Koç ile 12 burcun uyumu nasıldır?

Koç burcunu Mars yönetir. Eski Yunanlılar gezegenin kan kırmızısı renginden büyülenmişlerdir. Bunu savaş tanrıları Ares'e atfetmişlerdir. Romalılar Yunanlıları fethettiğinde, adı Mars adında bir Roma savaş tanrısı olarak değiştirilmiştir.

Koç burcunu Mars yönetir. Eski Yunanlılar gezegenin kan kırmızısı renginden büyülenmişlerdir. Bunu savaş tanrıları Ares’e atfetmişlerdir. Romalılar Yunanlıları fethettiğinde, adı Mars adında bir Roma savaş tanrısı olarak değiştirilmiştir.

Koç cesur, kararlı, kendinden emin, hevesli, dürüst ve tutkuludur. Aynı zamanda Koç, sabırsız, karamsar, tez canlı ve agresif bir karaktere sahiptir. Koç burcu insanlar rahat kıyafetleri, liderlik rollerini ve bireysel sporları severler. Fakat hareketsizlikten ve gecikmelerden hoşlanmazlar.

Koç ile Koç uyumu

ariesİki Koç bir araya geldiğinde en az birinin sakin kalma sanatında uzlaşması gerekir. Bu, içlerinden birinin akılcı düşünce yoluyla başarılı olması durumunda ilişkileri gerçekten ödüllendirici olabilecektir. İki sıcak ve tutkulu insan olarak enerji seviyelerine uygun anılar paylaşabilirler.

Bununla birlikte, hiçbiri rasyonel değilse ilişkiyi yüzeysel faaliyet ve cinsellik ile uzatmaları mümkündür. Koç burcu zamanın, sabrının ve sorumluluğun bilge hükümdarını takip ettiğinden partnerlerden birinin ilişkinin geleceği için sorumluluk alması gerekecektir.

Artıları

Bir Koç ile Koç eşleşmesiyle ilgili güzel olan şey, başka bir Koç ile eşleşen Koç’un kendini aynada görmesidir. Koç, Koç’u bilir çünkü Koç her zaman Koç’tur. Elbette Koç, partnerinin neden her zaman patron olması gerektiğini, her zaman liderlik etmek istediğini ve her zaman etraftan heyecan istediğini anlayabilecektir.

Koç oldukça bağımsızdır. Öğle yemeğinde yenilecekler konusunda ardı ardına mesajlar almak istemez. Bu, başka bir Koç burcunda bunu gerçekten takdir eden bir işarettir. Koç da takip etmeyi sever ama aynı zamanda takip edilmeyi de sever. Koç ile boşa harcanan zaman yoktur. Bu ikiniz için de çok iyi olacak.

Eksileri

Her iki tarafın da patron olmayı sevdiğini unutmamak gerekir. İkisi de başı çekmek için mücadele eder ve ikisi de odadaki en güçlü ruh olmak için çaba gösterir. Bur durumda eksilerin ne olduğunu tahmin etmek çok zor olmayacaktır. Her zaman iki kişinin patron olma olasılığı yok denecek kadar azdır.

Koç’un bir koç figürüyle sembolize edilmesi şaşırtıcı bir şey değildir. Sana kafa tutabilecek en yakın kişi yine bir Koç olacaktır. Bir Koç ile eşleşme söz konusu olduğunda kendini uyardığını düşünmelisin. Egoların çatışması kaçınılmazdır. Muhtemelen bol bol kavga etmek söz konusu olacaktır.

Koç ile Boğa uyumu

taurusKoç ile Boğa arasındaki ilişki tam anlamıyla kişisel zorluklarla ve bireysel derinliklerle dolu bir ilişkiyi ifade eder. Bir çift olarak başarılı olmak istiyorsanız, her ikinizde yer alan iç sorunu çözmeniz gerekir. Bu ilişkin için olmazsa olmazlardan biridir.

Diğer taraftan her ikisinin hayatında başarıya odaklanması, yeterli eğitime sahip olması, yeterince başka ilişkiye sahip olması ve yeterince mizaha sahip olması durumunda farklılıklarını bir kenara bırakıp birbirlerini yeterince iyi dinlemeleri söz konusu olabilecektir.

