İkizler burcu kadını ve 8 öne çıkan özelliği

İkizler kadını gülerek sohbet eden, birçok arkadaşı olan ve muhtemelen aklına gelebilecek her türlü etkinliğe uyum sağlayacak bir yapıdadır. Aşık olduğunda garip bir şekilde açık sözlüdür. Fakat bunun ne kadar süreceğini tahmin etmek pek mümkün değildir.

İkizler kadının zihnini gözlemlemek, havada süzülen bir baloncuğunda yüzeyinde dönen renkleri izlemeye benzer. Başka bir deyişle tamamen karmaşık bir yapıdadır. İkizler burcunun müthiş zekası her zaman bir akış halinde olacaktır.

Kolayca bir konudan diğerine geçiş yapar. Genellikle yetişmeyi umduğun zaman çok daha hızlıdır. Tam onun neyle ilgili olduğunu anladığını düşündüğünde tamamen başka bir şeye yönelme eğiliminde olacaktır. Onu yakalamak çok kolay değildir.

İkizler burcunun genel özellikleri

 • Element: Hava
 • Nitelik: Değişken / Mutable
 • Renk: Açık Yeşil, Sarı
 • Gün: Çarşamba
 • Yönetici Gezegen: Merkür
 • Genel Uyumluluk: Yay, Kova
 • Uğurlu Sayılar: 5, 7, 14, 23

İkizler kadını gülerek sohbet eden, birçok arkadaşı olan ve muhtemelen aklına gelebilecek her türlü etkinliğe uyum sağlayacak bir yapıdadır. Aşık olduğunda garip bir şekilde açık sözlüdür. Fakat bunun ne kadar süreceğini tahmin etmek pek mümkün değildir.

İkizler kadınının özellikleri

Yaratıcı, duygusal olarak besleyici, kibar, açık fikirli, çok sıcak ve şefkatlisin. Alaycı ve kibar olmanın mükemmel bir karışımını yansıtırsın. Övgüye değer, hevesli ve zekisin. Sevecensin ama bununla birlikte ikili bir kişiliğe sahipsin. Sürekli olarak denge bulabilmek için hayatla mücadele halinde olduğunu unutmamalısın.

 • Dinamik: Dinamik ve aynı zamanda ortama ayak uydurabilirsin. Böylece çok iyi bir eş olma potansiyelin vardır. Geniş fikirlisin, farkındalığın var ve hayatın her anından zevk almaya inanıyorsun. Bir değişim alıcısı olduğun için değişen senaryo ve yaşam koşullarına uyum sağlama yeteneğine sahipsin.
 • Çok yönlü: Aynı anda birçok görevi yerine getirme yeteneğine sahipsin. Çeşitli şeyler yapman gerektiğinde çok heyecanlanırsın. Yeni şeyler denemeyi seviyorsun. Bu konuda uzmansın. Kendini asla sıradan bir görevle meşgul etmeyeceksin. Uyarlanabilir bir hayata sahip olmayı seviyorsun.
 • Açık görüşlü: Arkadaşlık söz konusu olduğunda açık fikirli ve açık kalplisin. Sen sosyal bir kelebeksin ve insanlara karşı misafirperver ve arkadaş canlısısın. Yabancılarla kendiliğinden ve rahatça konuşabilirsin. Fikirleri tartışmak ve yeni fikirler ile bilgiler toplamak için nereye gidersen git her zaman konuşacaksın.
 • Hevesli: Çok heveslisin, maceraperest ve hayat dolusun. İşteki tüm enerjini ve coşkunu ekleyerek yaşamda yeni şeyler ve pozisyonlar elde etmeye çalışıyorsun. Bu belki senin imza niteliklerinden ve karakter özelliklerinden birisidir.
 • Sakin konuşan: Merkür tarafından yönetildiğin için harika iletişim becerilerine sahipsin. Çok sakin konuşuyorsun. Bu yüzden genelde satış ve pazarlama sektöründe gerçekten başarılı olma şansın vardır. Başkalarıyla konuşmayı ve etkileşimde bulunmayı seversin.
 • Entelektüel: Son derece zekisin ve herhangi bir konuyu güneşin altında tartışma yeteneğine sahipsin. Hemen hemen her yerde bilgi edinmekten mutlu olursun ve her zaman mükemmelliğe ulaşmak için çaba gösterirsin. Müthiş zekan her zaman bir konudan diğerine akan eylem halinde olacaktır.
 • Tutarlılık eksikliği: Zihnin uzun bir süre tek bir yerde durmayacaktır. Düşüncelerin her zaman ortalıkta dolaştığını unutmamalısın. Çok yönlülüğün ve keskinliğin hiçbir şeyle tutarsız kalmana izin vermez. Bitmemiş birçok projen olacak ve her zaman yeni bir konuya veya projeye atlayacaksın.
 • Karar verme eksikliği: Hayatta istediğin iyi şeyler için fikrini basit ve hızlı bir şekilde değiştireceksin. Sen kararsızsın ve sorumluluk sana kolay gelmeyecek. Çok fazla dikkat gerektiren işleri dışarıdan temin etmekten mutlu olan vizyon sahibi birisin.

İkizler kadının diğer burçlarla uyumu

İkizler kadını, Kova erkeği, Yay erkeği, Terazi erkeği, Akrep erkeği ve Aslan erkeği ile son derece uyumludur. Bu burçlar birbirini çok iyi tamamlarlar. Çok hafif kalpli insanlar olarak kabul edilirler. Bu nedenle herhangi bir çatışma dahil edilmeden hayatı çok kolay hale getirirler. İkizler burcunun genellikle dışa dönük olduğu unutulmamalıdır.

