Yengeç ile 12 burcun uyumu nasıldır?

Yengeç sembolü, yengecin pençelerini temsil eder. Bu pençeleri ile kavradığı şeyleri kolayca bırakmayacağı anlamına gelir. Diğer taraftan sembolde yer alan iki dairenin Güneş'i ve Dünya'yı temsil ettiği düşünülür. Yengeç sembolü evrenin güzel bir doğal dengesini yansıtır.

Yengeç sembolü, yengecin pençelerini temsil eder. Bu pençeleri ile kavradığı şeyleri kolayca bırakmayacağı anlamına gelir. Diğer taraftan sembolde yer alan iki dairenin Güneş’i ve Dünya’yı temsil ettiği düşünülür. Yengeç sembolü evrenin güzel bir doğal dengesini yansıtır.

Yengeç inatçı, son derece yaratıcı, sadık, duygusal, sempatik ve ikna edici bir yapıdadır. Aynı zamanda Yengeç, karamsar, şüpheli ve güvensiz bir karaktere sahiptir. Yengeç burcu insanlar sanatı, hobileri ve suyu severler. Yabancılardan ve kişisel yaşamın ifşa edilmesinden hoşlanmazlar.

Yengeç ile Koç uyumu

Koç ile Yengeç ilişkisi biraz sıkıntılıdır. Çünkü bu iki ilişki her iki taraf için de acı verici olabilecektir. İlişkinin yürümesi için gerçek anlamda çok fazla çaba gerekecektir. Özellikle davranışlarda uyum gereklidir. Bu yüzden değişimin yollarının açık olmasına dikkat edilmelidir.

Değişim yollarının açık olması her iki burç için de kolay bir şey değildir. Fakat ödüller, içten gelen tutku, duygu dolu durumlar ve gerçekten benzersiz bir şey yaratma becerisi farklılık yaratabilir. İlişkide başarılı olunması durumunda farklı bir partnerden aynı keyif alınmayacaktır.

Yengeç ile Boğa uyumu

Boğa ile Yengeç burçların en nazik çiftleridir. Aşık olduklarında, sevgi, anlayış, aile ve yuva hissi gibi ortak duygusal hedefleri nedeniyle nadiren ayrılırlar. Bu, her iki partnerin de zaten bu derin duyguyu veremeyecek ve alamayacak kadar fazla duygusal yüke sahip olması durumunda geçerlidir.

Boğa ile Yengeç arasındaki ilişki sevginin sürekliliği gibi görünen bir ilişkidir. Bu ilişkide yolda hiç engel olmadan, ilişkilerinin akışı onları her zaman istedikleri şeye götürecektir. Bu yüzden bir pürüz yaşandığında affetmek ve unutmak kolay olacaktır.

Yengeç ile İkizler uyumu

İkizler ve Yengeç muhtemelen arkadaşlıkta yan yana iyi iş çıkarırlar. Duygusal ilişkiler söz konusu olduğunda ise onları ayıran çok fazla şey var gibi görünmektedir. İlişkilerinin sürmesi için ikisinin de bazı ayarlamalar yapması gerekir.

İkizler özellikle birinin yaşam tarzını sıkıcı bulduğunda rutinini hiç değiştirmez. Bu yüzden yapılacak en iyi şey ona özgürlüğünü vermektir. Yengeç yeterince derinden aşık olursa, İkizler partnerinin neye ihtiyacı olduğunu anlayabilecektir.

Yengeç ile Yengeç uyumu

Yengeç, genetik mirasın bir burcudur. Bazen iki Yengeç partnerinin genetik yatkınlığını uzlaştırmak zordur. Bununla birlikte, yumuşak doğaları, hissetme ve birbirlerine karşı yeterince şefkat gösterme yetenekleri, onları evlilik, çocuklar ve tüm senaryolar için harika adaylar yapar.

Cinsel yaşamları ve ortak faaliyetleri genel bir inisiyatif durumundadır. Enerji ve hareket eksikliğine maruz kalabilirler. Bu nedenle, ikisi de işten eve gelir gelmez televizyon karşısında vakit geçirmeye çalışmamalıdırlar. Fiziksel faaliyetlere sahip olmaları son derece önemlidir.

Yengeç ile Aslan uyumu

Ay, Güneş’ten gelen ışığı yansıtsa bile Yengeç burcu Aslan burcunu tüm sevinçlerinin kaynağı olarak görmez. Aslan, ilişkilerinin her birine aktif bir yaklaşımla neşe ve sevgiyi yayması gereken bir burçtur. Bu durumda Yengeç burcunun bağışıklık kazanması gerekir.

Aslan ile Yengeç özeldir. İkisi de güçlü bireyler, her biri kendi düzlemlerinde böyledir. Anlayışsızlıkları ve duygusal dokunuşları, her ikisinin de sevgiyi daha az şanslı burçlarına yayma misyonuna sahip olmaları ile açıklanabilmektedir.

