Astroloji

Koç ile 12 burcun uyumu nasıldır?

google ads uzmanı

Koç burcunu Mars yönetir. Eski Yunanlılar gezegenin kan kırmızısı renginden büyülenmişlerdir. Bunu savaş tanrıları Ares’e atfetmişlerdir. Romalılar Yunanlıları fethettiğinde, adı Mars adında bir Roma savaş tanrısı olarak değiştirilmiştir.

Koç cesur, kararlı, kendinden emin, hevesli, dürüst ve tutkuludur. Aynı zamanda Koç, sabırsız, karamsar, tez canlı ve agresif bir karaktere sahiptir. Koç burcu insanlar rahat kıyafetleri, liderlik rollerini ve bireysel sporları severler. Fakat hareketsizlikten ve gecikmelerden hoşlanmazlar.

Ofis Koltukları

Koç ile Koç uyumu

İki Koç bir araya geldiğinde en az birinin sakin kalma sanatında uzlaşması gerekir. Bu, içlerinden birinin akılcı düşünce yoluyla başarılı olması durumunda ilişkileri gerçekten ödüllendirici olabilecektir. İki sıcak ve tutkulu insan olarak enerji seviyelerine uygun anılar paylaşabilirler.

Bununla birlikte, hiçbiri rasyonel değilse ilişkiyi yüzeysel faaliyet ve cinsellik ile uzatmaları mümkündür. Koç burcu zamanın, sabrının ve sorumluluğun bilge hükümdarını takip ettiğinden partnerlerden birinin ilişkinin geleceği için sorumluluk alması gerekecektir.

kafa sözlük

Koç ile Boğa uyumu

Koç ile Boğa arasındaki ilişki tam anlamıyla kişisel zorluklarla ve bireysel derinliklerle dolu bir ilişkiyi ifade eder. Bir çift olarak başarılı olmak istiyorsanız, her ikinizde yer alan iç sorunu çözmeniz gerekir. Bu ilişkin için olmazsa olmazlardan biridir.

Diğer taraftan her ikisinin hayatında başarıya odaklanması, yeterli eğitime sahip olması, yeterince başka ilişkiye sahip olması ve yeterince mizaha sahip olması durumunda farklılıklarını bir kenara bırakıp birbirlerini yeterince iyi dinlemeleri söz konusu olabilecektir.

Koç ile İkizler uyumu

Koç ile İkizler çiftinin çok şey öğrenebileceği ve sağlıklı bir şekilde aktif olabileceği bir ilişki söz konusudur. Bu ilişki iyi, heyecan verici ve zorlu olacaktır. Romantik katılımlardaki temel sorun, özellikle de Koç, İkizler burcuna fazla bağlanırsa özgürlük savaşları başlayacaktır.

Çok fazla özüyle konuşma ihtiyacı ilişkilerinin olumlu veya olumsuz yönlerinden çok daha büyüktür. Her iki tarafın da bunu akılda tutması gerekir. Genel olarak, bu ikisinin bir araya gelme şansı yüksektir. Çünkü ortak macera sevgileri çok ama çok büyüktür.

Koç ile Yengeç uyumu

Koç ile Yengeç ilişkisi biraz sıkıntılıdır. Çünkü bu iki ilişki her iki taraf için de acı verici olabilecektir. İlişkinin yürümesi için gerçek anlamda çok fazla çaba gerekecektir. Özellikle davranışlarda uyum gereklidir. Bu yüzden değişimin yollarının açık olmasına dikkat edilmelidir.

Değişim yollarının açık olması her iki burç için de kolay bir şey değildir. Fakat ödüller, içten gelen tutku, duygu dolu durumlar ve gerçekten benzersiz bir şey yaratma becerisi farklılık yaratabilir. İlişkide başarılı olunması durumunda farklı bir partnerden aynı keyif alınmayacaktır.

Koç ile Aslan uyumu

Koç ile Aslan ilişkisi tutkulu ve çalkantılı olur. Fakat iki tarafın da ara sıra yaşanan kavgalara aldırış etmemeleri söz konusu olacaktır. Derinden aşık oldukları zaman inatla gelecek fikrine sarıldıkları için ayrılmaları neredeyse imkansız olacaktır.

Aşka en romantik bir biçimde inanan ikililerden biri olmamalarına rağmen inançlarında tutkuludurlar. Aşkı bulduklarında ilişkilerinden tam anlamıyla hiçbir şey kalmayana kadar bunun için savaşmayı sürdüreceklerdir.

Koç ile Başak uyumu

Koç ile Başak arasındaki ilişkinin asla sıkıcı olmayacağı bir gerçektir. Çoğu durumda bu ikilinin bir arada olduğu ilişkilerin deneyimi eğlenceli olabilme şansına sahiptir. Fakat çoğu zaman kontrolün Başak burcunda olmasının gerekliliği bir problemdir.

