Yay ile 12 burcun uyumu nasıldır?

Yay sembolü bir oku temsil eder. Bir yandan ok bizim sürücümüzdür. Bu dürtülerimizle belirli bir yönde bağlantı kurma anlamına gelir. Öte yandan, sembolün saldırgan ve hayvansal doğamıza işaret ederek silahın basitleştirilmiş versiyonu olarak bir savaşçıyı temsil etmesi mümkündür.

Yay sembolü bir oku temsil eder. Bir yandan ok bizim sürücümüzdür. Bu dürtülerimizle belirli bir yönde bağlantı kurma anlamına gelir. Öte yandan, sembolün saldırgan ve hayvansal doğamıza işaret ederek silahın basitleştirilmiş versiyonu olarak bir savaşçıyı temsil etmesi mümkündür.

Yay cömert, idealist ve mizah anlayışı yüksek bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda Yay çok sabırsız ve patavatsız bir karakterdir. Yay burcu insanlar özgürlükten, seyahatten ve felsefeden hoşlanırlar. Bağımlı insanlardan, kısıtlı olmaktan ve ayrıntılardan hoşlanmazlar.

Yay ile Koç uyumu

Koç ile Yay çok potansiyeli olan bir çift. Çevrelerine direnmek ve duygularını başkalarına karşı savunmak zorunda kalabilirler. Fakat bu onları çok fazla sarsmaz. Çünkü ikisi de başkalarının fikirleri hakkında o kadar fazla düşünmezler.

Felsefi farklılıklarını gidermeyi ve birbirlerinin farklı görüşlerine saygı duymayı başarırlarsa, burçlardaki en sıcak ilişkilerden biri olabilirler. Birbirlerine her zaman doğruyu söyledikleri sürece problem yaşamazlar. Farklılıkları ilişkilerini daha heyecanlı hale getirebilecektir.

Yay ile Boğa uyumu

İç güzellikleri ve hayatta gerçeği ararken paylaştıkları anlayışla, Boğa ile Yay mükemmel bir çift gibi görünebilir. Bununla birlikte her pozitif durumun bir negatif duruma ihtiyacı vardır. Gerçek izlenimi öne çıkardığın zaman iki burcun gerçekten birbirinden etkilenmediğini görürsün.

İlişkileri için mümkün olan en iyi senaryo, birbirlerini çok iyi tanımaları ve yıllarca beklentisiz bir arkadaşlık kurmalarıdır. Sonunda bu, her ikisine de geleceği olan bir ilişkiye gerçekten başlamak için yeterli sabır sağlayacak derin bir anlayışla sonuçlanabilecektir.

Yay ile İkizler uyumu

İkizler ve Yay, muhtemelen burç dünyasındaki en masum olan çiftidirler. Birbirlerini hemen bulmaları söz konusu değildir. Ancak hayatın bir noktasında İkizler burcunun Yay burcunu bulacağı neredeyse kesin gibidir. Aynı durumda tam tersinin de geçerli olduğunu unutmamak gerekir.

İlişkilerinin içinde yavaş yavaş derin duygular bulacakları güçlü bir entelektüel bağlantı vardır. Buna rağmen, bunun nasıl biteceği konusunda gerçek bir tahmin yoktur. Çünkü hissettikleri duygular onları kolayca korkutabilecek ve ilişkilileri bu yüzden son bulabilecektir.

Yay ile Yengeç uyumu

Yengeç ile Yay, genellikle birbirlerinden hiç etkilenmeyen burçlardır. Aralarında çekim ve sevgi doğarsa, aralarında nadiren zarar verici bir ilişki yaşarlar. Çünkü burçları Ay ve yardımsever Jüpiter tarafından yönetilir. İlişkileri sürdüğü müddetçe birbirleri için iyi olacakları varsayılabilir.

Yengeç burcu partnerinin inancının derinliğine erişebildiği kadar, partnerinin ufkunu genişletebilir ve dünyaya yaklaşımlarında onları çok daha mutlu edebilir. Birbirlerine karşı hisleri varsa, onlara karşı hareket etmek ve barış içinde büyüme fırsatını kaçırmak utanç verici olabilir.

Yay ile Aslan uyumu

Aslan ile Yay, burçlar arasında en ateşli birleşimlerden birini oluştururlar. Güneş burcuna sahip iki kişi bir araya geldiğinde, kaçınılmaz olarak aşık olurlar. Bu aşk sıcak, tutkulu ve ilham verici olacaktır. Bu şekilde hissettikleri sürece birlikte eğlenme şansına sahip olacaklardır.

Bununla birlikte, Yay burcu partneri Aslan’a olan ilgisi kaybedebilir. Çünkü statik ve sabit doğaları tarafından itilme eğilimleri vardır. Tutkularını ve duygularını devam ettirebilmelerinin tek yolu daha yumuşak duygularını dinleyip birbirlerine karşı şefkatli ve duyarlı kalmalarıdır.

