Kova burcu kadını ve 8 öne çıkan özelliği

Kova kadınını heyecan verici ve öngörülemez bir doğası vardır. Dünyaya insancıl bir bakışla bakar. Diğer taraftan onunla anlaşmak kolay değildir. Çoğu zaman başkalarının yaptığı herhangi bir şeye nasıl tepki vereceğini bilmek neredeyse imkansızdır.

Kova kadını herhangi bir toplumsal standarda uymaz. Sınırlarda yaşamayı tercih eder. Her zaman kalıpların dışında düşünür. Bu kadın, özellikle yoksulluk, dünya sağlığı ve eşit haklar gibi konular tarafından desteklenen sosyal adalet tarafından motive edilirler.

Kova burcu kadınını bir anda protestoların içerisinde bulabilirsin. Başkalarına liderlik edecek ve ortak amaç doğrultusunda herkesi eğitmek için çaba gösterecektir. Çünkü insanlığı önemser ve iyileşmesi için elinden geleni yapar.

Kova burcunun genel özellikleri

 • Element: Hava
 • Nitelik: Sabit / Fixed
 • Renk: Açık Mavi, Gümüş
 • Gün: Cumartesi
 • Yönetici Gezegen: Uranüs, Satürn
 • Genel Uyumluluk: Aslan, Yay
 • Uğurlu Sayılar: 4, 7, 11, 22, 29

Kova kadınını heyecan verici ve öngörülemez bir doğası vardır. Dünyaya insancıl bir bakışla bakar. Diğer taraftan onunla anlaşmak kolay değildir. Çoğu zaman başkalarının yaptığı herhangi bir şeye nasıl tepki vereceğini bilmek neredeyse imkansızdır.

Kova kadınının özellikleri

Doğası gereği asi ve benzersiz olan Kova kadını, zekayı ve bağımsızlığı ifade eder. Kova burcu insanların alışılmışın dışında bir düşünme ve eksantrik bir bakış açısı vardır. Soğuk ve duygusal olarak kopuk veya aşırı duygusal olabilirler. Bazen zihinleri bazı insanların anlamayacağı kadar gelişmiştir.

 • Açık görüşlü: Kova burcu inanılmaz derecede açık fikirlidir. İşleri diğerlerinden farklı düşünme ve yapma eğilimindedir. Kendileri için düşünürler. Her şey hakkında açık fikirli olmayı severler. Bir kitabı kapağına göre yargılamaktan ise hiç hoşlanmazlar.
 • İnsancıl: Bu burç, 12 burçtan en insani olanıdır. Nazik ve şefkatlidir. İnsanlığa hizmet etmek için çalışmaktan gerçekten keyif alır. Kova, dünyanın tüm insani sorunları için kocaman bir kalbe ve yumuşak bir köşeye sahiptir.
 • Yaratıcı: Kova kadınının yaratıcı bir zihni vardır. Sanatı kendilerini ifade etmenin bir yolu olarak kullanmaktan gurur duyarlar. Kova, bağımsız doğaları nedeniyle kalabalığı takip etmezler. Bu yüzden yaratıcılık alanlarında gelişmeyi başarırlar.
 • Özgür ruhlu: Kova, gerçek bir özgür ruhtur. Onu gerçekte kim olduğundan alıkoymaya yönelik herhangi bir girişim karşılıksız kalacaktır. Hava burcu olarak kendi alanına ve çığır açan fikirler üzerine çalışma özgürlüğüne ihtiyacı vardır.
 • Entelektüel: Kova kadını entelektüel bir dahi durumundadır. Orijinal fikirleriyle başkalarını şaşırtabilir. Kova burcu kadınını entelektüel bir asi olarak görmek mümkündür. Fikirlerini yüksek sesle savunur. Soyut kavramları oluşturma ve anlama konusunda büyük bir güce sahiptir.
 • İtici: Hızlı düşünürler ve ortaya çıkabilecek yankıları pek umursamazlar. Kovaların bir özgürlük duygusu vardır. Başkalarının onlar hakkında ne düşündüğünü ve onların nasıl olmasını istedikleri ile asla sınırlanmak istemezler. Özgürlüklerini ifade etmek isterler ve bu konuda genellikle hızlıdırlar.
 • Öngörülemez: Şimdiki andan sonra ne yapacaklarını tahmin etmek zor olabilir. Öngörülemez olma eğilimindedirler. Tam onları tanımaya başladığını düşündüğünde seni tamamen şaşırtan bir şey yaparak yollarına devam ederler.
 • Tutarsız: Sürekli değişen ve gelişen bir kimlik nedeniyle Kova kadını bazen tutarsız olarak görülebilir. Ancak, kim oldukları konusunda tutarsız olduklarından değil, tutarsızlıklarını tasvir ediyor gibi görünen eylemlerinden kaynaklı bir durum söz konusudur.

Kova kadınının diğer burçlarla uyumu

Kova kadını kendine özgü bir doğaya sahiptir. İletişim onun için iyi bir ilişkinin sırrıdır. Her duyguyu rasyonelleştirme çabaları vardır. Ama ne kadar iyi olursa olsun kalbine ulaşılması biraz zaman almaktadır. Kova kadını ile uyumlu olan burçları değerlendirirken bunu göz önünde bulundurmak gerekir.

