Yengeç burcu erkeği ve öne çıkan 8 özelliği

Yengeç erkeği hassas, tatlıdır ve fazla konuşmaz. Duyarlılığı çoğu zaman gizli kalabilse bile önemli olduğu zaman bunu gösterecektir. Kendini küçümsemediği ve yanlış ortakları seçmediği taktirde ilişkilerin kalıcı olmasını garanti eden bir tavrı vardır.

Yengeç erkeği yumuşak tavırlı, sevecen, düşünceli ve derinden değer verdikleri kişilere karşı besleyicidir. Bu burçta doğanların zayıf karınlarını korumak için sert bir kabuğa ihtiyaçları vardır. Saldırıya uğradıklarında kendilerini korumak için elbet bir envantere sahiptirler.

Ay tarafından yönetilen Yengeç erkekleri, duyguları ile alışılmadık bir şekilde temas halinde olabilirler. Romantizm ve ebeveynlik gibi diğer erkeklerin problem yaşayacakları alanlarda oldukça iyidirler. Zırhını çıkarmasını sağlayabilirsen onun şövalye yüzünü görebilirsin.

Yengeç burcunun genel özellikleri

 • Element: Su
 • Nitelik: Öncü / Cardinal
 • Renk: Beyaz
 • Gün: Pazartesi, Perşembe
 • Yönetici Gezegen: Ay
 • Genel Uyumluluk: Oğlak, Boğa
 • Uğurlu Sayılar: 2, 3, 15, 20

Yengeç erkeği hassas, tatlıdır ve fazla konuşmaz. Duyarlılığı çoğu zaman gizli kalabilse bile önemli olduğu zaman bunu gösterecektir. Kendini küçümsemediği ve yanlış ortakları seçmediği taktirde ilişkilerin kalıcı olmasını garanti eden bir tavrı vardır.

Yengeç erkeğinin özellikleri

Sürekli değişen Ay tarafından yönetilen Yengeç erkeği, Zodyak’ın en huysuz erkeğidir. Kişilikleri dakikadan dakikaya değişebilir ve gamı yöneten duygulara sahiptirler. Yengeç erkekleri genellikle aile ve arkadaşlar için kafa karıştıran yürüyen çelişkiler gibi görünür.

 • Gelenekçidir: Bir Yengeç erkeği naziktir. O, eski usul davranışların özüdür. O utangaç ve başkalarına karşı doğuştan güvensizliği olan vatansever, aile değerlerine sahip bir erkektir. Bu açıdan ona yaklaşırken duygusallığının unutulmaması önemlidir.
 • Nazik ve besleyicidir: Yengeç erkeği şefkatlidir. Hayvanları sever, arkadaşlarına karşı platonik sevgi besler, sevdiklerini beslemek ve korumak ister. Bununla birlikte ev hayatına her şeyden çok değer verir. Ama aynı zamanda aşırı kontrol edicidir.
 • Sezgiseldir: Sezgisel olmak Yengeç erkeğinin özelliklerinden biridir. Yengeç erkeği, pratik veya rasyonel yargı anlayışından çok sezgisine güvenme eğilimindedir. Bu onun yoğun duygusal durumundan ve başkalarının duygularını açıkça tespit edebilme yeteneğinden kaynaklanır.
 • Sadıktır: Uzun yıllar hayatının bir parçası olacak sadık, gerçek bir arkadaş veya eş arıyorsan bir Yengeç erkeği senin için doğru seçim olacaktır. Aile ve arkadaşlar, bir Yengeç erkeğinin yardım eli uzatacağı garanti kişilerdir. Bu yüzden ona ihtiyaç duyduklarında yanlarında olmak için ekstra çaba gösterebilir.
 • Koruyucudur: Sadık olmaya ek olarak sevdiklerine karşı aşırı koruyucu olurlar. Bazen bir hataya karşı olağanüstü derecede koruyucu olma durumlarını gösterirler. Yengeç erkeği ailesine ve yakın arkadaşlarına derinden değer verdikleri için bedeli ne olursa olsun sevdiklerini korumak için çaba gösterir.
 • Destekleyicidir: Bir Yengeç erkeğinin seni açık fikirli bir şekilde dinlemesine, güvenini artırmasına ve hatta sana harika tavsiyeler vermesine güvenebilirsin. Doğum gününü, yıl dönümünü veya diğer özel günleri asla unutmazlar. Yengeç adamı anıları depolar ve onlara tutunur.
 • Kolayca mutlu olur: Yengeç adamı tam anlamıyla evcidir. Kendisini ailesi ve yakın arkadaşlarıyla ile çevreleyen ve etrafındakilerin mutlu olmasını isteyen şefkatli ve destekleyici bir bireydir. Rahat, kavgacı olmayan, sevgi dolu, destekleyici ve güvenli bir ortamda olması onu kolayca mutlu eder.
 • Kolayca aşık olmaz: Bir Yengeç erkeği aşık olmak için acele etmez. Aradığı kişiyi bulduğunda ve kendini güvende hissettiğinde partnerine hediyeler almaktan geri durmayacaktır. Her dileğini gerçekleştirmeye çalışacak ve romantik olduğunu ispat etmek için çaba gösterecektir.

