Boğa burcu kadını ve öne çıkan 8 özelliği

Boğa kadını güçlü, pratik ve güvenilirdir. Aşık olduğunda sadık kalacaktır. Karşılığında ise sevilmeyi ve ilgi görmeyi bekleyecektir. Öte yandan, duygusal acıdan çok korktuğu için kendini kapatabilir. En zayıf noktası ise kesinlikle onun en büyük düşmanı suçluluk duygusudur.

Güzelliği seven, şehvetli ve hatta biraz da hedonist olan Boğa kadını, hayattaki en ince şeyleri doğal olarak kucaklama eğilimindedir. Maddi şeylerde sadece incelikli zevklere sahip olmakla sınırlı kalmaz. Aynı zamanda doğaya derin bir saygı duyar.

Boğa kadını bedenine kutsal bir tapınak muamelesi yapar. Sabit bir burç olduğu için kendine güven ve sadakat konusunda pek çok şeyi onda bulabilirsin. Bu kadınların her zaman hesaba katılması gerekir. Çünkü bir şeye odaklandıkları zaman bunu gerçekleştirme konusunda kararlıdırlar.

Boğa burcunun genel özellikleri

 • Element: Toprak
 • Nitelik: Sabit / Fixed
 • Renk: Yeşil, Pembe
 • Gün: Cuma, Pazartesi
 • Yönetici Gezegen: Venüs
 • Genel Uyumluluk: Akrep, Yengeç
 • Uğurlu Sayılar: 2, 6, 9, 12, 24

Boğa kadını güçlü, pratik ve güvenilirdir. Aşık olduğunda sadık kalacaktır. Karşılığında ise sevilmeyi ve ilgi görmeyi bekleyecektir. Öte yandan, duygusal acıdan çok korktuğu için kendini kapatabilir. En zayıf noktası ise kesinlikle onun en büyük düşmanı suçluluk duygusudur.

Boğa kadınının özellikleri

Boğa kadınları, neredeyse tüm acil durumları ve önlerine çıkan istenmeyen durumları karşılamak için iyi bir duruşa sahipler. Her erkeğin baktığı asli niteliklerin çoğunun bir kombinasyonuna sahipsin. Şefkatlisin ve yalnızca başkalarını mutlu etmek için doğduğunu hissediyorsun. Zorluklar sırasında ısrarcı ve son derece inatçısın.

 • Duygusal olarak güçlü: Duygusal olarak güçlüsün ve muazzam miktarda stres ve gerilimi kaldırabilirsin. Ahlaki, duygusal cesaretin ve güvenin, alanının patronu olmana izin verir. Duygular üzerinde kontrolü ele geçirir ve işleri kendi tarzına göre yürütürsün. Ayrıca yeteri kadar öz kontrole sahip olduğunu bilmelisin.
 • Bağımsız: İşleri tek başına yapmayı bilirsin. Yeni şeyler ve projelerle uğraşırken veya başkalarına liderlik ederken endişelenmez veya korkmazsın. Bir grupta veya takımda çalışmayı tercih etmezsin. Gerektiğinde iddialı olursun. Başkasının özellikle partnerinin liderlik etmesine aldırmazsın.
 • Sadık: Oldukça sadıksın ve bunu yalnızca birkaç arkadaşına ve tanıdıklarına sunarsın. Onlardan da aynı düzeyde sadakat beklersin. Sadık arkadaşlarına yardım etmeye ve rehberlik etmeye her zaman hazırsın. Onlardan yardım ve destek beklersin. Bunu alamadığında hayal kırıklığına uğrarsın.
 • İçe dönük: Doğal olarak içe dönüksün ancak sorumluluk ve liderlik rolleri almakta tereddüt etmemelisin. Hayatta istediğin şeylerin peşinden aceleyle koşarsın. Büyük bir etkinlikten geldikten veya büyük bir grupla tanıştıktan sonra kendini yeniden şarj etmek için yalnız geçireceğin zamana ihtiyacın olacaktır.
 • Sanatsal: Venüs tarafından yönetildiğini unutmamalısın. Dolayısıyla doğaya ve estetik güzelliğe meyillisin. Takılmanın ve güzel manzaralara bakmanın tadını çıkarırsın. Sanatsal alanda son derece mutlusun ve çekici manzaraların ve yaratıcı güzelliğin keyfine bakarsın.
 • Hakiki: Yapay zeka, aldatıcı görünüm veya yanlış izlenimlere tahammül edemezsin. Çevrendeki insanların gerçekte oldukları şekilde sunum yapmalarını beklersin. Birisi çalıların arasında dolandığında veya gerçeklik algılarını şekillendirmeye çalıştığında çabucak yorulursun.
 • Asabi: Çok üzüldüğünde öfkeni kaybedersin. Şiddetli mizacın güçlü bir adamı korkutur ve kolayca unutulamaz. Sadece bir provokasyon varsa şiddetli bir öfke patlaması yaşarsın. Duygusal olarak güçlüsün ve stres kırılma noktasına ulaştıktan sonra patlarsın.
 • Akıllı: En zeki adamlarla yarışabilirsin. Görelilik teorisini anlamaya veya fikirlere derinlemesine araştırma yapmaya yürekten ilgin olmasa bile muazzam bir pratik sağduyuya sahipsin. Temel konuların temelini anlama yeteneğine sahipsin. Sadece pratik bir düşünür olduğunu bilmelisin.

Boğa kadının diğer burçlarla uyumu

Boğa kadını genellikle Yengeç erkeği, Başak erkeği, Balık erkeği ve Akrep erkeği ile uyumludur. Boğa burcunun taşıdığı derin sevgi ve yüksek duygular, karşılık vermesi için eşit derecede empati kurabilen bir insana ihtiyacı ortaya çıkarır. Bu burçlarda kolayca bulabilecekleri sadakat ve sevgi vardır.

