Başak burcu erkeği ve öne çıkan 8 özelliği

Başak erkeği kendini adamış, zeki ve yeteneklidir. Etrafındakilerin için daha fazla para kazanmak ve daha iyi bir çevre kazanmak için gerekli hamleleri yapmaya her zaman hazırdır. Sevdiklerinin mutluluğu için kendini seve seve feda etmeye hazır olacaktır.

Başak erkeği dünyayı kendi özelliklerine uydurmaktan ve çevresinde barışçıl, düzenli ve son derece nizamlı bir alan yaratmaktan zevk alır. Zihninde sürekli gerçekleşen aşırı düşünmeyi bastırmaya yardımcı olmak için bunlara ihtiyacı vardır.

Başak burcu bir erkek, düşüncelerini meşgul edecek yeterli görev ve projede olmadan kolayca endişeli bir hale gelebilir. Bu burçta doğan insanlar bir şeylerin sorumluluğunu üstlenmeyi çabuk kabul ederler. Bu açıdan başkalarına hizmet etmenin yollarını bulmayı severler.

Başak burcunun genel özellikleri

 • Element: Toprak
 • Nitelik: Değişken / Mutable
 • Renk: Gri, Bej, Açık Sarı
 • Gün: Çarşamba
 • Yönetici Gezegen: Merkür
 • Genel Uyumluluk: Balık, Yengeç
 • Uğurlu Sayılar: 5, 14, 15, 23, 32

Başak erkeği kendini adamış, zeki ve yeteneklidir. Etrafındakilerin için daha fazla para kazanmak ve daha iyi bir çevre kazanmak için gerekli hamleleri yapmaya her zaman hazırdır. Sevdiklerinin mutluluğu için kendini seve seve feda etmeye hazır olacaktır.

Başak erkeğinin özellikleri

Başak erkeğinin en belirgin özelliği mükemmellik ve saflık arzusudur. Bir Başak erkeği, onu her şeyde sürekli olarak bu mükemmelliği aramaya zorlayan burcu tarafından yönlendirilir. Bu, bazı insanların için çok rahatsız edici olabilirken, diğerleri Başak’ın mükemmeli arama ve ona ulaşmaya çalışma misyonundan etkilenir.

 • Mükemmelliği arar: Başak erkeğinin bilinçaltındaki mükemmellik ihtiyacı, onu çok pratik bir insan yapar. Yaptığı yer şeyde titizdir. Görünüşü, kıyafetleri ve evi konusunda titizdir. Düzgünlüğü yönelik eğilimleri, hayatlarında böyle bir düzene ve organizasyona ihtiyaç duymayan için olabilir.
 • Düzen meraklısıdır: Başak erkeğinin özellikleri, hayata ve kariyere analitik bir yaklaşımı olduğu anlamına gelir. Asla şaka yapan bir Başak erkeği bulamazsın. Her zaman çalışkan olmalı ve istenen bir hedefe veya sonuca doğru ilerlemelidir.
 • İş etiği mükemmeldir: Bir Başak erkeğinin mükemmellik arzusu, onu mükemmel bir işçi yapan tek özelliktir. Onun iş ahlakı herkes tarafından kıskanılır. Çalışkan ve işine pratik ile analitik bir şekilde yaklaşır. Kendinden ne beklendiğini çok iyi bilir ve bu yönde hareket eder.
 • Kariyer odaklıdır: Kariyer söz konusu olduğunda Başak erkeği detaylara dikkat eder. Bu yüzden kariyer odaklı olmayı sever. Kariyerlerini oldukça zevkli ve tatmin edici bulurlar. Başak erkeğini cezbeden şey bilimsel analiz, araştırma ve analitik zekayı kullanma gibi etkileri bulabileceği en ideal ortamda yer almasıdır.
 • Başkalarına hizmet eder: Başak doğuştan başkalarına hizmet etme ihtiyacı duyar. Bunu isteyerek ve sessizce yapar. İstediği son şey, başkalarına yardım etme nezaketine dikkat çekmektir. Başkalarına yardım etme yükümlülüğü hisseder. Her görevi, her şeyi yaptığı gibi aynı gerçeklikle ele alır.
 • Sadık arkadaştır: Başak erkeği, güvenilir ve sadık bir arkadaştır. Bir anlamda ondan en iyi dostun olmasını bekleyebilirsin. Fakat, arkadaş olarak bir ilişki kurmadan önce onun güvenini kazanman gerektiğini unutmamalısın.
 • Duygularını ifade edemez: Bir Başak erkeği duygularını ifade etme konusunda her zaman rahat değildir. Kolayca güvenemez ve en derin duygularını başka biriyle paylaşmak, ilişkide tamamen güvende hissetmediği sürece gerçekleşen bir şey değildir.
 • Yanlış anlaşılır: Başak, başkalarına, özellikle de tanımadıklarına karşı çok çekingen ve utangaçtır. Bu davranış genellikle yabancılar tarafından uzak ve hatta ben merkezli olarak yorumlanır. Bu tam anlamıyla bir yanlış anlamadan ibarettir.

Başak erkeğinin diğer burçlarla uyumu

Başak erkeği son derece adanmış ve çalışkan bir insandır. Başak erkeğinin kişiliği, burçların çoğuyla pek uyumlu değildir. Sadece mükemmel yaşamına ara vermeleri için ona yardım edebilecek bir insana ihtiyacı vardır. Bu yüzden en uyumlu olduğu burç Balık kadını olarak göze çarpar.

