Oğlak ile 12 burcun uyumu nasıldır?

Oğlak sembolü karmaşık bir hikayenin ve herkesi büyüleyen varlığı bir sonucu olacak şekilde çizilmiştir. Oğlak için çizilmiş olan tek bir sembol yoktur. Durum ne olursa olsun, Oğlak burcunun ruhunu ifade den bir daire içerdiği görülebilir.

Oğlak sembolü karmaşık bir hikayenin ve herkesi büyüleyen varlığı bir sonucu olacak şekilde çizilmiştir. Oğlak için çizilmiş olan tek bir sembol yoktur. Durum ne olursa olsun, Oğlak burcunun ruhunu ifade den bir daire içerdiği görülebilir.

Oğlak sorumlu, disiplinli, öz denetimi olan bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda Oğlak her şeyi bilen, affetmeyen, küçümseyen ve en kötüsünü bekleyen bir karakterdir. Oğlak burcu insanlar aileden, geleneklerden ve müzikten hoşlanırlar. Belirli noktada neredeyse her şeyden hoşlanmazlar.

Oğlak ile Koç uyumu

Bu kolay bir ilişki değil. Ortakların hiçbirinde hafiflik ve mutlu bir cehalet izi yoktur. Bu nedenle ilişkileri, ilişkiyi mümkün olan en iyi şekilde mahvetmek için bir rekabetin merkezi olabilecektir. Kimin kazanacağını söylemek oldukça zordur.

Bu ilişkinin tek başarı şansı, koşulsuz saygı ve görüş ile beklentilerin genişliğidir. Birbirlerini gerçekten tamamlayabilirler. Fakat bu durum, yalnızca birbirlerinde iyilik arayacakları ve birbirlerinin niteliklerini vurgulayacakları senaryoda geçerlidir.

Oğlak ile Boğa uyumu

Boğa ile Oğlak tarafından kurulacak ilişkinin derinliği çok fazla olacağı için bu ikilinin eriştiği şeylerin erişilemez olarak görülmesi mümkün olabilecektir. Birbirlerini nazik bir şekilde tamamladıkları için dünyanın geri kalanından gizli heyecan verici içsel bir deneyim yaşarlar.

Fakat bu durum onları en sıkıcı çift olma halinden kurtaramayacaktır. Boğa, Oğlak burcundaki partnerini motive ederse ve Oğlak, Boğa burcundaki partnerine başarı yolunu gösterirse aranan büyük uyumluluk yakalanmış olacaktır.

Oğlak ile İkizler uyumu

İkizler ile Oğlak arasındaki uyum çok gariptir. Her ikisi de diğer kişinin sahip olduğu şeyleri arıyor olsa bile birbirlerini tanımıyor gibi görünürler. İkizler, kendisini topraklayacak ve derinlik verecek birine ihtiyaç duyar. Oğlak burcuna baktıklarında yaşlı ve sıkıcı birini görünürler.

Oğlak burcunun hayatında neşeye ve rahatlamaya ihtiyaç vardır. Ancak İkizler hiçbir yere gitmeyen, kontrol edilmeyen, yüzeysel fikirlerden oluşan bir kişilik gibi görünür. Birlikte oldukları zaman farklı hayatlarını paylaşmak gibi değerli bir deneyim yaşayabilirler.

Oğlak ile Yengeç uyumu

Yengeç ile Oğlak, genellikle daha önceden yaşanmış birinin aşk hikayesini yeniden yaşamak zorundadır. Soy ağacımızdaki kırılanları onarmaya yönelik bu derinlemesine tohumlanmış ihtiyaç, hepimizin içinde taşıdığı bir şeydir.

Bu Güneş burçları geçmişten özgür olmak istiyorlarsa önce sorunlarla uğraşmak zorunda kalacaklar. Ancak geri ödenmesi gerekenleri geri ödedikten sonra gerçekten birbirlerine sahip olabileceklerdir. Çoğu durumda bu ömür boyu bir sevgiyi ifade eden seçeneklerden birisidir.

Oğlak ile Aslan uyumu

Aslan ile Oğlak doğru anda karşılaşırlarsa çok iyi anlaşabilirler. İlişkilerindeki temel sorun paylaşamayacakları öncekiler dizisi ve her ikisinin de sahip olduğu tutku ve kararlılıktır. Satürn ile Güneş’i uzlaştırmak gerçekten kolay bir iş değildir.

Buna rağmen bu iki gezegeni bir araya getirebilmek büyük faydalar sağlar. Aslan’ın elde edebileceği yapı ve birlikte inşa edebileceği yaratıcılık, onları tam olarak istedikleri şeye yükseltebilecektir. Toprak ile ateş farklıdırlar ama ortak bir hedef söz konusu olduğunda durdurulamazlar.

