Akrep ile 12 burcun uyumu nasıldır?

Akrep sembolü kolayca açıklanamaz. En net ibare sağ taraftaki iğnedir. Bu aynı zamanda burcun yönetici gezegeni Mars ile ilişkilendirilir. Hedefimizi ve hareket etmemiz gereken inisiyatifi temsil eder. Akrep'in değişimi ama sembolde çizginin bitişinin ölümü temsil edildiği söylenir.

Akrep sembolü kolayca açıklanamaz. En net ibare sağ taraftaki iğnedir. Bu aynı zamanda burcun yönetici gezegeni Mars ile ilişkilendirilir. Hedefimizi ve hareket etmemiz gereken inisiyatifi temsil eder. Akrep’in değişimi ama sembolde çizginin bitişinin ölümü temsil edildiği söylenir.

Akrep cesur, tutkulu, inatçı ve gerçek bir arkadaş yapısına sahiptir. Aynı zamanda Akrep güvensiz, kıskanç ve gizli bir karakterdir. Akrep burcu insanlar gerçeklerden, haklı olmaktan, alay etmekten hoşlanırlar. Sahtekarlıktan, sırları açığa vurmaktan ve pasif insanlardan hoşlanmazlar.

Akrep ile Koç uyumu

Koç ile Akrep burcunun uyumluluğunu ateş ile su elementinin en agresif görüntüsü olarak okumak gerekir. Ateş, suyu buharlaştırır. Tıpkı Koç burcunun Akrep burcunun duygularını paramparça etmesi gibi bir şey söz konusudur.

Diğer taraftan Akrep’in Koç burcunu yıpratması söz konusudur. Anlaşılacağı üzere birbirlerinin en kötüsünü ortaya çıkarırlar. İki farklı yönde hareket eden bu kadar çok odaklanmış enerjiyi uzlaştırmak çok kolay değildir. Bu ilişkinin içerisinde çok fazla detay vardır.

Akrep ile Boğa uyumu

Boğa ile Akrep, her biri kendi yolunda en derin fiziksel keyfin burçlarıdırlar. Bir araya geldiklerinde platonik ve yaratıcı ilişkileri anlayamadıkları için temel nokta fiziksel birliktelik olmalıdır. Romantizmin bütün amacı fiziksel temasa dayalı olunca hayatları bambaşka olacaktır.

Bu, çıkış yolu olmayan sahiplenici bir ilişkiye yol açabilir. Fakat gitmek mümkün olsa bile gitmek istemeyeceklerini bilmek gerekir. Boğa burcu tarafında tüm deneyim daha karanlık olabilir. Özellikle Akrep burcunun karakteri pratik anlayışlara meydan okursa böyle bir durum gerçekleşir.

Akrep ile İkizler uyumu

İkizler ile Akrep genellikle birbirlerini anlamsızca kızdırırlar. Hiçbiri partnerinin kişiliğini hafife almaz. İkizler için partneri görünürde hiçbir sebep olmaksızın çok depresif ve karanlık görünecektir. Akrep için bu durum, amacı ve derinliği olmayan bir deneyim olabilecektir.

Aşık olurlarsa, karşılıklı değişim sevgileriyle bağlantı kurabileceklerdir. Böylece birbirlerine sahip olmadıkları şeyleri verme şansları olacaktır. İkizler daha önce hissetmediği duyguları hissedebilecektir. Akrep ise biraz sorunlu olan ruhunu dinlendirme fırsatı elde edecektir.

Akrep ile Yengeç uyumu

Bir Yengeç ile Akrep arasındaki ilişki bir uçtan diğerine gidebilir. Yengeç dengeyi yakalamak için çok uğraşsa bile Akrep’in kendi duygularına yeterince saygı duymaması işleri zorlaştırabilir. Duygusal bağ kurduklarında, gerçek aşk için çok derinlere inmeleri söz konusu olacaktır.

Duyguları mümkün olan en derin düzeyde paylaşılmazsa veya Akrep tarafı onlarla başa çıkmayı reddederse, Yengeç’in partnerinin kendine zarar veren doğasıyla başa çıkması çok zor olabilir. Her ikisinin de bu yoğun duygusal temasa girmeye hazır olması gerekir.

Akrep ile Aslan uyumu

Aslan ile Akrep çıkmaya başladığında tam olarak ilişkiden bekledikleri konusunda emin olmayabilirler. Bu hiçbir şekilde kolay bir ilişki değildir. Her iki taraf da fikirlerinde, yaşam tercihlerinde ve gerçeklikle başa çıkma şekillerinde inatçı ve katı olabilirler.

Sevgi dolu bir ilişki içinde kalmak istiyorlarsa, birbirlerinin duygularını ifade etme yöntemlerini anlamaları ve alışkın olduklarından ne kadar farklı olurlarsa olsunlar birbirlerinin ihtiyaçlarına saygı duymaları gerekir. Şartlanma olmadan hareket ettiklerinde birlik içinde yaşayabilirler.

Akrep ile Başak uyumu

Başak burcunun değişken doğası, ilişkilerini çok uzun süre heyecanlı tutacak olan Akrep partnerinin sabit niteliği ile çözülecektir. Genel olarak, Venüs söz konusu olduğunda bu ortakların paylaştığı bir sorun vardır. İlişkileri genellikle bu sorunların yansımasıdır.

Bu her türden duygusal şantaja, birbirlerinin hayatlarını kontrol etme eğilimlerine yol açabilecek bir durumdur. Yapabilecekleri en iyi şey, bu ilişkide birbirlerine değer vereceklerine ve birbirlerine minnettar olacaklarına karar vermektir.

Akrep ile Terazi uyumu

Terazi ve Akrep burçlarının ilişkisi kolay veya hafif olmaz. Bu partnerlerin her ikisi de karanlık taraflarıyla bu bağ yoluyla yüzleşmek zorunda kalırlar. Bu durum inanılmaz bir cinsel açlığa ve başka kimsenin anlamayacağı duygulara yol açabilir.

Bu çiftin ilişkilerini tatmin edici ve nazik bir şekilde sürdürmesinin tek yolu her iki partnerin de güçlü bireysel ve bağımsız bir yaşam inşa etmeleridir. Aksi taktirde sorunlu duyguların, takıntılı düşüncelerin ve olumsuz beklentilerin girdabına kapılmaları kaçınılmazdır.

Akrep ile Akrep uyumu

Akrep ile Akrep birbirlerinin en kötüsünü ortaya çıkarmak için çaba gösterirler. Bu onların en yatkın eğilimlerinden biridir. Tüm burçlar tarafından bilinen en derin anlayışı paylaşabilirler. Ama aynı zamanda birlikte çok karanlık ve depresif olabilirler.

Bu ikili çözülmemiş duygu havuzlarına batabilirler. Duygusal anlayışları, eğer ikisi de kendi duygularına açıklarsa ve kendi iç ihtiyaçlarını kabul ederlerse, değer vermeye değer bir şeydir. İlişkilerinin geleceği ise bu değerin içerisinde bir yerdedir.

Akrep ile Yay uyumu

Akrep ile Yay ilişkilerinin başlangıcındaki ilk heyecanı hissettikleri sürece oldukça iyi bir çift olurlar. Birbirlerini iyi tanımıyorlarsa ve her şey yeni ve inanılmaz görünse bile Akrep olan kişinin Yay burcu partnerini bir ışık huzmesi olarak görmesi söz konusu olacaktır.

Buna rağmen söz konusu ikilinin zaman içerisinde birbirlerine olan ilgilerini kaybetmeleri mümkündür. İlişkileri kötü koşullarda bitse bile ona teslim olmamak ve ikisini de bir ilişki için şans vermemek utanç verici bir seçenek olurdu.

