Kova ile 12 burcun uyumu nasıldır?

Kova burcunun sembolü, su dalgalarını temsil eden eski bir işarettir. İki tane olması, birbirleriyle iletişim kurarken ortak ve ilahi tabiatımızı temsil eden aşağı ve yukarı olmak üzere iki su bulunuyor. Bu pasif, kişinin Tanrı ile olan iletişim akışından bahseden bir semboldür.

Kova burcunun sembolü, su dalgalarını temsil eden eski bir işarettir. İki tane olması, birbirleriyle iletişim kurarken ortak ve ilahi tabiatımızı temsil eden aşağı ve yukarı olmak üzere iki su bulunuyor. Bu pasif, kişinin Tanrı ile olan iletişim akışından bahseden bir semboldür.

Kova yenilikçi, bağımsız ve insancıl bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda Kova duygusal ifadelerle boğucu olabilen, tavizsiz ve mesafeli bir karakterdir. Kova burcu insanlar arkadaşlarla eğlenmeyi ve dinlemeyi severler. Sınırlamalardan, yalnızlıktan ve sıkıcı durumlardan hoşlanmazlar.

Kova ile Koç uyumu

Koç ile Kova çiftinin hassasiyetten yoksun olduğunu söylemek mümkündür. İlişkilerinin tutkuları azalır ama kaybolmaz. Koç burcunun daima sevgilisi tarafından rahatlatılması gerekir. Böylece gerçek sevgi dolu veya duygu dolu dünyasını gösterebilecektir.

Kova burcu ile olan her ilişki Kova burcunun yapabilecekleri nedeniyle şaşırtıcı olabilecektir. Her şeyi özgür iradeye bırakan aydınlatıcı bir senaryoya yer vermek gerekir. Hayatlarını birlikte paylaşmaya karar vermeleri durumunda arada bir soluk alacakları alanlarının olması gerekir.

Kova ile Boğa uyumu

Boğa ile Kova, iki farklı dünyanın insanıdırlar. Buna rağmen, yönetici gezegenleri arasında garip bir benzerlik ve bağlantı vardır. Çok zorlayıcı olsa bile her iki partnerin birbirine aşık olmasını mümkün kılan yegane durumlardan birisidir.

Venüs ve Uranüs tarafından yönetilen bu burçlar iki dışlanmış burcu temsil ederler. Her zaman bir şeyin tam tersinin olduğunu anlarlar. Çeşitliliği, yön değişikliğini ve sevginin heyecanının anlarlar. Boğa aşırı barışı, Kova heyecan ihtiyacını karşıladığı için nadiren anlaştıkları görünecektir.

Kova ile İkizler uyumu

İkizler, onları sıkmayan ve kendilerini engellenmiş hissettirmeyen bir partnere ihtiyaç duyar. Duruma bu şekilde baktığın zaman onlar için en ideal burcun Kova olduğunu söylemek mümkündür. Kova burcunun görkemli fikirlerini anlayacak birine ihtiyacı olduğu kesindir.

Peki bunu İkizler burcundan daha iyi kim yapabilir? Kendilerini yeterince duygu ve merhamete sahip olmayan bir ilişkinin içinde bulabilirler. İlişkilerinin sürmesini istiyorlarsa duygusal temelleri ve sözlü olmayan anlayışları üzerinde çalışmaları gerekecektir.

Kova ile Yengeç uyumu

Çoğu durumda Yengeç ile Kova burcunun her zamanki mutlu çift olmadığı söylenebilir. İlişkileri özellikle Yengeç için çok stresli olabilir. Bununla birlikte, aralarındaki bağlantı bulunduğunda gerçekten harika olabilir. Eğer bu gerçekleşirse birbirlerine daha yakından bakabilirler.

Bu çiftin olumlu yönde hareket edebilmesi için Kova’nın sıra dışı olduğunu anlaması gerekir. Yengeç, istedikleri yere gidebilecekleri bir konumda olarak ana sorumlulukları üstlenmek zorunda kalacaktır. Sonunda, Yengeç inanılmaz özgür kalabilecek ve Kova burcuna yakınlık geliştirebilecektir.

Kova ile Aslan uyumu

Aslan ile Kova burcunun bir araya gelmesi nihai yaratıcılığı temsil eder. Bu partnerlikte iki taraf da birbirine izin verirse birlikte yapabileceklerinin sınırı yoktur. Her ikisinin de kendileri ve birbirleriyle ilgili sahip oldukları imajı bırakmayı öğrenmeleri gerekecektir.

Bu yaşanmazsa gereksiz ego savaşları ortaya çıkacaktır. Sıcak ve soğuk, yüreklice ve akıllıca, istikrarlı ve sevgi dolu bir ilişki kurmak kolay değildir. Yapabilecekleri en iyi şey birlikte destekleyecekleri bir amaç bulmaktır. Bu durumda dış dünyaya odaklanırlar ve iç dünyalarını derinleştirirler.