Yengeç ile Başak uyumu

Yengeç ve Başak harika bir bağlantıya sahip olabilir. Genellikle bu burçlar cinsel anlayışla bir araya getirilirler. İlişkilerinin temel sorunu, duygusal Yengeç ile makul Başak arasındaki olası çatışmada yatar. Bunun üstesinden gelmeyi başarırlarsa güçlü olabilirler.

Örneğin, birbirlerinin eksikliklerini kabul ederlerse ve hayatlarına birazcık akılcılık katmayı öğrenirlerse çok uzun sürecek ilham verecek bir ilişki kurabilirler. Bir bakıma kalp zihni tamamladığı kadar onların birbirlerini tamamlamalarını sağlayacaktır.

Yengeç ile Terazi uyumu

Muhtemelen Yengeç ile Terazi arasındaki ilişkideki en büyük kısıtlama partnerlerinden istedikleri şeylerdir. Yengeç, sorumlu birinin gerektiğinde elinden alınmasını ve duygusal doğasını pratiklikle tamamlamasını ister. Terazi, hayat dolu, enerjik ve güçlü fikirlerinin takip edilmesini ister.

İlişkilerinin başında bir beklenti yanlış belirlenirse gerçekten hayal kırıklığı yaşanır. Onlar için kalıcı bir aşk inşa etmenin en iyi yolu, her iki tarafında ne olursa olsun bağımsızlıklarını korumasıdır. Sevgiye odaklanmaları durumunda ise Yengeç’in cennet aşkından ödün vermesi gerekir.

Yengeç ile Akrep uyumu

Bir Yengeç ile Akrep arasındaki ilişki bir uçtan diğerine gidebilir. Yengeç dengeyi yakalamak için çok uğraşsa bile Akrep’in kendi duygularına yeterince saygı duymaması işleri zorlaştırabilir. Duygusal bağ kurduklarında, gerçek aşk için çok derinlere inmeleri söz konusu olacaktır.

Duyguları mümkün olan en derin düzeyde paylaşılmazsa veya Akrep tarafı onlarla başa çıkmayı reddederse, Yengeç’in partnerinin kendine zarar veren doğasıyla başa çıkması çok zor olabilir. Her ikisinin de bu yoğun duygusal temasa girmeye hazır olması gerekir.

Yengeç ile Yay uyumu

Yengeç ile Yay, genellikle birbirlerinden hiç etkilenmeyen burçlardır. Aralarında çekim ve sevgi doğarsa, aralarında nadiren zarar verici bir ilişki yaşarlar. Çünkü burçları Ay ve yardımsever Jüpiter tarafından yönetilir. İlişkileri sürdüğü müddetçe birbirleri için iyi olacakları varsayılabilir.

Yengeç burcu partnerinin inancının derinliğine erişebildiği kadar, partnerinin ufkunu genişletebilir ve dünyaya yaklaşımlarında onları çok daha mutlu edebilir. Birbirlerine karşı hisleri varsa, onlara karşı hareket etmek ve barış içinde büyüme fırsatını kaçırmak utanç verici olabilir.

Yengeç ile Oğlak uyumu

Yengeç ile Oğlak, genellikle daha önceden yaşanmış birinin aşk hikayesini yeniden yaşamak zorundadır. Soy ağacımızdaki kırılanları onarmaya yönelik bu derinlemesine tohumlanmış ihtiyaç, hepimizin içinde taşıdığı bir şeydir.

Bu Güneş burçları geçmişten özgür olmak istiyorlarsa önce sorunlarla uğraşmak zorunda kalacaklar. Ancak geri ödenmesi gerekenleri geri ödedikten sonra gerçekten birbirlerine sahip olabileceklerdir. Çoğu durumda bu ömür boyu bir sevgiyi ifade eden seçeneklerden birisidir.

Yengeç ile Kova uyumu

Çoğu durumda Yengeç ile Kova burcunun her zamanki mutlu çift olmadığı söylenebilir. İlişkileri özellikle Yengeç için çok stresli olabilir. Bununla birlikte, aralarındaki bağlantı bulunduğunda gerçekten harika olabilir. Eğer bu gerçekleşirse birbirlerine daha yakından bakabilirler.

Bu çiftin olumlu yönde hareket edebilmesi için Kova’nın sıra dışı olduğunu anlaması gerekir. Yengeç, istedikleri yere gidebilecekleri bir konumda olarak ana sorumlulukları üstlenmek zorunda kalacaktır. Sonunda, Yengeç inanılmaz özgür kalabilecek ve Kova burcuna yakınlık geliştirebilecektir.

Yengeç ile Balık uyumu

Yengeç ile Balık iki su burcudur. Bu yüzden genellikle birbirlerine baktıkları anda duygular aracılığıyla birbirlerine bağlanırlar. Bu, ilk görüşte aşk için tipik burç kombinasyonlarından biridir. Başlıca zorlukları ise Balık burcunun değişken doğasında gizlidir.

En büyük problemleri hayatlarında farklı aşk türlerine öncelik vermeleridir. Balık ailesinden aldığı sevgiden nadiren tatmin olur. Yengeç ise aile yuvası olmayan bir hayatı çok üzücü bulur. Bu yüzden heyecan ve istikrar arasında ince bir denge kurulması son derece önemlidir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...