Balık ile 12 burcun uyumu nasıldır?

Balık sembolü, birbirine bağlanmış ve zıt yönlerde yüzen iki balığı temsil eder. Balık burcunun ikiliğini ifade eder. Bu burca bağlı bir kişinin en büyük rolü yaşam ve ölüm arasında bir köprü görevi gören iki farklı gerçeklik arasında arabulucu olmasıdır.

Balık sembolü, birbirine bağlanmış ve zıt yönlerde yüzen iki balığı temsil eder. Balık burcunun ikiliğini ifade eder. Bu burca bağlı bir kişinin en büyük rolü yaşam ve ölüm arasında bir köprü görevi gören iki farklı gerçeklik arasında arabulucu olmasıdır.

Balık şefkatli, sezgisel ve bilge bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda Balık, kendine aşırı güvenen ve gerçeklerden kaçma arzusu mesafeli bir karakterdir. Balık burcu insanlar yalnız olmaktan, uyumaktan ve müzikten hoşlanırlar. Her şeyi bilenlerden ve sürekli eleştirenlerden hoşlanmazlar.

Balık ile Koç uyumu

Koç ile Balık burcunun ilişkisi çoğunlukla güven eksikliğinden rahatsız olan bir ilişkidir. Koç, iyi sınırlar koyma yeteneğinin öncüsü olan Mars tarafından yönetilir. Balık, dış uyaranlara karşı geçirgenlikten sorumlu olan Neptün tarafından yönetilir.

Dış dünya ile olan sınırımızdan ikisi de sorumlu oldukları için hangi partnerin gevşemesi ve yakınlaşmasını mümkün kılması gerektiğini söylemesi oldukça zor bir durumdur. Mutlu bir son için tek şans Koç burcunun partnerine yakınlaşması ve Balık burcunun uyanmasıdır.

Balık ile Boğa uyumu

Boğa ile Balık arasındaki ilişki aşka dayalı dopdolu bir ilişkidir. İkisi de hayatlarında romantizm ve güzelliği arzularlar. Aralarında güzelliğin devam etmesi için gereken her şeyi yaparlar. Boğa, Balık burcu partnerine gerçek dünyaya bağlanma şansı verecektir.

Balık ise Boğa burcu partnerini biraz daha yumuşak ve esnek hale getirecektir. Onları gerçek aşkın var olduğuna ikna etme misyonunda görünürler. Güvenlerinin tadını çıkarırlar ve paylaştıkları sevginin güzelliğini beslerlerse ilişkileri devam edebilecektir.

Balık ile İkizler uyumu

İkizler ile Balk burçları genellikle çok fazla ortak yanı olmayan iki burçtur. Her ikisi de genellikle yüzeysel, zevki bir ilişkiye sahip olacak kadar olumludur. Özellikle büyük sosyal çalışmalarda birbirleriyle uyumlu olabilirler.

İkisi anlaştıklarında birbirlerini aramayı unutabilirler. Her ikisi de iki saniye içinde fikirlerini değiştirebilirler. Ancak aynı hedefleri paylaşmazlar. Balık burcunun anlayış eksikliği bazen her ikisi için de incitici olabilirler. Aşık olduklarında devam etme şansları çok düşüktür.

Balık ile Yengeç uyumu

Yengeç ile Balık iki su burcudur. Bu yüzden genellikle birbirlerine baktıkları anda duygular aracılığıyla birbirlerine bağlanırlar. Bu, ilk görüşte aşk için tipik burç kombinasyonlarından biridir. Başlıca zorlukları ise Balık burcunun değişken doğasında gizlidir.

En büyük problemleri hayatlarında farklı aşk türlerine öncelik vermeleridir. Balık ailesinden aldığı sevgiden nadiren tatmin olur. Yengeç ise aile yuvası olmayan bir hayatı çok üzücü bulur. Bu yüzden heyecan ve istikrar arasında ince bir denge kurulması son derece önemlidir.

Balık ile Aslan uyumu

Aslan ile Balık, tamamen farklı sevgi türlerini yaymak için bu dünyaya yerleştirilmiş gibi görünürler. Temel sorun sadece Balık burcunun yönetici gezegeni Neptün’den kaynaklı değildir. Aynı zamanda niteliklerde ve elementlerde gizlidir.

Birbirlerini çok çekici bulurlarsa, inançlarına büyük zarar verme riskine maruz kalırlar ve genellikle basit bir anlayış eksikliğinden dolayı karşılıklı saygısızlığa kapılırlar. İlişkilerinin güzelliği, Aslan’ın imajını düzeltmesi ve Balık’ın peri masalı yaklaşımına ayak uydurmasıyla ortaya çıkar.

