Astroloji

Boğa ile 12 burcun uyumu nasıldır?

google ads uzmanı

Boğa sembolü bir boğanın yüzünü ve boynuzlarını temsil eder. Bu görüntü, Toros takım yıldızındaki yıldızların tarihsel görünümüne dayanır. Ancak çoğunlukla doğanın tüm armağanlarının toplanacağı bahar mevsimiyle bağlantılıdır. Özellikle Dünya gezegeninin bize verdiği armağandır.

Boğa, güvenilir, sabırlı, pratik, özverili, sorumlu ve istikrarlıdır. Aynı zamanda Boğa, inatçı, sahiplenici ve uzlaşması güç bir karaktere sahiptir. Boğa burcu insanlar yemek pişirmeyi, müziği ve romantizmi severler. Ani değişikliklerden ve güvensizlikten hoşlanmazlar.

Ofis Koltukları

Boğa ile Koç uyumu

Koç ile Boğa arasındaki ilişki tam anlamıyla kişisel zorluklarla ve bireysel derinliklerle dolu bir ilişkiyi ifade eder. Bir çift olarak başarılı olmak istiyorsanız, her ikinizde yer alan iç sorunu çözmeniz gerekir. Bu ilişkin için olmazsa olmazlardan biridir.

Diğer taraftan her ikisinin hayatında başarıya odaklanması, yeterli eğitime sahip olması, yeterince başka ilişkiye sahip olması ve yeterince mizaha sahip olması durumunda farklılıklarını bir kenara bırakıp birbirlerini yeterince iyi dinlemeleri söz konusu olabilecektir.

kafa sözlük

Boğa ile Boğa uyumu

Boğa ile Boğa burcu arasındaki ilişki, ikisinden birisi diğer kişinin ilk adımı atmasını bekleme niyetinde çok inatçı değillerse değer verilecek bir şeydir. Duygusal doğaları nedeniyle birbirlerinin ihtiyaçlarına çok dikkat edebilirler ve gerektiğinde birbirleriyle ilgilenebilirler.

Sorunları genellikle sadece farklılıklardan kaynaklanır. Bir neden olmaksızın farklılıkları derinliklerine batmalarına neden olur. Birbirlerine ve karşılıklı değilim ihtiyacına anlayış göstermeleri durumunda bu ilişki ikisinin de olağanüstü derecede uygun bulabileceği bir ilişkidir.

Boğa ile İkizler uyumu

Boğa ile İkizler arasındaki ilişki pek gelecek vaat eden bir görüntü çizmez. Buna rağmen Boğa burcunun sabit niteliği, onlara İkizler ile birlikte olma niyetlerinde, birbirlerini gerçekten iyi tanımaları için yeterince vakit ayırma şansı sağlar.

Farklılıklarını uzlaştırma şansları zayıf gibi gözükse bile Boğa burcu tüm kalbini buna katarsa İkizler burcunun hayatının en önemli parçası olmayı başarabilir. Boğa, birbirlerini tamamen değer vermeleri durumunda İkizler için hayatta sağlık ve normal işleyiş temeli oluşturacaktır.

Boğa ile Yengeç uyumu

Boğa ile Yengeç burçların en nazik çiftleridir. Aşık olduklarında, sevgi, anlayış, aile ve yuva hissi gibi ortak duygusal hedefleri nedeniyle nadiren ayrılırlar. Bu, her iki partnerin de zaten bu derin duyguyu veremeyecek ve alamayacak kadar fazla duygusal yüke sahip olması durumunda geçerlidir.

Boğa ile Yengeç arasındaki ilişki sevginin sürekliliği gibi görünen bir ilişkidir. Bu ilişkide yolda hiç engel olmadan, ilişkilerinin akışı onları her zaman istedikleri şeye götürecektir. Bu yüzden bir pürüz yaşandığında affetmek ve unutmak kolay olacaktır.

Boğa ile Aslan uyumu

Boğa ile Aslan arasındaki ilişki, Venüs ve Güneş tarafından yönetilen sıcak doğaları olmasına rağmen agresif bir şekilde zorlayıcı olabilir. Her ikisi de tamamen farklı niteliklere sahip olsalar bile yeterince sabır gösterebilmeleri önemlidir.

Bu sabrı göstermeleri durumunda tam anlamıyla parmakla gösterilecek çiftin oluşumu söz konusu olabilecektir. Çiftin her birinde ilkeler dengede olduğunda onları entelektüel ve finansal koşullarını düzeltmek ve gerçekten birbirlerinden keyif almak için kullanabilirler.

Boğa ile Başak uyumu

Boğa ile Başak arasındaki ilişkiye bakılırsa genel olarak Boğa, Başak burcuna aşk, hassasiyet ve cinsellik hakkında bilgi vermek için hazır durumdadır. Başak burcuna değer verecek kadar esnek olmalıdır. Bir şeyleri idealize edebilmek için ise entelektüel bir bakış açısı vermelidir.

