Metal Öküz Yılı’nın 6 önemli yanı (2021)

Çin yeni yılı 12 Şubat'ta başladı ve 31 Ocak 2022'ye kadar devam edecek. Çin burçları arasında Öküz on iki burçtan ikincisidir. Metal Öküz Yılı, Metal Fare Yılı'ndan (2020) sonra gelir ve onu Su Kaplanı Yılı (2022) takip eder. Peki Metal Öküz Yılı, insanlığa ve insanlara neler getirecek? Birkaç başlıkta bunları ele almak istedim.

Çin yeni yılı 12 Şubat’ta başladı ve 31 Ocak 2022’ye kadar devam edecek. Çin burçları arasında Öküz on iki burçtan ikincisidir. Metal Öküz Yılı, Metal Fare Yılı’ndan (2020) sonra gelir ve onu Su Kaplanı Yılı (2022) takip eder. Peki Metal Öküz Yılı, insanlığa ve insanlara neler getirecek? Birkaç başlıkta bunları ele almak istedim.

2020’nin yılından sonra biraz tereddütlü yaklaşabilirsin. Bu Çin yeni yılı yeni başlangıçlar ve rahatlama getirir. Fakat her yılın artıları ve eksileri vardır. Bazen olumlu yönler hemen görülürler ve anlaşılmaları kolaydır. Bazen ise ortaya çıkmaları oldukça zor olur. Bakalım Metal Öküz Yılı bize neler getirme potansiyeline sahip?

Öküz Yılı’nda mı doğdum?

Öncelikle Metal Öküz Yılı içerisinde doğmuş olup olmadığını merak ediyor olabilirsin. Eğer 1949, 1961, 1973, 1985 veya 2009’da doğmuş biriysen Öküz Yılı içerisinde doğmuşsun demektir. Eski ABD Başkanı Barack Obama, dünyanın en genç milyarderi Kylie Jenner gibi isimler Öküz Yılı içerisinde doğan ünlü isimlerdir.

Öküz, çalışkan ve güvenilir olmasıyla bilinir. Ayrıca oldukça dürüst ve ciddi olan Öküz, ilgi odağı olmaya ve sürekli övgü almaya gerek kalamadan işini arka planda yapmaktan mutludur. Mütevazi bir yanı vardır. Bu aynı zamanda yeteneklerini gizleme eğiliminde oldukları anlamına gelse bile her zaman sıkı çalışmaya devam ederler.

Metal Öküz Yılı’nın artı yönleri

Öncelikle biraz ruhumuzu ferahlatma yoluna gidelim. Metal Öküz Yılı, sandığımızdan çok daha farklı bir yıla sahip olmamızı sağlayabilir. Aşağıda bulduğumuz bazı bilgileri en ince ayrıntısına kadar paylaşmaya çalıştım. Bunlar Metal Öküz Yılı’nın artı yönleridir.

 • Güçlü irade: 2021 yılının çoğunda beklenen şey çok daha güçlü bir gelişme görmektir. Bunun olması alışılmadık bir durum değildir. Metal Fare yılları genellikle zorlayıcıdır. Zorluklar, insanların gücünü ve karakterini oluşturmaya yardımcı olur. Onu takip eden Öküz yılında, bu gelişmiş gücün fiziksel dünyada bir uygulamasını görmeye başlarız.
 • Kararlılık: Metal Öküz Yılı’nda insanlar yeni bir kararlılıkla dolu olacaklar. Uzun vadeli planlarına ulaşmak için hedeflemeye başlamaya hazırdır. Bu, yeni bir iş kurmanın ve yeni projeler üzerinde çalışmaya başlamanın ve onları görmenin yılıdır. Fare yılında, bir yaratıcılık gelişimi ve yeni hobilere veya konulara ilgi görürüz. Sonraki Öküz yılı daha sonra bu yaratıcılığı alıp somut bir şeye dönüştürür.
 • Sağlık ve refah: Dünya elementinin hakimiyetinde olan Öküz yılları tipik olarak sağlık ve refaha çok fazla odaklanır. Fiziksel beden üzerindeki yeni odaklanma, insanların bedenlerine koydukları şeylerle daha bilinçli hale gelmeleri ve egzersiz veya harekete daha fazla ilgi göstermeleri anlamına gelebilir. Öküz yavaş bir karakterdir. Bu nedenle sağlıklı yaşam tarzına geçiş biraz yavaş olabilir.
 • Düzen: Dağınık beyinli olanlar, Öküz enerjisinin insanlara daha büyük organizasyon becerileri getirebileceğini öğrenmekten memnun olacaklar. Bu enerji, insanları günlük tutmaya, yapışkan notlarla uğraşmaya, haftalık listeler hazırlamaya ve önümüzdeki ay içi plan yapmaya ikna edecektir. Para, kariyer, sağlık ve mülklerinin satın alınması ve satılması gibi durumlarla ilgili iyi bir yıl olacak. Çünkü Öküz enerjisini gösterecek.

