İkizler burcu erkeği ve öne çıkan 8 özelliği

İkizler pozitif, maceracı ve şaşırtıcıdır. Her zaman hareket halindedir ve her türlü yaşam zorluğuyla başa çıkmaya hazırdır. Gerçekten aşık olduğunda çocuksu kalbini saf ve dokunulmamış olarak gösterir. Fakat, uzaklaşmayı tercih ettiğinde sevilmeyecek pek çok yönü vardır.

İkizler burcunda doğan bir erkek, insan ruhundaki ikilikleri temsil eder. Bazen karanlık, bazen aydınlık olabilirler. Bu İkizler burcu erkeğinin kötü ikizine dikkat etmen anlamına gelir mi? Aslında kısmen hayır. Bu şart bir şey değildir.

İkizler enerjisini anlamak, kendi burcun ne olursa olsun, taşıdığın her iki yönü de görme ihtiyacını takdir etmekle ilgilidir. İkizler muazzam bir öğretmendir. Sürekli olarak kendi ikizini düşünmek, aydınlık ve karanlık arasında denge kurmaya çalışmak gerçekten yorucu olabilir.

İkizler burcunun genel özellikleri

 • Element: Hava
 • Nitelik: Değişken / Mutable
 • Renk: Açık Yeşil, Sarı
 • Gün: Çarşamba
 • Yönetici Gezegen: Merkür
 • Genel Uyumluluk: Yay, Kova
 • Uğurlu Sayılar: 5, 7, 14, 23

İkizler pozitif, maceracı ve şaşırtıcıdır. Her zaman hareket halindedir ve her türlü yaşam zorluğuyla başa çıkmaya hazırdır. Gerçekten aşık olduğunda çocuksu kalbini saf ve dokunulmamış olarak gösterir. Fakat, uzaklaşmayı tercih ettiğinde sevilmeyecek pek çok yönü vardır.

İkizler erkeğinin özellikleri

İkizler burcunda doğan bu erkek büyüleyici, aydınlık ve canlı bir halden büyüleyici, karanlık ve gizemli arasında kolayca değişim gösterebilen ikili bir doğaya sahiptir. Her iki durumda da İkizler erkeği dikkatini çabucak çekecek ve seni kendine çekmeyi başarabilecektir.

 • Etkili iletişime sahiptir: İkizler burcu erkeği Merkür gezegeni tarafından yönetilir. İkizler erkeklerinin her zaman söyleyecek bir şeyleri vardır. Konuşkan doğaları, genellikle her şey hakkında biraz bilgi sahibi oldukları ve hemen hemen her konuda kolayca sohbet edebildikleri için doğal bir meraka sahiptirler.
 • Hareket halindedir: İkizler burcu değişken hava burcudur. İkizler erkekleri hem fiziksel hem de zihinsel olarak her zaman huzursuz olduklarından her zaman hareket halindedirler. Sürekli olarak yeni deneyimler ve maceralar ararlar.
 • Kolayca sıkılırlar: İkizler meraklı, zeki, esprili, cilveli ve zeki olabilir ama kolayca sıkılır. Yeni maceralar ve deneyimler için neredeyse söndürülemez bir susuzlukları vardır. Bir şey veya biri artık ilgisini çekmiyorsa, hızla bir sonraki kişiye veya yere doğru yönelirler.
 • Akıllı ve sezgiseldir: Akıllı ve sezgisel olduğu için İkizler burcu erkeği çok az konuda bilgi sahibidir ve bildiklerini herkesle paylaşmayı sever. Bununla birlikte, bir İkizler adamı yüzeysel ve dedikoducu olabilir. Söylediklerinin doğruluğunu düşünmeden bir şeyler söyleyebilir.
 • Çocuksudur: İkizler genellikle Zodyak’ın çocuğu olarak adlandırılır. Tıpkı bir çocuk gibi olan İkizler erkeği işler yolunda gittiği sürece mutlu ve kaygısızdır. Ancak işler yolunda gitmediğinde hızla kişiliğini değiştirme yoluna gider. Asık suratlı ve asi hale gelir.
 • Hayatı oyun olarak görür: İkizler erkeği sürekli uyarılmayı arzular. Yeni ve heyecan verici insanlar, yerler ve şeylerle dolu bir yaşam ister. Genellikle hayatı bir oyun olarak görür. Kuralları kendisi koyar. İkizler burcuysan veya birine ilgi duyuyorsan, bu burcun kendisi kadar canlı ve meraklı birine ilgi duyacağını bilmelisin.
 • Doğanın ikiliğine sahiptir: İkizler erkeği tıpkı burcunun genel özellikleri gibi ikili bir yapıya sahiptir. Bir yanı iyidir, diğer yanı kötüdür; bir yanı karanlık, diğer yanı aydınlıktır; bir yanı yin, diğer yanı ise yang şeklindedir. Hızlı değişen ruh halleri nedeniyle hangi İkizler erkeğinin ortaya çıkacağını bilmek kolay değildir.
 • Değişkendir: Her astroloji burcunun iyi ve kötü yanları vardır. İkizler erkeği açısından bu biraz daha belirgindir. Bir yanı neşeli, hevesli, çok yönlü, arkadaş canlısı, eğlenceli olabilirken; diğer yanı ruhsuz, sorumsuz, tutarsız ve güvenilmez olabilir.

İkizler erkeğinin diğer burçlarla uyumu

İkizler erkeği en çok Koç kadını, Yay kadını, Terazi kadını, Akrep kadını ve Kova kadını ile uyumludur. İkizler ile en az uyumlu olanlar ise Balık kadını, Başak kadını ve Yengeç kadını şeklindedir. İkizler erkeği bir enerji topudur. Başka hiçbir şeye benzemeyen şekilde şekil değiştirebilir.

