Başak burcu kadını ve öne çıkan 8 özelliği

Başak kadını sevecen, mütevazı ve sadık biridir. Kırık kalpler dahil hemen hemen her şeyi tamir etme gereği duyuyor. Bu, birlikte daha iyi hayat kurabilmeleri ve birlikte daha mutlu olabilmeleri için sevdiğinin hayatına dahil olmak isteyen bir kadındır.

Başak kadını güzelliğin ve zihnin nihai birleşimidir. Günlerce organize edebilecek becerilere sahiptir. Son derece gelişmiş özelliklerden ve adanmış bir iş ahlakından bahsetmeye gerek yoktur. Bunların hepsi yeteneklerini iyi bir şekilde kullanmasını sağlar.

Bunlar işleri gerçekleştiren kadınlardır. Hepsi sadece konuşmakla sınırlı kalmaz. Başak, tutkuyla entelektüel bir zihin ve derin bir yaratıcılık yaratan Merkür tarafından yönetilir. Bununla birlikte toprak burcu oldukları için ilhamlarından somut bir şeyler yaratmayı başarabilirler.

Başak burcunun genel özellikleri

 • Element: Toprak
 • Nitelik: Değişken / Mutable
 • Renk: Gri, Bej, Açık Sarı
 • Gün: Çarşamba
 • Yönetici Gezegen: Merkür
 • Genel Uyumluluk: Balık, Yengeç
 • Uğurlu Sayılar: 5, 14, 15, 23, 32

Başak kadını sevecen, mütevazı ve sadık biridir. Kırık kalpler dahil hemen hemen her şeyi tamir etme gereği duyuyor. Bu, birlikte daha iyi hayat kurabilmeleri ve birlikte daha mutlu olabilmeleri için sevdiğinin hayatına dahil olmak isteyen bir kadındır.

Başak kadınının özellikleri

Bir Başak kadını nazik ve şefkatlidir. Mizacın nadiren saldırgan olur. Bir Başak kadınının güzelliğin ve zihnin nihai bir bileşimi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Harika organizasyon becerilerine sahipsindir. Ayrıntıları çabucak yakalayabilirsin. Her şeyde düzen, hassasiyet ve verimlilik ararsın.

 • İçine kapanık ve utangaç: Sık sık utangaç ve saf bir kişiliğe sahip olduğun söylenir. Dahası biraz daha muhafazakar bir burçsun ve genellikle kendi doğanda saklanmayı tercih edersin. Bu nedenle içine kapanık bir yapının olduğu doğrudur.
 • Bağımsız: Başak kadını aynı zamanda kendi kendine yeter ve bağımsızdır. Kendine bağımlısın ve işleri kendin için nasıl yapacağını çok iyi bilirsin. Başkalarına güvenmekten nefret edersin. İşlerin yapılmaması konusunda endişelenmene gerek kalmaması için kendi meselelerinle ilgilenmeyi tercih edersin.
 • İçe yönelik: Bir Başak kadını olarak fazla içe dönük olma eğilimin olabilir. Kendini motive etmekte zorlanabilirsin. Sık sık seni cesaretlendirecek birine ihtiyaç duyarsın. Bu kişi çok eleştirel olmamalıdır. Seni başarı yolunda motive eden biri olmalıdır.
 • Mükemmeliyetçi: Yaptığın her şeyde mükemmeli ararsın. Her şeyin organize olduğu ve senin için çok ideal durumda bulunduğu bir yerde bulunmayı seversin. En iyisi olmak için doğduğunu unutmamalısın. Bunun için çok çalışacaksın. Sürekli mükemmellik arayacaksın ve işlerin gidişatından nadiren tatmin olacaksın.
 • Entelektüel: Öğrenmeyi seversin ve aslında bir şeyleri çok hızlı öğrenirsin. Her zaman bilgini genişletmenin yollarını bulmaya çalışırsın. Hızlı düşünen bir zihne sahip olduğun için bunu başarma konusunda çok farklı seçeneklere sahip olabileceksin.
 • Esprili: Her zaman doğru şeyi doğru zamanda yapabilme becerin olacaktır. Bunu aynı zamanda komik sözlerinle destekleyeceksin. Dahası, zaman zaman esprili ve alaycı olma eğiliminde olacaksın. Alaycılık demişken burada dengeyi bulmak gerektiğini unutmamalısın.
 • Mantıksal: Son dakikada karar vermezsin. Aslında, mantıksal yeteneğinle bir şeyleri analiz etmeyi ve ancak derinlemesine analiz ettikten sonra bir şeyleri yapmayı seversin. Açıkça her şey hakkında ikinci bir düşünceye sahip olma şansınız vardır.
 • Detaycı: Her zaman artıları ve eksikleri olan şeyleri taratacak ve sonra bazı kararlar vereceksin. Detaylara dikkat edersin. Buna ek olarak, herkesin gözden kaçırmış olabileceği şeyleri yakalama yeteneğine sahip olduğunu unutmamalısın. Çok temkinli olduğun aklından çıkmamalıdır.

Başak kadınının diğer burçlarla uyumu

Başak kadını oldukça zekidir. Uyumluluğu kim olduğunu takdir eden burçlarla ilgilidir. Bu yüzden Boğa erkeği ve Akrep erkeği en büyük uyumluluğu gösteren burçlar olarak ön plana çıkarır. Boğa romantik olduğundan bu şekildedir. Akrep ile ise beklenilenden çok daha uyumlu bir durumdadır.