Artıları

İlk önce bir öncü burç olarak patron olmak isteyen Koç burcuna yakından bakalım. Koç’un tutkusu tam anlamıyla emsalsiz bir tutkudur. Boğa, Venüs tarafından yönetilir, bu yüzden son derece sabırlı ve naziktir. Dolayısıyla bu eşleşmede hiçbir zaman bir kıvılcım sıkıntısı olmayacaktır.

Koç’un erkeksi bir enerjisi olan Mars tarafından yönetildiği unutulmamalıdır. Boğa, kutupsa dişil bir enerjiye sahip Venüs tarafından yönetilir. Mars ve Venüs bir araya geldiği zaman neler olacağını tahmin etmek güç değildir. İzin verildiği zaman her şey her zaman mükemmel olabilecektir.

Eksileri

Bu birlikteliğin karşı karşıya olduğu en büyük zorluk, Koç’un Boğa burcunun inatçı iradesine karşı eşleştirdiği sorumluluk alma tavrıdır. Bir sabit burç olarak Boğa’nın da biraz sahiplenme eğilimi olduğu akıllardan çıkmamalıdır. Bağımsız savaşçı Koç’un buna sabrı yok denecek kadar azdır.

Kimin bu konularda boyun eğmesi gerekir? Elbette ikisinin de. Boğa’nın esnekliği öğrenmesi ve hayatın her zaman tek bir göreve bağlı olmadığını bilmesi gerekir. Koç ise Boğa’ya sık sık bir şeyleri anlatabilmek için biraz fazladan enerji kullanmak zorundadır. Bu eşleşmenin işe yaraması için tarafların uyumlu davranması çok önemlidir.

Koç ile İkizler uyumu

geminiKoç ile İkizler çiftinin çok şey öğrenebileceği ve sağlıklı bir şekilde aktif olabileceği bir ilişki söz konusudur. Bu ilişki iyi, heyecan verici ve zorlu olacaktır. Romantik katılımlardaki temel sorun, özellikle de Koç, İkizler burcuna fazla bağlanırsa özgürlük savaşları başlayacaktır.

Çok fazla özüyle konuşma ihtiyacı ilişkilerinin olumlu veya olumsuz yönlerinden çok daha büyüktür. Her iki tarafın da bunu akılda tutması gerekir. Genel olarak, bu ikisinin bir araya gelme şansı yüksektir. Çünkü ortak macera sevgileri çok ama çok büyüktür.

Artıları

Bu iki burcun her ikisi de konu yaşam olduğunda geniş bir enerjiye sahip olurlar. Böylece ilişkileri hem çok aktif hem de tutkulu olacaktır. Bu birliktelikte her iki tarafın da çeşitli hedefleri olacaktır. Bu hedefler özellikle Koç için çok ama çok önemlidir. Koç’un bu konuda herhangi bir tavizi olmayacaktır.

İkizler bir hava burcu olduğu için çok düşünür ve Koç ile iletişimi çok iyidir. Koç, İkizler burcunun entelektüel yönünü sever. Bu nedenle Koç ile İkizler uyumu söz konusu olduğunda ikisinin uzun bir süre sohbet edebilmesi mümkündür. İkizler karar vericinin Koç olmasına çok sevinir ama İkizler burcunun kontrolü elden bırakması söz konusu değildir.

Eksileri

Koç, Mars tarafından yönetilir ve bu nedenle yaptıkları her şeyde önce ateşi ve tutkuyu kullanır. Hava tarafından yönetilen İkizler ise harekete geçmeden önce çok düşünür. Bu, aşık olan her iki tarafı da hayal kırıklığına uğratacaktır. Çünkü Koç her zaman İkizler burcunda olan aşırı düşünmenin sebebini sorgulayacaktır.

Koç aynı zamanda İkizler burcunun sürekli çekişme veya tartışma ihtiyacını da sevmeyecektir. Koç bu durumdan ne kadar uzak kalırsa Koç ile İkizler birlikteliğinin işe yaraması için bir o kadar şans var demektir. Genel kural olarak Koç’un zor zamanlar geçirmesi söz konusu olacağından her şey bir anda aşırı çirkinleşebilecektir.

