12 maddede Juno gerilemesinin burcuna etkisi

Geriye doğru giden gezegenler ve bununla birlikte gelen kaos genel olarak astrolojinin en merak edilen noktalarından birisidir. Juno ilişkilerimiz söz konusu olduğunda çok etkili olabilen bir astreoittir. Doğrudan hareketi, adil, eşit ve saygıya dayalı işleyen ilişkileri sembolize eder.

Geriye doğru giden gezegenler ve bununla birlikte gelen kaos genel olarak astrolojinin en merak edilen noktalarından birisidir. Juno ilişkilerimiz söz konusu olduğunda çok etkili olabilen bir astreoittir. Doğrudan hareketi, adil, eşit ve saygıya dayalı işleyen ilişkileri sembolize eder.

Bununla birlikte Juno gerilemesi yaşandığında yani Juno gerilediğinde aldatma, güç mücadeleleri, duygusal istismar ve ayrılık dahil olmak üzere gizli sorunlar vurgulanır. Bu ilişkinin sonu anlamına gelmez. Astrolojinin her alanında olduğu gibi özgür irade büyük bir role sahiptir.

Koç

ariesÖncü enerjinizin baskı altında olduğunu hissetmen durumunda ister iş ister kişisel olsun, ilişkiler bu dönemde bir sarsıntı yaşayacaktır. Koç kadını ve Koç erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burcun temel niteliklerini anlamak önemlidir. Bu açıdan dikkatli olmak ve biraz daha özenli hareket etmek çok daha doğru olacaktır.

Bir şeyleri göründüğü gibi kabul etme eğiliminde olman durumundasınız. Kendine saygısızlık edildiğini hissetmen durumunda konuşan birisin. Bu süre zarfında önünde bir dizi çatışma olacaktır. Her çatışmanın seni daha iyi bir yere götürmek içi tasarlandığını unutmayın.

Boğa

taurusKıskançlık her zaman bu Juno gerilemesi sırasında Boğa burcunun ana teması olacaktır. Bunun sebeplerini merak ediyorsan hemen Boğa kadını ve Boğa erkeği kısımlarına göz atarak detayları öğrenmeyi düşünebilirsin. Kıskançlık her anlamda bir baş belası gibidir.

Akıl oyunları devam ederse bunların ortaya çıkması söz konusu olacaktır. Bunlar ya yapıcı ya da bozucu olacaktır. Bu, özlemlerini ve hayallerini inşa etmen için olumlu bir yıldır. Bu nedenle hırslarına odaklanmak Juno gerilemesi ile birlikte gelen duygusal yoğunluğu azaltabilir.

İkizler

geminiİkizler açısından Juno gerilemesinin önemi büyüktür. Bunun elbette belli başlı sebepleri vardır. İkizler kadını ve İkizler erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burç tıpkı Yay gibi bir değişken burçtur. Juno gerilemesi ise Yay burcunda gerçekleşecektir.

Hayatındaki herhangi bir ilişkide sesinin boğulduğunu hissedersen, memnuniyetsizliği açığa çıkarmanın bir yolunu bulacaksın. İlişki danışmanlığının devreye girdiğini görebilirsin. Arkadaşınla ve güvendiğin kişilerle duyguların hakkında konuşmak seni duygusal rahatsızlıktan kurtarmanın bir yolu olabilir.

Yengeç

cancerJuno gerilemesinin yaşandığı bu dönem Yengeç için bir düşünme dönemidir. Sonunda tatmin edici bir ilişkiden tamamen uzaklaşabilirsin. Yengeç kadını ve Yengeç erkeği kısmında belirttiğim gibi son derece hassas olduğunu unutmaman gerekir.

Artık sana hizmet etmeyen bir şeye tutunmak bir iyilik meselesi olmayacaktır. Nihayetinde kopması gerekeni bırakmak daha iyi bir şeyin yolunu açacaktır. Bu Juno gerilemesi sırasında ilişkilerinde ne kadar değerli hissettiğini kendine sorman çok ama çok önemlidir.

Aslan

leoEğer saygısızlık hissedersen veya herhangi bir şekilde avantaj elde etmen durumunda, bu husus Juno gerilemesi sırasında yüzeye çıkma eğiliminde olacaktır. Aslan kadını ve Aslan erkeği kısmında belirttiğim gibi her zaman spot ışıklarının merkezinde olan birisi için bu pek kabul edilebilir bir şey değildir.

Hayatında yaygınsa zehirli bir ilişkiden kopacaksın. Geçmişten bugüne getirilen sorunlar olabilir. Bu rahatsız edici durumlara yol açabilir. Fakat geçmişle yüzleşmeye çalışmak geleceğe doğru ilerlemene yardımcı olacağı için bunu göze alman çok önemlidir.

Başak

virgoBaşak burcuysan Juno gerilemesi sırasında finansal veya maddi baskılarla ilgili anlaşmazlıklar yaşaman oldukça olası olacaktır. Başak kadını ve Başak erkeği düzenin ve tertibin burcudurlar. Bu açıdan onları rahatsız edecek durumun maddi konularda yaşanması şaşırtıcı değildir.