Oğlak ile Başak uyumu

Başak ile Oğlak, toprak elementine aittirler. Bu yüzden birbirlerini mükemmel şekilde takip ederler. Diğer bazı burçlar için aralarındaki her şey çok yavaş gözükse bile karşılıklı olarak saygı, güven ve sevgi inşa etmeyi başarırlar.

Bu ilişkide mükemmellik arayışı sona erebilir. Birbirlerine yeterince zaman verirler ve karşılanması gereken beklentileri karşılamak isterler. Her iki burç da katı olabilir. Hayata duygusal bakmanın önemini kaçırabilirler. Bu durumda ilişkinin sert dalgalarda yol alması söz konusu olur.

Oğlak ile Terazi uyumu

Terazi ile Oğlak burcu arasındaki ilişkiyi tanımlamak için en iyi kelimeyi seçmek gerekirse bu “zor” olacaktır. Bu birlikte olma zahmetinden hoşlanmamaları anlamına gelir. Çok uzun süre bir ilişkide kalmayacakları anlamına gelmez ama kesinlikle güçlü bir bağ yaşanması zor olabilir.

En büyük zorlukları, genellikle Oğlak tarafından başlatılan ama Terazi tarafından kolayca devam ettirilen duygusal değere saygıdır. Birbirlerinin duygularını paylaşmanın, göstermenin ve anlamanın bir yolunu bulurlarsa geri kalan her şey çocuk oyuncağı gibi görünecektir.

Oğlak ile Akrep uyumu

Akrep ile Oğlak burcu arasındaki ilişki, her iki partnere de gerçeği arama, soy ağacının altını kazma ve çözülmemiş karma ve borçlarla başa çıkma konusunda ilham verici olabilir. İkisi de derin düşüncen kişilerdir. Her şeyi hafife almazlar.

Bu durum uzun süre devam edebilecek bir ilişki için güçlü bir temel oluşturmalarına yardımcı olur. Bununla birlikte ilişkilerini kolayca çok karanlık ve duygusuz hale getirebilmeleri mümkündür. Bu gibi durumlarda hem üzüntü hem de depresyon bulutları etraflarını sarabilecektir.

Oğlak ile Yay uyumu

Bu ideal bir ilişki değildir. Nadiren ikisinin de hayatlarının geri kalanında kalmayı seçeceği ilişki olacaktır. Buna rağmen, farklılıklarını anlamaları ve kabul etmeleri her iki partner için de canlandırıcı ve eğlenceli olabilecektir. Ne kadar uzun süre birlikte olurlarsa o kadar iyi vakit geçirebilirler.

Oğlak burcu bunu yapmaya karar vermedikçe çok fazla istikrar öngörmek mümkün değildir. Ancak, Yay burcunun yüzündeki gülümseme ve partnerini güldürme yeteneği, her ikisinin de ihtiyacı olduğu sürece bağlarının temelini oluşturabilecektir.

Oğlak ile Oğlak uyumu

Oğlak ile Oğlak partneri arasındaki ikili gerçekten ideal değildir. Bir eksik, diğer eksi ile bir artı verebilir ama bu ikisi başka bir baskın bir ortak hayatına girdiği zaman tam tersi olana dönüş yapar yapıdadır. Kontrol etmekte zorlandıkları bir üstünlük oyunu başlamış olur.

Bu üstünlük oyunu ilişkilerinin ana akışı haline gelebilir. Onları kaçınılmaz bir sona doğru götürür. Bir arada kalmak için boynuzlarını başka bir şeye doğrultmaları gerekir. Dengeyi bulmak için her ikisinin de ihtiyaç duyduğu duyguya yer açmaları önemlidir.

Oğlak ile Kova uyumu

Oğlak ile Kova burcu, başlangıçta birbirlerini o kadar ilginç bulmazlar. Bu burçların her ikisi de Satürn tarafından yönetilirler. Ancak yönetici gezegenin burçtaki rolü tamamen farklıdır. Bir ilişkide en zorlu noktaları duygusal temaslardır.

Birlikte kalacaklarsa Oğlak burcu partnerinin yerden biraz ayrılması ve Kova burcunun toprağa biraz daha yaklaşması gerekir. Oğlak burcunun fikirlerini gerçekleştirmesine yardımcı olabilmesi için ortada buluşmaları gerekir. Böylece Oğlak burcu yeni bir şeye yönelebilecektir.

Oğlak ile Balık uyumu

Oğlak ile Balık arasındaki bir ilişki ilham olasılıkları hakkında bir hikayeye yer verir. Oğlak burcu gibi bir heyecan verici ve öngörülemeyen çılgın aşık hikayesine sahip birinin hayatına dahil olması gereken kişi kesinlikle bir Balık burcu olmalıdır.

Buna karşılık Oğlak, Balık burcundaki partnerine istikrar, barış ve her zamanki duygusal kasırgalardan biraz dinlenme fırsatı sunacaktır. Oğlak burcunun Balık burcuna daha gerçekçi ve pratik olma konusunda yardımcı olabilmesi mümkündür.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...