Aslan burcu erkeği ve öne çıkan 8 özelliği

Aslan erkeği açık yürekli, jestlerinde usta ve konuşması kolay biridir. Saygı ve sıcaklık dolu bir ilişkiden zevk alacağı için birlikte olmak rahattır. Başka hiçbir burcun sahip olmadığı bir kucaklama özelliğine sahiptir. Öte yandan, partner olma konusunda otoriter, iddialı ve kendine özgü bir yapısı vardır.

Bir Aslan erkeği kediye benzer tembel havasıyla odaya girdiğinde umursamaz bir tavır içerisinde olduğunu görebilirsin. Fakat sahip olduğu etkiyi gizlice ölçtüğüne ve onu kimin fark ettiğini not ettiğine yönelik bir bahse girebilirsin.

Bir Aslen erkeği bir partide veya toplantıda kendini gerçek anlamda hissettiğinde, bir kaplan edasıyla odanın her yerine sıçrama özelliğine sahip olacaktır. Hiç konuşmadan bir sohbete dalabilir ve hemen hemen her şeyi bir anda kontrol altına alabilir.

Aslan burcunun genel özellikleri

 • Element: Ateş
 • Nitelik: Sabit / Fixed
 • Renk: Altın, Sarı, Turuncu
 • Gün: Pazar
 • Yönetici Gezegen: Güneş
 • Genel Uyumluluk: Kova, İkizler
 • Uğurlu Sayılar: 1, 3, 10, 19

Aslan erkeği açık yürekli, jestlerinde usta ve konuşması kolay biridir. Saygı ve sıcaklık dolu bir ilişkiden zevk alacağı için birlikte olmak rahattır. Başka hiçbir burcun sahip olmadığı bir kucaklama özelliğine sahiptir. Öte yandan, partner olma konusunda otoriter, iddialı ve kendine özgü bir yapısı vardır.

Aslan erkeğinin özellikleri

En iyi ihtimalle, bir Aslan erkeğinin artı kişiliği vardır. Bu hem kadınlar hem de erkekler tarafından saygı duyulması anlamına gelir. Büyüleyici, tutkulu, yaratıcı, sınır tanımayan ve her zaman sahnede olan biridir. Aynı zamanda yoğun ve eğlenceli bir sosyal yaşama sahiptir. Karizması çok ama çok yüksek olan güler yüzlü bir erkektir.

 • Hırslıdır: Bir Aslan erkeği her zaman hırslıdır. Hayatı için büyük planları vardır. Kendine güvenen ve kararlı bir şekilde cesaretle istediği şeyin peşine düşer. Genellikle başarılıdır. İyi huylu, cömert, sadık, büyük kalpli ve herkes tarafından sevilen doğal bir liderdir.
 • Sahiplenicidir: Sahiplenici olmak her zaman iyi bir şey olmayabilir. Korkunç derecede inatçı ve çirkin bir mizacı olabilir. Ayrıca biraz ukala ve kibirli olabilir. Bununla birlikte, en büyük zayıflığı muhtemelen ilgi ve iltifatlara duyduğu amansız ihtiyaçtır.
 • Görünüme önem verir: İyi görünmek Aslan erkeği için çok önemlidir. Bir Aslan erkeği, kim olduğuna dair bir imaj çizmek ister ve kıyafetleri bu imajı yansıtır. Kendisi için alışveriş yapmayı ve modaya uygun giyinmeyi sever. Göz alıcı kaliteli giysiler her zaman onun tercihidir.
 • Kişisel bakımı değerlidir: Tıpkı Aslan kadını gibi Aslan erkeği de özellikleri saçlarını en iyi arkadaşı olarak kabul eder. Saçını her zaman kendisi hakkında bir şey söyleyen şekilde kestirecek ve stilize edecektir. Bir Aslan erkeğinin kişisel bakıma çok fazla vakit harcayacağından emin olabilirsin.
 • Cömerttir: İhtiyacın olursa sana sahip olduğu tüm imkanları sunacak bir arkadaş arıyorsan Aslan erkeği bu konuda sana yardımcı olabilecektir. En iyi doğum hediyelerini ondan alabileceksin. Aslan erkeğinin cömertliği ile yarışabilecek bir başka burç yoktur.
 • Kendine güvenir: Zodyak’ın ego denildiğinde akıllara ilk gelen burçlarından biri olan Aslan, kendine güvenme konusunda aynı niteliği ön plana çıkarabilir. Aslan erkeği güçlü ve emredici olduğunu bilir ve bunu göstermekten korkmaz. Her şeyi inanılmaz güvenle taşıyabilmek onun işidir.
 • Kararlıdır: Aslan erkeği azimlidir ve kararlıdır. Bu da kendine güveninin yüksek olduğu düşünüldüğünde onu durdurulamaz hale getirir. Aslan erkeği bir şeyi başarmak için yola çıktığında, tamamlanana kadar durmayacaktır. Kararlılığı genellikle hedeflerine ulaşma yolu zorlaştığında bile devam edecektir.
 • Doğal liderdir: Tahmin edebileceğin gibi Aslan erkeği aslında doğal liderdir. Kararlılık, kendine güven ve cömert bir araya geldiğinde bu doğal liderliği oluşturur. Bu nedenle Aslan burcu insanların başkalarına liderlik etmeye çok uygun olması pek şaşırtıcı değildir.