Kova, uyumluluk söz konusu olduğunda diğer hava burçları İkizler erkeği, Terazi erkeği ve Yay erkeği ile uyumludur. Kova kadınının en az uyumlu olduğu burç ise Boğa erkeği ve Akrep erkeği şeklindedir. Kova burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Kova kadını

Kova kadını aşık olduğunda sınırsız ve özgür olduğu sürece duygularını takip edecektir. Kişiliğini başkalarına kaptırma konusundaki bilinçsiz korku, çoğu zaman onu her türlü beklentiye karşı savunmasız hale getirecektir.

Bu durum onu olmadığı bir şeye dönüştürmeye çalışabilir. Buna rağmen, hemen hemen her Kova kadınını hayatında büyümek, bir aile sahibi olmak, çocuk yetiştirmek ve kocasına bakmak için belli bir sevginin yeterli olması gerektiğini fark etme zamanı gelir.

Bu muhtemelen onun için yapması en zor şeydir. Böyle bir karara saygı duymalı. Tamamen rasyonel görünse bile nihai sevgi eylemi olarak anlaşılmalıdır. Kova kadınını aşkta anlamak istiyorsan bunlara dikkat etmen gerekir. Diğer taraftan sevmesi zor kelimeleri Kova kadınını tanımlamak için kullanılabilir.

Uzaktaki bir yıldızın sakin ve zayıf parıltısı gibi Kova burcu kadını da yumuşak bir ışıltı yayar. Yanında oturuyor olsa bile ruhunun binlerce ışık yılı uzakta, kalp meselelerinden çok uzakta olduğu hissi vardır. Kova burcu bir kadın için aşk eğlencelidir ve sırf işleri ilginç kılmak için birkaç durumda sevgilisinin rolünü üstlenebilir.

İlişkilerde Kova kadını

Bir Kova kadını heyecan verici ve öngörülemez bir yapıdadır. Dolayısıyla dalgalanmalar ve duygusal zorluklar olmadan istikrarlı ve güvenli bir ilişki arıyorsan doğru adreste olmadığını bilmelisin. Partnerini doğru seçse bile bağlanmaktan hoşlanmaz.

Biyolojik saatinin işlediğini hissetmedikçe, bir ilişkinin resmi beklentilerine teslim olmayacaktır. Bu kadınla ilişkiye başlarken akılda tutulması gereken en önemli şey ancak saygı karşılığında tutunabilecek olmandır. Aksi durumda bir veya iki sürprizle seni silip atabilecektir.

Kova kadını güvenilir midir?

Bu sorunun cevabı iki çetrefilli durumu ifade eder. İlk durum biraz daha basittir. Eğer bir ilişki onu duygusal havuzuna açılacak ve ona dalış yapacak kadar güvende hissettiriyorsa, şüphesiz kesinlikle güvenebileceğin biri olacaktır.

Bununla birlikte, kişiliği herhangi bir şekilde tehdit edilir edilmez ya ayrılacak ya da sadece yalan söylemeyecek, aynı zamanda bunun tamamen farkında olacak, sorumluluk alacak ve kendini çok iyi hissedecektir. Dolayısıyla iki durum arasındaki farkı iyi anlamak önemlidir.

Kova kadınıyla çıkmak

Kova kadını aşırıların kadınıdır. Kuralları çiğneme ihtiyacı bazen kontrol edilemez olabilir. Bu kontrolden çıktığı için gerçekleşen bir şey değildir. Kontrolden çıkma durumunun içinde olmak istemediği için böyle bir durum vardır.

Yetiştirilme tarzı yeterince yumuşaksa ve ihtiyaçları çocukken karşılanırsa, asi doğasıyla başa çıkmak o kadar da zor olmayacaktır. Ancak gerçeği iyi anlamak gerekir. İçerideki muhalefet onu en sıra dışı faaliyete doğru itecektir.

Bu yüzden arka arkaya üç kez aynı türden randevuya katılmak istemez. Özellikle standart yemek yiyeceği bir aile ortamına gitmek istemez. Bunun yerine baharatlı yiyecekler ister. Dans etmek ve umarsızca hayatının tadını çıkarmak ister.

Kova kadınını anlamak

Kova kadını bir muhalefeti temsil eder. Bu kadının içinde taşıdığı çatışmayı çözmesi kolay değildir. Bu her zaman ona saygı duyulması gerektiğini söyleyen bir iç ses gibidir. Bunun karşısında yapması gerekeni anlamak ise biraz zordur.

Saygının kendisine verildiğini ve bunun için her zaman savaşması gerekmediğini asla anlayamayabilir. En büyük zorluğu içsel, duygusal huzuru bulmaktır. Çok fazla incindiğinde kalbini kolayca kapatır. Bu noktadan sonra hayatına kesinlikle mantıklı bir şekilde devam eder.

Kova kadınına hediye almak

Kova kadınına hediye almak kolay bir iş değildir. Ona başka bir kadın için almayacağın bir şey alman gerekir. Standart dış görünüşünün altında romantik ve güzel bir şeye şaşırmayı seven gerçek bir kadını gizlediğini anlamak önemlidir.

Bu, bir düzine kırmızı gül veya mum ışığında bir akşam yemeği için deli olacağı anlamına gelmez. Benzer bir şeyden yeterince tatmin olmasa bile biraz daha sıra dışı hediyelerle gitmek en iyisidir. Kullanacağı bir hediye seçmek istiyorsan mor veya gümüş tonda bir şeyler aramalısın.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...