Başak erkeği, İkizler kadını ve Yay kadını ile iyi anlaşamaz. Bunun nedeni, Başak erkeğinin insana kolay bir biçimde güvenememesidir. Sürekli değişen İkizler ve onun gibi burçlarla pek iyi anlaşamaz. Başak burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Başak erkeği

Bir Başak erkeği aşık olduğunda kendisine her zaman gerçekten aşık olup olmadığını soracaktır. Değişken bir yapıda olduğu için aşkı iddia edebilecek ve sadece birkaç hafta içinde bunun gerçekten sevgi hissi olup olmadığını keşfetmeye çalışacaktır.

Onunla birlikte olmak zor olabilir. Çünkü duyguları herhangi bir değişken burçta olduğu kadar güvensizdir. Fakat burcunun ait olduğu toprak elementi ile beklentiler konusunda bir şekilde katı olmayı başarabilecek yapıda olduğunu unutmamak gerekir.

Arkadaşlarına karşı oldukça sadık olsa bile konu hayatının aşkını aramaya geldiğinde, aradığı mükemmelliği ona her zaman verebilecek biriyle tanışana kadar veya vazgeçene kadar nadiren sevgi dolu bir ilişki yaşayacaktır. Diğer taraftan bir Başak erkeği bulup bulabileceğin en sadık aşıklardan birisi olacaktır.

Başak erkeği partnerini dinlemeyi tercih eder. Bu diğer kişiyi iyi anlamasına yardımcı olur. Başak erkeğinin özellikleri düşünüldüğünde en sadık burç olarak kabul edilir. Çok hesaplayıcıdır, herhangi birine taahhütte bulunmadan önce iyi ve kötü tüm artıları ve eksileri inceler.

İlişkilerde Başak erkeği

Ne aradığına bağlı olarak bir Başak erkeği çok tatmin edici veya çok sinir bozucu olabilir. Partnerine kendini adaması söz konusudur. Fakat Merkür tarafından yönetilen yapısı her zaman güvenilemeyen bir tür ikili kişiliğe yol açar.

Duygusal yakınlık söz konusu olduğunda oldukça yüzeysel olabilir. Ancak aşık olduğu partnerini bırakmayacak kadar zekidir. Rutini sever ve hayatında bazı sağlıklı seçimlere ihtiyaç duyması söz konusudur. Özellikle başka şeylerle ilgilenirken birinin bakımına ihtiyaç duyan yapısı vardır.

Başak erkeği güvenilir midir?

Değerli görülmesi için gerçekten katı ve güçlü bir ahlaki pusulaya sahip olması gerekir. Adaleti çok önemser ve ona göre hareket eder. Dünya elementine ait bir burç olarak, her zaman fiziksel zevk arayışı içinde olacaktır.

Partnerinde çok fazla kusur bulursa şüphesiz başka birini arayacaktır. En sadık Başak erkeği bile bunu gerçekleştirme eğilimindedir. Kendi davranışlarının yansıması olarak güven sorunu yaşar. Ona hiçbir sebep göstermediğin halde sana güvenmeyi bırakırsa sahtekarlık peşindedir.

Başak erkeğiyle çıkmak

Değişken yapıda olabilen Başak erkeği, ilişkiyi her zaman taze tutmak için gerekli değişiklikleri yapmak adına ona yeterince anlam verir. Seni her zaman tabakların tertemiz ve masa örtülerinin bembeyaz olduğu nizamlı bir yere götürmek isteyecektir.

Seninle inançlarıyla çelişmeyen herhangi bir yere gidebilecektir. Her zaman değişkenlik arayan bir yapın varsa Başak erkeği bundan kolayca sıkılabilecektir. Çoğunlukla fazla pratiktir. Fakat ayakları yerden kesildiğinde romantik ve şefkatli tarafını ortaya çıkaracaktır.

Başak erkeğini anlamak

Başak erkeğinin hayatta tek amacı vardır o da bir şeyleri düzeltmiştir. Bunu yapana kadar rahatlaması, gülümsemesi, dans etmesi ve seni mutlu etmesi o kadar kolay olmayacaktır. Doğası gereği ciddidir çünkü taahhüt etmesi gereken bazı ciddi ayrıntıları vardır.

İşinde zihnini yapıcı bir biçimde kullanma fırsatı elde edemezse her sözünü analiz etmeye başlayacak ve kısa sürede seni çılgına çevirebilecektir. Kullanılmış olan şeyleri almasına ve bir şeyleri düzeltmeye çalışmasına izin vermelisin.

Başak erkeğine hediye almak

Başak erkeği sürprizlere ihtiyaç duyan biri değildir. Herkes hoş bir sürprizden hoşlanır ama onun için önemli olan gelenekleri, doğum günlerini, yıl dönümlerini ve başarıları onurlandırmaktır. Yazmaktan hoşlanmasa bile üzerine bir şeyler yazabileceği şeylerden hoşlanacaktır.

Ona erkeksi bir saat almayı düşünebilirsin. Buna ek olarak bir şeylerin nasıl yapıldığını gösteren bir kitap almak iyi bir fikir olabilir. Böylece bir şeyleri düzeltme ve işlerin nasıl yapıldığını görme konusundaki becerisini geliştirme fırsatı elde edecektir.

Belirli bir anda yapılması gereken pratik bir şeyi yapmasına izin veren her türlü güzel araç için sana minnettar olabilecektir. Onu mutlu etmenin gerçek yolunu arıyorsan 10.000 parça puzzle alarak gününü gün etmesini sağlayabilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...