Kova ile Başak uyumu

Başak, Kova’nın kaçtığı her şey temsil eder. Pratiklik, sağlık ve dünyevi şeyler hakkında endişelenmek onun işidir. Bu yüzden Kova ona kaotik ve gerçekçi görünmez. En güçlü buluşma noktaları ise rasyonellikleri ve iletişimleridir.

Bu güçlü durum farklılıkların yol açtığı sorunların üstesinden gelmek için kullanılabilir. Çoğu durumda, bir ilişkiyi başlatmak için yeterli kimyaya sahip olamazlar. Birbirlerini ciddiye alırlarsa büyük zihinleri birleşmeye başlayacaktır. Bu durumda inanılmaz şeyler başarmaları mümkündür.

Kova ile Terazi uyumu

Terazi ile Kova burcu partneri arasında ortak Hava unsurlarından dolayı güçlü bir anlayış vardır. Sorunlu yönetici gezegenleri nedeniyle anlaşmaları çok zor olabilir. Genellikle birbirlerinin karakterine alışmakta ve birbirlerine derin saygı duymakta zorluk çekerler.

İlişkilerindeki herhangi bir sorunun en iyi tedavisi genellikle zamandır. Kova’nın kendiliğinden olması gerekir. Genellikle kırılan şeyi onarmak yeterince uzun sürmez. Hikayeleri ne olursa olsun, birlikte yaşayacakları çok heyecan verici şeyler olacaktır.

Kova ile Akrep uyumu

Akrep ile Kova arasındaki ilişkiyi iyi okumak gerekir. Çünkü bu ikilinin geçmişten bu güne kadar savaşan birer canlı oldukları düşünebilir. Onlar arasındaki savaş bitmek bilmemektir. Fakat bunun biraz abartıldığını unutmamak gerekir.

Akrep ile Kova arasındaki ilişkide Akrep’in sevgisini takıntılı bir şekilde gösterecektir. Ancak bu aslında Kova burcunun iyi hissetmesini sağlayacaktır. Kova her ne kadar duygusal eksikliğe sahip olsa bile bu ilişkide nihai aşk ile boğulması söz konusu olabilecektir.

Kova ile Yay uyumu

Yay ile Kova burcu arasındaki ilişki diğer insanlara aynı cinsiyetten bir arkadaşlık gibi görünebilir. Bunun hakkında ne düşünürlerse düşünsünler, bu iki partnerin de ihtiyaç duyabileceği türde bir ilişkidir. Her ikisinin de hayatlarında bir değişiklik geçirmeye ihtiyaçları vardır.

Yay ve Kova burcunun temel problemleri rasyonel doğalarında yatmaktadır. Zihinleri harika bir ilişkiye sahip olsa bile gerçek samimiyet ve yakınlığa ulaşmakta zorluk çekebilirler. Bu yüzden yavaş hareket etmeleri ve kendilerine ne hissettiklerini sormaları gerekir.

Kova ile Oğlak uyumu

Oğlak ile Kova burcu, başlangıçta birbirlerini o kadar ilginç bulmazlar. Bu burçların her ikisi de Satürn tarafından yönetilirler. Ancak yönetici gezegenin burçtaki rolü tamamen farklıdır. Bir ilişkide en zorlu noktaları duygusal temaslardır.

Birlikte kalacaklarsa Oğlak burcu partnerinin yerden biraz ayrılması ve Kova burcunun toprağa biraz daha yaklaşması gerekir. Oğlak burcunun fikirlerini gerçekleştirmesine yardımcı olabilmesi için ortada buluşmaları gerekir. Böylece Oğlak burcu yeni bir şeye yönelebilecektir.

Kova ile Kova uyumu

Kova ile Kova ikilisinin birbirine aşık olduğunu hayal etmek garip olabilir. Kova burcu boşanmaların, ayrılıkların ve ilişkiden kurtulmanın burcudur. İçinde daima muhalefet taşır. Bu nedenle herhangi bir burç ile birlikte olmaları kolay değildir.

Birbirlerine karşı gerçekten saygı duyarlarsa, birbirlerinin hayatındaki diğer şeyleri de anlamayı öğrenmeleri için büyük bir şans vardır. Kulağa çılgınca gelebilir. Ama bu iki partnerin bir arada kalıp kendilerini herkesten daha iyi tanıma fırsatları vardır.

Kova ile Balık uyumu

Kova ile Balık arasındaki uyumluluk tüm komşu burçlar ile aynıdır. İkisi de birbirinin kişiliklerini en iyi şekilde anlamış değillerdir. Bununla birlikte, Kova burcu, Balık burcunun yönetici gezegeni Neptün’ü yüceltir. Bu onlara tüm tüm gezegen boyunca güçlü bir bağ sağlar.

Bu temasın peri masalı versiyonunu yaratmak kolay değildir. Ancak duygusal dengeyi ve birbirinin özündeki gerçeği bulduktan sonra peri masallarını her geçen gün canlı tutmakta herhangi bir sorun yaşamayacakları kesin gibidir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...