Koç ile Yengeç uyumu

cancerKoç ile Yengeç ilişkisi biraz sıkıntılıdır. Çünkü bu iki ilişki her iki taraf için de acı verici olabilecektir. İlişkinin yürümesi için gerçek anlamda çok fazla çaba gerekecektir. Özellikle davranışlarda uyum gereklidir. Bu yüzden değişimin yollarının açık olmasına dikkat edilmelidir.

Değişim yollarının açık olması her iki burç için de kolay bir şey değildir. Fakat ödüller, içten gelen tutku, duygu dolu durumlar ve gerçekten benzersiz bir şey yaratma becerisi farklılık yaratabilir. İlişkide başarılı olunması durumunda farklı bir partnerden aynı keyif alınmayacaktır.

Artıları

Koç, Yengeç burcunun hassas olma durumunu sever ve Koç benliğin ve Yengeç yuvanın burcu olduğundan, bu çift birbirini korumak için dünyanın sonuna kadar gidebilecektir. Yengeç, Koç’un yer aldığı dünyayı koruyabilecek kadar sert bir kabuğa sahiptir. Koç ise Yengeç’in parlayan zırhlı nihai şövalyesi olacaktır.

Yengeç aynı zamanda Koç’un tam da istediğini, mutlu bir ev hayatını ister ve bu yüzden Koç, Yengeç’in her gün yer aldığı evin merkezinden asla şikayet etmeyecektir. Yengeç içgüdüsü aynı zamanda Koç burcunun istedikleri kadar uzağa ve hayatta istedikleri yere ulaşmalarına da yardımcı olacaktır.

Eksileri

Bu eşleşme kavga ettiğinde çirkinleşir ve çok fazla incinme hissi gerçekleşir. Yengeç en hassas burçlardan biridir ve her şeyi kişisel algılama konusunda rakip tanımayacak kadar alıngandır. Aynı zamanda inatçı oldukları bilinen bir gerçektir ama bu Koç’un inadının yanına yaklaşmak kadar ileri gidilmesi anlamına gelmeyecektir.

Ortada herhangi bir kefalet varsa, sonuç olarak bu birlikten ilk kefalet ödeyen Koç olacaktır. Bu yüzden Yengeç, herhangi bir çatışmada duygularını nasıl yönettikleri konusunda gerçekten dikkatli olmalıdır. Yengeç, Koç kadar bağımsız değildir ve bu Koç burcunu biraz yıpratabilecek bir durumdur.

Koç ile Aslan uyumu

leoKoç ile Aslan ilişkisi tutkulu ve çalkantılı olur. Fakat iki tarafın da ara sıra yaşanan kavgalara aldırış etmemeleri söz konusu olacaktır. Derinden aşık oldukları zaman inatla gelecek fikrine sarıldıkları için ayrılmaları neredeyse imkansız olacaktır.

Aşka en romantik bir biçimde inanan ikililerden biri olmamalarına rağmen inançlarında tutkuludurlar. Koç ile Aslan burçları, aşkı bulduklarında ilişkilerinden tam anlamıyla hiçbir şey kalmayana kadar bunun için savaşmayı sürdüreceklerdir.

Artıları

Ateş burçları hakkında bildiğimiz en önemli şey asla tutku ve enerjiden eksik olmamalarıdır. Koç ile Aslan uyumu söz konusu olduğunda bu çok heyecan verici bir kombinasyondur. Sabit burç olan Aslan, kalıcı ilişkileri sever ve saplantılarının öznesine çok kolay bir biçimde aşık olur.

Aslan’ın gözlerini seçilmiş kişiden ayırmak oldukça zordur. Bu yüzden Koç, Aslan söz konusu olduğunda bunu gerçekten takdir edecektir. Koç, Aslan’ın cilveli doğasıyla ilgili biraz sorun yaşayabilir ama bunların hepsinin yüzeysel olduğunu görmesi çok uzun sürmeyecektir. Koç, Aslan’ın sadık tarafını sever ve onun güçlü yanına saygı duyar.

Eksileri

Koç ile Aslan uyumu demek iki ateş burcunun bir araya gelmesi demektir. İyi olduklarında gerçekten iyidirler ama kötü olduklarında kötüdürler. Elinde bir veya birkaç yangın söndürücünün olması bu nedenle çok önemlidir. Çok fazla hasarlı egoya sahip kavgalar bu çiftin en önemli potansiyel davranışlarının başında yer alır.