Esprili ama aynı zamanda dengesiz olmak onun doğasında vardır. Dolayısıyla Koç ve Terazi gibi burçlarla iyi anlaşmaları normaldir. Birbirlerinin coşkusunu ve enerjisini tamamlarlar. İkizler burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta İkizler erkeği

Bir İkizler erkeği aşık olduğunda bunun ne kadar süreceğini söylemek oldukça zordur. Değişime ihtiyacı vardır; sevdiklerinin heyecanına ve şaşırtıcı doğasına karşılık vermeye çalışır. Bir şeyler hissederken, kendisine yarın bunun geçip gidecek bir şey olup olmadığını sorar.

Anın tadını çıkarmak yerine sürekli birlikte gelecek ile ilgili planlar yapmaya çalıştıklarından sinir bozucu olabilirler. Bu İkizler erkeğinin umursamadığı anlamına gelmez. Hayatta sadece biraz spontane olmaya ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacın en iyi şekilde karşılanması gerekir.

İkizler erkeğini bir av olarak görüyorsan çok hızlı hareket etmemelisin. Çünkü o tutmak için biraz zor bir balıktır. İkili yapısı nedeniyle bir sonraki hareketini tahmin etmek oldukça güçtür. Son derece cilveli olurlar. Bu yüzden gerçeği mi yoksa seni etkilemek için mi bir şey söylediğini kolayca anlayamazsın.

İkizler erkeği bir dizi kısa dalgalanma sonrasında uzun vadeli bir bağa yapışmış olur. Bir İkizler erkeğinin kişiliği onun statik olmasına izin vermez. Her zaman hareket etmenin eşiğinde olur. Başkaları için her zaman bir gizem olarak kalır ve bu nedenle onu yorumlamak gerçek anlamada oldukça zordur.

İlişkilerde İkizler erkeği

İkizler erkeğinin güvenilir olup olmadığını tam olarak söylemeniz mümkün değildir. Partnerini hayal kırıklığına uğratmak gibi bir niyeti yoktur. Fakat gerçeklik hissindeki değişimlerin hızının farkında olamadığından biraz garip davranabilir.

Gerçekten aşık olduğunda ne olursa olsun duygularında değişkenlik söz konusu olacaktır. İlişkide tutarlılık bekliyorsan İkizler erkeği bunu sana sunabilecek en son kişi olacaktır. Bu nedenle ilişkide belirli kriterleri karşılayan birisine ihtiyacı vardır.

Bu kriterler nelerdir? Öncelikle eşinin veya partnerinin kendi kendine yeten ve tamamen bağımsız bir eş bulmasıdır. Örneğin, aşkı bir kış gibi yaşıyorsa onu kendi haline bırakan bir partner bulması önemlidir. İşlevsel bir ilişkide var olmasının tek yolu budur.

İkizler erkeği güvenilir midir?

Dürüst olmak gerekirse bu cevaplanması zor bir sorudur. Çünkü cevap çoğunlukla “hayır” olacaktır. İkizler erkeğine güvenemezsin. Bu, patalojik bir yalancı olduğunun kanıtı değildir. Fakat sürekli aklında veya kalbinde yarın ne olacağı vardır.

Anın sıcaklığıyla söyleyebileceği pek çok şey vardır. Söyleyeceklerinin her birisini deşifre etmek karşıdaki kişiye kalmış bir şeydir. Bunun matematiksel bir denklem olarak düşünebilirsin. Bununla birlikte, duygusal derinliği olan birini bulduğunda asla ihanet etmeyi düşünmez.

İkizler erkeğiyle çıkmak

Seni nereye götürmek isteyeceğini bilmenin tek bir yolu yok. İlk adımı atma ihtiyacı duyan geleneksel adamlardan biri değildir. Birinin kulağa ilginç gelen herhangi bir yere davetini memnuniyetle kabul edecektir. Duygu geliştirmesi durumunda flört aşamasında karşısındaki kişiyi şaşırtacaktır.

İkizler çok konuşmadıkça ondan sıkılmak neredeyse imkansız gibidir. Bu da tek bir sohbetle değiştirilebilecek bir şeydir. İkizler burcunun flört hayatını tanımlamanın en iyi spontane olmaktan ve kaygısız olmaktan bahsetmektir.

İkizler erkeğini anlamak

İkizler genellikle diğer insan için yüzeysel kalır. Gerçeğe bakılacak olursa doğası hiç de hafif ve yüzeysel değildir. O, çok karmaşık ve ulaşılması zor bir karakterdir. Kendin yüzeysel olman durumunda, İkizler erkeğinin herkesin görmesi için oluşturduğu yüzün ötesine geçemezsin.

Bu, kendi duygularından uzak bir adamı işaret eder. Kalbinin derinliklerine nasıl inmesi gerektiğini bilmiyordur. Ailesi onu incitmişse, kendini tanıyacak kadar derine inmeyi göze alamayacaktır. Bu durumda başkalarının onu gerçekten tanıması oldukça zor olacaktır.

İkizler erkeğine hediye almak

Onu daha önce gitmediği herhangi bir yere götürmelisin. Ona pratik talimatlar içeren bir kitap alabilirsin. Üzerinde harfler olan ve yazmak için kullanılabilecek bir şey hediye edebilirsin. Alternatif olarak fotoğraf çekmek için kullanabileceği bir şey almayı düşünebilirsin.

İkizler erkeği telefonu için kullanılacak şeyleri sever. Tuhaf ve küçük şeylerden hoşlanır. Hediyesini bir kez kullanmak ve sonra atmak için özgürlüğe sahip olmak ister. Bir İkizler erkeğine ne hediye etmek istiyorsan iste bunu bir gülümsemeyle yapmayı ihmal etmemelisin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...