Terazi ile 12 burcun uyumu nasıldır?

Terazi sembolü, bir teraziyi temsil eder ama aynı zamanda ufukta batan Güneş'i de gösterir. Terazi sembolü üstesinden gelinmesi gereken bir engeli temsil eder. Sembolün alt çizgisi, yolunda hiçbir engel olmayan rasyonel bir yaklaşımı gösterir.

Terazi sembolü, bir teraziyi temsil eder ama aynı zamanda ufukta batan Güneş’i de gösterir. Terazi sembolü üstesinden gelinmesi gereken bir engeli temsil eder. Sembolün alt çizgisi, yolunda hiçbir engel olmayan rasyonel bir yaklaşımı gösterir.

Terazi işbirlikçi, diplomatik, zarif, adil fikirli ve sosyal bir yapıdadır. Aynı zamanda Terazi, kararsız, kin besleyen ve kendine acıyan bir karakterdedir. Terazi burcu insanlar uyumu, nezaketi ve açık havayı severler. Şiddetten, adaletsizlikten ve gürültüden hoşlanmazlar.

Terazi ile Koç uyumu

Bu iki farklı görünen doğayı uzlaştırmak zor olsa bile, bunun partnerleri temsil eden ilkel bir karşıtlık olduğunu unutmamak gerekir. Koç ve Terazi, diğer zıt burçlar kadar dikkat çekmezler. Özellikle Terazi burcunun ilişkilerin burcu olduğu düşünülürse çok daha fazlası söz konusudur.

Birbirleriyle yaşayabilecekleri herhangi bir sorun, üzerinde çalışılması gereken bir konudur. Çünkü herhangi bir ilişkiyle ilgili kişisel sorunlarının ne olduğunu gösterir. Birbirlerine aşık olduklarında farkları ne olursa olsun onları ayırabilecek neredeyse hiçbir şey yoktur.

Terazi ile Boğa uyumu

Boğa ile Terazi ilişkisinde Terazi tarafına çok dikkat etmek gerekir. Çünkü Boğa tarafı iç korkuları uyandırmak ve hepsini yüzeye çıkarmak için orada olacaktır. Boğa tarafının da dikkatli olması gerekir. Çünkü suçluluk hissetme durumu Terazi ile bambaşka boyuta taşınabilecektir.

Boğa ile Terazi ilişkisi her ikisinin de unutamayacağı bir derstir. Özellikle aralarında yeterince anlayış ve hassasiyet oluşturmayı başarırlarsa mükemmel bir durumdur. Mutlu olabilmenin tek yolu kendi iç dünyalarında uğraşmak yerine istemedikleri şeyleri kucaklamaktır.

Terazi ile İkizler uyumu

İkizler ile Terazi burcu birbirini destekler ama her zaman mükemmel bir çift olabilmeleri söz konusu değildir. Terazi burcu yalnız kalmakta ve işleri kendi başına yapmakta güçlük çekiyorsa bu İkizler burcunun kolayca anlayacağı bir şey değildir.

Kişisel sınırları olmadığı için Terazi temsilcileri genellikle İkizler partnerinin tüm enerjileri tükenene kadar onlara yol gösterme konusunda izin verirler. İlişkileri üzerinde çalışmak ve mutlu olmak istiyorlarsa birbirlerine aşırı saygı duymaları gerekecektir.

Terazi ile Yengeç uyumu

Muhtemelen Yengeç ile Terazi arasındaki ilişkideki en büyük kısıtlama partnerlerinden istedikleri şeylerdir. Yengeç, sorumlu birinin gerektiğinde elinden alınmasını ve duygusal doğasını pratiklikle tamamlamasını ister. Terazi, hayat dolu, enerjik ve güçlü fikirlerinin takip edilmesini ister.

İlişkilerinin başında bir beklenti yanlış belirlenirse gerçekten hayal kırıklığı yaşanır. Onlar için kalıcı bir aşk inşa etmenin en iyi yolu, her iki tarafında ne olursa olsun bağımsızlıklarını korumasıdır. Sevgiye odaklanmaları durumunda ise Yengeç’in cennet aşkından ödün vermesi gerekir.

Terazi ile Aslan uyumu

Aslan ile Terazi arasındaki ilişkiyi özetlemek istiyorsanız, aralarındaki bağın Satürn ve Güneş’in güzel ve zorlu haysiyetlerini içerdiğini anlamanız gerekir. Birbirlerinden öğrenecekleri çok şey vardır. İlişkilerinin temel amacı, mükemmel bir güç dengesi içinde paylaşılan saygıdır.

Kimin daha iyi, daha akıllı veya daha yetenekli olduğunu belirlemeye çalışırken rekabet etme ihtiyacının üstesinden gelmek bazen onlar için zor olacaktır. Yapmasalar bile, ilişkileri toplum içinde keyif alacaklar ve parmakla gösterilecek bir şey olacaktır.