Özellikle Aslan, zaman zaman Koç’un hareketliliğini kendisi için çok hızlı bulacaktır. Aslan, Koç’un etrafta kalmasını istiyorsa, kızgınlıktan ve surat asmaktan vazgeçmek zorunda kalacaklar. Koç’un da olabildiğince sık bir biçimde Aslan’a ışık tutması önemlidir. Aslan için saygıyı hissetmek değil saygının gösterilmesi çok daha değerlidir.

Koç ile Başak uyumu

virgoKoç ile Başak arasındaki ilişkinin asla sıkıcı olmayacağı bir gerçektir. Çoğu durumda bu ikilinin bir arada olduğu ilişkilerin deneyimi eğlenceli olabilme şansına sahiptir. Fakat çoğu zaman kontrolün Başak burcunda olmasının gerekliliği bir problemdir.

Başak burcuna düşünceleri organize etme ve sakin bir şekilde iletişim kurma yetkisi verildiğinde Koç burcunun enerjisinden yararlanmak gerekir. Bu şekilde, ilişkinin devam edebileceği noktaya geliş sonrasında durum rahatlama ve birlikte eğlenme yeteneklerine bağlıdır.

Artıları

Koç ile Başak uyumu zıt çekiciliğin özüdür. İlk bakışta bu bireylerin birliktelikte gördükleri hatalar olabilir. Fakat günün sonunda Başak ile Koç karşılıklı saygı bulacak ve bu çift uzun vadede birbirinden çok şey öğrenecektir. Başak telaşlı ve ayrıntı odaklıdır. Bu durum Koç burcunu harekete geçirecektir ve takdir edilecektir.

Koç, sabır konusunda Başak’tan öğrendiklerinden memnuniyet duyacaktır. Koç, hayatta her şeyi yoluna koymaya alışkındır. Başak’tan biraz daha yavaş hareket etmeyi öğrenecektir. Koç, Başak burcunun iş ahlakına da derin bir takdir ve hayranlık duyacaktır.

Eksileri

Bir öncü burç olan Koç, her şeye koşar. Bu durum Başak burcunu önemli ölçüde ağırlaştıracaktır. Koç, Başak burcunun bundan rahatsız olmasından endişe ve rahatsızlık duyacaktır. Bu büyük kişilik farklılıkları arasındaki dengeyi bulmak Koç ile Başak uyumluluğu konusundaki en büyük zorluk olacaktır.

Başak, hemen hemen her şeyi analiz etmek ve düşünmek ister. Koç bu özelliği benimsemeyi öğrenebilir veya en azından onunla esnek olabilir. Başak, kendiliğinden ve enerjik olmayı öğrenmeye dayanabilmelidir. Koç, Başak için mükemmel bir seçim gibi görünür çünkü hayatta her şeyi detaylı bir şekilde düşünmeye pek gerek yoktur.

Koç ile Terazi uyumu

libraBu iki farklı görünen doğayı uzlaştırmak zor olsa bile, bunun partnerleri temsil eden ilkel bir karşıtlık olduğunu unutmamak gerekir. Koç ve Terazi, diğer zıt burçlar kadar dikkat çekmezler. Özellikle Terazi burcunun ilişkilerin burcu olduğu düşünülürse çok daha fazlası söz konusudur.

Birbirleriyle yaşayabilecekleri herhangi bir sorun, üzerinde çalışılması gereken bir konudur. Çünkü herhangi bir ilişkiyle ilgili kişisel sorunlarının ne olduğunu gösterir. Birbirlerine aşık olduklarında farkları ne olursa olsun onları ayırabilecek neredeyse hiçbir şey yoktur.

Artıları

Bu burçlar zıt kutuplarda yer alırlar. Rüzgar ve ateş burcunun birleşiminden elde edilecek kombinasyonun en dikkat çekici olanı Koç ile Terazi uyumu arasında görülecektir. Bir araya geldikleri zaman bu uyum oldukça dengeli bir uyumluluktur. Venüs, Terzi burcuyla cazibesini ve kültürünü yaymak isteyecektir.

Diğer taraftan Terazi, Koç’un sevdiği tüm lüksleri sağlama yeteneğini sevecektir. Terazi hemen artıları ve eksileri dengeler. Bu nedenle zor bir karar alıcıdır. Koç bunu kullanarak söz konusu çifti yetenekli bir karar verici haline getirebilecektir. Böylece kendini bunalmış hisseden Terazi rahatlama fırsatı elde edecektir.

Eksileri

Öncü burçlarla ilgili en güzel şeylerden biri büyük başlatıcılar olmalarıdır. Ama bir şeyleri başlatmak onların gücüdür ama bitirmek değildir. Bu nedenle Koç ile Terazi burcu kendilerini suçlu gördükleri aynı şey yüzünden partnerini de suçlu görecektir. Terazi, Koç burcunun aceleci ve dürtü dolu dünyasından hayal kırıklığına uğrayacaktır.

Koç ise Terazi’nin bir şey hakkında düşünmek için her beş dakikada bir durma ihtiyacıyla yükümlü ve ağırlaşmış hissedecektir. Terazi’nin duraklaması bazen kendi taraflarında da manipülasyona neden olabilecektir. Bu da Koç burcunun oldukça öfkeleneceği bir durumdur.

Koç ile Akrep uyumu

scorpioKoç ile Akrep burcunun uyumluluğunu ateş ile su elementinin en agresif görüntüsü olarak okumak gerekir. Ateş, suyu buharlaştırır. Tıpkı Koç burcunun Akrep burcunun duygularını paramparça etmesi gibi bir durum yaşanmaya oldukça müsaittir.

Diğer taraftan Akrep’in Koç burcunu yıpratması söz konusudur. Anlaşılacağı üzere birbirlerinin en kötüsünü ortaya çıkarırlar. İki farklı yönde hareket eden bu kadar çok odaklanmış enerjiyi uzlaştırmak çok kolay değildir. Bu ilişkinin içerisinde çok fazla detay vardır.

Artıları

Bir Koç ile Akrep eşleşmesi yaşandığında çok fazla buhar yaratacak olan öncü ateşimiz ve sabit suyumuz olur. Bu çift söz konusu durum ilişkideki tatmin olduğunda herhangi bir şekilde hayatından şikayetçi olmayacaktır. Bu, hem duygusal temellerin hem de fiziksel enerjinin olağanüstü birleşimini ifade etmektedir.

Akrep, Koç’un onlara bu kadar sabitlendikleri şeylerden biraz vazgeçmeyi öğrettiklerine bayılacak. Koç, onlara olağanüstü başarılarını sürdürmek için ihtiyaç duydukları tüm ipuçlarını ve sırları veren Akrep’in sezgisel yönünü gerçekten keşfedecektir.

Eksileri

Koç ile Akrep burcunun uyumluluğu söz konusu olduğunda aşk alevini hızla alevlendirip söndürmeleri söz konusu olabilecektir. Bu uyumluluğun en iyi yanı birbirlerine karşı çok tutkulu olmaları olsa bile bu aynı zamanda kavgalar ortaya çıktığında bu kombinasyonla ilgili en kötü şey olacaktır.

Koç bağımsızlığa ihtiyaç duyar. Akrep’in saplantıları ve takıntıları tarafından kolayca boğulurlar. Akrep’in sadakate ihtiyacı vardır. Koç’un özgür özgürlük ihtiyacını başıboş olma arzusuyla karıştırır. Her iki taraf da çok kıskançtır. Önce birbirleriyle sağlam bir temel oluşturmazlarsa sorunlar pek gecikmeden ortaya çıkacaktır.

Koç ile Yay uyumu

sagittariusKoç ile Yay çok potansiyeli olan bir çift. Çevrelerine direnmek ve duygularını başkalarına karşı savunmak zorunda kalabilirler. Fakat bu onları çok fazla sarsmaz. Çünkü ikisi de başkalarının fikirleri hakkında o kadar fazla düşünmezler.

Felsefi farklılıklarını gidermeyi ve birbirlerinin farklı görüşlerine saygı duymayı başarırlarsa, burçlardaki en sıcak ilişkilerden biri olabilirler. Birbirlerine her zaman doğruyu söyledikleri sürece problem yaşamazlar. Farklılıkları ilişkilerini daha heyecanlı hale getirebilecektir.

Artıları

Koç ile Yay uyumu çift ateş burcunun eşleşmesinden dolayı aynı fikirde olan iki kişiyi bir araya getirecektir. Hepsinin ortak yönleri aynıdır. Hayata dair iyimser yaklaşımları birbirine bulaşıcıdır. Bu ikili ile sorunlar çok az ve çok uzak olacak ve tutku her zaman bol olacaktır.

