Akrep burcu kadını ve öne çıkan 8 özelliği

Akrep kadını derin, zeki ve güçlü sınırlara sahip bir kadındır. Sevdiği zaman tüm kalbiyle sever. Bu gerçek duygu için ölmeye hazırdır. Bu, onu derinden hassas kılar, ihanetten korkar. Çoğu zaman ise incinmesi ve kızması söz konusu olur.

Akrep kadını aşırı karanlık ve hatta düpedüz kötü olduğu düşünülen kadındır. Fakat buna inanmak doğru değildir. Bir Akrep kadını aşağılanamaz. Pek çoğu onun manyetik kişiliğini ve aynı zamanda etrafına bir pelerin gibi yerleştirdiği gizemi ve duygusallığı inkar edemez.

Bu nedenle Akrep kadını yüzeysel seviyedeki tartışmalara kolayca tahammül eden bir kadın değildir. Onunla derine inmek isteyenlere dikkatini vermeye çalışır. Bir Akrep sana güçlü şekilde odaklandığında kendini tepeden tırnağa incelenen bir canlı olarak hissetmek doğaldır.

Akrep burcunun genel özellikleri

 • Element: Su
 • Nitelik: Sabit / Fixed
 • Renk: Kızıl, Kırmızı, Pas Rengi
 • Gün: Salı
 • Yönetici Gezegen: Plüton, Mars
 • Genel Uyumluluk: Boğa, Yengeç
 • Uğurlu Sayılar: 8, 11, 18, 22

Akrep kadını derin, zeki ve güçlü sınırlara sahip bir kadındır. Sevdiği zaman tüm kalbiyle sever. Bu gerçek duygu için ölmeye hazırdır. Bu, onu derinden hassas kılar, ihanetten korkar. Çoğu zaman ise incinmesi ve kızması söz konusu olur.

Akrep kadınının özellikleri

Akrep kadını gösterişli ve son derece hassas olma eğilimindedirler. Aşırılıkların ve yoğunluğun burcu olan Akrep, inanılmaz iç çekiciliği, güzelliği ve gücü sembolize eder. Bu burç altında doğan kadınlar güzelliğin bir prototipi olmayabilir ama kişilikleri güçlüdür ve müthiş enerji seviyeleri vardır.

 • Kararlı: Kararlılık en iyi bilinen Akrep burcu özelliklerinden biridir. Bir Akrep bir şey istediğinde onun peşine düşer ve geri çekilmez. Bir Akrep, zihnine bir kez bir şey koyduktan sonra onu durduracak pek bir şey yoktur. Hedef peşinde koşarken benzersiz bir odak noktası bulunur.
 • Kıskanç: Akrep, kıskançlık dahil her şeyi yoğun şekilde hisseder. Kararlılıkları ve zekaları ona istediğini elde etme hakkı verdiğini düşündükleri için kıskanmakta hızlıdırlar. Başkalarının başarılarını kendi başarılarıyla karşılaştırma konusunda çok zorlanırlar.
 • Cesur: Sıkıntı yaşayan birinin yanında olması gereken tek burç Akrep burcudur. İkinci kez düşünmeden tehlikeyi göze alırlar. Zorlu görev olduğu zaman ilk gönüllü olan onlardır. Özellikle aile ve arkadaşlara yardım etme söz konusu olduğunda Akrep kişiliği gereği müdahale eden ilk kişi olacaktır.
 • Kinci: Akrep başka birisi istediğini aldığı zaman kıskanç olabilecektir. Üstelik hiç kimse bir Akrep gibi kin tutmaz. İhanetleri kişisel olarak ele alırlar. Her aksaklığı ciddiye alırlar. Çoğu zaman algıladıkları kusurlar için başkalarına kızma eğiliminde olurlar.
 • Sadık: Bir Akrep birine veya bir şeye bağlı olduğu zaman ona sadık kalmasını bilir. Onun güvenini kazanmak gerçekten zordur. Fakat birine güvendiğinde tüm benliklerini o kişiye adarlar ve arkadaşlarının, ailelerinin ve ortaklarının yanında olmak için klasik kararlılıklarını uygulamaya çalışırlar.
 • Kontrolcü: Akrep kadını kontrolcü olmayı sever. Şiddetleri ve yoğunluğu, neyin en iyi olduğuna karar vermelerine neden olur. Bu yüzden genellikle insanları parmaklarının altında tutmaya çalışırlar. Bu yüzden başkaları tarafından kontrol edilmekten nefret ederler.
 • Dürüst: Akrep her anlamda dürüst bir burçtur. Hangi koşulda olursa olsunlar her zaman doğruyu söyler. Başkalarının sahtekar davranışlarından olabildiğince nefret ederler. Kendilerine karşı da başkalarına karşı olduğu kadar dürüst oldukları için kendilerini aldatan insanlara tahammül edemezler.
 • Hırslı: Akrep kadınının hırslı olduğu bilinen bir gerçektir. Hedeflerine ulaşma konusunda kararlı hareket eder. Bu yüzden genelde hedefleri hep yüksektir. Akrep hayatında sınırlar görmez. Kimsenin ona istediği bir şeyin mümkün olmadığını söylemesine pek izin vermez.

Akrep kadınının diğer burçlarla uyumu

Doğru muamele görmesi durumunda Akrep dünyadaki en cömert ve en şefkatli insan olabilir. Bir Akrep insanını incitmen durumunda seni asla affetmez. Hayat boyu peşinde koşan çok hevesli ve güçlü tutkulu bireylerdir. Bu aynı zamanda uyumluluklarında ortaya çıkan bir durumdur.