Bir Boğa kadını kişiliğiyle güçlü bir tavır olduğunu gösterir. Bu nedenle uyumluluk açısından Aslan erkeği ve Kova erkeği ile pek uyumlu değildir. En önemli sebep ise bu burçların çoğu zaman birçok meseleyle ilişkilendirilmesidir. Boğa burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Boğa kadını

Boğa burcu bir kadın aşık olduğunda nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilir. Aşık olduğu kişiyi memnun etmek için kendiliğinden parıltısını, gözlerindeki bakışı ve vazgeçmeye hazır olduğu her şeyi neredeyse kıskanabilirsin.

Bir ilişkinin başlangıcında, partnerinin duygularına değiş değmediğini görmek için dikkatlice inceleyecektir. Gerekirse düşüncelerini, duygularını ve geçmişini paylaşmaya hazır olduğu noktaya kadar yavaş yavaş güven inşa edecektir.

Boğa kadını, tutkuyla ve şefkatle sevilmeyi özler. Fakat derinlere kök salmış bir incinme korkusu vardır. Çiçek açması için çok fazla özene ve ilgiye ihtiyacı olduğunu söylemek daha doğru olur. Onun için yumuşak bir çiçek benzetmesi yapmak yerinde bir tanım olacaktır.

Aşık bir Boğa kadını incelenmesi gereken olağanüstü bir güzelliktir. Onun gibi sevgi dolu bir eş bulmak çok zordur. Aşıkken aşırı doğrudur. Bu kadar özgün ve kararlı birini bulamazsın. O bir istikrarın özüdür. Aşıkken olduğu gibi olmak onun dünyevi doğasında vardır. Bu nedenle bir Boğa kadınının aşkı saf ve serttir.

İlişkilerde Boğa kadını

O senin sevgilin, aynı zamanda annen ve aynı zamanda en beğendiğin aşçın olacaktır. Boğa kadını, Venüs tarafından yönetilen en kadınsı, rahat ve hassas burçtur. Onu bir kez tanıdığında, onun hakkında gizemli hiçbir şey kalmayacaktır.

Mesafesini uzun süre koruyacak olsa bile açılmaya karar verdiğinde, açık, istikrarlı ve şefkatli olacaktır. Bunu yaptığında ömür boyu arkadaşın ve partnerin olmaya hazır hale gelmiş demektir. Boğa burcu kadın heyecan duymaya ihtiyaç duyduğu sürece herhangi bir şeyle başa çıkmaya hazırdır.

Boğa kadını güvenilir midir?

Güven kazanılması gereken bir şeydir. Bu konuda muhtemelen diğer burçlardan çok daha dikkatlidir. Çünkü açılmaya karar verdiğinde güvenin çok fazla payı olacaktır. Herhangi bir sahtekarlık hissederse ihtiyaç duyduğunda gözünü kırpmadan yalan söyleyecektir.

Diğer insanlara karşı duygusu, duygusal bedeniyle bağlantılı olan ince bir anten gibidir. İhanete uğradığını hissettiğinde neredeyse parçalandığını görebilirsin. Partneri onu hayal kırıklığına uğratmazsa ve sadık kalırsa, onları asla hayal kırıklığına uğratmaz.

Boğa kadınıyla çıkmak

Bir Boğa burcu kadınıyla çıkmak gerçekten kolaydır. Özel yerlere veya iyi düşünülmüş planlara ihtiyacı yoktur. Değerli olduğu sürece her şeyi kabul edebilecektir. Her zaman güzel ve romantik, kaliteli yemeklere sahip bir restoranı tercih edebilirsin.

Ona çiçek almak iyi bir fikir olabilir. Böylece ona senin için ne kadar güzel olduğunu göstermiş olursun. Üşüdüğünde ceketini ödünç vermeyi ihmal etmemelisin. Kendini güçlü hissettiği şeyler hakkında umursamaz davranmadığın sürece en küçük şefkat belirtisi bile yeterli olacaktır.

Boğa kadınını anlamak

Güçlü bir erkeksi yapınız varsa onu anlamak çok kolay olmayabilir. Bazı erkeklerin onu hafife alma eğilimleri vardır. Şefkatli doğası ve başkalarına duyduğu his, partnerinde beklediği ve nadiren elde ettiği bir şeydir. Onun duygularını, arzularını ve ihtiyaçlarını hissetmelisin.

Nazik olmalısın, korunmaktan nefret ediyor gibi davransa bile onu koruyun ve beklentileri azaltın. Onun kim olduğu bellidir, seviyorsundur veya sevmiyorsundur. Sıkıcı ve muhtaç olduğunu düşünürken güzel ruhundan beslenmeyi aklına koyarsan hata yapmış olursun.

Boğa kadınına hediye almak

Pahalı bir şey seçebilir veya tamamen pratik bir şeye yönelebilirsin. Boğa kadınlarının parayı çok önemsediğini düşünmek yanlıştır. Aslında değerini anlarlar ve pahalı şeyleri tanırlar. Boğa kadını, ihtiyaç duyduğunda maddi değer ile sevgi miktarı arasındaki bağlantıyı kolayca çözebilir.

Ona kullanabileceği pratik ve yaratıcı bir hediye alman durumunda ayakları yerden kesilecektir. Çiçeklerle dolu sabunlar, doğal kokulu parfümler ve onu güldürecek her şey söz konusu olduğunda her zaman yumuşak bir yanının olacağını unutmamalısın.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...