Astroloji

Akrep burcu erkeği ve özellikleri

google ads uzmanı

Akrep genel kalıba uymayan yapıdadır. Onlar burç dünyasının kötü karakterleri olarak bilinirler. Fakat belirgin özellikleri ve kolay sıcaklıklarıyla seni şaşırtabilecektir. Buna rağmen bu burçtaki insanların her zaman kenarda takılıp olup biteni izleyeceğini unutmamalısın.

Bu adamlar için hayat dev bir satranç tahtası gibidir. Dikkatli bir şekilde strateji oluşturmayı tercih ederler. Her zaman oyundan yedi adım önde olmayı seçerler. Bu yüzden ilgisini çeken biriysen seni en iyi şekilde gözlemlemeyi ihmal etmeyecektir.

Ofis Koltukları

Akrep burcunun özellikleri

  • Element: Su
  • Nitelik: Sabit / Fixed
  • Renk: Kızıl, Kırmızı, Pas Rengi
  • Gün: Salı
  • Yönetici Gezegen: Plüton, Mars
  • Genel Uyumluluk: Boğa, Yengeç
  • Uğurlu Sayılar: 8, 11, 18, 22

Akrep erkeği en küçük şeyden zarar gördüğü anda derinleşen yapısıyla sadık ve duygusaldır. Karakterlerinde ve niyetlerinde acı verici bir şekilde dürüst, özgürleştirici ve açık olabilir. Fakat aynı zamanda güvensiz, sahiplenici, kıskanç ve hatta intikam alırken saldırgan olabilir.

kafa sözlük

Aşkta Akrep erkeği

Bir Akrep erkeği açık olduğunda gerçekten bağlanır ve sevgilisine çok fazla yaklaşmayı tercih eder. Bildiği kadarıyla, biriyle ilişki ya “seçilmiş kişi” ile bir ilişkidir ya da değildir. Kendisi için doğru dolduğundan daha azına asla razı olmayacaktır.

Duyguları oldukça derindir. Duygularıyla bir araya geldiklerinde değişmeleri oldukça zordur. Bu nedenle sevgilisi kalbini kıvılcımlandırırsa, aşkının ortadan kaybolması veya bitmesi yerine bir nefrete dönüşmesi kaçınılmazdır.

Yaklaşımında yoğundur. Bununla birlikte ne kadar zayıf olabileceği gerçeğini yok sayarak duyguların hassas tarafını sık sık göz ardı edecektir. Gerçekten derin duyguları olan Akrep erkeği inanılmaz şefkatli ve duygusal bir anlayışa sahiptir.

İlişkilerde Akrep erkeği

Sıklıkla bir Akrep erkeğinin takıntılı, sahiplenici ve kinci olabileceği söylenir. Buna rağmen gerçek olan sadık, destekleyici ve şefkatli olabileceğidir. Akrep erkeği alışılmadık duygusal derinlikle uğraşmak zorundadır.

Bu durum onu aşırı hassasiyetli biri yapmaktadır. Bu nedenle zaman zaman incinmemek için kalbini kapatma gereği duyar. Kinci olmasının tek nedeni, derin duygusal doğası ve yaralarının derinliğini affedememesidir. Her şeyi sanki üstesinden gelinemeyecek kadar büyük gibi görebilir.

Akrep erkeği güvenilir midir?

Onun dünyası siyah ve beyaz şeklindedir. Güven de aynı şekildedir. Kayıtsız şartsız güvenilir birisi olabilir. Diğer taraftan acı verici bir mesafeden başkasının duygularına aldırmadan seçimler yapabilir. Her zaman aklını konuşturma ihtiyacı vardır.

Genel olarak çoğu durumda doğruyu söyleyecektir. Hatta en büyük neşesinin, kimsenin uğraşmak istemediği zor olan gerçeğe dair gözlemlerini aktarmasında yattığını söyleyebilirim. Bununla birlikte, etrafındaki kişilere kızması söz konusu olursa bir sessiz adama dönüşebilir.

Akrep erkeğiyle çıkmak

Akrep erkeğiyle çıkmak demek kraliyet ailesinin bir üyesi gibi ilgi görmen anlamına gelecektir. Partnerinin korunmaya ihtiyaç duymasını ister. Ayrıca değerlere ve inançlara bağlı kalan şefkatli bir ruh görmek ister. Dışarısı soğuk olduğunda çekinmeden ceketini sana verebilecektir.

Fakat sana kızması durumunda onu geri isteyeceğinin bir garantisi yoktur. Seni romantik bulduğu yerlere götürecektir. Bu köhne bir mekandan hiç beklenmediğin lükslükteki bir restorana kadar değişkenlik gösterebilecektir.

Ayrıca Akrep erkeğinde dikkat etmen gereken önemli bir durum vardır. Bu adam önceki ilişkilerine bağlı olmak kaydıyla ilk buluşmada oldukça açık olabilecektir. Bu gerçek benliğini hemen göstermesi anlamına geleceğinden buna hazırlıklı olmalısın.

Akrep erkeğini anlamak

Akrep erkeğini anlamak istiyorsan onun ne kadar duygusal olduğunu anlaman gerekir. Duyarlılığı çoğu zaman yavaş ve yeterince hassas bir partner ister. Bu yüzden bu adam genellikle diğer su elementi veya toprak elementi insanlarla daha iyi anlaşabilmektedir.

Hayatının aşkı, birlikte öleceği veya uğruna öleceği birinin peşinde olacaktır. Eğer bu sen değilsen muhtemelen daha başlamadan ilişkin bitecektir. Akrep erkeğinin olayları her zaman son noktadan gözlemleme eğiliminde olduğunu unutmamalısın.

Akrep erkeğine hediye almak

Akrep erkeği için en mükemmel hediye uzun bir süre bahsettiği ama artık unuttuğu şeyi almaktır. İçindeki güzel duyguları uyandıran şeylerin hatırlatılmasını sever. Seçilecek en iyi şey kesinlikle kendi seçtiği bir şey olacaktır.

Kendi derinliğini keşfetmesini sağlayacak herhangi bir şey onu mutlu edebilir. Bu anlamda bir psikoloji kitabını veya hayatın akışını anlamasına yardımcı olacak herhangi bir şeyi fırsat olarak kullanabilirsin. Özellikle alternatif şifa yöntemleri gibi konulara ilgisinden yararlanabilirsin.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu