Terazi burcu erkeği ve öne çıkan 8 özelliği

Terazi erkeği çocukluğunda bolca hakarete maruz kalmış biri gibi görünebilir. Bir yandan başkasının duygularından habersizdir. Diğer taraftan dünyasında bir denge oluşturmaya çalışır. Bazen tanınmaz bir kişi olabilir ama duygusal bağ kurarsa sevdiklerine inanılmaz anlayış gösterir.

Terazi burcunda doğanlar genelde sabit kalmayı seçmez. İlişkiler ve kariyerler gibi birçok durumda gezinme eğiliminde olacaktır. Diline tatlı bir tat bırakır ancak çoğu zaman besleyici ve tatmin edici bağlantılar kurma yoluna gitmezler.

Kendini tanıma ve kendi yaşamında dengeyi sağlama taahhüdü, bu burçta yaygın olarak görülmeyen bir kişiliğin yaratılması anlamına gelir. Gerçek zihinsel, duygusal, fiziksel ve ruhsal denge söz konusudur. İç dengeye odaklanma konusunda bu adanmışlık olmadan dengesiz bir karakterdir.

Terazi burcunun özellikleri

 • Element: Hava
 • Nitelik: Öncü / Cardinal
 • Renk: Pembe, Yeşil
 • Gün: Cuma
 • Yönetici Gezegen: Venüs
 • Genel Uyumluluk: Koç, Yay
 • Uğurlu Sayılar: 4, 6, 13, 15, 24

Terazi erkeği çocukluğunda bolca hakarete maruz kalmış biri gibi görünebilir. Bir yandan başkasının duygularından habersizdir. Diğer taraftan dünyasında bir denge oluşturmaya çalışır. Bazen tanınmaz bir kişi olabilir ama duygusal bağ kurarsa sevdiklerine inanılmaz anlayış gösterir.

Terazi erkeğinin özellikleri

Terazi burcunda doğan erkekler tek boyutlu yaşamazlar. Sonuçta, bu kadar sevilen bir birey olmak çekicilik ve fiziksel çekicilikten daha fazlasını gerektirir. Terazi burcunun zekası ve dengeli mizacının işe yaradığı yer tam olarak bu kısımdır.

 • Duyarlıdır: Terazi burcu erkeği türünün nadir örneklerinden biridir. Sevgi dolu ve sempatik yüreği olan entelektüel bir erkektir. Terazi burcu bir adam nezaket, adalet, inatçılık, felsefi mantık ve kararsızlığın eşit parçalarından oluşur.
 • Dengelidir: Terazi erkeğinin dengeli bir mizacı vardır. Dışa dönük ve iyimserdir. Soğukkanlı, sakin ve kendine hakim olma eğilimindedir. Nadiren öfkesini kaybeder ve onu kolay ve hızlı bir şekilde üzen her şeyin üstesinden gelmeyi başarır.
 • Düşüncelidir: Terazi erkeğinin insanları memnun eden bir tavrı vardır. Başkalarıyla uğraşırken neyin uygun olduğunun farkındadır. Bir ilişkiyi korumak için doğru şeyi nasıl söyleyeceğini iyi bilir. Farklı bakış açılarını sabırla dinleyen ve söylenenlere nazikçe cevap verebilen bir erkektir.
 • Zekidir: Terazi burcu erkeğinin nazik, arkadaş canlısı ve yumuşak tavrı, benlik duygusu için çok önemli olan uzun süreli dostluklar yaratmasını sağlar. Herhangi bir sohbette kendine hakim olabilir. Yaratıcı fikirlerin yanı sıra sorunlara ustaca ama adil ve mantıklı çözümler bulabilen arkadaş canlısı bir şakacıdır.
 • Arkadaş canlısıdır: Yaratıcı ve hevesli Terazi erkeği aynı zamanda açık fikirlidir. Her türden insanla olağanüstü şekillerde etkileşime girmesine ve ilham vermesine izin veren bulaşıcı bir yaşam sevinci vardır. Zodyak erkekleri arasında en sosyal olanı kesinlikle odur.
 • Pasif saldırgan davranışları olabilir: Terazi erkeğinin çatışmaya karşı doğal bir nefreti vardır. Bu durum onu her türlü tatsızlıktan kaçınmaya yönlendirir. Ama bu kızdırıcı bir durum değildir. Sadece, genellikle daha ince bir pasif-agresif düşmanlık sergilemesi söz konusudur.
 • Savurgandır: Terazi burcu bir erkek, hayattaki daha ince şeyleri sever. Bu kendini memnun etmede savurganlığa ve kendine düşkünlüğe yol açabilir. Aynı zamanda bu durum kendine karşı aşırı hoş görülü olmasının bir başka sebebidir.
 • Kararsız olabilir: Terazi erkeğinin rahat ve huzurlu insanları memnun eden doğası, kendisinden çok şeyi ödünç vermesine neden olabilir. Ayrıca bir karar vermeye meyillidir. Sonra safça başkalarının değişmesine izin veren bir zihne sahiptir. Ayrıca sözü tutmaya geldiğinde bile tereddüt edebilecektir.

Terazi erkeğinin diğer burçlarla uyumu

Terazi erkeğinin en iyi şekilde anlaştığı burç kesinlikle İkizler kadını olarak dikkat çeker. Birbirlerine çok fazla iltifat ederler. Bu eşleşme biraz büyülü ve biraz rüya gibidir. Terazi, İkizler kadınının iki farklı kişiliğini kabul edebilir. Bu da İkizler burcunun anlayabileceği noktaya kadar açık olabileceği anlamına gelir.

