Oğlak burcu kadını ve öne çıkan 8 özelliği

Oğlak kadını merhameti ve doğallığı ile dayanılması gereken sert bir kayayı andırır. Güvenilir ve güçlüdür. Paylaşmaya ve sorumluluk almaya hazırdır. Hedefine odaklanmış ve kararlıdır. Öte yandan katıdır. Her zaman karşısındaki kişinin daha iyi olmasını bekler.

Oğlak kadını yaşlı ruh bilgeliğine ve içsel becerikliliğe sahiptirler. Sert kişiliklerinin özlerine kadar uzandığı yönündeki yanlış algı nedeniyle sürekli yanlış anlaşılabilir. Sık sık metanetlidirler ama son derece hassas ve duygusaldırlar.

Fakat hassas ve duygusal yönlerini sık sık göstermezler. Gerçekte ne hissettikleri konusunda herhangi bir fikir edinemeyebilirsin. Melankolik düşünmeye yönelik belirli bir eğilime sahiptir. Kendisini rahatsız eden şeyi söylemeden önce onun toprak salmasına izin veren bir yapısı vardır.

Oğlak burcunun genel özellikleri

 • Element: Toprak
 • Nitelik: Öncü / Cardinal
 • Renk: Kahverengi, Siyah
 • Gün: Cumartesi
 • Yönetici Gezegen: Satürn
 • Genel Uyumluluk: Boğa, Yengeç
 • Uğurlu Sayılar: 4, 8, 13, 22

Oğlak kadını merhameti ve doğallığı ile dayanılması gereken sert bir kayayı andırır. Güvenilir ve güçlüdür. Paylaşmaya ve sorumluluk almaya hazırdır. Hedefine odaklanmış ve kararlıdır. Öte yandan katıdır. Her zaman karşısındaki kişinin daha iyi olmasını bekler.

Oğlak kadınının özellikleri

Oğlak kadınları basit hareket ederler. Hedefe yöneliktirler ve görevlerini agresif bir şekilde sürdürürler. Ayrıca, güçlü ve zayıf yönlerini hakkında tam bilgiye sahip titiz kadınlardır. Bu kadınlar fantezilere kapılmazlar ama bir şeye gönül verdiklerinde kararlılıkla peşine düşerler.

 • İşkolik: Ellerinden gelenin en iyisini yapmaya kararlı olan Oğlak kadınları, asla paçayı sıyırmazlar. Başkalarına ne yaptıklarını göstermeye kararlıdırlar. Bununla yüzleşmek gerekir, bu kadınlar biraz statüye ve aynı zamanda başarının tuzaklarına takıntılıdırlar.
 • Amansız: Oğlak en hızlı, en zeki ve en yetenekli olmayabilir ama yetenek o kadar çok çalışmadığında her seferinde sıkı çalışma yeteneği yener. Bu yüzden birçok Oğlak burcu başarılıdır ve asla pes etmezler. Amansız takibi severler ve bu Oğlak kadını için de geçerli bir durumdur.
 • Gerçekçi: Açık gözlü, anlayışlı, alçakgönüllü ve dünyevi karakterler oldukları unutulmamalıdır. Ayakları yere basar hatta bu kök salmak anlamına bile gelebilir. Bazen bakışları aşağıya doğru döner ve olasılıklar yerine olumsuz durumlara odaklanırlar.
 • Duygusal: Oğlak kadını duygusaldır. Daha doğrusu dokunaklıdır. Alay edilme söz konusu olduğunda sıfır toleransa sahiptir. Alay edildiklerini fark ederlerse hemen birini avlamaya çıkarlar. Bir alay söz konusuysa artık kitaplarında unutulmayacak bir günah var demektir.
 • Pratik: Oğlak kadını havalı uçuşlar veya yeni dünyalar hayal etmek için değil, gerçek dünyada işleri daha iyi hale getirmekle ilgilenirler. Her zaman işlerin nasıl yürüdüğü konusunda akıllı ve sezgiseldirler. Okumak, yazmak, izlemek, dinlemek yerine dahil olmayı ve sadece yapmayı severler.
 • Disiplinli: Herhangi bir Oğlak kadını, karşısındaki şeyin somut bir ödülle bir irade savaşı olduğunu düşünürse, o ortamda yıllarca kalabilecektir. Bu uğurda Oğlak kadınının çeşitli fedakarlıklar yapması mümkündür. Dürtülerini kontrol edebilirler ve kaya gibi sağlamdırlar.
 • Sorumlu: Oğlak kadını, çalışkan ve hırsı tutumlarının bir sonucu olarak kurallara uyma, organize olma ve hedeflerine ulaşma konusunda olgun, pragmatik ve disiplinli bir yaklaşımla son derece sorumlu tiplerdir. Onlardan bunu bırakmalarını istemek olmayacak bir işin peşinden koşmak gibidir.
 • Kötümser: Pratik olmak her zaman iyi bir şey değildir. Özellikle de hayattaki tüm olumsuzluklara odaklanmanıza neden olduğunda. Oğlak kadınının katı tutumu onun hayattaki iyileri gözden kaçırmasına ve derinden mutsuz olmasına neden olabilir.

Oğlak kadınının diğer burçlarla uyumu

Oğlak burcu insanları yararlı olma duygusuna sahiptirler. Bu yüzden hayatlarından tamamen mutlu olmak isterler. Özlem duydukları tanıma genellikle daha çok dünyevi, malzeme türündedir ve lüks arabalar, tasarımcı kıyafetleri veya güzel saatler gibi statüyle ilgili ürünler için meraklıdırlar.