Başak burcuna düşünceleri organize etme ve sakin bir şekilde iletişim kurma yetkisi verildiğinde Koç burcunun enerjisinden yararlanmak gerekir. Bu şekilde, ilişkinin devam edebileceği noktaya geliş sonrasında durum rahatlama ve birlikte eğlenme yeteneklerine bağlıdır.

Koç ile Terazi uyumu

Bu iki farklı görünen doğayı uzlaştırmak zor olsa bile, bunun partnerleri temsil eden ilkel bir karşıtlık olduğunu unutmamak gerekir. Koç ve Terazi, diğer zıt burçlar kadar dikkat çekmezler. Özellikle Terazi burcunun ilişkilerin burcu olduğu düşünülürse çok daha fazlası söz konusudur.

Birbirleriyle yaşayabilecekleri herhangi bir sorun, üzerinde çalışılması gereken bir konudur. Çünkü herhangi bir ilişkiyle ilgili kişisel sorunlarının ne olduğunu gösterir. Birbirlerine aşık olduklarında farkları ne olursa olsun onları ayırabilecek neredeyse hiçbir şey yoktur.

Koç ile Akrep uyumu

Koç ile Akrep burcunun uyumluluğunu ateş ile su elementinin en agresif görüntüsü olarak okumak gerekir. Ateş, suyu buharlaştırır. Tıpkı Koç burcunun Akrep burcunun duygularını paramparça etmesi gibi bir şey söz konusudur.

Diğer taraftan Akrep’in Koç burcunu yıpratması söz konusudur. Anlaşılacağı üzere birbirlerinin en kötüsünü ortaya çıkarırlar. İki farklı yönde hareket eden bu kadar çok odaklanmış enerjiyi uzlaştırmak çok kolay değildir. Bu ilişkinin içerisinde çok fazla detay vardır.

Koç ile Yay uyumu

Koç ile Yay çok potansiyeli olan bir çift. Çevrelerine direnmek ve duygularını başkalarına karşı savunmak zorunda kalabilirler. Fakat bu onları çok fazla sarsmaz. Çünkü ikisi de başkalarının fikirleri hakkında o kadar fazla düşünmezler.

Felsefi farklılıklarını gidermeyi ve birbirlerinin farklı görüşlerine saygı duymayı başarırlarsa, burçlardaki en sıcak ilişkilerden biri olabilirler. Birbirlerine her zaman doğruyu söyledikleri sürece problem yaşamazlar. Farklılıkları ilişkilerini daha heyecanlı hale getirebilecektir.

Koç ile Oğlak uyumu

Bu kolay bir ilişki değil. Ortakların hiçbirinde hafiflik ve mutlu bir cehalet izi yoktur. Bu nedenle ilişkileri, ilişkiyi mümkün olan en iyi şekilde mahvetmek için bir rekabetin merkezi olabilecektir. Kimin kazanacağını söylemek oldukça zordur.

Bu ilişkinin tek başarı şansı, koşulsuz saygı ve görüş ile beklentilerin genişliğidir. Birbirlerini gerçekten tamamlayabilirler. Fakat bu durum, yalnızca birbirlerinde iyilik arayacakları ve birbirlerinin niteliklerini vurgulayacakları senaryoda geçerlidir.

Koç ile Kova uyumu

Koç ile Kova çiftinin hassasiyetten yoksun olduğunu söylemek mümkündür. İlişkilerinin tutkuları azalır ama kaybolmaz. Koç burcunun daima sevgilisi tarafından rahatlatılması gerekir. Böylece gerçek sevgi dolu veya duygu dolu dünyasını gösterebilecektir.

Kova burcu ile olan her ilişki Kova burcunun yapabilecekleri nedeniyle şaşırtıcı olabilecektir. Her şeyi özgür iradeye bırakan aydınlatıcı bir senaryoya yer vermek gerekir. Hayatlarını birlikte paylaşmaya karar vermeleri durumunda arada bir soluk alacakları alanlarının olması gerekir.

Koç ile Balık uyumu

Koç ile Balık burcunun ilişkisi çoğunlukla güven eksikliğinden rahatsız olan bir ilişkidir. Koç, iyi sınırlar koyma yeteneğinin öncüsü olan Mars tarafından yönetilir. Balık, dış uyaranlara karşı geçirgenlikten sorumlu olan Neptün tarafından yönetilir.

Dış dünya ile olan sınırımızdan ikisi de sorumlu oldukları için hangi partnerin gevşemesi ve yakınlaşmasını mümkün kılması gerektiğini söylemesi oldukça zor bir durumdur. Mutlu bir son için tek şans Koç burcunun partnerine yakınlaşması ve Balık burcunun uyanmasıdır.

Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri insanlarla buluşturmaktır.

İlgili Makaleler

Yorum yapıp katkı sağla...

Başa dön tuşu