ne kadar pratik olduğunu bilir ve iş ahlaklını gerçekten takdir eder. Boğa da kendini bir anlamda Kova’nın kanatlarının altında bulacaktır. Ancak, bağlı oldukları gibi farklılıklar ortaya çıktığında, bu çiftle uzaklaşması zor olacak bir çatışma doğabilecektir.

Eksileri

Hem Boğa hem de Kova sabit burçlardır. Bu nedenle çok inatçı bir ilişkiyle karşı karşıya olduğunu bilmek gerekir. Tartışmalar hararetli, kararlı ve muhtemelen çok uzun sürecektir. Çünkü diğer tarafa geçmek her iki burç için de çok ama çok zordur. Ayrıca Boğa, öfkeye sessizce tepki vermez.

Bu burçların her ikisi de doğuştan kıskançtır. Fakat Kova’nın Boğa tarafından hafife alınmayacak olan daha alışılmadık bir yaklaşımı vardır. Kova, Boğa’nın sürekli olarak ilişkiye koyduğu baskıyı sevmeyecektir. Boğa, Kova’nın entelektüel olarak herkesi etkileme hevesinin peşinden gitmeyecektir.

Boğa ile Balık uyumu

piscesBoğa ile Balık arasındaki ilişki aşka dayalı dopdolu bir ilişkidir. İkisi de hayatlarında romantizm ve güzelliği arzularlar. Aralarında güzelliğin devam etmesi için gereken her şeyi yaparlar. Boğa, Balık burcu partnerine gerçek dünyaya bağlanma şansı verecektir.

Balık ise Boğa burcu partnerini biraz daha yumuşak ve esnek hale getirecektir. Onları gerçek aşkın var olduğuna ikna etme misyonunda görünürler. Güvenlerinin tadını çıkarırlar ve paylaştıkları sevginin güzelliğini beslerlerse ilişkileri devam edebilecektir.

Artıları

Toprak burcu ola Boğa, su burcu olan Balık ile eşleştiğinde bolca sevgi dolu bir uyum söz konusu olacaktır. Bu burçların ikisi de çok farklı gözükmelerine benzemelerine rağmen birçok farklı benzerliği bir arada taşırlar. Boğa ne istiyorsa Balık’ın sunması gerekir ve aynı şey tam tersi için geçerlidir.

Boğa, Venüs tarafından, Balık ise Neptün tarafından yönetilir. Bu gezegenlerin her ikisi de dişil enerjiye sahiptir. Bu aşk uyumu duygusal bir temel ve bağlantı açısından zengindirler. Boğa, Boğa duygusallığını istedikleri sıklıkta besleyen Balık burcunun rüya gibi olan fantastik tarafını çok sever.

Eksileri

Sabit toprak burcu ve değişken su burcu bir araya geldiğinde aşk gerçekten harika bir başlangıç yapar. Ancak değişken burç olarak Balık, birçok bölgede aynı anda hareket edebilir. Boğa burcu buna yetişmek istemeyebilecektir. Balık ayrıca rüya gibi partileri tercih ederken, Boğa aşkıyla kalmayı tercih edecektir.

Bu, Balık’ın Boğa’yı çok inatçı bulduğu bir dizi kavgaya yol açacaktır. Boğa kıskançlığı, Balık burcunu sonsuza dek serbest bırakacaktır. İlişkilerinin sürmelerini istiyorlarsa kesinlikle kendi içlerindeki ve birbirlerindeki zayıflıklarını fark etmeleri gerekecektir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...