Koç burcu erkeği ve öne çıkan 8 özelliği

Koç erkeği çekici, güçlü ve kendinden emin bir yapıdadır. Her zaman yeni ve heyecan verici bir şeye hazırdır. İnisiyatif alma konusunda pek fazla sorun yaşamaz. Ayrıca karakter eksikliği yoktur. Kalbini kazanmak için eğlenceli bir rekabete girişebilirsin.

Koç erkeğinin var oluşu büyük bir anlamda kendi yeteneğine ve her yönüyle mükemmelliğine dair dürüst bir öz-güvene dayanır. Mars’ın yönettiği Koç burcu erkeği yaptığı işte en iyisi olmaya çalışır. Ayrıca bu erkekler ışığın altında durmaktan çekinmezler.

Bununla birlikte, özel kişilikleri beklediğinden daha fazla güven problemini açığa çıkarır. O abartılı kabadayılığın altında çocuksu bir saflık vardır. Genellikle mizahla maskelenmiş incitici duygularla karşılaşabilirsin. Onun hızlı zekasına ve büyük jestlere ayak uydurmak biraz zor olabilir.

Koç burcunun genel özellikleri

 • Element: Ateş
 • Nitelik: Öncü / Cardinal
 • Renk: Kırmızı
 • Gün: Salı
 • Yönetici Gezegen: Mars
 • Genel Uyumluluk: Terazi, Aslan
 • Uğurlu Sayılar: 1, 8, 7

Koç erkeği çekici, güçlü ve kendinden emin bir yapıdadır. Her zaman yeni ve heyecan verici bir şeye hazırdır. İnisiyatif alma konusunda pek fazla sorun yaşamaz. Ayrıca karakter eksikliği yoktur. Kalbini kazanmak için eğlenceli bir rekabete girişebilirsin.

Koç erkeğinin özellikleri

Koç burcunun erkek kişiliği pratikte ham erkekliğin bir varoluş durumudur. Koç burcunu yöneten hem ateşli hem de öncü güçler, oldukça saldırgan ve hatta dengesiz bir birey oluşturabilir. Bu nedenle, Koç burcundaki erkekler genel olarak kendine hakim olma konusunda sıkıntı yaşarlar.

 • Agresif olabilir: Koç’un yönetici gezegeni Mars’tır. Romalılar, tanrıları Mars’ı Yunan savaş tanrısı Ares ile özdeşleştirmişlerdir. Koç, savaşmak için arzuya ve aşka sahiptir. Bu, agresif davranışlarla dolu bir Koç erkeği profiline dönüşebilecek bir şeydir.
 • Meydan okuyabilir: Koç erkeği hem erkekler hem de kadınlar tarafından beğenilir. Meydan okuyana kadar diğer erkeklerle iyi geçinme çabası vardır. Koç’un yoluna çıkan herhangi bir erkek, onun gazabını çabucak hissedecektir. Bu yüzden dağcılık, bisiklet, araba yarışları gibi şeyler sevdiği sporlardır.
 • Rekabetçidir: Bir Koç erkeği, savaş tanrısının hızlı bir şekilde strateji oluşturma ve bir saldırı planı geliştirme yeteneğini miras alır. İş, savaş veya aşk olsun, Koç her zaman meydan okumaya hazırdır. Hayatının her alanında oldukça rekabetçidir. Başkalarıyla olduğu kadar kendisiyle rekabet etmekten de hoşlanır.
 • Talep edicidir: Zodyak’ın ilk burcu olduğu için hakkını verir. Hayatında her zaman bir numara olmak için çaba gösterir. Eğer ona katacağın bir şeyler olmadığını hissederse mutlaka kendine başka birini bulmaya mecbur kalacaktır. Egosunu sevdirme ihtiyacı olarak görülecek olan şey aslında onaylanma ihtiyacıdır.
 • Övgüye ihtiyaç duyar: Bu özel adama özen ve muamelede, fiziksel gösterilerini mutlaka samimi sözlerle doldurman gerekir. Herkesin bu sevgi dolu sözleri duyması gerekir. Ama Koç burcunun diğer burçlardan daha derin bir övgüye ihtiyacı vardır. Övgü konusunda cimri olmamalısın.
 • İdeal eşi bulmakta zorlanır: Koç erkeği, ideal bir eş bulmakta çok zorlanır. Yeni projelere meydan okumakta başarılı olsa bile bağlılık onun doğasında yer almaz. Onu sabit tutabilmek için dikkate değer bir kadın gerekir. Bir Koç’un istediği şey aynı derecede tutkulu ve gizemli bir eştir.
 • İlk hamleyi yapmak ister: Koç erkeğinin istediği en son şey kovalanmaktır. Koç erkeği her zaman kovalamak ister, avcı olmak onun doğasında vardır. Takip sanatından, özellikle flört etmenin ilk hareketlerinden hoşlanır ve kovalamacının her aşamasında çok iyi performans göstereceğinden emin olabilirsin.
 • Romantiktir: Kovalamacanın heyecanı sona erdiğinde Koç erkeği, eşi hayal gücünü yeniden canlandırmadığı sürece başıboş dolaşmaya başlar. Koç gerçek aşkı ister ama aynı zamanda sevgilisini kazanmaktan hoşlanır. Bu yüzden genel olarak Koç erkeğinden aranacak en önemli özellik budur.