Baskı altında bocalayan evlilikler veya ilişkilerin devam etmeme gibi olasılıkları vardır. Bu Juno gerilemesi altında alan ve zaman ayrı bir gerekliliktir. Çünkü mesafe yeni bakış açıları oluşturmaya ve gerçekten neye ihtiyacın olduğunu anlamaya yardımcı olmak için harikalar yaratabilecektir.

Terazi

libraJuno gerilemesi sırasında bir Terazi burcu olarak gerçek veya algılanan zayıf noktalara karşı kendini daha duyarlı hissedeceksin. Partnerinin sana saygısızlık ettiğini veya sana kötü davrandığını düşünüyorsan her zaman olduğu gibi ağzını kapalı tutma olasılığın düşüktür. Terazi kadını ve Terazi erkeği kısmında belirttiğim gibi bu şaşırtıcı değildir.

Çatışmadan kaçınmayı tercih edebilirsin ancak bu gerileme dönemi seni konuşmaya teşvik edecek. Geçici ayrılık, kalıcı bir duruma veya daha güçlü bir ilişkiye neden olabilir. Yine de düşünmek ve ayrı kalmak için harcadığın zaman senin için gerçekten en iyi olanı belirleyecek durumdur.

Akrep

scorpioAkrep burcu olarak kendini ilişkilerinde mantık ve kalp arasında seçim yapmak zorunda bulabilirsin. Baştan çıkarma her yerde olduğundan senin için zor bir dönem olması olasıdır. Juno gerilemesi döneminde kendine çok dikkat etmeye özen göstermen gerekir.

Akrep kadını ve Akrep erkeği kısmında belirttiğim gibi sana yaklaşılması kolay değildir. Bir şekilde yaklaşmayı başarmış olan kişiyi de kaybetmeyi istemek pek mantıklı değildir. Uzun vadeli hedefine göz kulak olmak bu dönemde sana fazlasıyla yardımcı olabilecektir.

Yay

sagittariusYay burcu olarak Juno gerilemesinin anlamı oldukça büyük diyebilirim. Çünkü Juno burcunda gerilemeye başlayacak ve bunu özellikle güçlü bir şekilde hissetmiş olacaksın. Yay kadını ve Yay erkeği kısmında belirttiğim gibi özgürlüğüne düşkün bir burç olarak kendini kapana kısılmış hissedebilirsin.

Kendini kapalı hissettiğinde veya özgürlüğünün baskı altında kaldığı yerde konuşmayı tercih edecek ve harekete geçeceksin. Bu senin için çok yoğun bir dönemdir. Ondan çok fazla değişiklik yaşayabilirsin. Olağanüstü büyüme potansiyelinin olduğunu unutmamalısın.

Oğlak

capricornOğlak burcunda biriysen Juno gerilemesinin şaşırtıcı etkisiyle karşı karşıya kalabilme durumun vardır. Bir şekilde kendini kötü muamele görmüş gibi hissedebilirsin. Oğlak kadını ve Oğlak erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burcun soğukkanlılığı pek çok şeyi aşabilmesini sağlayan önemli bir etkendir.

Juno gerilemesi sırasında muhtemelen patlayıcı tipte çatışmaya hazırlıklı olmalısın. Kendini kızgınlık içinde yuvarlanırken bulabilirsin. Bu yüzden onu açığa çıkarmak özellikle senin için çok önemlidir. Bu deneyimler seni başarıya daha kararlı hale getirecektir. Bu nedenle fırtınayı atlatıp kendine inanman gerekir.

Kova

aquariusKova burcu, Juno gerilemesi sırasında kuralları veya düzenlemeleri kabul edilemez bulabilecektir. İlişkilerin için daha önce kurmuş olduğun yönler artık geçerliliğini yitirecektir. Kova erkeği ve Kova kadını kısmında belirttiğim gibi bu durum senin için kabul edilemez bir yaklaşım anlamına gelebilecektir.

Bir ilişki sona erebilir ve hoş bir ilişki olmayabilir. Fakat, kalbinin sesini dinlemeli ve doğru olduğunu düşündüğün şeyi yapmalısın. Herhangi bir şekilde bir cephe inşa etmek zorunda kaldıysan, bu Juno gerilemesi sırasında söz konusu inşanın sona erdiğini görebileceksin.

Balık

piscesTıpkı İkizler ve Yay burcunda olduğu gibi Balık burcunda da Juno gerilemesinin etkileri büyük olacak. Çünkü Balık kadını ve Balık erkeği kısmında belirttiğim gibi sen de onlar gibi bir değişken burç olma özelliğini taşımaktasın. Bu aynı zamanda özellikle yoğun bir zaman geçireceğin anlamına gelebilir.

Hayatındaki tüm ilişkilerin, özgün ve gerçek benliğini özgürce ifade etmene izin vermesi gerekecektir. Buna direnenler dramatik dönüşüm ve sonlardan geçecekler. Bu, senin için ruhen yükselen bir yıl olacağı için değişime çok hazırlıklı olmalısın.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...