Yay burcu erkeği ve öne çıkan 8 özelliği

Yay erkeği güvenilmez, çocuksu, odak noktasını kolayca kaybeden bir yapıdadır. Bazen fikirlerini ve inançlarını başkalarına dayatma ihtiyacı ile saldırgan olabilir. Öte yandan iyimserdir, daha iyi bir geleceğe inanır ve düşündüğü her şeyi yapabilmek için enerji ile doludur.

Yay burcu erkeği rahat beyefendi rolünü üstlenir. Bu erkekler genelde heyecan verici aşk ilişkilerinin peşinden gitme eğilimindedirler. Genellikle standart hayat parametrelerinin dışında yaşamayı arzulayan bir durumu vardır.

Yay burcu erkeği asla bir kırsal kasabaya yerleşip orada huzur içinde yaşamak istemez. Çoğunlukla göçebe yaşarlar, orada burada dolaşırlar ve nadiren herhangi bir yeri ev olarak nitelendirilirler. Onun ateş elementinden gelen bir burç olduğunu unutmamak gerekir.

Yay burcunun genel özellikleri

 • Element: Ateş
 • Nitelik: Değişken / Mutable
 • Renk: Mavi
 • Gün: Perşembe
 • Yönetici Gezegen: Jüpiter
 • Genel Uyumluluk: İkizler, Koç
 • Uğurlu Sayılar: 3, 7, 9, 12, 21

Yay erkeği güvenilmez, çocuksu, odak noktasını kolayca kaybeden bir yapıdadır. Bazen fikirlerini ve inançlarını başkalarına dayatma ihtiyacı ile saldırgan olabilir. Öte yandan iyimserdir, daha iyi bir geleceğe inanır ve düşündüğü her şeyi yapabilmek için enerji ile doludur.

Yay erkeğinin özellikleri

Yay erkeği yuvarlanan bir taşın yosun tutmadığına inanır. Bu yüzden sık sık bir yerleri ziyaret ettiklerini ve orayı buraya seyahat ettiklerini görebilirsin. Sonsuza dek bir sonraki en iyi şeyin peşinde olacaktır. Bu yüzden onun için yerinde duramayan biri benzetmesini yapmak yanlış olmayacaktır.

 • Çeviktir: Yay erkeği hem zihinsel hem de fiziksel anlamda çeviktirler. Yeni konular öğrenmek, oyunlarını mükemmelleştirmek ve gergin durumlara girip çıkmak onlara çok doğal gelir. Bununla birlikte, Yay burcu tartıştığı konuya hakim olmak gibi bir eğilime sahip olacaktır.
 • Felsefeyi sever: Yay burcu erkek genellikle felsefeden çok hoşlanır. Dünya görüşünü ve fikrini hemen herkesle paylaşmayı sever. Bir saniyeliğine onun gözlerini yakaladığın zaman çok geçmeden seninle sohbet edecek, nereden geldiğini, burada ne yaptığını öğrenecektir.
 • Eğlencelidir: İnkar etmeye gerek olduğunu düşünmüyorum. Yay burcu erkeği etrafta olduğunda hayat daha eğlenceli olacaktır. Heyecan verici bir enerji, etraflarındaki alana nüfuz eder gibi görünür. Yay burcu erkeği eğlenmek ister ve etrafındaki herkesin de eğlenmesini ister.
 • Bağımsızdır: Bağımsızlık, Yay erkeğinin en güçlü özelliklerinden birisidir. Bu burçta doğan herkes aslında kadın erkek fark etmeksizin bağımsızlıktan hoşlanırlar. Dolayısıyla Yay erkeğiyle bir arkadaşlık kurmaya çalıştığında bağımsızlığının altını çizmek önemlidir.
 • Güçlüdür: Yay burcu, başka hiçbir burcun olmadığı gibi bağımsız bir çizgiye sahiptir. Bağımsızlık ve istedikleri zaman takip etme özgürlüğü, bir Yay için son derece önemlidir. Yolcular, risk alan kişiler ve iş veya spor için harika bir zihne sahiptirler.
 • Duygusal zekaya sahiptir: Yay, felsefi ve derin olma eğilimi gösterdiği için arayış içinde olan ruhani bir ruhtur. İnsanları Yay erkeğine en çok çeken şeylerden biri daha büyük bir resim görme ve tanı koyma becerileridir. Arkadaşlarının sorunlarına tavsiyelerde bulunan taraf genelde Yay erkeği olacaktır.
 • Merhametlidir: Yay erkeğinin en sevilen burçlardan biri olma eğiliminin temelinde zeka ve bağımsızlığı büyük bir dozda şefkatle dengelemesidir. Başka bir deyişle, Yay erkeği akıllı ve hoş olma eğilimindedir. Yay erkeği duygusal olarak şefkatli olma özelliğine sahiptir.
 • Dürüsttür: Yay erkeği genellikle dürüstlüğüyle tanınır. Yalan söylemekten ve yalan söylenmekten nefret ederler. Bu da inanılmaz derecede güvenilir oldukları anlamına gelir. Sahip oldukları duygusal zeka, şefkati ve bağımsız çizgisi kendi gerçeklerini yaşarken değer bulma eğiliminde oldukları anlamına gelir.

Yay erkeğinin diğer burçlarla uyumu

Yay erkeği ile anlaşabilen burçlar çok sınırlı değildir. Koç kadını, Terazi kadını, Aslan kadını ve Kova kadını onunla en iyi şekilde anlaşan taraftırlar. Hepsi aynı nitelikleri taşırlar ve bu nedenle yaşamlarında uyum sağlamak ve ilerlemek her iki taraf için de kolay hale gelir.

