Yengeç burcu kadını ve öne çıkan 8 özelliği

Yengeç kadını sevecen, aşk dolu ve naziktir. Kendini güvende ve tatmin olmuş hissettiği sürece sadık ve doğru olacaktır. Aşırı heyecan ve sürekli değişim arayan burçlar için iyi bir seçim değildir. Çünkü onu mutlu eden çevresini kolayca değiştirmeyecek şekilde yaşamaktır.

Yengeç kadını ilk başta biraz soğukkanlı ve korunaklı olabilir. Fakat onun güvenini kazanıp sana ısınmasını sağladığında ömür boyu sadık bir arkadaş olacaktır. Buna rağmen güvenine ihanet edilirse bir daha ihanet eden kişinin adını dahi anmayacaktır.

Yengeç kadınını kişilik özellikleri duyguları tarafından yönetilir. Bu gerçeği gizlemek için ideal gibi gözükse bile oldukça küçük bir pasif saldırganlık bir kasırgaya dönüşebilecektir. Kasırganın dinmesini istiyorsan onu bulup konuşmak en iyisidir.

Yengeç burcunun genel özellikleri

 • Element: Su
 • Nitelik: Öncü / Cardinal
 • Renk: Beyaz
 • Gün: Pazartesi, Perşembe
 • Yönetici Gezegen: Ay
 • Genel Uyumluluk: Oğlak, Boğa
 • Uğurlu Sayılar: 2, 3, 15, 20

Yengeç kadını sevecen, aşk dolu ve naziktir. Kendini güvende ve tatmin olmuş hissettiği sürece sadık ve doğru olacaktır. Aşırı heyecan ve sürekli değişim arayan burçlar için iyi bir seçim değildir. Çünkü onu mutlu eden çevresini kolayca değiştirmeyecek şekilde yaşamaktır.

Yengeç kadınının özellikleri

Yengeç kadını tamamen duygu ve hislerle ilgilidir. Kişilikleri derin duygular ve sezgiler tarafından yönetilir. Başkalarıyla bir ilişki kurarken duygusal güvenliği, içtenliği ve dürüstlüğü ararsın. Ay tarafından yönetildiğin için ruh halin Ay’ın evreleri gibi çok hızlı değişecek niteliktedir.

 • Sert ve yumuşak: Yumuşak, sevgi dolu, şefkatli ve iyi bir besleyicisin. Aynı zamanda katı bir disiplin yönün vardır. Dışarıdan sertsin ama içeriden çok yumuşak ve naziksin. Yumuşak ve rahatsın ama zaman ve durumlar gerektiğinde bir dövüşçüye dönüşebilirsin.
 • Sadık: İlişkilerine çok sadıksın. Güven inşa etmek için zaman ayırırsın ama bir kez inşa edildiğinde onu bir ömür boyu sürdürürsün. Aile sorumluluklarını mükemmel bir şekilde yerine getirirsin. Onları korumak için her şeyi yaparsın.
 • Aşırı tepki: Harika bir lider, harika bir arkadaş ve ilham verici bir konuşmacısın. Fakat diğer taraftan, durumlara ve sorunlara aşırı tepki verme eğilimin vardır. Bir aşağılık kompleksine sahip olabilirsin ve kabuğunda olmayı sevebilirsin. Hakarete uğradığında kabuğunu kapatmak için çok hızlısın.
 • Diplomatik: Kendini kavgalara ve sorunlara dahil etmekten nefret ediyorsun. Sen bir barışçısın ve diplomat olarak kalmalısın. Hemen yüzleşmek sana göre bir şey değildir. Fakat yakınındaki insanları desteklemek için ayağa kalktığında da aynı şeyi yapmaktan çekinmezsin.
 • Çok yönlü: Utangaçlıktan içe dönük olmaktan sahnede olma arzusuna kadar her şeyi içeren birçok yönün vardır. Duyarlı, duygusal, romantik ve kibarsın. Aynı zamanda sanatsal, eksantrik ve gösterişlisin. İyiliğin, ahlaki ve aile değerlerinle çevrendeki insanları kazanmayı başarabilirsin.
 • Duygusal: Geçmişin kalbine musallat olduğundan duygusal olarak gerginleşir ve üzülürsün. Sadece ihtiyaçlarına değil, başkalarının ihtiyaçlarına da duyarlı ve sempatik olduğunu unutmamalısın. Bu açıdan aşırı duygusal olduğunu söylemek mümkündür.
 • Sezgisel: Son derece sezgiselsin. Müthiş yaratıcı güçlere sahipsin. Bunun sebebini bilmesen bile kötü bir şey olacağı zaman içgüdülere kapılırsın. İçgüdülerin kesinlikle er ya da geç gerçekleşir. İçgüdülerine dayanarak birine güvendiğini unutmamalısın.
 • Özverili: Yakınındaki insanlar için her şeyi feda etmeye hazırsın. Sevginde özverilisin ve elinde hiçbir şey kalmayana kadar her şeyi vermeye devam edebilirsin. Kendine odaklanmadığın ve kendini düzenli olarak yenilemediğin için çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsin.

Yengeç kadınının diğer burçlarla uyumluluğu

Boğa erkeği, Başak erkeği, Akrep erkeği ve Balık erkeği genellikle Yengeç kadını ile en uyumlu burçlar olarak kabul edilir. Koç erkeği ve Terazi erkeği ise genellikle onunla en az uyumlu burçlar olarak görülürler. Partnerinin kişiliğinde senin gibi biri olmasını bekliyorsan, su burcu olan erkeklere yönelmek iyi bir fikir olabilir.