Yengeç erkeğinin diğer burçlarla uyumu

Yengeç erkeği sevilmesi kolay birisi değildir. Çünkü sevdiği zaman derinden sever. Bir Yengeç hissi gibi bir şeyler hissedebilen çok güçlü bir kişilik gerektirir. Uyumluluk bulmak zor olabilir ama genellikle Başak kadını, Boğa kadını, Balık kadını, Akrep kadını ve Oğlak kadını onunla iyi anlaşır.

İkizler kadını, Aslan kadını ve Yay kadını Yengeç erkeğinin ruhunu tüketebilir. Bu tür bağlardan kaçınılması tavsiye edilir. İkizler ve Yengeç birbirlerini asla anlamazlar. Aynı şey Yay için de geçerlidir. Yengeç burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Yengeç erkeği

Yengeç erkeği aşık olduğunda tüm güvensizlikleri anında su yüzeyine çıkar. Yengeç erkekleri, kendilerini biraz daha güvende hissettikleri için belirli davranış ve kur kurallarına bağlı kalma eğiliminde olurlar. Bu nedenle söz konusu kişilerin fark edemediği bazı detaylar yerin.

Yengeç erkeğinin çoğu kez fark edemediği şey aşkta göstermesi gereken şeyin ilişkiler dünyasında çok önemli olduğu gerçeğidir. Yengeç erkeği şefkatli ve tatlıdır. Duygusal yönünü göstermeye çalışır. Bunu başardığı zaman doğru partneri anında bulma eğilimine sahiptir.

Aşık bir Yengeç erkeği, başka bir ölçüde verimli olabilir. Bir Yengeç olmak, bu adamın partnerine aşık olmalarını kolaylaştırır. En sevecen partnerdir ve kalbini arkadaşlarına göstermekten asla çekinmez. Yengeç erkeği kendisini çok adar ve aynı düzeyde eğilim ve katılım bekler.

Bir Yengeç erkeği, içinde biriken tüm fantezileri yaşatmana neden olabilecek türden bir duyguya sahiptir. Aşık bir Yengeç erkeği, ideal bir romantik yaşam sürmeye inanır. Kendisi ve partneri için bunu mümkün kılmak adına herhangi bir sınıra kadar hareket edebilme fırsatına sahiptir.

İlişkilerde Yengeç erkeği

Yengeç olan bir erkek, partnerinin duygularına karşı hassastır. Bu erkek derin bir düzeyde bağlantı kurma ihtiyacına sahiptir. Ailevi durumundan kötü bir şekilde miraslar almışsa, görünüşte mükemmel olan partnerine bile açılmaya korkma ihtimali vardır.