Aslan erkeğinin diğer burçlarla uyumu

Aslan erkeği enerjisini her dönemde karşılayabilen burçlarla son derece uyumludur. Genellikle Yay kadını, Terazi kadını, Koç kadını ve İkizler kadını ile iyi geçinir. Bu uyumluluk, tüm bu burçların coşkulu ve dışa dönük olma niteliğine sahip olmasından kaynaklanır.

Aslan erkeğinin kişiliği fazladan bağlılıkları kaldıramaz. Bu nedenle Yengeç kadını, Başak kadını ve Balık kadını gibi burçlarla olan bağlantısı pek iyi değildir. Bu burçlar arasında sürekli bir kavga ve tantana olması çok olasıdır. Aslan burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Aslan erkeği

Yengeç erkeği inanılmaz derecede sıcak ve sevimli bir şekilde aşık olan bir erkektir. Sadece evcilleştirilmiş, mırıldanan ve kendini sevdiren bir aslanı düşünebilirsin. Aşk sadece egosunu güçlendirecek ve avını kovalamaktan gerçekten keyif alacaktır.

Sabit burçlardan biri olduğu için modası geçmiş ilişkileri bırakmakta ve duygu parçalarına tutunmak yerine yeni bir partner aramakta güçlük çekebilir. Bu, enerjisinin çoğunu alıp götürebilir. Aslan, sıcak ve sevimli hissi hissetme konusunda her zaman özgün olmayı ister.

Aslan erkeğinin bir ateş burcu olduğu unutulmamalıdır. Konu birini sevmeye geldiğinde çok fazla tutkuya sahip olacaktır. Aslan erkeğinin çok sayıda aşık olduğu kişi olabilir çünkü çok sık aşık olur. Bir Aslan erkeğinin kişiliği bağlılık söz konusu olduğunda çok sıcaktır.

Diğer ateş burçları gibi Aslan erkeğinin özellikleri de daha aza razı olmaya izin vermemektedir. Sen ve o ortak çıkarları paylaşamazsan veya kıvılcımı uzun süre yakamazsan, kolayca sıkılması söz konusu olacaktır. Aslan erkeği aşık olduğunda partneri için çok koruyucu olur. Cömerttir ve doğru partner için sınırları zorlayabilir.

İlişkilerde Aslan erkeği

Kendini bir ilişki içinde bulduğunda ne kadar cesur, kendinden emin ve güçlü olduğunu göstermek için elinden geleni yapacaktır. Bu, güvensizlikten yaptığı bir şey değildir. Arzu nesnesini baştan çıkarmak için gerekli bulduğu şey budur.

Gösteriş yapacak, seni güldürecek ve umut edebileceğin gibi en büyük kahramanın olacak. Beyaz atlı bir prens beklentin varsa bunu Aslan erkeği karşılayabilecektir. Elbette bu bazı zamanlarda kendini şımarık bir prens gibi görmesine neden olabileceği için problemli bir durumdur.

Aslan erkeği güvenilir midir?

Seni umursamadığını düşündüğün durumlar hariç çoğu durumda Aslan erkeğine güvenebilirsin. Aslan erkeği zamanını suçluluk içinde geçirecek, kararları ve partnerinin seçimleri konusunda güvende hissetmeyecek biri değildir.

Sadece sözlerinin sıkıcı sonuçlarıyla uğraşmak istemezse yalan söyleyecektir ve bunu asla korkmadan gerçekleştirecektir. Genel olarak korkak değildir. Korkak olmadığı için sadık ve güvenilir biridir. Buna ek olarak zaman zaman dürüstlüğün anlamını görmediği anlar olmaktadır.

Aslan erkeğiyle çıkmak

Masallarda gördüğün her prenses mutlaka Güneş tarafından yönetilen Aslan erkeğini arar. Bunda garip bir durum yoktur. Sonuçta o kraldır. Onunla çıkmak tıpkı kralla çıkmak gibi olabilir. Kendini şık, ışıltılı ve görkemli bir durumda bulabilirsin.

Eğer utangaç ve şefkatli bir ruha sahipsen, sadece diğer insanlara değil aynı zamanda kendine iyi görünmek isteyen Aslan erkeğinin çeşitli sevgi jestlerinden muhtemelen zevk almayacaksın. Bu ilişkideki samimiyeti sorgulamana neden olabilir.

Bu yüzden partnerinin samimiyet inşa etmesi çok önemlidir. Bu oldukça zor olabilir. Yapılacak en iyi şey, her randevuyu onun hakkında bir sohbetle bitirmektir. Onunla ne kadar çok ilgilenirsen, o seninle o kadar çok ilgilenecek ve bu da gerçek bir paylaşım ile sonuçlanacaktır.

Aslan erkeğini anlamak

Aslan erkeğini anlamak için zayıf yönlerini bilmen gerekir. Bazen bunların üstesinden gelmek zordur. O kadar gizli ve saklı bir şey yoktur. Duygusal açıdan zor şeyler hakkında konuşmak istemez. Olumsuz duygular içinde yüzmektense her zaman kişisel tatmin havuzunda yer almayı tercih eder.

Aslan erkeği hakkında hatırlanması gereken en önemli şey, görünüşte yüzeysel doğasının hiç yüzeysel olmadığıdır. Aslan erkeğinin derinliği, etrafındaki herkesin mutlu olması için hiçbir ödün verilmesine gerek olmayan bir noktada yer alır.

Aslan erkeğine hediye almak

Onun erkeksi fiziğini ve karakterini vurgulayacak bir şey seçmelisin. Geniş omuzlarını veya harika saçlarını göstermek ister. Hediyeni turuncu, sarı ve kırmızı renklerde sıcak bir şekilde paketlemeyi kesinlikle ihmal etmemelisin. Bu senin için ek puan olacaktır.

Ona ne kadar saygı duyduğunu ve değer verdiğini gösteren değerli şeylere bağlı kalın. Ona altın bir saat veya pahalı bir kalem alabilirsin. Düşünceli hediyeleri de aynı derecede seveceğini unutmamalısın. Böylelikle hediye bulmakta pek zorlanmazsın.

Fakat yalnızca onun özünü gerçekten anlaman durumunda hayalini kurduğu hediyeyi seçebilirsin. Bu yüzden zaman zaman onu çocukluğuna geri götürebilecek bir hediye veya yaratıcılığını ateşleyen bir şey satın almak iyi bir fikir olabilecektir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...