Yay burcu kadını ve öne çıkan 8 özelliği

Yay kadını seni güldürür, hayatına yeni anlamlar katar ve mutlu olman için elinden geleni yapacaktır. Bazen ise bildiklerini gözden kaçırabilir ve seninle ilgisi olmayan bir fikirde çok ısrarcı olabilir. Nazik, eğlenceli ve maceracı ama aynı zamanda güvenilmez ve naiftir.

Yay burcu kadını enerjik ve heyecanlıdır. Jüpiter tarafından yönetilen Yay burcu kadınını büyüsüne kapılmak oldukça kolaydır. Gülüşü ilgi çekicidir. Mütevazı olması, otantik dürüstlüğü ve güveni ona aşık olmayı kolaylaştıran etkenlerdir.

İşte mesele tam olarak bu noktada başlamaktadır. Aşık olması kolay olduğu gibi arkadaş olması da kolaydır. O genellikle herkesin en iyi arkadaşıdır. Belki de birçok insanın en iyi kız arkadaşıdır. Bu kimi zaman ufak çaplı bir probleme dönüşebilecek durumdur.

Yay burcunun genel özellikleri

 • Element: Ateş
 • Nitelik: Değişken / Mutable
 • Renk: Mavi
 • Gün: Perşembe
 • Yönetici Gezegen: Jüpiter
 • Genel Uyumluluk: İkizler, Koç
 • Uğurlu Sayılar: 3, 7, 9, 12, 21

Yay kadını seni güldürür, hayatına yeni anlamlar katar ve mutlu olman için elinden geleni yapacaktır. Bazen ise bildiklerini gözden kaçırabilir ve seninle ilgisi olmayan bir fikirde çok ısrarcı olabilir. Nazik, eğlenceli ve maceracı ama aynı zamanda güvenilmez ve naiftir.

Yay kadınının özellikleri

Yay kadını doğru, idealist ve harika bir mizah anlayışına sahiptir. İkinci el fikirlere güvenmek yerine kendi deneyimlerinden bir şeyler öğrenmek ister. Bu yüzden farklı insanlarla tanışmayı, deneyimleri paylaşmayı ve farklı şeyler denemeyi sever.

 • Dürüst: Başkalarının gerçekten ne düşündüğünü söylerler. Ama asla yüksek sesle söylemeye cesaret edemezler. Dürüst bir fikir itiyorsan o zaman Yay kadınına sorabilirsin. Ama bütün süslenmemiş gerçeği istediğinden emin olmalısın.
 • Duygusal zeka: Yay, felsefi ve derin olma eğiliminde olan, arayış içinde olan ve ruhani bir ruhtur. İnsanları Yay burcuna en çok çeken şeylerden biri daha büyük bir resim görme yetenekleridir. Yay burcuyla en iyi arkadaş olmak, kendi kişisel duygusal danışmanına sahip olmak gibi olabilir.
 • Maceracı: Bir yandan haritalarına yeni ufuklar eklemeye bayılırlar. Hepsi çok eğlenceli olabilir ama söz konusu özgürlük ihtiyacının bazen istenildiği kadar eğlenceli olmama durumu söz konusudur. Mükemmel seyahatler olmasa bile hafta sonu arkadaşlıkları senin vazgeçilmezlerin arasında yer alır.
 • Merhamet: Yay burçlarının en sevilen burçlardan biri olma eğiliminin nedenlerinden birisi budur. Zeka ve bağımsızlığı büyük dozda şefkatle dengelerler. Başka bir deyişle, Yay burcu kadını akıllı ve hoş olma eğiliminde olduğu kadar aynı zamanda merhametlidir.
 • Saf: Yay kadını aptal değildir. Diğer insanların sağlıklı veya iyi niyetlerle dolu olmadıklarının farkındadır. Fakat varsayılan ayarları kesinlikle güven ve inanmak üzerine kuruludur. Korku çığırtkanlığını ve sızlanmayı sevmezler. Buna uygun şekilde yaşarlar.
 • Doğruluk: Yay burcunun altında doğan insanlar genellikle doğruluklarıyla tanınırlar. Yalan söylemekten ve yalan söylenmekten olabildiğince nefret ederler. Bu da inanılmaz derecede güvenilir oldukları anlamına gelen bir durumdur.
 • Bağımsız: Sıcacık ve sevgi dolu olsalar bile Yay kadını kendi ritmine göre hareket etme eğiliminde olacaktır. Hayal etmediği, planlamadığı veya kabul etmediği şeyler söz konusu olduğunda istekli taviz verenler arasında yer almazlar. Asla bir yedek planları olmaz. Bu yüzden başkalarına ihtiyaç duymazlar.
 • Merak: Yay burcu kadınlarının ortak özelliklerinden birisi meraktır. Yay burcu altında doğan insanlar sorularla dolu olma eğilimindedir. Neden diye sormak onların doğasında vardır. Bunu hiçbir zaman bırakmazlar. Etrafındaki insanlar sıkılsalar bile bundan vazgeçmezler.

Yay kadınının diğer burçlarla uyumu

Yay kadını taahhütler gibi konularda zorluk yaşar. Çeşitliliğe olan sevgisi nedeniyle çabaları tetikte değilse çabucak çok yoğunlaşabilecek veya çok zayıflayabilecektir. Yay kadını uyum söz konusu olduğunda ateş burçlarıyla yani Koç erkeği, Aslan erkeği ve Kova erkeği ile iyi geçinir.

Yay ile en az uyumlu olan burçlar genellikle Başak erkeği ve Balık erkeği olarak kabul edilir. Başak muhtemelen uyumluluk için olası en kötü eşleşmedir. Çünkü yoğun bağlılıkları ve duygusal istikrarları Yay burcuna göre değildir. Yay burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Yay kadını

Yay burcu kadını hızlıca ve tutkuyla aşık olur. İletişimden çılgına etkilenir ve zihni, başlangıçta bu kadar güçlü duyguları olmasa bile genellikle aşık olduğunu düşünür. İnsan temasını ve onu mutlu edecek birini özlediği için kolayca kandırılır.

Sorun, mutluluğu için başkalarına biraz fazla güvenip güvenmediğini gösterecek. Çünkü hayatına anlam katacak mükemmel partneri arıyor demektir. Bu kadının herhangi biriyle gerçekten mutlu olabilmesi için memnuniyetinin asıl kaynağının kendisi olduğunu anlaması gerekir.

Yay kadını ebedi gizemlerden biridir. Bu yüzden gerçekten de en çok özlenen ödül ve aynı zamanda en gizli hazinedir. Zihinsel ve fiziksel olarak eşit bir partnere, ona hayatın ve sevginin gizemini tanımlayabilecek birine ihtiyacı vardır. Sık sık samimiyetten korkmamasının temel sebebi budur.

Aşık olan Yay kadını her zaman dürüsttür ve saygı görür. Oyunu kurallara göre oynar. Tamamen takıntılı olmasına rağmen çok çekici bir haysiyetini koruyabilir gibi görünür. Bu sadece karizmasını geliştirmeye yardımcı olan bir şeydir. Bununla birlikte bazı insanlar onun cesur ve açık sözlü yönlerinden çekinirler.

İlişkilerde Yay kadını

Yay burcu bir kadın için tüm ilişkiler inanılmaz derecede önemlidir. İnsanları sever, saflık noktasına kadar insan türünün iyiliğine inanır. Etrafındaki herkesi mutlu edene kadar durmak bilmez. Bunu yapma girişimleri bazen çok ısrarcı ve gerçekçi olmayabilir.

Bu da ona nerede yanlış yaptığını açıklamayı karmaşık hale getirir. Genellikle hak etmeyen birine güvenir. Değişmesi gerektiğini düşünüyorsan, hemen pes etmek en iyisi olabilir. Değişebilir ve çok fazla hayal kırıklığına uğrarsa, daha ciddi ve yargılarında daha iyi hale gelebilir.

Buna rağmen, sen de dahil olmak üzere herkesin en iyiyi elde etme görevine sadık kaldığı için bu onu mutlu etmeyecektir. Partneriyle mutlu olmasının tek yolu kişisel gelişiminin garanti altına alınması ve kişiliğine koşulsuz saygı gösterilmesidir.

Yay kadını güvenilir midir?

Yay kadını istediği zaman dahi yalan söyleyemeyen bir yapıdadır. Bir sınavda hile yapan beceriksiz bir kız görürsen muhtemelen Yay burcu olduğunu anlamalısın. Kolayca aşık olur ve aynı anda daha fazla insana karşı hisleri olabilen biridir.

Daha fazla insana karşı hisleri olsa bile bunu pek iyi saklayamaz. Tamamen dürüst olmaya karar verdiğinde hayatı çok daha daha kolaylaşacaktır. Bunu yapmasa bile partnerinin sahtekarlığını hissetmesi ve davranışını deşifre etmesi kolay olacaktır.

Yay kadınıyla çıkmak

Yay burcu bir kadınla çıkmak macera gerektirir. Aynı şeylerle defalarca uğraşarak sıkılmak istemez. Hayatında daima heyecan ve değişim ister. Aradığı eğlenceyi ona vermesi için pek çok insana güvenememesi onun için anlaşılabilir bir durumdur.

Yaşlansa bile aktif kalmaya ve hareket etmeye devam edecektir. Çünkü yerleşip evde kalırsa aynı yemekleri pişirip her gün bulaşıkları yıkarsa hayatı anlamını yitirecektir. Ondan asla sıkılmazsın. Her zaman gülümsemek için bir sebep bulacaktır.

Yay kadınını anlamak

Yay herkesin hayatını daha iyi hale getirme görevini üstlenmiştir. Bazen tanımadığı insanlar hakkında fikirlerini zorlayabilecek olsa bile niyeti iyi ve karakteri olumlu, iyimser ve güçlüdür. Herkes için neyin en iyi olduğunu bildiği inancıyla başkalarının sınırlarını aşmaya çalışmaması önemlidir.

Görevi dünyayı daha iyi bir yer haline getirmektir. Ancak inancının ezilmemesi ve değişmemesi gerekir. Gerçekçi kalmanın bir yolunu bulması gerekse bile geleceğin güzelliğine dokunulmamış olma inancına ihtiyacı vardır.

Yay kadınına hediye almak

Yay burcu kadınının Jüpiter tarafından yönetildiği aklından çıkmamalıdır. Bu nedenle hediyeleri fazlasıyla sevecektir. Yüzünde bir gülümseme olduğu sürece ne satın aldığının bir önemi yoktur. Dikkat verildiği ve karakteri iyi değerlendirildiği sürece hediye konusunda sıkıntı yaşatmaz.

Onu şaşırtmak önemlidir. Bağımsızlığına ve macera duygusuna değer verdiğini göstermelisin. Onu gitmeyi sevdiği bir yere götürebilirsin. Onu görmeye giderken çiçeklerden destek almalı, ona tutkularını ve güçlü yönlerini anladığını göstermelisin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...