Yengeç erkeği çatışmayı sevmez. En hararetli dönemlerde bile sakin kalmayı başarır. Bir şeyden rahatsız olduğunda muhtemelen hiçbir şey söylemez. Ancak olumsuz duyguları yutmak onu bir süre sonra sonra hasta edebilecektir.

Bu nedenle Yengeç için ifadesini destekleyecek bir eş bulması çok önemlidir. Sevecen ve şefkatlidir; muhtemelen sevgilisinin doğum gününü asla unutmayacaktır. Ayrıca bazı burç işaretlerini çılgınca üzerinde taşıyabilecektir.

Yengeç erkeği güvenilir midir?

Yengeç erkeği için en basit cevap evettir. Yengeç erkeğine güvenebilirsin. Mahremiyeti zaman zaman sahtekarlıkla karıştırabilir. Sır saklayarak kendisini dış dünyadan korumaya aşırı ihtiyaç duyar. Fakat birisinin kendi dünyasına girmesine izin verdiğinde o kişiyle her şeyi paylaşmaya başlar.

Yalan söylerse, genellikle her ikisine de fayda sağlayabilecek küçük bir şey hakkında olur. Tipik bir Yengeç yalanı genellikle gizli bir tasarruf veya korunma amacı içerir. Bunun dışında, aldatmaya ve genç yeni partnerlerin peşinden gitmeye ihtiyaç duyma eğiliminde değildir.

Yengeç erkeğiyle çıkmak

Yengeç erkeği seni yemeklerin harika olduğu güzel bir aile restoranına götürmeyi tercih edecektir. Partnerinin ayaklarını yerden kesebilmek için süslü bir imaja ihtiyacı yoktur. Duruma bağlı olarak, romantik bir yürüyüş, rahat bir restoran veya evde bir akşam yemeği mükemmel bir seçimdir.

Yengeç erkeği genellikle yemek yapmayı seven bir adamdır. Bunu yapma alışkanlığı olmasa bile doğru partnerle mutfakta romantik bir buluşmanın tadını çıkarma şansı vardır. Onunla çıkmak kesinlikle bir zelzeleye kapılmak gibi değildir. Harika, romantik ve gurur verici olabilir.

Yengeç erkeğini anlamak

Yengeç erkeği Ay tarafından yönetilir. Bu aile sevgisi ve içsel şükran ile bağdaştırılmış bir şeydir. Bu nedenle zayıf görünebilir. Diğer taraftan zayıf görünmemek için bir zorba gibi davranabilir. Fakat çift karakteri taşımaya çalışmak onun için oldukça zorlayıcıdır.

Yengeç erkeğinin her zaman çözmesi ve kabul etmesi gereken olumlu veya olumsuz bir aile sorunu vardır. Onu daha iyi anlamak için annesiyle ilişkisine göz atmak yer zaman en iyisidir. İstikrarlı bir güvenlik duygu ile yetiştirildiğinde o herkesin isteyeceği bir erkeğe dönüşür.

Yengeç erkeğine hediye almak

Geleneksel veya duygusal değeri olan şeyleri sever. Çok pahalı ve pratik olmayan bir şey seçmemelisin. Çünkü eşyaları bodruma veya yatağın altına yığma eğilimi vardır. Bir Yengeç erkeği, sevgiyi gösteren bir hediye almak ister. En iyi seçim kişisel bir dokunuşa sahip olan bir şeydir.

Bu tür şeylerden hoşlanmadığını biliyorsan her zaman kıyafet, cüzdan veya güzel kokulu bir parfüm gibi klasik hediyelere yönelebilirsin. Geleneğini ve ailesini ilgilendiren her şey sembolik olduğu sürece muhtemelen en iyi seçim olacaktır.

Onun bir vatanperver olduğunu unutmamalısın. Genellikle ülkesini, özellikle de güzel anılarla bağlı olduğu yerleri sever. Yengeç erkeğini gerçekten şaşırtacak bir şey arıyorsan, ona her zaman ziyaret etmek istediği bir yere bir bilet almayı düşünebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...