Akrep ile Oğlak uyumu

Akrep ile Oğlak burcu arasındaki ilişki, her iki partnere de gerçeği arama, soy ağacının altını kazma ve çözülmemiş karma ve borçlarla başa çıkma konusunda ilham verici olabilir. İkisi de derin düşüncen kişilerdir. Her şeyi hafife almazlar.

Bu durum uzun süre devam edebilecek bir ilişki için güçlü bir temel oluşturmalarına yardımcı olur. Bununla birlikte ilişkilerini kolayca çok karanlık ve duygusuz hale getirebilmeleri mümkündür. Bu gibi durumlarda hem üzüntü hem de depresyon bulutları etraflarını sarabilecektir.

Akrep ile Kova uyumu

Akrep ile Kova arasındaki ilişkiyi iyi okumak gerekir. Çünkü bu ikilinin geçmişten bu güne kadar savaşan birer canlı oldukları düşünebilir. Onlar arasındaki savaş bitmek bilmemektir. Fakat bunun biraz abartıldığını unutmamak gerekir.

Akrep ile Kova arasındaki ilişkide Akrep’in sevgisini takıntılı bir şekilde gösterecektir. Ancak bu aslında Kova burcunun iyi hissetmesini sağlayacaktır. Kova her ne kadar duygusal eksikliğe sahip olsa bile bu ilişkide nihai aşk ile boğulması söz konusu olabilecektir.

Akrep ile Balık uyumu

Akrep ile Balık bir araya geldiğinde bu ilişki muhtemelen her ikisine de duygusal olasılıklar hakkında yeni bilgiler verecektir. Her ikisi de kolayca bir peri masalı aşkının hayaline kapılacaklardır. Bu hayal onları bir arada tutmaya yetebilecektir.

İki su burcu olarak, duygusal yargılarına güvenecekler. Bu birbirlerini anlayarak gerçek yakınlık yaratmalarına olanak tanıyacaktır. Buradaki zorluk, Akrep’in partnerini takıntı haline getirip boğup boğmaması ve Balık burcunun olumsuz duyguları kafaya takmamasıyla ilgilidir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

2 Comments

  1. Şimdiye kadar yorum yapmadım, ta ki öz burcum Akreple ilgili yazı çıkana kadar bekledim. Baktım ki, bu yazıda da yetersiz bilgiler var, kısa da olsa ilave yapma zarureti doğdu. Her Akrep burcundaki insanların birbirine benzemediğini kendimden biliyorum. Çünkü, daha önce izah ettiğim gibi bizler karma enerjilere sahibiz. Her birimizin karması ayrı incelikteki detaylarla büyük farklılıklara ulaşır. En azından yükselen burcun farklı olması bile aynı burcun insanlarında değişik davranışların sergilenmesine neden olur. Mesela her akrep takıntılı değildir, kıskanç değildir… Zira, davranışlarını etkileyen evlere gelen enerjiler %99 farklı olduğundan kişilerin içinde bu özelliklerini dizginleyen enerjilerin ağırlığı nispetinde kıskanç olmayanları da vardır. Kısaca,sadece öz burçlarla ilişkileri saptamaya çalışmak yetersiz bir çalışmadır. Ha, faydası var mıdır, vardır ama tatmin edici değildir. Bu bakımdan insanların sağlam ilişkileri saptayabilmesi zordur. Zaten zorlukları yaşamak kaderde vardır. Kader yazısı çıkınca orada da birazcık değinebilirim.

    • Merhaba,

      Yetersiz olduğunun farkındayım Fehmi Bey ama uzatırsam yazının ilgisi kaybolmuş olacak. Yoksa çok daha detaylı şeyler ekleyebilirim. Elbette her şey insandan insana değişen bir durum. Doğum saatinden tutun, bulundukları çevreye kadar pek çok farklı durum söz konusu. Takdir edersiniz ki hepsi için bir şeyler yazabilmek pek mümkün olmaz diye düşünüyorum. 🙂

Yorum yapıp katkı sağla...