Başak ile 12 burcun uyumu nasıldır?

Başak sembolü "M" harfine benzer. Başak sembolündeki halka, bir kadının çapraz bacakları veya hiçbir kirliliğin giremeyeceği bir döngü olarak görüldüğü için iffeti temsil eder. Diğer taraftan, "M" harbinde yer alanlar yollara ve sonda yer alan düğüm sondan başlangıca dönüşü gösterir.

Başak sembolü “M” harfine benzer. Başak sembolündeki halka, bir kadının çapraz bacakları veya hiçbir kirliliğin giremeyeceği bir döngü olarak görüldüğü için iffeti temsil eder. Diğer taraftan, “M” harbinde yer alanlar yollara ve sonda yer alan düğüm sondan başlangıca dönüşü gösterir.

Başak sadık, analitik, kibar, çalışkan ve pratik bir yapıdadır. Aynı zamanda Başak, utangaç, endişeli, aşırı eleştirici ve aşırı işçidir. Başak burcu insanlar hayvanları, sağlıklı yiyecekleri, kitapları ve doğayı severler. Kabalıktan, yardım istemekten ve merkezde yer almaktan hoşlanmazlar.

Başak ile Koç uyumu

Koç ile Başak arasındaki ilişkinin asla sıkıcı olmayacağı bir gerçektir. Çoğu durumda bu ikilinin bir arada olduğu ilişkilerin deneyimi eğlenceli olabilme şansına sahiptir. Fakat çoğu zaman kontrolün Başak burcunda olmasının gerekliliği bir problemdir.

Başak burcuna düşünceleri organize etme ve sakin bir şekilde iletişim kurma yetkisi verildiğinde Koç burcunun enerjisinden yararlanmak gerekir. Bu şekilde, ilişkinin devam edebileceği noktaya geliş sonrasında durum rahatlama ve birlikte eğlenme yeteneklerine bağlıdır.

Başak ile Boğa uyumu

Boğa ile Başak arasındaki ilişkiye bakılırsa genel olarak Boğa, Başak burcuna aşk, hassasiyet ve cinsellik hakkında bilgi vermek için hazır durumdadır. Başak burcuna değer verecek kadar esnek olmalıdır. Bir şeyleri idealize edebilmek için ise entelektüel bir bakış açısı vermelidir.

İlişkileri ancak incinmekten ve çok güvensiz olmalarından korkmazlarsa cennette gerçekleşen bir eşleşme gibi olabilir. Birbirlerine teslim olup delice aşık olurlarsa, Boğa tarafından temsil edilen berrak bir kalp ile Başak tarafından temsil edilen açık bir zihnin birleşimi söz konusu olacaktır.

Başak ile İkizler uyumu

İkizler ile Başak arasındaki ilişki rüzgar gibi değişken olabilir. Her iki tarafın kaybolması söz konusudur. Merkür gezegenine olan karşılıklı sevgileri, onları bağışlayan ve ayıran şeydir. Çünkü ikisi de yüreklerini takip etmek yerine bazı şeyleri aşırı düşünme eğilimindedirler.

Her ikisi de çoğunlukla akıllarında ve tarzlarında birbirlerine saygı duymak zorundadırlar. Çünkü kimsenin yüzeysel derecede değerlendirilmesi doğru değildir. Diğer taraftan, aşık olurlarsa, hava ve toprak elementinin birleşimiyle bir cenneti var edeceklerdir.

Başak ile Yengeç uyumu

Yengeç ve Başak harika bir bağlantıya sahip olabilir. Genellikle bu burçlar cinsel anlayışla bir araya getirilirler. İlişkilerinin temel sorunu, duygusal Yengeç ile makul Başak arasındaki olası çatışmada yatar. Bunun üstesinden gelmeyi başarırlarsa güçlü olabilirler.

Örneğin, birbirlerinin eksikliklerini kabul ederlerse ve hayatlarına birazcık akılcılık katmayı öğrenirlerse çok uzun sürecek ilham verecek bir ilişki kurabilirler. Bir bakıma kalp zihni tamamladığı kadar onların birbirlerini tamamlamalarını sağlayacaktır.

Başak ile Aslan uyumu

Aslan ile Başak, duygusal doğalarına nadiren hizmet eden yapıcı bir ilişki kurarlar. Her ikisi de çok rasyonel olma eğilimindedir. Zihinsel güçleri diledikleri bir peri masalı aşkı için nadiren iyi bir temel olacaktır. Bu işaretlerin her ikisinin de Neptün ile bağlantılı karşıt işaretleri vardır.

Aslan ile Başak arasındaki en önemli uyum durumu her ikisinin de mükemmel birine ihtiyaç duymasıdır. Biri sadece onun için yaratılmış olanın peşinden giderse mükemmellik arayışları galip gelecektir. Bu iki burcun duygusal bağ kurmaları kolay değildir ama iletişimde başarılıdırlar.