Balık ile Başak uyumu

Başak ile Balık, hem Venüs hem de Merkür için yükseliş ve düşüş eksenini temsil ederler. Bu, onları en büyük zorluklarla ve tüm burçta en büyük aşk potansiyeli için ortak yapar. Her biri bireysel olarak ve ilişkileri yoluyla birlikte ince bir duygu dengesi yakalamalıdır.

Çoğu durumda bu, ilişkileri çok uzun sürecek bir çift değildir. Çünkü değişken nitelikleri, tatmin olmadıklarda tüm ilişkiyi çabucak yok sayacak kadar değişken olmalarını sağlar. Aradıkları mükemmelliğin bekledikleri biçimde sunulmayacağını anlamaları gerekir.

Balık ile Terazi uyumu

Terazi ve Balık, Venüs’ün güzelliğinde buluşma noktasına sahiptir. Buna rağmen onu iki farklı şekilde algılarlar. Çoğu kez Venüs’ün güzelliğini birbirlerinde bulacak kadar birbirlerine saygı duymazlar. Balık burcunun hızlı hareket etmesi genellikle Terazi burcu için bir problemdir.

Hem Terazi hem de Balık, partnerlerinin memnuniyetiyle özverili bir şekilde ilgilenebilirler. Bu, aralarında ne olursa olsun ilişkilerinin iyi tarafında kalmalarına yardımcı olacaktır. Birbirlerinden gerçekçi olmayan beklentileri beklemeyi bırakırlarsa gerçek aşkı paylaşmaları mümkündür.

Balık ile Akrep uyumu

Akrep ile Balık bir araya geldiğinde bu ilişki muhtemelen her ikisine de duygusal olasılıklar hakkında yeni bilgiler verecektir. Her ikisi de kolayca bir peri masalı aşkının hayaline kapılacaklardır. Bu hayal onları bir arada tutmaya yetebilecektir.

İki su burcu olarak, duygusal yargılarına güvenecekler. Bu birbirlerini anlayarak gerçek yakınlık yaratmalarına olanak tanıyacaktır. Buradaki zorluk, Akrep’in partnerini takıntı haline getirip boğup boğmaması ve Balık burcunun olumsuz duyguları kafaya takmamasıyla ilgilidir.

Balık ile Yay uyumu

Bu genellikle ilişkileri çok uzun sürmeyen iki ruhun ilişkisidir. İlk başta platonik bölgeden ayrılmak ve fiziksel bir ilişki kurmaya başlamak onlar için zor olacaktır. Birbirlerine yaklaştıklarında, öğrenme süreçleri başlayacak ve birbirlerine hayran kalabileceklerdir.

Birbirlerini kolayca idealleştirebilirler. İlişkilerini mükemmel bir aşka dönüştürebilirler. Fakat bu aşk değişken doğaları nedeniyle çok uzun sürmeyebilir. Gerçek tarafından bakacak olursak ilişkileri, her ikisinin de gülümsemeyi hak ettiği bir anı temsil eder.

Balık ile Oğlak uyumu

Oğlak ile Balık arasındaki bir ilişki ilham olasılıkları hakkında bir hikayeye yer verir. Oğlak burcu gibi bir heyecan verici ve öngörülemeyen çılgın aşık hikayesine sahip birinin hayatına dahil olması gereken kişi kesinlikle bir Balık burcu olmalıdır.

Buna karşılık Oğlak, Balık burcundaki partnerine istikrar, barış ve her zamanki duygusal kasırgalardan biraz dinlenme fırsatı sunacaktır. Oğlak burcunun Balık burcuna daha gerçekçi ve pratik olma konusunda yardımcı olabilmesi mümkündür.

Balık ile Kova uyumu

Kova ile Balık arasındaki uyumluluk tüm komşu burçlar ile aynıdır. İkisi de birbirinin kişiliklerini en iyi şekilde anlamış değillerdir. Bununla birlikte, Kova burcu, Balık burcunun yönetici gezegeni Neptün’ü yüceltir. Bu onlara tüm tüm gezegen boyunca güçlü bir bağ sağlar.

Bu temasın peri masalı versiyonunu yaratmak kolay değildir. Ancak duygusal dengeyi ve birbirinin özündeki gerçeği bulduktan sonra peri masallarını her geçen gün canlı tutmakta herhangi bir sorun yaşamayacakları kesin gibidir.

Balık ile Balık uyumu

Balık ile bir başka Balık burcu insanı bir araya gelmesinde güven esas problemdir. Değişken doğaları ilişkilerini her zaman değiştirecek ve ancak yeterince sevgiyi paylaşırlarsa, değişikliklerle başa çıkıp bir arada kalabilmeleri mümkündür.

Çoğu durumda, partnerlerine ilham verme ve büyümelerine yardım etme içsel ihtiyaçları nedeniyle aşık olamazlar. Birbirinde buna ihtiyaç duymazlar çünkü kendilerine ilham vermenin bir yolunu bulurlar. Aralarında romantik bir aşk olduğunda bu bir peri masalına dönüşebilir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...