Koç erkeğinin diğer burçlarla uyumu

Ateş burcu olan Koç, Aslan kadını ve Yay kadını gibi diğer ateş burçlarıyla iyi anlaşabilir. Koç, en çok İkizler kadını ve Kova kadını ile uyumludur. Her iki burç da son derece bilgilendirici bir Koç burcunun her zaman kendilerine çekici gelmesini sağlayabilir. Koç aynı zamanda Terazi kadınından da etkilenir.

Bir Koç erkeğini en az uyumlu olduğu burç ise Yengeç kadını ve Oğlak kadını şeklindedir. Koç erkeği ilişkiye doğru bir şekilde girerse harika arkadaş ve motive edici olabilirler. Aynı zamanda harika bir partner olabilirler. Koç burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Koç erkeği

Koç erkeği aşık olduğunda öyle veya böyle bunu bilirsin. Bu durumda davranışının iki uç noktası vardır. Bir fatih ve bir savaşçı olarak, arzuladığı kişinin kalbi için aşk için savma ihtiyacını hissedecek ve bu nedenle hiçbir şeyden vazgeçmeyecektir.

Bu, sevgisinin dikkat çekici olmasını sağlamak için ısrarcı olacağı anlamına gelir. Diğer durum ise kendi duygularını anlayamayan kayıp bir Koç erkeğidir. Bu, onu konuşma yeteneğini kaybetmiş gibi mesafeli yapabilir. Her iki durumda da davranışı çok açık olacaktır.

Koç erkeği aşık olur ama kendi mahremiyetine ve kişisel alanına ihtiyaç duyar. Aşık bir Koç erkeğinin çok fazla etkileşime ihtiyacı vardır. Her zamanki gibi düz yaklaşımları sever. Bir Koç erkeğinden hoşlanıyorsan ona karşı tamamen dürüst olmalısın. Dürüstlük kefil olacakları şeydir.

Aşık olan Koç erkeği yeterince sağlam olmayan bir kadınla başa çıkamaz. Tıpkı kendileri gibi takılmak için birine ihtiyacı vardır. Onunla ilişki kuracağını ve ilgisini nasıl sürdüreceğini bilmelisin. Diğer taraftan, Koç erkeği son derece özenli ve sadık olabilir. Ama aşırı duygulara sahiptirler.

İlişkilerde Koç erkeği

İlişkiler genel olarak Koç için kolay değildir. Fakat Koç burcu erkeği sevgilisiyle bağlantı kurmak, şefkat duymak ve iki kişi için düşünmek gerektiğinde özel bir sorun yaşar. Çünkü her şeyi tek başına yapmayı çok daha kolay bulur.

Koç burcundaki adam şovenizme diğer burçlardan biraz daha eğilimlidir. Bir Koç erkeğiyle mutlu ve huzurlu bir ilişki yaşama peşindeysen, finansal olarak ve sosyal olarak bağımsız kalman bir zorunluluktur. Aksi taktirde uyum problemi ortaya çıkacaktır.

Koç erkeği güvenilir midir?

Eğer onun fethettiği kişilerden sadece biriysen, sana sadık kalmak istemeyecektir. Koç erkeği, birbiri ardına ödül kazanan, sevgililerini birer birer fetheden cinsel bir avcı olabilecektir. Oyunun heyecanını yaşamak için elinden gelen her şeyi yapar.

Bunu durdurabilmek için derin duygular yaşaması gerekir. Saf şövalyelikle kazandığı bir prenses olman durumunda ona güvenebilirsin. Onun şövalye imajını korumasının tek bir yolu vardır. Bu da adil, samimi ve cesur olmaktır.

Koç erkeğiyle çıkmak

Koç erkeği pek romantik değildir. Muhtemelen oyunu kuralına göre oynama taraftarı olacaktır. Sana kırmızı güller getirecek, seni özel yerlere götürecek ve seni baştan çıkarmak için elinden geleni yapacaktır. Bu onun ruhunda olan bir şeydir.

Bir sinemaya gittiğiniz zaman romantik komedi izlemeyi tercih etsen bile o oyunu aksiyon filminden yana kullanacaktır. İlk randevudan itibaren cinselliği düşünecek ve her fırsatta bunu kollayacaktır. Birbiriniz ile telefon görüşmeleriniz genelde kısa olacaktır.

Koç erkeğini anlamak

Koç erkeği içgüdülerini takip eder. Ne kadar akıllı olursa olsun beynini nadiren kullanan kaba biri gibi görünebilir. Yine de onun yumuşak bir tarafı vardır. Sevdiği kişinin yardımına ve desteğine ihtiyacı varsa ne kadar önemsendiğini gösterecektir.

Kendine saygı duyulduğunu ve sevildiğini hissettiğinde gardını indirecek ve bazen sevimli bir ayıyı andıracaktır. Koç erkeği yumuşak davrandığı için utanabilecektir ama güvendiğini hissettiğinde bunu göstermekten başka şansı olmayacaktır.

Koç erkeğine hediye almak

Net, kırmızı renkli ve sıcak olan her şey uygun olacaktır. Halihazırda bir koleksiyonu yoksa, ona her zaman bir İsviçre çakısı, bir takım aletler, bir avcı şapkası veya bir çift seksi boxer almayı düşünebilirsin. Bunlar ideal hediyelerdir.

Ne kadar erkeksi ve güçlü olduğunu gösterirsen ve ona kullanması için pratik bir şey verirsen o kadar iyidir. Sonuçta herhangi bir beklentin varsa onun hediyelerini takıntı haline getirmemelisin. Çünkü o asla sana alacağı hediye konusunda takıntılı olmayacaktır.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...