Başak erkeği, Balık erkeği ve Yengeç erkeği gibi burçlar ise bu burçtan olabildiğince uzak dururlar. Bu üç burç duygusal varlıklardır. Bu nedenle İkizler kadını tarafından kolayca kalplerinin kırılması mümkündür. İkizler burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta İkizler kadını

Bu kadın aşık olduğunda tatlı konuşma ve sarılma için ani bir alevlenme geliştirir. Aşık olduğu kadar hızlı bir şekilde kendini aşkın dışında bulabilir. Sadakatinin ya da duygularının kalıcı olacağının garantisi yoktur. İkizler çok duygusal bir burç olmasa bile derin duygulara sahip olacaktır.

Neredeyse nasıl hissettiğini gerçekten anlıyormuş gibi davranacaktır. Bu İkizler kadınının iyi okumuş, zeki bir adama aşık olması bir kuraldır. Asla aşk kördür demeyecektir. Ne aradığını bilir ve partnerinde istediği duyguları bulamazsa onu değiştirmekten çekinmez.

Aşık olan İkizler kadını sahip olabileceğin en sevimli partnerdir. Çevresinde çok heveslidirler. Partneriyle bir gelecek görmesi durumunda içindeki çocuğu dışarı yansıtır. İkizler kadını, partnerine olan sevgisini gösterirken birçok kadınsı dokunuşa sahiptir. Bir şekilde partnerinden aldıkları sevgiyle kendilerini temsil ederler.

Zeki ve sosyal olan kişiler daima ilgini çekerler. Son derece dışa dönük olarak, evde olmak yerine seninle dışarıda vakit geçirebilecek bir partner ararsın. Birinde veya bir ilişkide istenilen coşkuyu veya coşku düzeyini göremezsen onu bir kenarda bırakıp yoluna devam etmen senin için çok kolaydır.

İlişkilerde İkizler kadını

İkizler kadını spontane olarak bilinir. Onu çok uzun süre mutlu etmeyen bir ilişkide kalmaz. Onu bağlayıp dünyadan korumak imkansızdır. Çünkü bir ilişkide en son isteyeceği şey budur. Onun hava elementine ait bir tanrıça olduğunu unutmamalısın.

Seyahat etmek, şehirden şehre taşınmak ve her zaman yeni insanlarla görüşmek ister. Eşi herhangi bir şekilde güvensizse onu evcilleştirmek zor olacaktır. İkizler değişken bir burçtur ve istediği zaman bir şeylere adapte olabilme becerisine sahiptir.

İkizler kadını güvenilir midir?

Aklına geleni konuşmakta özgürse genellikle doğruyu söylememek için hiçbir sebebi olmayacaktır. İkizler burcunun hükümdarı Merkür olduğundan ara sıra yalan söyleme ihtiyacı duyar. Fakat çoğunlukla günlük faaliyetler kapsamında ve hakkında konuşmak komik olacaktır.

Herhangi bir şekilde kısıtlanmış hissetmesi durumunda, kesinlikle yalan söylemeye başlayacaktır. Bu onun ilk savunma hattıdır. Böylece kendine sadık kalabilecek ve kendi küçük sözünü koruyabilecektir. Ayrıca ne kadar yakın olursa olsun yarın aynı ilişkide olacağının garantisi yoktur.

İkizler kadınıyla çıkmak

İkizler kadınıyla çıkmak kolaydır. Yeni bir oyun görmek veya bir konsere gitmek istediği kadar bir spor müsabakasına da ilgi duyacaktır. Partneri onu gerçekten her yeni yere götürebilir. Bu daha önce hiç yaşamadığı bir deneyim yaşadığı için çok heyecanlanmasını sağlayacaktır.

Bir rutine uymamak önemlidir. Çünkü onun istediği şey bu değildir. Kendini bir süre güvende hissettirebilir. Fakat zamanla aynı flört senaryosu tekrar ederse kendini çıldırmış gibi hissedecektir. Her ne olursa olsun her şeyin ilginç ve eğlenceli kalması gerekir.

İkizler kadınını anlamak

İkizler burcu konuşmayı kontrol eder. Fakat bu bir İkizler kadınının günlerce durmadan konuşacağı anlamına gelmez. Sözlerinin bir anlam ifade etmesini ister. Aşırı konuşursa genellikle duyulma ihtiyacından kaynaklıdır.

Garip bir şekilde uzak bir şekilde gösterilen hassasiyeti özler. Aklının ötesinde olan şeyleri derinlemesine hissetmesi gerekir. Değişim ona kolay gelir. Ama öyle görünse bile sebepsiz olduğu sürece bunu başaramaz. Birisinin kendisiyle birlikte hareket etmesini ister.

İkizler kadınına hediye almak

İkizler kadını için hediye seçmek son derece kolaydır. Genel olarak hediyeleri sever ve doğum günü olmasa da onu şaşırtacaksan mutlu olacaktır. Bunun için her zaman yeni bir telefon veya güzel bir çanta ihtiyacını karşılayacaktır.

Bir hediye dükkanına gitmene gerek yoktur. Gittiğin her yerde ona uygun bir hediye bulabilirsin. Bir fincan kahve yanında bir kek bile yeterli olacaktır. Bu işe yaramazsa ona her zaman doğada dolaşmaya davet etmeyi düşünebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...