Metal Öküz Yılı’nın eksi yönleri

Her astroloji burcunun artı ve eksi yönleri vardır. Bunlara avantajlar ve dezavantajlar diyebiliriz. En önemli durumlardan birisi hiç kuşkusuz artı yönlere göz atarken eksi yönleri de unutmamaktır. Metal Öküz Yılı’nın eksi yönlerini paylaşmaya çalışacağım. Umarım bunlar moralini bozmazlar.

 • İnatçılık: Öküz burcunun olumsuz özelliklerinden birisi inatçılıktır. Dik başlı olmak olumlu ve takdire şayan bir şey olabilir. Dik başlı olmak olumlu ve takdire şayan bir şey gibi görünebilir. Çünkü başkaları ne derse desin engelleri aşmak anlamına gelebilir. Ancak çok inatçı olmak, başkalarının öğütlerini dinlemeye veya onları duymaya isteksiz olmak demektir. Öküz inatçılığının en olumsuz yanı kesinlikle budur.
 • Katılık: Öküz enerjisi esnek değildir. Koşullar izin verirse yön değiştirmeye isteksiz olabilir. Öküz enerjisi, uzun vadeli hedeflere ulaşmak için mükemmel olsa bile beklenmedik bir şekilde bir şey ortaya çıkarsa, bu da yön değişikliği gerektirirse, Öküz enerjisi inatla değiştirmeyi reddedecektir. Bu konuda, esnekliği bir şekilde kullanmak iyi bir fikir olabilir.
 • Dogmatik: İnatçılık ve katılık bir arada olduğu zaman ortaya dogmatik bir görüş durumu çıkar. Öküz burcu olanlar fikir sahibi olabilirler. Kendi fikirleri dışında kimsenin fikrini dinlemek istemezler. Metal Öküz enerjisi, görüş farklılıkları söz konusu olduğunda özellikle kırılgan olabilir. Başkalarının bakış açısına karşı hoşgörüsüzlük bir siktir ve her zamankinden daha fazla fikir ayrılığı olabilir.

Metal Öküz Yılı’nın en şanslısı kimler?

2021 yılının senin için şanslı olup olmayacağını merak ediyorsan bunun için sana birkaç ipucu vermeye çalışacağım. Metal Öküz Yılı’nda olmanın doğrudan Öküz burcu için önemli olduğunu düşünüyorsan yanılıyorsun. Çünkü durum tam tersidir. Genel olarak Öküz burcu olanlar bu yıl biraz daha problem yaşayacaklardır. Peki ya en şanslılar?

 • Fare: Fare burcunda doğanlar için idealle ve kişisel bağlantılar bu yıl çok önemli olacak. İyimserliklerin zirvede olduğu 2021 yılı senin için özel bir enerjiyle birlikte gelecek. En önemlisi ise hiç kuşkusuz bu olacak. Fare burcu olman durumunda kendini şanslı sayabilirsin.
 • Yılan: 2021 yılı, Yılan burcu olanların en kişisel ve en derin sorulara yanıt bulmasına yardımcı olacak. Dilekleri doğru zamanda, tam da en çok ihtiyaç duydukları anda gerçekleşecek. Yılan burcunun altında doğanlar, arkadaşları için güvenilir yardımcı olacaklar ve etrafındakilere ilham verecekler.
 • At: Hayalleri, özlemler ve kişisel bağlantılar önümüzdeki yıl onlar için çok önemli olacak. 2021 yılı seni özel bir enerjiyle karşılayacak. Hayata geçirmek istediğin o kadar çok fikir olacak ki, arkadaşların ve sana yakın insanlar sana yardımcı olabilmek için epey bir can atacaklar.
 • Maymun: Belki buna inanmayabilirsin ama 2021 yılı senin için önemlidir. Çünkü en samimi ve derin sorulara cevap bulmana yardımcı olacak. Dengeyi ve en iyi yolu bulmayı başaracaksın. Dileklerin tam da ihtiyacın olduğu anda doğru zamanda gerçekleşecek. Buna dikkat etmeni öneririm.
 • Domuz: 2021 yılında paranın sen sevdiği kişi kesinlikle sen olacaksın. Yeni bir şeye para yatırmak istiyorsan hiç şüphe duymadan yoluna devam etmelisin. Stratejilerden hoşlandığını bilirsin. Bazen bir karar vermeden önce çok fazla düşünürsün. Ancak artık yanında hayatta hediyeler ve şans sunan Metal Öküz Yılı olacak.