Yay ile Başak uyumu

Başak burcu ile Yay arasındaki ilişki, her zamanki mutlu sona biten duygusal bir hikaye değildir. Yollarında pek çok zorluk olacaktır. En büyükleri duygusal anlayış eksiklikleri ve olası saygısızlıklardır. Buna rağmen, duyguları göstermenin ve paylaşmanın yolunu bulmaları gerekir.

Başak ile Yay arasındaki iletişim genellikle heyecan vericidir. Her ikisinin de birbirlerine söyleyecekleri çok şey vardır. Fakat mantıkları onları gerçek bir arayıştan uzaklaştırabilecektir. Birbirlerini ne kadar iyi tamamladıklarını keşfederlerse uzun süre birlikte kalabilirler.

Yay ile Terazi uyumu

Terazi ve Yay arasındaki ilişki çoğu durumda bu partnerlerin duygusal, iç dünyalarını geliştirmelerine ve olumsuz etkiler olmadan hayatlarını inşa etmelerine izin veren faydalı bir bağdır. Ancak, Satürn Terazi’de yükseldiği için aralarında bir savaş yaşanabilir.

Bu savaş kolaylıkla bir üstünlük mücadelesine dönüşebilir. Onların birlikte mutlu olmasının tek yolu, birbirlerine tam saygı duymak ve yapmaları gereken şeyi yapmalarına izin vermektir. Terazi, Venüs tarafından yönetilen ilişkilerine ve sevgisine bağlı kalmalıdır.

Yay ile Akrep uyumu

Akrep ile Yay ilişkilerinin başlangıcındaki ilk heyecanı hissettikleri sürece oldukça iyi bir çift olurlar. Birbirlerini iyi tanımıyorlarsa ve her şey yeni ve inanılmaz görünse bile Akrep olan kişinin Yay burcu partnerini bir ışık huzmesi olarak görmesi söz konusu olacaktır.

Buna rağmen söz konusu ikilinin zaman içerisinde birbirlerine olan ilgilerini kaybetmeleri mümkündür. İlişkileri kötü koşullarda bitse bile ona teslim olmamak ve ikisini de bir ilişki için şans vermemek utanç verici bir seçenek olurdu.

Yay ile Yay uyumu

Yay ile Yay birbirine kolayca aşık olabilir ve tutkulu bir ilişkiye yelken açabilirler. Değişken bir burcun iki temsilcisi olarak, kolayca adapte olurlar. Ancak bazen benzer bir kolaylıkla birbirlerine karşı fikirlerini ve duygularını değiştirirler.

Bu her zaman uzun vadeli bir ilişki vaadi getirmez. Çünkü onları bir arada tutan yapıştırıcı olacak bir ortak yoktur. Birbirlerinin ortaklıklarından zevk almayacakları anlamına gelmez. Jüpiter’den etkilenen iki insan olarak diğer herkese olan ilgilerinde dikkat olmaları gerekir.

Yay ile Oğlak uyumu

Bu ideal bir ilişki değildir. Nadiren ikisinin de hayatlarının geri kalanında kalmayı seçeceği ilişki olacaktır. Buna rağmen, farklılıklarını anlamaları ve kabul etmeleri her iki partner için de canlandırıcı ve eğlenceli olabilecektir. Ne kadar uzun süre birlikte olurlarsa o kadar iyi vakit geçirebilirler.

Oğlak burcu bunu yapmaya karar vermedikçe çok fazla istikrar öngörmek mümkün değildir. Ancak, Yay burcunun yüzündeki gülümseme ve partnerini güldürme yeteneği, her ikisinin de ihtiyacı olduğu sürece bağlarının temelini oluşturabilecektir.

Yay ile Kova uyumu

Yay ile Kova burcu arasındaki ilişki diğer insanlara aynı cinsiyetten bir arkadaşlık gibi görünebilir. Bunun hakkında ne düşünürlerse düşünsünler, bu iki partnerin de ihtiyaç duyabileceği türde bir ilişkidir. Her ikisinin de hayatlarında bir değişiklik geçirmeye ihtiyaçları vardır.

Yay ve Kova burcunun temel problemleri rasyonel doğalarında yatmaktadır. Zihinleri harika bir ilişkiye sahip olsa bile gerçek samimiyet ve yakınlığa ulaşmakta zorluk çekebilirler. Bu yüzden yavaş hareket etmeleri ve kendilerine ne hissettiklerini sormaları gerekir.

Yay ile Balık uyumu

Bu genellikle ilişkileri çok uzun sürmeyen iki ruhun ilişkisidir. İlk başta platonik bölgeden ayrılmak ve fiziksel bir ilişki kurmaya başlamak onlar için zor olacaktır. Birbirlerine yaklaştıklarında, öğrenme süreçleri başlayacak ve birbirlerine hayran kalabileceklerdir.

Birbirlerini kolayca idealleştirebilirler. İlişkilerini mükemmel bir aşka dönüştürebilirler. Fakat bu aşk değişken doğaları nedeniyle çok uzun sürmeyebilir. Gerçek tarafından bakacak olursak ilişkileri, her ikisinin de gülümsemeyi hak ettiği bir anı temsil eder.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...