Uyumluluk söz konusu olduğunda en iyi şekilde Boğa erkeği, Başak erkeği ve Balık erkeği ile uyumludurlar. Oğlak kadınıyla en az uyumlu olan burçlar ise genellikle Koç erkeği ve Terazi erkeği olarak kabul edilir. Oğlak burcunun uyumu kısmından diğer burçlarla uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin.

Aşkta Oğlak kadını

Oğlak burcu bir kadın aşık olduğunda, ona boyun eğmeden ve ilişkiden keyif almaya başlamadan önce kendi duygularıyla yüzleşmeye karar vermek zorunda kalacak. Çoğu durumda partnerini akıllıca, çok düşünerek seçeceği için yanlış karar vermeyecektir.

Sorumluluk duygusu o kadar güçlü bir öncelik olabilir ki herhangi bir risk almasına izin vermez. Her zaman yapılacak güvenli şeyi ve birlikte olacağı güvenli partneri seçer. Bu onu derinden tatminsiz kılabilir ama aşk söz konusu olduğunda mantıklı kararlara yer olmadığını anlayamayacaktır.

Oğlak burcu bir kadın ilk görüşte aşık olmaz ve anlamsız sevdalıklarla zaman kaybetmez. Aşk aşırı bir şeydir ve hafife alınmamalıdır. Aşka inanıyor ama şans eseri olanlarla pek işi yoktur. Oğlak burcu bir kadınla çıkıyorsan, onun hızında hareket etmeye hazır olman gerektiğini bilmelisin.

Kalbiyle ilgili konuları kendi ellerine alır. Kendi yeteneğinden emindir. Ama harekete geçmesi biraz zaman alabilir. Düşünceli ve temkinli, eşini tanımak için biraz zaman harcar. Tipik olarak tüm sonuçlar dikkate alındığında kendini kesinlikle aşık olmaya teşvik edecektir.

İlişkilerde Oğlak kadını

Bir partner seçtiğinde Oğlak adını sadık kalma ihtiyacına sahiptir. Çoğu zaman neden kimsenin sadık kalmadığını anlayamaz. Kafasındaki denklem oldukça basittir. İlişkileri herhangi bir anlam ifade ettiği sürece, hayal kırıklığına uğratma veya ayrılma niyeti olmadan onlarda kalacaktır.

İşlerin sona erme zamanı geldiğini hissettiğinde muhtemelen tüm sınırları aşılmış olacaktır. Bu durumda kararından geri dönme ihtimali çok düşüktür. Ciddi ve son derece katıdır. Ancak aşkı çok derindir. Kendi hayatından memnun olma noktasına gelmediği sürece partnerini destekler.

Oğlak kadını güvenilir midir?

Oğlak kadını, korku sağduyusunu aşmadığı sürece yalan söylemek için hiçbir nedeni olmayan bir kadındır. İçgüdüsel olarak hareket etmesini sağlayabilecek tek şey panik korkusudur. Eğer hiç hissetmezse, sahtekar olmak için hiçbir neden kalmayacaktır.

Genelde göze göz, dişe diş prensibiyle yaşar. Tüm borçların doğası gereği ödendiğini bilmesine rağmen yeterince öfkelendiği zaman tüm kontrolü kendi eline almak isteyebilecektir. Sadakatsiz bir partnere yalan söylemeye karar verebileceği tek durum budur.

Oğlak kadınıyla çıkmak

Oğlak kadını bakımıyla pek ilgilenmez. Çoğu zaman bu yüzden küçümsenir. Oğlak kadını kendi başına mücadele edebilen ve yalnız kalmaktan korkmayan bir yapıdadır. Biriyle çıkmayı hak ettiğini düşündüğünde daha iyi olması gerektiğini bilir.

Çiçek açmak için çok fazla sevgiye ihtiyacı vardır. Bu ilişkinin başından itibaren gösterilmesi gereken bir şeydir. Aşırı, egzotik etkinlikleri pek umursamaz. Bir akşam yemeğine ve filme razı olacaktır. Her seferinde yapmak istediği her şeyi tek başına yapabilme fırsatına sahiptir.

En çok seveceği şey, ilişki zaten uzun sürdükten sonra partneriyle yaşayacağı gelenektir. Kendini güvende ve emniyette hissetmesini sağlayacak bu geleneği inşa etmesi için tekrarlanan keyifli deneyimlerden yararlanma fırsatı verilmelidir.

Oğlak kadınını anlamak

Oğlak kadınını anlamak için ona saygı duymanın ama onu çok fazla ciddiye almamanın bir yolunu bulmalısın Bu çok zor bir görev çünkü seni sert, güçlü olduğuna ve hayatta başa çıkamayacağı hiçbir şey olmadığına ikna etmek için elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Aslında son derece hassastır. Her zaman kendi kalbinden uzaklaşır. Her şeyi kişisel bir mesele olarak ele alır. Diğer insanlar için kendi çıkarından feda eder. Bir kurban rolünü üstlenmezse, herkesin hayatının sorumluluğunu üstlenme şansı çok yüksektir.

Oğlak kadınına hediye almak

Oğlak kadını tipik bir kadına alınacak genel bir hediye için fazla pratik sayılır. Ancak aynı zamanda güzel kokmayı ve kendini iyi ile rahat hissetmeyi sever. Ona bir hediye seçmek gerçekten kolay değildir. Genel olarak ihtiyacı olan şeyler ve sevdiği şeyler arasında gelgitler yaşayacaktır.

Buradaki en iyi seçim kullanacağı bir hediye bulmaktır. Ama aynı zamanda güzel ve onun tarafından seçilmiş bir şey olmalıdır. Bir yerde gördüğü şey karşısında ilgisi çok yoğun olursa sinyali hemen alman gerekir. Bu gibi bir durumda onu şaşırtmak için doğru şeyi bulduğunu bilmelisin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...