İlişkileri ancak incinmekten ve çok güvensiz olmalarından korkmazlarsa cennette gerçekleşen bir eşleşme gibi olabilir. Birbirlerine teslim olup delice aşık olurlarsa, Boğa tarafından temsil edilen berrak bir kalp ile Başak tarafından temsil edilen açık bir zihnin birleşimi söz konusu olacaktır.

Boğa ile Terazi uyumu

Boğa ile Terazi ilişkisinde Terazi tarafına çok dikkat etmek gerekir. Çünkü Boğa tarafı iç korkuları uyandırmak ve hepsini yüzeye çıkarmak için orada olacaktır. Boğa tarafının da dikkatli olması gerekir. Çünkü suçluluk hissetme durumu Terazi ile bambaşka boyuta taşınabilecektir.

Boğa ile Terazi ilişkisi her ikisinin de unutamayacağı bir derstir. Özellikle aralarında yeterince anlayış ve hassasiyet oluşturmayı başarırlarsa mükemmel bir durumdur. Mutlu olabilmenin tek yolu kendi iç dünyalarında uğraşmak yerine istemedikleri şeyleri kucaklamaktır.

Boğa ile Akrep uyumu

Boğa ile Akrep, her biri kendi yolunda en derin fiziksel keyfin burçlarıdırlar. Bir araya geldiklerinde platonik ve yaratıcı ilişkileri anlayamadıkları için temel nokta fiziksel birliktelik olmalıdır. Romantizmin bütün amacı fiziksel temasa dayalı olunca hayatları bambaşka olacaktır.

Bu, çıkış yolu olmayan sahiplenici bir ilişkiye yol açabilir. Fakat gitmek mümkün olsa bile gitmek istemeyeceklerini bilmek gerekir. Boğa burcu tarafında tüm deneyim daha karanlık olabilir. Özellikle Akrep burcunun karakteri pratik anlayışlara meydan okursa böyle bir durum gerçekleşir.

Boğa ile Yay uyumu

İç güzellikleri ve hayatta gerçeği ararken paylaştıkları anlayışla, Boğa ile Yay mükemmel bir çift gibi görünebilir. Bununla birlikte her pozitif durumun bir negatif duruma ihtiyacı vardır. Gerçek izlenimi öne çıkardığın zaman iki burcun gerçekten birbirinden etkilenmediğini görürsün.

İlişkileri için mümkün olan en iyi senaryo, birbirlerini çok iyi tanımaları ve yıllarca beklentisiz bir arkadaşlık kurmalarıdır. Sonunda bu, her ikisine de geleceği olan bir ilişkiye gerçekten başlamak için yeterli sabır sağlayacak derin bir anlayışla sonuçlanabilecektir.

Boğa ile Oğlak uyumu

Boğa ile Oğlak tarafından kurulacak ilişkinin derinliği çok fazla olacağı için bu ikilinin eriştiği şeylerin erişilemez olarak görülmesi mümkün olabilecektir. Birbirlerini nazik bir şekilde tamamladıkları için dünyanın geri kalanından gizli heyecan verici içsel bir deneyim yaşarlar.

Fakat bu durum onları en sıkıcı çift olma halinden kurtaramayacaktır. Boğa, Oğlak burcundaki partnerini motive ederse ve Oğlak, Boğa burcundaki partnerine başarı yolunu gösterirse aranan büyük uyumluluk yakalanmış olacaktır.

Boğa ile Kova uyumu

Boğa ile Kova, iki farklı dünyanın insanıdırlar. Buna rağmen, yönetici gezegenleri arasında garip bir benzerlik ve bağlantı vardır. Çok zorlayıcı olsa bile her iki partnerin birbirine aşık olmasını mümkün kılan yegane durumlardan birisidir.

Venüs ve Uranüs tarafından yönetilen bu burçlar iki dışlanmış burcu temsil ederler. Her zaman bir şeyin tam tersinin olduğunu anlarlar. Çeşitliliği, yön değişikliğini ve sevginin heyecanının anlarlar. Boğa aşırı barışı, Kova heyecan ihtiyacını karşıladığı için nadiren anlaştıkları görünecektir.

Boğa ile Balık uyumu

Boğa ile Balık arasındaki ilişki aşka dayalı dopdolu bir ilişkidir. İkisi de hayatlarında romantizm ve güzelliği arzularlar. Aralarında güzelliğin devam etmesi için gereken her şeyi yaparlar. Boğa, Balık burcu partnerine gerçek dünyaya bağlanma şansı verecektir.

Balık ise Boğa burcu partnerini biraz daha yumuşak ve esnek hale getirecektir. Onları gerçek aşkın var olduğuna ikna etme misyonunda görünürler. Güvenlerinin tadını çıkarırlar ve paylaştıkları sevginin güzelliğini beslerlerse ilişkileri devam edebilecektir.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu