Balık burcu erkeği ve öne çıkan 8 özelliği

Balık erkeği sevecen, şefkatli ve duyarlı biridir. Dinleme, şefkatle partnerine yaklaşma ve etrafındaki herkesin duygularını anlama konusunda yeteneklidir. Biraz tutarsızdır ve öngörülemez bir karakterdir. Yarın ne hissedeceğini kimse bilemez.

Balık burcu Neptün tarafından yönetilen bir vizyonerdir. Derinlere dalmayı sever. Asla sığ suda kalmaktan hoşlanmaz. Duygusal, ruhsal veya entelektüel olarak daima derinde olmaya çalışır. Küçük sohbetler onu hiç ilgilendirmez.

Onunla ilk tanıştığında bile Balık erkeği sana hayatın hakkında derin sorular soracaktır. Hakkındaki her şeyi bilse dahi sen onun hakkında pek çok şey bilemiyor olabilirsin. Bu Balık burcunun doğasında olan en önemli gerçekliktir.

Balık burcunun genel özellikleri

 • Element: Su
 • Nitelik: Değişken / Mutable
 • Renk: Leylak, Mor, Menekşe, Deniz Yeşili
 • Gün: Perşembe
 • Yönetici Gezegen: Neptün, Jüpiter
 • Genel Uyumluluk: Başak, Boğa
 • Uğurlu Sayılar: 3, 9, 12, 15, 18, 24

Balık erkeği sevecen, şefkatli ve duyarlı biridir. Dinleme, şefkatle partnerine yaklaşma ve etrafındaki herkesin duygularını anlama konusunda yeteneklidir. Biraz tutarsızdır ve öngörülemez bir karakterdir. Yarın ne hissedeceğini kimse bilemez.

Balık erkeğinin özellikleri

Balık burcu erkeği daha sevecen bir dünya arayışındadır. Büyüleyici, rahat tavırları ve başkalarının en iyisini görme yetenekleri, onları çoğu insan için çekici kılar. Bir Balık erkeği yargılayıcı değildir, insanları olduğu gibi kabul eder ve konuşması kolay bir erkektir. Doğal gözlemcidir ve aynı zamanda harika bir dinleyicidir.

 • Yalnızlığa hasrettir: Balık erkeği bunalmış hissettiğinde, dinlenmek, iyileşmek ve düşüncelerini çözmek için yalnızlık arayacaktır. Zihni netleştiğinde huzur içindedir. Ama en iyi zamanlarında bile Balık erkeğinin “kendine ait zamandan” zevk alması söz konusudur.
 • Hassas ruhludur: Balık erkeğinin hassasiyeti, onu günlük gerçeklerden kaçınma isteğine yönlendirebilir. Birçok Balık erkeği, kaçma eğilimleri nedeniyle gerçeklerle yüzleşememek zorunda kalabilmektedir. Kendi ölümlülüğünü düşünmeyi bırakmaz ve ama aynı zamanda çoğu zaman kendine çok iyi bakmaz.
 • Ezoterik konuları sever: Balıklar mistisizm ve manevi bilinmeyen çok ilgi duyarlar. Manevi yaşamları, yaşadıkları dünyevi dünyadan kaçmalarına ve hayal ettikleri ütopik dünyayı yaratmalarına izin verir. Bu eğilim birkaç kilit unsur olarak ortaya çıkabilecek bir durumdur.
 • Yaratıcıdır: Balık burçlar arasında en sanatsal olanı olarak bilinir ve günlük yaşamda sık sık yaratıcılıklarını ifade ederler. Hayal güçleri güçlüdür ve hayalperest olarak ünleri, sanat, müzik ve yazı gibi hobilerin peşinde koşarken onlara yardımcı olabilir. Diğer taraftan mantığa bağlı değildir ve yeni fikirlere açıktır.
 • Empati yaparlar: Ağlamak için bir omuza veya dinleyen bir kulağa ihtiyacın varsa Balık erkeğinden daha iyisini bulamazsın. Balık, inanılmaz derecede empati yapabilir ve başkalarının duyguları ile uyum içindedir. Birinin ağladığını görürse, nasıl yardım edebileceğini hemen öğrenmek isteyecektir.
 • Cömerttir: Balık erkeği son derece cömerttir. Başkalarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarının önüne koymasıyla bilinir. Önem verdikleri insanların mutlu olması onlar için önemlidir. Bu yüzden bazen kendi mutlulukları pahasına gelse bile nazik bir şey yapmak için kendi yolundan çıkabilecektir.
 • Aşırı duygusaldır: Duygularıyla bu kadar uyumlu olmak Balık erkeğinin başkalarıyla ilişki kurmasına yardımcı olabilse bile duyguları bazen onları daha ii hale getirerek aşırı duygusal ve hatta karamsar olmalarına neden olabilir. Bir Balık burcunun bir tartışma sırasında ağlamaya başlaması alışılmadık bir durum değildir.
 • Kolayca etkilenir: Balık erkeği hem çok idealist olduğundan hem de başkalarında en iyisi aradığından genellikle aşırı derecede güvenebilirler. Başkalarına karşı daha mantıklı olmaları gerçek bir durum olsa bile pratik olmayan hedefleri veya fikirleri takip etmeye kolayca ikna edebilirler.

Balık erkeğinin diğer burçlarla uyumu

Balık erkeği genel olarak Başak kadını, Boğa kadını, Yengeç kadını ve Oğlak kadını ile oldukça uyumludur. Ekstra hassas oldukları için genellikle Başak ve Oğlak ile çok daha uyumlu olur. Son derece işlevsel olan Başak kadını, Balık erkeğinin rüya gibi yaşamında iyi bir denge sağlayabilir.

Balık erkeğinin her şey için pratik bir yaklaşımı olan sevgi dolu ortaklara ihtiyaçları vardır. Bu nedenle İkizler kadını ve Yay kadını ile pek iyi geçinemez. Bir Balık erkeğine gerçekleri gösterecek birine ihtiyaç vardır. Balık burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Balık erkeği

Balık erkeği her aşık olduğunda hayatının aşkını bulduğunu düşünür. Belli bir göreceli görüşle, bu aslında sevgililerinin her biri için geçerli olabilir. Hayatındaki her ilişki bir öncekinden çok farklıdır. Her biri önemli bir aşk dersini temsil eder.

Değişken doğası içinde mutlu olacak başka bir şey kalmayıncaya kadar romantizm yaşayacaktır. Dolu bir kalple sevecek ve sevdiği kişiye özen ve saygıyla yaklaşacaktır. Fakat daha uygun birini aradığını fark etmeden önce zamanın nasıl geçtiğini asla bilemezsin.

Aşık olan Balık erkeği görülecek en iyi şeylerden biridir. Sevdiklerini desteklemek ve aşkını sergilemek için aşılmaz engelleri aşmaya hazırdır. Hem eylemlere hem de sözlere inanır. Balık erkeğinin sana hem iltifatlar etmesini hem de hediyeler vermesini bekleyebilirsin. Onun için ilişki çok ama çok kutsaldır.

Bir Balık erkeği sana aşık olduysa ama aranızda ufak bir sürtüşme yaşandıysa sakinleşene ve tekrar gerçek sevimli benliğine bürünene kadar beklemek zorunda kalabilirsin. Akıllarını düzene koymak için kendisiyle zaman geçirmeye çalışacaktır. İşler yolunda gitmediğinde kendi terapisti olacaktır.

İlişkilerde Balık erkeği

Balık erkeği hissettiği duygular karşısında güçlü bir heyecan olduğu sürece kendini bir ilişkiye adayacaktır. Partnerinin romantik dürtülerini kabul etmediği ve ilişkilerinin sürmesi için istikrarlı bir temel oluşturmadığı sürece ilişkileri çok uzun sürmez.

Çok güvenilir olmayacaktır. Onunla anlaşmalar saatlik olarak değişebilecektir. Bu can sıkıcı veya heyecan verici olabilir. Fakat bununla baş etmenin tek yolu spontane olmak ve ne kadar karmaşık görünürse görünsün yönü seçmesine izin vermektir.

Balık erkeği güvenilir midir?

Balık burcu tüm gölgeli, dürüst olmayan faaliyetleri, yalanları ve yanlış anlamaları temsil eder. Öte yandan, kişinin sahip olduğu nihai güven ve inancın da bir işaretidir. Bir balık erkeği için en büyük zorluklardan biri, kendisinin olmadığı gibi gibi davranmak ve tuhaf bir durumda kalmaktır.

Gerçeğe yaklaşımı, partneri için oldukça zor olabilir. Özellikle de ateş elementine sahip bir burç ile çıkıyorsa, önleyici ve açık sözlü olabilir. Genel olarak, önemli konularda sahtekar olmamaya dikkat eder. Kendini yakın ilişki içinde bulduğunda dürüst olması daha kolay olacaktır.

Balık erkeğiyle çıkmak

Balık erkeğiyle olan çıkmalar romantik, plansız ve büyülüdür. Partnerine şefkat ve saygıyla davranacaktır. Ona olduğu gibi olmasına izin verdiğin sürece yeni maceralara atılmaya hazır olacaktır. Baskı altında olması durumunda ise kaçma eğiliminde olacaktır.

Kaçma eğiliminde olmasa bile başka tarihler belirlemek için çaba gösterecektir. Onunla paylaşılan deneyimlere değer verilmelidir. Çünkü artık onların bir parçası olmak istemeyeceği zamanın ne zaman geleceğini kimse bilemez.

Balık erkeğini anlamak

Balık erkeği ne kadar sosyal görünse bile yalnızdır. Düşünceleri ve deneyimleriyle biraz zaman geçirmesi gerekir. Bunu yapma şansı yoksa çılgına döner. Olası herhangi bir maceraya atılmaya hazır olsa bile evde zaman geçirmeyi ve yaratıcı şeyler yapmayı tercih edecektir.

Her Balık erkeği, bir görev adamıdır. Bu yüzden gittiğinde arkasında bir şeyler bırakacağını bilmelidir. Çoğu zaman kendisi için belirlediği çok fazla beklenti vardır. Bunlardan herhangi birini karşılamada güçlük çekebilir. Kendi içsel hayal kırıklığıyla uğraşmak yerine ilgisiz şeylere yönelebilir.

Balık erkeğine hediye almak

Bir Balık erkeği hediyenin arkasında gösterilen ilgiyi sever. Sevildiğini ve değer verildiğini hissetmek ister. Bu, nasıl hissettiğini ifade etmek için herhangi bir hediyeyle yapılabilecek bir şeydir. Doğum günü için kitap veya kullanamayacağı bir şey almak isteyen biri değildir.

Daha kişisel, analiz gerektirmeyen ve hissedebileceği bir şey ister. Duygularının uyanması için her zaman yumuşak malzemelerle, dokunabileceği ve koklayabileceği şeylerle gidebilirsin. Dikkat çektiğini ve takdir edildiğini hissettiği sürece bundan memnuniyet duyacaktır.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...