Diğer taraftan Başak kadını, Aslan erkeği, Koç erkeği veya Balık erkeği ile bir ilişki içinde olma konusunda becerikli değildir. Bu burçlar arasında uyum çok azdır ve aynı zamanda Başak’ın bir eşte aradığı tam tersi şeyler vardır. Başak burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Başak kadını

Başak kadını aşık olduğunda muhtemelen ilk başta korkacaktır. Bu bir ilişki dışında olursa muhtemelen çok utangaç birine dönüşecektir. Bir ilişki kurması kısa sürede imkansız hale gelecektir. İlk adımı atan birisi tarafından çekilmeyi seven birisidir.

Bu onun çekici ve kadınsı hissetmesini sağlayan bir şeydir. Bazı Başak kadınları, herhangi birisine yaklaşabilecekleri veya en azından flört edebilecekleri noktaya kadar işleri rasyonel boyuta taşıyabilirler. Onun kendinden daha güçlü, daha korumacı ve daha emin birine ihtiyacı vardır.

Bir Başak kadınının aşkı hareket halindeki şiir ve adanmışlık portresidir. Bu son derece romantik toprak burcu sana kalbini sunduğunda sonsuza dek devam etmesini ister. Modern flört oyununu oynamak onun için çok zordur. Çünkü gündelik flörtler veya tek gecelik ilişkiler bu kadının şövalyelik sevgisine olan hassasiyetiyle pek örtüşmez.

Genel olarak bir Başak kadını, bir eş seçmeye gelince oldukça seçicidir. Bu, Başak kadınlarının, yerleşmeye ve mükemmel insana bağlanmaya hazır olana kadar kendi başlarına uzun vakitler geçirmesine neden olabilir. Diğer taraftan bu entelektüel kadının bir anda bir aşk ilişkisine başlaması çok şaşırtıcı olmayacaktır.

İlişkilerde Başak kadını

Sen onu durdurmadığın sürece evini temizler, öğle yemeğini pişirir, çocuklarına bakar, valizlerini taşır ve hayatındaki her şeyi kolaylıkla halleder. Onu durdurmak oldukça önemlidir. Çünkü her şeyi kendi başına yapmasına gerek yoktur.

Yardım etme ihtiyacı dışında, sevgilisinin kendini yetersiz ve hatta aptal hissetmesine neden olabilir. Eleştirme veya aşağılama konusunda çizgiyi aşmamak için gerçekten dikkat olması gerekir. Mükemmeliyetçiliğin kendisine özgü bir özellik olmadığını en kısa sürede anlamalıdır.

Başak kadını güvenilir midir?

Başak kadını, Başak erkeğinin biraz zıttı gibidir. Ona yüzde yüz güvenebilirsin. Evlenmeden ilişkiye girmek gibi düşüncelerle boğuşmayacak kadar sadık ve ahlaklıdır. Aynı zamanda doğası gereği utangaç olduğu unutulmamalıdır.

Güvenemeyeceğin tek şey mutlaka sessizliği olacaktır. Çünkü konuşmamaya karar verdiğinde, kararlarında mesafeli ve tehlikeli hale gelir. Hayatında kimseye ihtiyacı yoktur. Ancak sevdiği kişiye tutunmak için sıklıkla taviz verme ve fedakarlık yapma gibi alışkanlıkları vardır.

Başak kadınıyla çıkmak

Birinin ona sakince çıkma teklif etmesini isteyecek ve ilişkinin başlangıcında, çoğunlukla olağan dışarı çıkma rutininin tadını çıkaracaktır. Sevgilisinin onu güzel bir restorana götürmesi, parkta yürüyüşe çıkması ve dışarıda dans etmesi gerekir.

En azından daha derin duygular geliştirene ve düzeltebileceğini düşündüğü şeylerle sevgilisine bağlanana kadar herhangi bir saldırganlığa veya zorluğa tahammül edemeyecektir. Temiz yerlere gitmek ister, bu yüzden yer altı mekanları gibi anılar yerlere onu götürme hatasına düşmemelisin.

Başak kadınını anlamak

Başak burcunun genellikle uç temizleyici olarak tanımlanan bir burç olmasının geçerli bir nedeni vardır. Bu temizlik takıntısı, Başak burcundaki bir kadının tüm faaliyetlerine yansıtılabilir bir şeydir. Sadece etrafını değil aynı zamanda dünyayı kötülükten temizlemek ister.

Bu kadının yüzleşmesi gereken en önemli şey olduğundan daha iyi olduğuna dair inanç arayışıdır. Çoğu durumda güzelliğinin, iyiliğinin veya değerinin tam olarak farkında olmayacak şekilde yetiştirilir. Buna rağmen peri masallarına olan inancı her zamanki gibi devam edecektir.

Başak kadınına hediye almak

Başak kadını söz konusu olduğunda doğum günleri ve yıl dönümleri gibi iple çekilen günleri asla unutmamalısın. Pratik ve kullanılabilecek bir hediye almalısın. Uygun mesajın yazılığı olduğu bir giysi parçası, bir mutfak eşyası gibi bir şeyler düşünebilirsin.

Onu şaşırtmak istiyorsan ona bir şiir yazmalısın. Kendine adanmış bazı satırların tadını çıkaracaktır. Bir aşk mektubu her zaman kalbini eritecektir. Başak kadınlarının çoğunda her türden sanata karşı gizli bir aşk olduğunu unutmamalısın.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...