Başak ile Başak uyumu

Başak bir başka Başak ile birlikte olmaya karar verdiğinde ilişkilerinin istikrar ihtiyacı ve ilk görüşte aşkın gücü olarak görmek mümkündür. Ne olursa olsun, her iki taraf da oldukça rasyonel davranacaktır. Değişken bir niteliğe sahip oldukları için duyguları hızlı bir şekilde değişebilecektir.

Ortak fedakarlık eğilimleri, kendilerine olan inanç eksikliği ve her şeyi rasyonelleştirme yaklaşımları, partnerlerden birinin aşık olmadığını düşünmesiyle ilişkiyi bitirebilmesine neden olacaktır. Aşklarının sürmesini istiyorlarsa kalplerine göre hareket etmeleri bir zorunluluktur.

Başak ile Terazi uyumu

Başak ile Terazi, birbirlerinin duygularına saygı duydukları sürece çok tatmin edici bir entelektüel bağ oluşturmalarına izin verecektir. Genel olarak bu ilişki bazen işe yarayabilir. Bu partnerler uygun etkinlikleri seçebilirler. Yeterli ve özenli bir sabırla ilişkilerini sürdürebilirler.

Yine de duygusal anlayışla ilgili derin bir problemleri olabilir. Uzlaştırmak için en zor bulacakları şey kırılgan egolarıdır. Memnun etmeye istekli olan Başak, Terazi’nin alması gereken sorumluları ve kararları devralabilir. Bu durum Terazi’de saygı kaybına neden olacağı için sakıncalı bir durumdur.

Başak ile Akrep uyumu

Başak burcunun değişken doğası, ilişkilerini çok uzun süre heyecanlı tutacak olan Akrep partnerinin sabit niteliği ile çözülecektir. Genel olarak, Venüs söz konusu olduğunda bu ortakların paylaştığı bir sorun vardır. İlişkileri genellikle bu sorunların yansımasıdır.

Bu her türden duygusal şantaja, birbirlerinin hayatlarını kontrol etme eğilimlerine yol açabilecek bir durumdur. Yapabilecekleri en iyi şey, bu ilişkide birbirlerine değer vereceklerine ve birbirlerine minnettar olacaklarına karar vermektir.

Başak ile Yay uyumu

Başak burcu ile Yay arasındaki ilişki, her zamanki mutlu sona biten duygusal bir hikaye değildir. Yollarında pek çok zorluk olacaktır. En büyükleri duygusal anlayış eksiklikleri ve olası saygısızlıklardır. Buna rağmen, duyguları göstermenin ve paylaşmanın yolunu bulmaları gerekir.

Başak ile Yay arasındaki iletişim genellikle heyecan vericidir. Her ikisinin de birbirlerine söyleyecekleri çok şey vardır. Fakat mantıkları onları gerçek bir arayıştan uzaklaştırabilecektir. Birbirlerini ne kadar iyi tamamladıklarını keşfederlerse uzun süre birlikte kalabilirler.

Başak ile Oğlak uyumu

Başak ile Oğlak, toprak elementine aittirler. Bu yüzden birbirlerini mükemmel şekilde takip ederler. Diğer bazı burçlar için aralarındaki her şey çok yavaş gözükse bile karşılıklı olarak saygı, güven ve sevgi inşa etmeyi başarırlar.

Bu ilişkide mükemmellik arayışı sona erebilir. Birbirlerine yeterince zaman verirler ve karşılanması gereken beklentileri karşılamak isterler. Her iki burç da katı olabilir. Hayata duygusal bakmanın önemini kaçırabilirler. Bu durumda ilişkinin sert dalgalarda yol alması söz konusu olur.

Başak ile Kova uyumu

Başak, Kova’nın kaçtığı her şey temsil eder. Pratiklik, sağlık ve dünyevi şeyler hakkında endişelenmek onun işidir. Bu yüzden Kova ona kaotik ve gerçekçi görünmez. En güçlü buluşma noktaları ise rasyonellikleri ve iletişimleridir.

Bu güçlü durum farklılıkların yol açtığı sorunların üstesinden gelmek için kullanılabilir. Çoğu durumda, bir ilişkiyi başlatmak için yeterli kimyaya sahip olamazlar. Birbirlerini ciddiye alırlarsa büyük zihinleri birleşmeye başlayacaktır. Bu durumda inanılmaz şeyler başarmaları mümkündür.

Başak ile Balık uyumu

Başak ile Balık, hem Venüs hem de Merkür için yükseliş ve düşüş eksenini temsil ederler. Bu, onları en büyük zorluklarla ve tüm burçta en büyük aşk potansiyeli için ortak yapar. Her biri bireysel olarak ve ilişkileri yoluyla birlikte ince bir duygu dengesi yakalamalıdır.

Çoğu durumda bu, ilişkileri çok uzun sürecek bir çift değildir. Çünkü değişken nitelikleri, tatmin olmadıklarda tüm ilişkiyi çabucak yok sayacak kadar değişken olmalarını sağlar. Aradıkları mükemmelliğin bekledikleri biçimde sunulmayacağını anlamaları gerekir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...