Mars tarafından yönetilen Koç, bu uyuma çok fazla rekabet gücü getirir. Yay ise Jüpiter tarafından yönetilir ve bu eşleşme gerçekten çok şanslı bir uyum sağlayacaktır. Bu burçların her ikisi de dünyayı ve onun daha büyük vizyonunu aynı şekilde görür. Bu da ilişkide yer alan tarafların işine yarar.

Eksileri

Koç ile Yay burcunun her ikisi de kendi yollarında çok bağımsızdır. Fakat bağımsızlık söz konusu olduğunda Yay biraz daha öne çıkar. Bu, Koç’u kontrol eden taraf için ve kıskançlık için iyi bir işaret olmayacak. Bu birliktelikte çok az güç mücadelesi olabilir ama Yay her zaman kendi özgürlüğünün peşindedir.

Bu durum bir Koç’un öfkesini ateşleyebilecek bir durumdur. Diğer taraftan Yay’ın Koç’un ihtiyaç duyduğu duygusal merkeze kök salmak için temele sahip olmadığı unutulmamalıdır. Dolayısıyla, birçok ortak yöne rağmen bu uyumluluğun ilgili yönü büyük bir tehlike arz eder.

Koç ile Oğlak uyumu

capricornBu kolay bir ilişki değil. Ortakların hiçbirinde hafiflik ve mutlu bir cehalet izi yoktur. Bu nedenle ilişkileri, ilişkiyi mümkün olan en iyi şekilde mahvetmek için bir rekabetin merkezi olabilecektir. Kimin kazanacağını söylemek oldukça zordur.

Bu ilişkinin tek başarı şansı, koşulsuz saygı ve görüş ile beklentilerin genişliğidir. Birbirlerini gerçekten tamamlayabilirler. Fakat bu durum, yalnızca birbirlerinde iyilik arayacakları ve birbirlerinin niteliklerini vurgulayacakları senaryoda geçerlidir.

Artıları

Koç ile Oğlak uyumu kişisel başarılar söz konusu olduğunda oldukça kararlılık söz konusudur. Bu iki burcun da öncü burç olduğu unutulmamalıdır. Koç ateşli ve gösterişli taraftadır. Oğlak ise bu eşleşmede daha sessiz olanıdır. Bir sonraki hareketlerini dikkatlice düşünen ve strateji geliştiren taraf kesinlikle Oğlak olacaktır.

Koç, Oğlak için biraz fazla hızlı; Oğlak ise Koç için biraz yavaş olabilir. Fakat bu niteliklerin diğer taraf tarafından saygıyla karşılanması ve takdir edilmesi görülebilecek bir şeydir. Bu iki burç arasındaki uyumun bir diğer artısı ise her iki tarafın da inatçı olması ve bunun kararlılığı beraberinde getirmesidir.

Eksileri

Doğuştan lider olan Koç ile Oğlak burçları arasında halihazırda bir çatışma varsa ortak noktaları çok azdır. Koç, heyecan verici ve eğlenceli şeylerden hoşlanır. Oğlak, bu konuda çok fazla risk olduğunu fark eder. Koç, Oğlak burcunu ara sıra yavaş hatta bazen sıkıcı bulacaktır. Ama Oğlak burcunun da Koç ile aynı sorunu vardır.

Önemli olan her ikisinin de ortak bir fikre veya bir şeye karar vermeleri gerekir. Bu açıdan işte mükemmel olan bu birliktelik aşkta sorunlara yol açabilecektir. Koç her zaman anı yaşarken, Oğlak birkaç yıl ileriyi düşünür. Uzun vadeli bir ilişki isteniyorsa bu durumda farklılıkları dengelemek oldukça önemlidir.

Koç ile Kova uyumu

aquariusKoç ile Kova çiftinin hassasiyetten yoksun olduğunu söylemek mümkündür. İlişkilerinin tutkuları azalır ama kaybolmaz. Koç burcunun daima sevgilisi tarafından rahatlatılması gerekir. Böylece gerçek sevgi dolu veya duygu dolu dünyasını gösterebilecektir.