Terazi ile Başak uyumu

Başak ile Terazi, birbirlerinin duygularına saygı duydukları sürece çok tatmin edici bir entelektüel bağ oluşturmalarına izin verecektir. Genel olarak bu ilişki bazen işe yarayabilir. Bu partnerler uygun etkinlikleri seçebilirler. Yeterli ve özenli bir sabırla ilişkilerini sürdürebilirler.

Yine de duygusal anlayışla ilgili derin bir problemleri olabilir. Uzlaştırmak için en zor bulacakları şey kırılgan egolarıdır. Memnun etmeye istekli olan Başak, Terazi’nin alması gereken sorumluları ve kararları devralabilir. Bu durum Terazi’de saygı kaybına neden olacağı için sakıncalı bir durumdur.

Terazi ile Terazi uyumu

Terazi burcu bir ilişkinin burcudur. Genellikle başkalarına birbirleriyle ilişki kurmayı öğretme misyonları vardır. İki Terazi çıkmaya başladığında, iletişimlerinin bir amacını bulmaları zor olabilir. Çünkü ikisi de bir misyonu ve diğer insanlarla bağlantıları bir hedefi paylaşıyor gibi görünür.

Faaliyetlerini birleştirerek ve ortak değerlerine bağlı kalarak bir buluşma noktası bulurlarsa mükemmel dengeli bir çift olma eğiliminde olacaklardır. Her ikisinde de eksik olan şey hiçbir pasif yargı veya beklenti olmaksızın karşılıklı saygı duygusudur.

Terazi ile Akrep uyumu

Terazi ve Akrep burçlarının ilişkisi kolay veya hafif olmaz. Bu partnerlerin her ikisi de karanlık taraflarıyla bu bağ yoluyla yüzleşmek zorunda kalırlar. Bu durum inanılmaz bir cinsel açlığa ve başka kimsenin anlamayacağı duygulara yol açabilir.

Bu çiftin ilişkilerini tatmin edici ve nazik bir şekilde sürdürmesinin tek yolu her iki partnerin de güçlü bireysel ve bağımsız bir yaşam inşa etmeleridir. Aksi taktirde sorunlu duyguların, takıntılı düşüncelerin ve olumsuz beklentilerin girdabına kapılmaları kaçınılmazdır.

Terazi ile Yay uyumu

Terazi ve Yay arasındaki ilişki çoğu durumda bu partnerlerin duygusal, iç dünyalarını geliştirmelerine ve olumsuz etkiler olmadan hayatlarını inşa etmelerine izin veren faydalı bir bağdır. Ancak, Satürn Terazi’de yükseldiği için aralarında bir savaş yaşanabilir.

Bu savaş kolaylıkla bir üstünlük mücadelesine dönüşebilir. Onların birlikte mutlu olmasının tek yolu, birbirlerine tam saygı duymak ve yapmaları gereken şeyi yapmalarına izin vermektir. Terazi, Venüs tarafından yönetilen ilişkilerine ve sevgisine bağlı kalmalıdır.

Terazi ile Oğlak uyumu

Terazi ile Oğlak burcu arasındaki ilişkiyi tanımlamak için en iyi kelimeyi seçmek gerekirse bu “zor” olacaktır. Bu birlikte olma zahmetinden hoşlanmamaları anlamına gelir. Çok uzun süre bir ilişkide kalmayacakları anlamına gelmez ama kesinlikle güçlü bir bağ yaşanması zor olabilir.

En büyük zorlukları, genellikle Oğlak tarafından başlatılan ama Terazi tarafından kolayca devam ettirilen duygusal değere saygıdır. Birbirlerinin duygularını paylaşmanın, göstermenin ve anlamanın bir yolunu bulurlarsa geri kalan her şey çocuk oyuncağı gibi görünecektir.

Terazi ile Kova uyumu

Terazi ile Kova burcu partneri arasında ortak Hava unsurlarından dolayı güçlü bir anlayış vardır. Sorunlu yönetici gezegenleri nedeniyle anlaşmaları çok zor olabilir. Genellikle birbirlerinin karakterine alışmakta ve birbirlerine derin saygı duymakta zorluk çekerler.

İlişkilerindeki herhangi bir sorunun en iyi tedavisi genellikle zamandır. Kova’nın kendiliğinden olması gerekir. Genellikle kırılan şeyi onarmak yeterince uzun sürmez. Hikayeleri ne olursa olsun, birlikte yaşayacakları çok heyecan verici şeyler olacaktır.

Terazi ile Balık uyumu

Terazi ve Balık, Venüs’ün güzelliğinde buluşma noktasına sahiptir. Buna rağmen onu iki farklı şekilde algılarlar. Çoğu kez Venüs’ün güzelliğini birbirlerinde bulacak kadar birbirlerine saygı duymazlar. Balık burcunun hızlı hareket etmesi genellikle Terazi burcu için bir problemdir.

Hem Terazi hem de Balık, partnerlerinin memnuniyetiyle özverili bir şekilde ilgilenebilirler. Bu, aralarında ne olursa olsun ilişkilerinin iyi tarafında kalmalarına yardımcı olacaktır. Birbirlerinden gerçekçi olmayan beklentileri beklemeyi bırakırlarsa gerçek aşkı paylaşmaları mümkündür.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...