Akrep kadını, Balık erkeği, Yengeç erkeği ve Oğlak erkeği gibi su burçlarıyla veya tercihen toprağın tamamlayıcı burçları ile daha iyi eşleşirler. Akrep ile en az uyumlu olan burçlar genellikle Aslan erkeği ve Kova erkeği şeklindedir. Akrep burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Akrep kadını

Akrep kadını, niyeti ve içsel durumu sıklıkla yanlış anlaşılan bir kadındır. İnsanların sıklıkla yargıladığı ve kaçtığı, reddedilmiş duyguların talihsizliğine sahiptir. Aşık olduğunda şimdiye kadar bilinen en derin duygu havuzuna atlamaktan kendini geri alamaz.

Tüm su burçları arasında, kadın duygularının derinliğini temsil eden koruyucu bir kişidir. Yanıltıcı olamayacak eylemlerle sevgisini gösterecektir. Bir şeylere dahil olmak istemeyen bir Akrep kadınının alay ettiğini asla görmeyeceksin.

Akrep genellikle yüksek cinsel iştahı ve aşık olduğunda olağanüstü becerileriyle bilinir. Son derece tutkulu ve beklenmedik bir şekilde duygusal olan bu su burcu, partnerleri için bir muammadan ibaret olabilir. Çoğu zaman gerçek düşünceleri ve güdüleri belirsizdir. Derinlemesine gizlenmiş ve aynı zamanda bulanıktır.

Akrep kadını derin bir bağlılıkla sever. Bu konuda son derece tutkuludur. Arkadaşından emin olduğunda aşkı sonsuz olacak, hayatı o kişinin etrafında dönecek ve sonsuza kadar sadık kalacaktır. Akrep kadını sevgisini derinden seve ve onun için her şeyi yapmaya hazırdır.

İlişkilerde Akrep kadını

İlişkileri her zaman aşırıya kaçar. En azından zihninde ve kalbinde böyledir. Nasıl hissettiğini saklaması iyi öğretilse bile sahip olduğu her duyguyu biriktirecek ve açıklanamayan nedenlerle bir ilişkiye sona erdirecektir.

Herhangi bir partnerin asıl amacı kelimeler olmadan iletişim kurmanın yolunu bulmak olmalıdır. Duyulmak yerine hissedilmesi gerekir. Onu dinlemek çoğu zaman bıçaklar kadar keskin kelimelerle ilgili bir sorun olmamalıdır.

Sahiplenici olabilir ama geri vermeye hazır olmadığı şeyleri asla istemez. Birinin ölümüne kadar sana sadık kalmasını istiyorsan, onun ihtiyaçlarını karşılamalı ve onun sana ait olmasını istediğin kadar ona ait olduğunu göstermeye çalışmalısın.

Akrep kadını güvenilir midir?

Evet ama incinmediği ve canı yanmadığı sürece. Duyguları incindiğinde nasıl davranacağını gerçekten bilemez. Adalet duygusu elde edilene kadar kalbinin içinde affetmeyi bulmakta güçlük çeker. Bu, onu herkesin kolayca özdeşleştireceği intikamcı haline dönüştürebilir.

Pek çok durumda, bu sadece bilen bir kadındır. Etrafta olup biteni, etrafta dolaşan her şeyi gözlemler. Evrenin herhangi bir işle ilgilenmesi söz konusu olsa bile Akrep kadını dürüstlüğünü lekelemeden kendisine sadık kalmayı başarabilecektir.

Akrep kadınıyla çıkmak

Akrep kadınıyla çıkmak demek bir hız trenine atlamak gibidir. Heyecan, değişiklik ister. Bayat ortama teslim olmak gibi bir niyeti yoktur. Her gün olağan rutin ona göre değildir. Yeni şeyler öğrenmek, denemek ve birçok fiziksel karşılaşma yaşamak ister.

En büyük hayali, kendisine doğru davranacak birini bulmaktır. Tüm çiftlerin ziyaret ettiği restoranlara veya biraz romantizm için sinemaya gitmekten hoşlanmaz. Her zaman sahil kenarında yürüyüş ona göre olacaktır. İhtiyaç duyduğu şeye sahip olduğunda partnerini takip edecektir.

Akrep kadınını anlamak

Akrep kadını Plüton ve Mars tarafından yönetilen tipik bir kadın değildir. Daha çok pratikliği ve inisiyatif alma isteğiyle ön plana çıkar. Vücudu onun tapınağı gibidir. Hayatındaki her şeyden çok fiziksel aşkı hissetmek isteyeceğinden emin olabilirsin.

Bununla birlikte, birlikte doğduğu kişiliği kabul etmesi pek kolay değildir. Kariyerinin belirlenmesi gerekir. Hayattan ne istediğini gerçekten anlaması gerekir. Bunu yapmazsa hayal kırıklığı yaşayabilir. Bu duruda ise beklentilerini karşılamadığı için onunla başa çıkmak zorlaşabilir.

Akrep kadınına hediye almak

Akrep kadını hediye söz konusu olduğunda muhtemelen en zor kadınlardan biridir. Sürprizleri sever ve her iyiliğe ve kendisine yöneltilen bir düşünceye değer verir. Buna rağmen, doğum günü veya yıl dönümü gibi zorlu bir durum ortaya çıktığında her zaman inatçı kesilir.

Bu her zaman doğru değildir. Kendi kendine yeten, ihtiyacı olmayan biri izlenimi verir. Ancak dikkatlice dinlersen, en küçük şeylerde neşe bulduğunu keşfedebilirsin. Karakterine uymadığı sürece takılara aldırış etmez. Hediyesinin arkasında daima gizli bir duygu olmalıdır.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...