Kova burcu ile olan her ilişki Kova burcunun yapabilecekleri nedeniyle şaşırtıcı olabilecektir. Her şeyi özgür iradeye bırakan aydınlatıcı bir senaryoya yer vermek gerekir. Hayatlarını birlikte paylaşmaya karar vermeleri durumunda arada bir soluk alacakları alanlarının olması gerekir.

Artıları

Hava ve ateş, bu gezegende her zaman harika bir kombinasyonu oluştururlar. Bu nedenle Koç ile Kova uyumu açısından iyi şeylerden söz etmek mümkündür. Bu, çok sayıda karşılıklı ortaklığa ve deneyime dayanan bir eşleşmedir. İkisi de birbirlerine derinden hayran kalırlar ve saygı bununla birlikte devam edecektir.

Koç, Kova burcunun büyük vizyonunu ve büyük düşüncesini sevecektir. Kova ise Koç’un bağımsızlığını sevecektir. Bu burçların her ikisinin de son derece bağımsız olduğu unutulmamalıdır. Dolayısıyla her iki burç da bu anlamda birbirini takdir edecektir.

Eksileri

Koç’un bağımsız tarafı ile rekabet edebilecek herhangi bir burç varsa o kesinlikle Kova burcu olacaktır. Bu biraz Koç’un kıskançlığının kaşınması anlamına gelecek olsa bile Koç’un sahiplenici tarafının öne çıkmasına neden olacak bir durumdur. Kova burcunun bununla ilgili bir sorunun olması pek muhtemeldir.

Olası bir çatışmada Koç burcunun biraz daha ağırdan alması gerekir. Aynı zamanda Kova, Koç burcunun iyelik yönünün anlama ve bunu güven eksikliği yerine iltifat olarak algılamaya çalışabilir. Kova zihinsel olarak daha aktiftir. Koç burcunun her gün tüketmesi gereken aktif enerjiye her zaman hazır olmayabilir.

Koç ile Balık uyumu

piscesKoç ile Balık burcunun ilişkisi çoğunlukla güven eksikliğinden rahatsız olan bir ilişkidir. Koç, iyi sınırlar koyma yeteneğinin öncüsü olan Mars tarafından yönetilir. Balık, dış uyaranlara karşı geçirgenlikten sorumlu olan Neptün tarafından yönetilir.

Dış dünya ile olan sınırımızdan ikisi de sorumlu oldukları için hangi partnerin gevşemesi ve yakınlaşmasını mümkün kılması gerektiğini söylemesi oldukça zor bir durumdur. Mutlu bir son için tek şans Koç burcunun partnerine yakınlaşması ve Balık burcunun uyanmasıdır.

Artıları

Balık, değişken bir su burcudur. Bu anlamda diğer burçlara göre biraz daha kendi başına yaşamayı seven bir yanı vardır. Dolayısıyla bir öncü ve aynı zamanda ateş burcu olan Koç’un her şeyi başlatan ve sorumluluk alan tarafı ona iyi gelebilecektir. Balık bundan hoşlanır ve buna ihtiyacı vardır.

Hem Koç hem de Balık burcu yaratıcıdır. Bu yüzden bu aynı zamanda çok ilham verici bir eşleşmedir. İkisi de yaratıcılıklarını biraz farklı kullanırlar. Koç enerji ile birlikte, Balık ise sanatsal bir şekilde hareket eder. Balık önüne konan herhangi bir kabı doldurma eğiliminde olacağı için Koç ile uyumu mükemmel düzeyde olabilecektir.

Eksileri

Büyük öfke taşıyabilen Koş ile gerçekten hassas olan Balık’ın sık sık çatışması gereken iki burç değildir. Fakat Koç ile Balık burcunda olacak şey budur. Balık, son derece hassastır. Gerçekten dikkatli bir şekilde yürümen gerekir. Bu, Koç’un sinirlerini çok kolay bir şekilde etkileyebilir.

Balık burcunda Koç öfkeleri kolay iyileşmeyecektir. Bu yüzden bir kavganın son kavga olabilme olasılığı çok yüksektir. Koç egosunun Balık’ın görüşünü buharlaştırma eğilimi olabilir. Bu aynı zamanda ilgili çift için bazı sorunlara da yol açacaktır. Koç’un egoyu biraz daha geri çekmesi, Balık’ın ise işleri kişisel algılamaması gerekir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...