Diğer taraftan Yay burcu erkeği yeni bilgiyi alır ve onu geliştirmeye bakar. Bu yüzden derin konuşmalara can atar. Söz konusu durum nedeniyle Balık kadını ve Yengeç kadını ile uzun vadede iyi bir ilişki içinde olması pek mümkün olmayabilir. Yay burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Yay erkeği

Yay burcu bir erkek aşık olduğunda bu yeni bir şey değildir. Güneş ve onun etkisinde kalan yönetici gezegeni Jüpiter nedeniyle hızlı bir biçimde aşık olma eğilimi vardır. Birçoklarının kalbini kazanmak zorunda olan bir fatih gibi davranması söz konusudur.

Genel olarak, niyetleri netleşene ve duyguları sabitlenene kadar bu erkeği bir süre uzakta tutmak iyi bir fikirdir. Spontane oluşundan ve bir hevesle başlayan aşklarından zevk alacak olsa bile duygularını ancak uğruna savaşacak bir şeyi olduğunda derinleştirme şansına sahip olacaktır.

Aşık bir Yay erkeği, en mutlu kişi olduğunu kanıtlayabilir ve başka yerlerde aynı neşeli tavrı sergileyebilir. Çok iyimserdir ve asla stres ve aşırı düşünme zindanında kendini hapsetmiş olmaz. Mevcut gün her zaman onun için çok ama çok önemlidir.

Yay burcu erkeği ne zaman yeni bir ilişki içine girerse ona çok düşkün olacaktır. Hayatlarında yeni bir şeye başlamaktan çok mutlu olurlar. Genel olarak bu ruhu daima yüksek ve hareketli tutmak onlar için oldukça zordur. Çok cilveli oldukları için hoşlanıp hoşlanmadıklarını belirlemek çok kolay değildir.

İlişkilerde Yay erkeği

Yay sadece istikrarlı değildir. Yay burcu bir erkeğin güvenilmez olduğunu söylemek rahatsız edici olabilir. Fakat ilişkileri söz konusu olduğunda gerçeğe en yakın olanı budur. Günlük olarak mükemmel bir şekilde güvenilir olabilir. Ama duyguları kısa süre içerisinde değişebilir.

Yay, değişken bir burçtur. Ateş elementi bu erkeğe kontrol alması zor görünen değişikliklerinde yeterince hız verir. Buna rağmen, kendisini hızını takip edebilen bir partnerle ilişki içinde bulduğunda kendini adar ve alışılmadık derecede istikrarlı olma şansı büyüktür.

Yay erkeği güvenilir midir?

Genel olarak, bu pek iyi yalan söyleyemeyen bir adamdır. Bu nedenle, sadakatsiz olduğunda veya başka birine aşık olduğunda bile nadiren yalan söyleyecektir. Söylediği şeyler söz konusu olduğunda ona güvenebileceğinden bahsedebilmek mümkündür.

O aynı zamanda her türlü hayal ve idealizme kolayca teslim olacak bir adamdır. Bu onu güvenilmez kılabilen bir durum olabilir. Sana yalan söylediği için değil, kendisine yalan söylediği ve dünyayı pembe gözlüklerle gördüğü için böyledir.

Yay erkeğiyle çıkmak

Yay burcu bir erkekle çıkmak inanılmaz derecede eğlenceli olabilir. Kocaman gülümsemesi, önerdiği yeni fikirlere ve etkinliklere hayır demen imkansız olabilir. Bazen şanslı sonuçlara olan saçma inancı, onu aşırı ve hatta tehlikeli durumlara sokabilir.

Bu durum kontrole ihtiyacı olduğu anlamına gelmez. Fakat doğru seçimleri yapmasına yardımcı olacak daha mantıklı bir zihne ihtiyaç vardır. Onunla randevular asla sıkıcı geçmez. Maddi durumu el verdiği sürece her zaman daha fazlasını yapmaya çalışacaktır.

Yay erkeğini anlamak

Yay burcu erkekleri genellikle yüzeysel ve çocuksu olarak yanlış anlaşılırlar. Yay erkeğiyle kaliteli bir ilişki kurmak isteyen her kimse, onun Akrep burcunun devamı olduğunu anlaması gerekir. Bu yüzden gerçekten yüzeysel bir şey olması söz konusu değildir.

Bu, gerçeği arayan adamdır ve onu bulana kadar dinlenmeyecektir. Bu sadece sevgilisinde dürüstlük aradığı anlamına gelmez. Aynı zamanda kendi içsel duygularıyla da ilgili bir durumdur. Çoğu zaman, neden aynı ilişkide kalmak istemediğini bile bilmiyordur.

Aynı zamanda çoğu zaman neden bu kadar değişime ve maceraya ihtiyacı olduğunu bile bilmez. Bu, etrafındaki hiç kimsenin bunun gerçek yön arayışından kaynaklandığını anlamasını engellemez. Mutlak sentezin ve hakikatin yerini bulmak ister.

Yay erkeğine hediye almak

Yay burcun için bir yere seyahat etmesini sağlayacak bir hediye almaktan kolay bir şey yoktur. Bir tren/gemi/uçak bileti gibi. Onu sadece siyah, bej ve gri olarak gördüğünde bile büyük ve renkli şeyleri sevdiğini kolayca anlayabilirsin.

Her zaman şakalar, çocukların söylediği komik şeyler, felsefe ve hakikat arayışından oluşan bir kitap seçebilirsin. Yeterince saçma olursa işe yaramaz bir hediyeye değer verecektir. Bu yüzden asla almayı düşünmeyeceği bir şey ile kapısını çalmayı düşünebilirsin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...