12 maddede burcuna özgü sevgi dilin

Sevgi dilinin anlamı nedir? Sevgiyi ifade etme ve alma şeklin, senin ve partnerinin kullandığı sevgi diline bağlıdır. Elbette, her burcun farklı kişilik özellikleri olduğu gibi duyguları farklı bir şekilde ifade etme şekli vardır. Psikoloji ve astrolojiyi harmanlayarak burcuna özgü sevgi dillerini ortaya çıkartmaya çalışacağım.

Sevgi dilinin anlamı nedir? Sevgiyi ifade etme ve alma şeklin, senin ve partnerinin kullandığı sevgi diline bağlıdır. Elbette, her burcun farklı kişilik özellikleri olduğu gibi duyguları farklı bir şekilde ifade etme şekli vardır. Psikoloji ve astrolojiyi harmanlayarak burcuna özgü sevgi dillerini ortaya çıkartmaya çalışacağım.

Sevgi dilinden söz ederken tüm burçların tek bir sevgi diline bağlı olmadığını anlamak önemlidir. Birçok insanın genellikle iki veya üçünü birleştirdiğini unutmamak önemlidir. Söylediğim gibi psikoloji ve astrolojiyi harmanladığımız zaman burçlara göre sevgi dilini ortaya çıkartma şansı elde ederiz.

Koç

ariesKoç kadını ve Koç erkeği özelliklerine baktığımız zaman ortak paydayı hemen yakalarız. Koç kaliteli zamana değer verir. En çok sevdiğin şey mümkün olduğunca birlikte zaman geçirmene izin veren bir ilişkidir. Yüz yüze iletişim Koç için olmazsa olmazlardan birisidir.

Dolayısıyla yüz yüze iletişimi Koç için en samimi ve en dürüst sevgi dili olarak belirtmek yanlış olmayacaktır. Partnerinle şahsen görüşmek veya telefonla görüşmek seçenekleri sunulduğunda her zaman ilkini tercih edersin. Bu senin için yaşam standartlarından birisidir.

Boğa

taurusBoğa kadını ve Boğa erkeği kısmında belirttiğim gibi Boğa fiziksel temastan hoşlanır. Bu nedenle Boğa’nın sevgi dili fiziksel temasla ilgilidir. Ondan daha farklı bir şey beklemek çok doğru olmayacaktır. En azından fiziksel temasın önemli olduğunu bilmek değerli bir bilgidir.

Sen sarılmayı seven ve el ele tutuşma becerisini vurgulayan şehvetli bir burçlusun. Dokunmaktan en yakın bir biçimde sarılmaya kadar fiziksel temas, kelimeler kullanmak zorunda kalmadan partnerinle bağlantı kurmanı sağlar. Boğa burcu olarak senin sevgi delin kesinlikle fiziksel temastır.

İkizler

geminiİkizler kadını ve İkizler erkeği kısmında belirttiklerimi iyi anlamak önemlidir. Sevgi dilin onaylama/evetleme sözcüklerinden geçer. Birçok kişi için ilişkide doğrudan iletişim sevilir bir tarafı yoktur. Diğer taraftan senin için en doğru şey ise budur. Sen doğrudan iletişim için var olmuş bir burçsun.

Her zaman dürüstsün ve her şeyi olduğu gibi söylüyorsun. Senin için iletişim sürecinden daha doğal bir şey yoktur. Her daim seni rahatsız eden şey hakkında konuşursun ve ciddi sohbetler başlatmaktan çekinmezsin. Evrensel bir sevgi dili varsa işte o zaman onun içinde akıcı bir biçimde konuşma fırsatı elde edersin.

Yengeç

cancerYengeç kadını ve Yengeç erkeği özellikleri her şeyi ortaya koysa bile üzerinde durmam gerekir. Yengeç burcunun sevgi dili Koç burcu ile oldukça benzerdir. Yengeç her zaman birlikte geçirilen zamana değer verir ve bunun için can atan bir burç durumundadır.

Tüm sevgin ve tutkun, partnerine başka yeteneğinde ifade edilir. Bir ilişki içinde olmak, sevdiklerin için dağları hareket ettirmeye hazırsın. Önem verdiğin biriyle vakit geçirmek senin için en büyük mutluluktur. Evini gerçek bir kaleye dönüştürüp partnerine olan önemi orta koyarsın ve her zaman ona yardım edersin.

Aslan

leoAslan kadını ve Aslan erkeği kısmında belirttiğim gibi Aslan partner olmak için kolay bir burç değildir. Bir yandan cömertliğinle etrafındaki insanları etkilemeyi başarırsın ama diğer taraftan egon ile her zaman başa iş açmaya meraklı olabilirsin. Sevgi dilin mi? Senin sevgi dilin hediye almakla ilgilidir.

Seni önemseyen ortaklarla ortak şeyler bulma konusunda mükemmel olduğunu bilmelisin. Bir ilişkide, partnerinin her zaman seni etkilemesini istersin. Memnun olmayı seviyorsun. Bu yüzden her zaman aynı bedeli ödersin ve en önemlisi aldığın kadarını geri verirsin.

Başak

virgoBaşak kadını ve Başak erkeği özellikleri aslında her şeyi ortaya koyar. Başak için sevgi dili partnerine hizmet etme yeteneğiyle ifade edilir. Hayatının çoğunu başkalarına adayarak geçirirsin. Bu da kendini romantik bir şekilde tezahür ettirdiğinde tamamen haklı çıkmana neden olan bir durumdur.

Bağlılığın genellikle hem ruha hem de vücuda yayılır. Partnerine hizmet edebilmek, örneğin, evindeki ideal atmosferi sürdürmeyi ve sürekli ilgi göstermeyi içerir. Her eylem seni ve duygularını tanımlar. Bu açıdan eşsiz olduğunu unutmamalısın ve bunun kıymetini bilmelisin.

Terazi

libraTerazi kadını ve Terazi erkeği özellikleri açısından bu burç biraz daha sosyal yaklaşıma önem verir. Bu açıdan aslında sevgi dili Aslan burcu ile benzerdir. Hediyeler almakla ilgili bir sevgi dili vardır. Bir ilişki içindeyken, seni hediyelerle şımartan ve belirli bir sebep olmadan seni şaşırtan bir partnerde ortak şeyler bulmaya istekli olursun.

Seni iletişim halinde tutmak için herkesten çok daha fazla romantizm gereklidir. Bu romantizmin sürekli olması gerektiğini asla unutmamalısın. Flört etmek, tanışma sitelerindeki gibi sevimli mesajlar almak ve büyüleyici sohbetler etmek senin için mıknatıs görevi görecektir.

Akrep

scorpioAkrep kadını ve Akrep erkeği özelliklerinden anlaşılabileceği üzere bu burcun insanı gizem üzerine kuruludur. Bu gizemi ortadan kaldıracak en önemli nitelik ise yakınlaşma yani bir başka ifadeyle dokunmaktır. Fiziksel yakınlığa en çok değer veren burç olduğunu söylersem yanılmış olmam.

Bu nedenle, sevgi dilin ve burcun genellikle eşinin mümkün olduğunca yakın olmasıyla ifade edilebilecek bir şeydir. Dokunmayı delice tutku haline dönüştürmüş birisin ama en önemlisi partnerini nasıl koruyacağını iyi bilirsin. Sonuçta bir Akrep burcusun öyle değil mi? Kıskaçlarından kurtulmak kolay olmamalı.

Yay

sagittariusYay kadını ve Yay erkeği olarak aşk dilin sevdiklerinle macera yaratmak için harcadığın zamandır. Sen sonuçta her zaman macera arayan bir yaratıktan fazlası değilsin. Bu yüzden seninle bir şeyler paylaşmaya istekli olan birini bulduğunda onu kaçırmak istemezsin.

Bu yüzden birlikte vakit geçirmek senin için çok önemlidir. Partnerinle baş başa zaman geçirme fırsatı olmadan hayatını hayal edemeyen burçlardan birisi. Bu kişiye güvenebilirsen ve o da senin ilgi alanlarını paylaşır ve karşılık verirse ilişkin başarılı olacaktır.

Oğlak

capricornOğlak kadını ve Oğlak erkeği hakkında aslında çok şey biliyor olabilirsin. Bu burçta doğanlar tahmin edebileceğin gibi başkalarına yardım etme konusunda isteklidirler. Bu aynı zamanda onların sevgi dilidir. Partnerine sadece mümkün olan tüm yardımı sağlaman gerekir.

Dünyaya değiştirmeye kararlı olduğun bir gerçektir. Fakat aynı zamanda kendini geliştirmeye istekli olduğunu unutmamalısın. Bu nedenle yorulmadan çeşitli görevleri üstlenmeye çalışırsın. Partnerini etrafındaki her şeyle ilgilenmesi için sıkı bir biçimde motive eden yegane burçsun.

Kova

aquariusKova kadını ve Kova erkeği olarak sevgi dilin aslında çok açıktır. Sadece genel özelliklerine bakman bile yeterli olacaktır. Senin için sevgi dili partnerine karşı davranışlarınla ifade edilir. Partnerinin nazik kalbi ve başkalarına yardım etme arzusu senin için büyük bir önem taşır.

Ayrıca, ilişkilere daha uygulamalı bir yaklaşımı tercih edersin. Birbirini önemseme düzeyinde iletişim kurarsın. Arkadaşlık ve özverili olma en önemli özelliklerinden bazılarıdır. Bunların hepsini bir arada kullanabileceğin nokta ise başkalarına karşı davranışlarında gizlidir.

Balık

piscesBalık kadını ve Balık erkeği olarak sevgi dilin onaylama/evetleme kelimeleriyle ilgilidir. Bu sana tanıdık geldi mi? Hemen hemen herkes kadar bu dünyada hayatına huzur ve sükunet getirecek birini bulmanın ne kadar önemli olduğunu bilirsin. Böyle bir insan bulduğunda onun kendini özel hissetmesini derinden isteyen birisin.

Onay kelimeleri, ilişkinin sadece dokunmaktan çok daha fazlası olduğunu gösterme yolundur. Partnerine ruh ve beden düzeyinde değer verirsin. Duygularını en iyi kelimelerle ifade edersin. Senin için önemli olan tam olarak budur ve bundan taviz vereceğini düşünmüyorum.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...