Metal Öküz Yılı’nda kariyer beklentileri neler?

Metal Öküz Yılı, tüm burçlar için kariyer gelişimi, iş dünyasında başarı, refah ve sağlık getirir. 2021 yılı, 2020 yılı gibi metal elementinin etkisi altındadır. Dolayısıyla bu yıl yeni kariyer fırsatları öngörebilirsiniz. Bu nedenle kaygının veya olumsuz düşüncenin seni etkilemesine izin vermemelisin.

Öküz burcunda doğanlar bağımsız ve güçlü insanlardır ancak çok inatçıdırlar. Yıl boyunca, çoğu Çin burçları için bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Ancak başarı ve şans, esnek ve her şeye hazır olanlar için mevcut olmaya hazırdır. 2021’de ejderha burcunun altında doğanlar, ortaya çıkan fırsatlardan yararlandıkları sürece muazzam kazanç elde edecekler.

Bununla birlikte, işler kontrolden çıkmadan önce kendilerini kaptırmamak için çok dikkatli olmaları gerekir. Birçok Kaplan ve Tavşan yeni bir gelir kaynağı keşfederek finansal bağımsızlık elde ederken, diğerleri için para gökten düşebilir. Koyun burcu olanlar kendi işlerini organize etme ile ilgili yeni fikirlere sahip olmaya devam ederler.

Metal Öküz Yılı’nda aşk beklentileri neler?

Aşk açısından muhteşem bir yılın geldiğini söylemek mümkün. Yanındaki kişiyle bir aile kurmayı düşünüyor olabilirsin ve 2021 bunun için ideal bir yıl diyebilirim. Metal Öküz Yılı’nda başlayan tüm evlilikler dayanıklı ve mutludur. Hala bekarsan ruh eşinle tanışmaya hazırlanabilirsin.

Bir tutku ve duygu girdabı tarafından ele geçirilen yaramaz Maymun, kalıcı bir ilişki için doğru partneri seçmeyi başaramayabilir. Daha romantik olmayı, partnerinle ilişkine daha fazla dahil olmayı, ihtiyaçlarına daha özenli yaklaşmayı düşünmen gerekir.

Koyun burcunda doğan insanlar, sevdiklerini memnun etmek için çok fazla para harcama dürtüsü karşısında dirençli olmalıdır. Romantik bir uyum hali elde edeceklerini ummalıdırlar. 2021’deki en önemli dersleri paranın gerçek aşkı satın alamayacağını öğrenmek olacaktır.

Metal Öküz Yılı’nda sağlık beklentileri neler?

Kaplan ve Maymun burcu olanlar bu yıl ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşmayacaklar. Bazı soğuk algınlıkları veya küçük sorunlar ortaya çıksa bile, bunları olabildiğince çabuk çözeceklerdir. Ayrıca, önceden var olan herhangi bir sağlık koşulunda büyük bir iyileşme kaydedilecektir.

Ejderha burcunda olanlar tedirgin olabilirler. Bu yüzden yıl içinde birçok kez yorulabilirler. Bozulmuş bir sağlık durumu yalnızca bir adım uzaklıktadır. Bu nedenle son derece dikkatli olmak gerekir. Çalışma programındaki fazladan saatler ve aynı zamanda uykusuz geceler problem yaşamanın ana nedenleri olabilirler.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...