Terazi erkeğinin özellikleri gereği Yay kadını, Aslan kadını ve Kova kadını diğer iyi anlaşabileceği burçlardır. Terazi erkeğiyle en az uyumlu olan burçlar ise Yengeç kadını ve Oğlak kadını şeklindedir. Terazi burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Terazi erkeği

Terazi burcu bir erkek aşık olduğunda sevgilisini evleneceği kişi olarak görecektir. Çekici ve sevildiğini hissetmeye oldukça bağımlı olabilir. Fakat evlilik hakkında konuşmaya başladığı zaman onun seni gerçekten sevdiğini anlayabilirsin.

Bu, bir ilişkinin başlangıcında yaşanabilecek bir şeydir. Terazi burcu erkeği çok hızlı hareket etmeyi sever. Özellikle sevgilisini gerçek dışı görünen beklentilerle korkutabilir. Bu tamamen hava elementinin getirdiği bir sonuçtan kaynaklanır.

Onunla ilgili en inanılmaz şey ise gerçek anlamda evliliğe koşma yeteneğidir. Birisi olayları hafife almayacağını söylerse ona inanmalısın. Çünkü Terazi erkeği zamanını geleceği ve derinliği olmayan ilişkilerle harcama taraftarı değildir.

Terazi erkeğinin kişiliği biraz yumuşaktır. Çok derindir ve her şeyi çok güzel hisseder. Karar verirlerse karşında çok açık olabilirler. Pratik olarak açık bir kitap gibi davranırlar. Hiçbir durumda duygularını veya düşüncelerini senden asla gizlemezler. Asla geri çekilmezler, asla aşktan geri durmazlar. Söz verdilerse en zor zamanda bile bunu tutarlar.

İlişkilerde Terazi erkeği

Terazi erkeğinin egosu genelde yaralanmış biçimdedir. Bu yüzden azar işitmiş bir çocuk gibi davranabilir. Her şeyin kendisini incitmeye yönelik kişisel bir hakaret olmadığının farkına varması, hayatında epey bir çaba gerektiren bir şeydir.

Durum ne olursa olsun irisiyle olmaya karar verirse uzun süre ilişki içinde kalacak birisidir. İlk zorlukta pes etmeyecek ve şüphe etmeden duygularına güvenecektir. Çoğu durumda sakin kalacak ve sevgilisinin hayatındaki sorununu çözmek için çaba gösterecektir.

Terazi erkeği güvenilir midir?

Terazi erkeği güvenilecek bir erkektir. Bazen ise seni aldatmasını beklememek sana pahalıya mal olabilecektir. Birlik arayışı içerisindeysen pek çok kez sevgili değiştirmesi söz konusu olabilir. Düşük benlik saygısına sahip olduğu için her kararı sorgulaması doğal bir durumdur.

Bazen çekiciliğini ve birinin kalbini kazanma yeteneğini onaylamak için ilkelerinden vazgeçer. Bununla birlikte, yalnızca seninle birlikte olmak istediğine gerçekten karar verirse, imza attığı mükemmel bir aşk imajına sahip olduğu sürece sadakat vaadini asla bozmayacaktır.

Terazi erkeğiyle çıkmak

Cesur, ince düşünceli, iyi giyimli ve hatta iyi davranan Terazi erkeği genel olarak kendinin tam tersi olan bir partner seçmeye çalışır. Sana nasıl giyineceğini veya nasıl davranman gerektiğini söylemeye başlarsa bu bir sorun olabilir.

Açıkça belirlenmiş sınırlar ve yeterince saygı söz konusu olduğunda seni süslü yerlere, sanat galerilerine, tiyatroya ve güzel giyinmen gereken etkinliklere götürecektir. Belli bir imaj yaratmayı sever. Onunla çıkmanın en iyi yolu seni sevdiğini tüm dünyaya göstermesine izin vermektir.

Terazi erkeğini anlamak

Terazi erkeğini anlamak kolay değildir. Dünyadaki rolü genel dengeyi bulmaktır. Bunun ne kadar zor bir görev olduğunun farkında olmalısın. Yargılaması gerekir, ruhlarımızın ağırlığını göstermeli ve mutlak adalete teslim olmamızı sağlamalıdır.

Çok fazla sorumluluk onu inanılmaz derecede kararsız yapar. Çünkü çoğumuzun aslında neyi yapmadığını anlar. Egosu zedelenmiş ve öncelikleri karıştırılmış gibi göründüğünde sadece başkalarını memnun etme ihtiyacından dolayı kendi karakterinden ödün verebilecektir.

Terazi erkeğine hediye almak

Terazi erkeği mutlaka pahalı bir şey arzulayacaktır. Materyal bir tip gibi görünmese bile bir takım süslü kulaklıklar, pahalı bir profesyonel kamera veya şık ayakkabılar onu değerli ve aynı zamanda fazlasıyla gururlu hissettirecektir.

Her zaman basit çizgilere sahip sıcak renklerle süslü görünen bir şey ister. Tercihlerinden emin değilsen bej, gri veya siyah-beyaz gibi klasik bir ikiliyi tercih etmelisin. Biraz ılımlı olan yeşil de işe yarayabilir. Onun için en mükemmel hediyeyi bedenine ve zihnine uyum sağlaması gerekir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...