Gerçek bir sevgili, hayatta sahip olmadığın niteliklere de sahiptir. Bu durumda dünyevi bir erkek, hem gücünü hem de zayıflığını dengelemek için iyi bir seçim olacaktır. Su ve toprak karışımı esasen başarılı bir eşleşmedir. Yengeç burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Yengeç kadını

Yengeç kadını aşk olduğunda annelik içgüdülerini kontrol etmekte sorun yaşar. Cinsellik ve annelik arasında ayrım yapabilmesine rağmen gerçek duygular kafasını karıştırabilecektir. Kendisini hissettiği gibi hissetmeyen biriyle karşılaştığında kolayca incinebilir.

Bu incinmenin sebebi sevdiği kişiye elinden gelen her şeyi vermek zorunda olmasıdır. Bencil olmayan bir bağışçıdır. Bu onu her türden duygusal akbabaya karşı savunması kılar. Bu yüzden sınırlarını güvende tutmaya dikkat etmesi ve rasyonel olması gerekir.

Yengeç kadını ilişkilerinde partnerlerine son derece özenli ve tutkulu olma eğilimindedir. Bir kez bağlandıklarında birbirleriyle derin bir bağ kurmak isterler. Yengeç kadını derin bir aşk içindeyken bir girdaba dönüşür ve sadece iki kişinin olacağı bir dünya yaratır.

Bir Yengeç kadını aşkı bulduğunda, arkadaşlar ve diğer ilişkiler aradan geçer. Çiftin dışında yer alan bazı bağları ihmal etmek, bir Yengeç kalbi için bitkinliğe yol açar. Kendi öz bakımına odaklanmaya dikkat etmezlerse bu kısa sürede bir mağdur kompleksine dönüşebilecek bir durumdur.

İlişkilerde Yengeç kadını

Partnerinin neler yaşadığını anlamasına olanak tanıyan inanılmaz bir şefkat yeteneğine sahiptir. Bu onu çok iyi bir dinleyici yapabilir. Çünkü kendini başkalarının yerine koyabilir. Sevdiği insanları korumaya ihtiyacı vardır.

Ona nazik bir varlık olarak baktığın zaman bu biraz abartılı ve garip olabilir. Bunun nedeni, annelik içgüdüsünün vücudunun her noktasına yayılmasıdır. Çocuğunu gelebilecek her şeyden korumak ister. Her ihtimale karşı partnerlerinin kendilerini koruyamadığını düşünerek hareket eder.

Yengeç kadını güvenilir midir?

Yengeç kadını korkana kadar veya derinden incinene kadar oldukça güvenilirdir. Partnerine tipik bir şekilde ihanet etmeyecek kadar sadıktır. Ailesine ve evdeki huzuruna sahip çıkmak için her şeyi yapacaktır. Onu tehlikeye atacak bir şeyler yaparsa muhtemelen yalan söyleyecektir.

Temel olarak, eşi istikrarlı bir yuva istiyorsa, bir tane sağlanacaktır. Fakat hiç kimse oraya ulaşmak için gereken fedakarlıkları veya bu birlikteki huzuru bulmak için bu kadının üstesinden geldiği olası engelleri hiçbir şekilde bilmeyecektir.

Yengeç kadınıyla çıkmak

Yengeç kadınıyla çıkmak son derece kolaydır. Yüksek seslerin ve çok baharatlı yiyeceklerin olmadığı samimi ve romantik yerlere gitmeyi sevecektir. Kalabalığı sever ama kalabalık tanıdığı insanlardan oluşuyorsa bundan daha çok hoşlanacaktır.

Tipik bir şekilde sosyal olmamasına ve diğer bazı işaretler kadar anlamlı olmasına rağmen, birkaç anlayışlı arkadaşı olacak ve hayatındaki duygusal insanlar arasında oldukça popüler olacaktır. Partnerinin sağduyu, geniş görüş açısı ve eğitimsel farklılığı ile onu şaşırtması son derece önemlidir.

Yengeç kadınını anlamak

Yengeç kadını diğer tüm öncü gruptaki burçlar gibi hayatında büyük bir değişiklik yapma misyonuna sahiptir. Aslında çok güçlüdür. Tüm anneler gibi sevdikleri için her şeyi yapmaya hazırdır. Çok yumuşak görünse bile motive olduğunda gerçek bir dövüşçüdür.

Bu dövüşçü kimliği partnerinin iyi anlaması gerekir. Eğer hafife alınırsa muhtemelen gururunu yutacak ve yoluna devam edecektir. Ancak uzun süre incinecektir. Doğada her şeyin dengeli olduğu konusunda derin bir anlayışı vardır. Onun düşmanı olmayı hiç kimse istemez.

Yengeç kadınına hediye almak

Manevi değeri olan hediyeleri sever. En iyisi, onun sözlerini dinleyerek ve olaylara tepkisini hissederek seçmektir. Bir dükkanın vitrininde gördüğü bir şeyden heyecanlandığını görürsen, içeri girmeli ve tam olarak o şeyi satın almalısın.

Duygusal tepkilerini ve yol boyunca ihtiyaçlarını anladığın takdirde belirli durumları umursamayacaktır. Buna rağmen geleneklere saygı göstermek en iyisidir. Eğer doğum gününde her zaman çiçek aldıysa yine bir çiçek almak iyi bir fikirdir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...