Astroloji

Kova burcu erkeği ve özellikleri

google ads uzmanı

Kova erkeği birçok insanın merak ettiği türden birisidir. Fakat çok az insanın gerçekten anladığı biridir. Bu durumun çoğu, bu erkeklerin genellikle kendi zamanlarının ilerisinde olmasından ve yeni fikirlere sahip oldukları gerçeğinden kaynaklanır.

Kova burcu erkekleri genellikle toplumun çoğundan uzaklaştıklarını hissederler. Gelecekle ilgili epey bir farklı olan görüşlerini paylaşabilecekleri benzer düşünen birkaç kişi bulduklarında en iyi şekilde kendilerini geliştirmeyi başarırlar.

Ofis Koltukları

Kova burcunun özellikleri

  • Element: Hava
  • Nitelik: Sabit / Fixed
  • Renk: Açık Mavi, Gümüş
  • Gün: Cumartesi
  • Yönetici Gezegen: Uranüs, Satürn
  • Genel Uyumluluk: Aslan, Yay
  • Uğurlu Sayılar: 4, 7, 11, 22, 29

Kova erkeği zeki, heyecan verici ve hızlı hareket eden biridir. Partnerinin geçmişiyle hiçbir sorunu olmayacaktır ve nadiren kıskanacaktır. Diğer taraftan Kova erkeği sinirli, gergin, inançlarında katı ve ilginç şekilde esnek olmayan biridir.

kafa sözlük

Aşkta Kova erkeği

Kova erkeği aşık olduğunda onu nasıl göstermesi gerektiğini tam olarak bilemeyecektir. Bir yandan tam olarak ne kadar heyecan verici ve inanılmaz olduğunu göstermek isteyecek, diğer yandan nasıl hissettiğini anlamakta zorlanacaktır.

Genel olarak Kova erkeği Satürn tarafından yönetilen bir burçtur. Bu gezegenin ne kadar bağımsız ve duygusuz olabileceği oldukça açıktır. Kova erkeği sevgisini ifade etmenin yollarını bulmak için bir iç güvenlik ve güven duygusu oluşturmalıdır.

Bu Satürn tarafından yönetilen bir burç için son derece zor olabilir. Kendi duygularına güvenmek istiyorsa, derine inmesi gerekir. Bu derine inme meselesi ise gerçek aşka gereksiz yere olumsuz ve biraz karanlık bir biçimde yaklaşmak anlamına gelebilir.

İlişkilerde Kova erkeği

Bir Kova erkeğiyle birlikte olmak zor olabilir. Bir ilişkide olması demek yönetici gezegeninin zarar görmesi anlamına gelir. Bu onu her türlü soruna karşı savunmasız hale getirir ve bazen söylenen her şeyi kişisel olarak ele almasına neden olur.

Çok güçlü zihninden dolayı o kadar kolay incinmeyecektir. Fakat sürekli saygısızlık hissi, sanki birlikte olduğu kişinin kişiliğini anlamayı hak etmiyormuş gibi onu mesafeli ve tarafsız yapabilir. Partnerinin çok güçlü bir kişiliği olsa bile böylesi bir durumun yaşanılması kaçınılmazdır.

Kova erkeği güvenilir midir?

Çoğu durumda Kova erkeği kayıtsız şartsız güvenilebilecek bir adamdır. Fakat çoğu zaman burç dünyasının birçok belirtisini hayal kırıklığına uğratan biridir. Aynı zamanda ilişkilerde kendi genel güven eksikliklerini uyandıran bir şekidle erişilemez olacaktır.

Her ne kadar bu şekilde görünse bile bir hevese kapılıp yalan söyleme yoluna gitmeyecektir. Böyle yapmaya karar verdiği zaman ilişkisinde basit bir bilinçsiz aldatmadan veya birini hayal kırıklığına uğratmadan çok daha fazlası söz konusu demektir.

Kova erkeğiyle çıkmak

Kova erkeği muhtemelen ilk randevuya, ikinci randevuya veya üçüncü randevuya geç kalacaktır. Bir şekilde rezervasyonu dahi iptal etme yoluna gidip seni masada yalnız başına bırakma davranışını bile gösterebilecek. Böyle bir duruma karşı hazırlıklı olmak önemlidir.

Onunla buluştuğunda bile randevuda olup olmadığını anlayamazsın. Kendini tuhaf bir arkadaşla sohbet etmiş gibi hissedersin. Bir anlamda randevudan beklediğini alamadan eli boş dönen taraf sen olabilirsin. Her zaman böyle olmasa bile bu durumla karşılaşma olasılığın epey yüksektir.

Kova erkeğini anlamak

Kova erkeği yetenekli, idealist ve insancıl bir yapıdadır. İnançlarına sımsıkı bağlıdır ve ideallerini hayatı pahasına koruma eğilimindedir. Görevi, etrafındaki herkesi sinirlendirmek değil, onları yüzeysel davranış kurallarınan kurtarmaktır.

Onu anlamak kolay değildir. Çünkü içsel benliğini göstermek için olağan iletişim biçimlerini kullanmaz. Çoğu zaman zihninin güçlü yönlerine tutunacak ve yakınlığa yer bırakmayan mesafeli ve ağırbaşlı bir tavrı olacaktır. Temele inmeyi başarırsan kalbinde sakladıklarını görebilirsin.

Kova erkeğine hediye almak

Kova erkeğine hediye almak istiyorsan herhangi bir modern, parlak, teknik aleti hediye olarak almayı düşünebilirsin. Ona bir dizüstü bilgisayar veya telefon alırsan küçük bir çocuk gibi davranmayı düşünecektir. Bu lüks bir hediye olabileceği gibi onu fazlasıyla mutlu edebilecektir.

Kova erkeği deterjan şişesindeki etiketlerden bilim kurgu romanlarına kadar her şeyi okumayı sever. Bu, doğum gününü veya tatilleri pek umursamayan biriyle karşı karşıya olduğunu gösterir. Fakat bu erkek, ihtiyaç duyduğu bir şeyle karşılaştığında oldukça mutlu olacaktır.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu