12 maddede burcuna göre ideal ev dekorasyonu

Hemen hemen her şeyde 12 burçtan her birinin tercihleri farklıdır. Bu ev dekorasyonu konusunda da böyledir. Her burç, farklı ev özelliklerine yönelirler. Kendi alanlarında kendilerini rahat hissetmek isterler. Eşsiz burcunla ilişkili özelliklere bakmak, hayalindeki eve sahip olmak için çok faydalı olabilir.

Hemen hemen her şeyde 12 burçtan her birinin tercihleri farklıdır. Bu ev dekorasyonu konusunda da böyledir. Her burç, farklı ev özelliklerine yönelirler. Kendi alanlarında kendilerini rahat hissetmek isterler. Eşsiz burcunla ilişkili özelliklere bakmak, hayalindeki eve sahip olmak için çok faydalı olabilir.

Ev dekorasyonu konusunda burcunun niteliklerine güvenebilirsin. En azından hayalindeki eve kavuşmak için neye ihtiyaç duyduğunu tam olarak bilmiş olursun. Burcuna göre ideal ev dekorasyonunun nasıl olacağını merak ediyor musun? Öyleyse özel olarak bir araya getirdiğim notlara göz atabilirsin.

Koç

ariesKoç burcu gibi ateşli ve tutkulu bir burç için mükemmel ev büyük bir şehrin ortasında modern bir çatı katı olacaktır. Koç kadını ve Koç erkeği kısmında belirttiğim gibi sen doğal olarak enerjik ve hevesli birisin. Her zaman tüm aksiyonun olduğu yerde olmak istersin.

Hırslı ve çalışkansın. Bu yüzden büyük ihtimalle hayallerindeki o çatı katına bir gün taşınmayı düşüneceksin. Cesur, parlak renkli mobilyalar, çok sayıda ayna ve modern tablolar dairenin detaylarını oluşturacaklar. Ayrıca, spor yapabilmek için mini bir alana veya odaya sahip olmak iyi bir fikir olacaktır.

Boğa

taurusBoğa burcu hayattaki güzel şeyleri seven, güvenilir ve pratik bir insandır. Boğa kadını ve Boğa erkeği kısmında belirttiği gibi rahat ve istikrarlı olmayı seversin. Dışarı çıkmak senin için pek o kadar önemli değildir. Bu yüzden en sevdiğin lükslerin kendi evinde olması çok doğaldır.

Hayalindeki evde geniş bir kanepe, rahat sandalyeler, çok sayıda bitki, büyük ekran televizyon ve elbette büyük bir yemek masası olmalıdır. Çünkü lezzetli yemekleri her zaman seversin. Mobilyalarının sarı, yeşil veya mavi tonlarında olması ve doğal ahşaptan yapılması olması gerekir. Böylece kendini daha huzurlu hissedersin.

İkizler

geminiİkizler, İkizler kadını ve İkizler erkeği kısmında belirttiğim gibi son derece samimi ve konuşkan bir burçtur. Önemli anları kaçırmak pek ona göre değildir. Bunun için evinin her köşesinde bir internet bağlantısına sahip olması gerekir. Bir başka ifadeyle kendini rahat hissedeceğin modern bir eve ihtiyacın olacaktır.

İkizler aynı zamanda biraz lükse düşkündür. Yüksek teknoloji ürünü özellikler gibi bazı lüks öğelere de ihtiyaç duyabilirsin. Hayalindeki ev parlak renklerde hafif ve alçak mobilyalarla döşeli, çok sayıda pencere içeren yüksek tavanlı bir yerdir. Ayrıca mutfağının modern olması gerektiğini aklından çıkarmamalısın.

Yengeç

cancerYengeç kadını ve Yengeç erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burçta doğanlar sezgisel ve duygusal insanlardır. Bu yüzden geleneksel ve konforlu evleri severler. Yengeç burcuna göre rahat bir bungalov veya geniş bir bahçeye veya arka bahçeye sahip modern bir villa gibi klasik tarzda ev ideal bir yaşam alanıdır.

Geleneksel şifonyerler, yumuşak köşe kanepeler, minderler, bol dökümlü perdeler ve birçok antikanın bulunduğu bir ev, bu burcun her temsilcisinin hayalidir. Evine düşkün birisi olarak evinin dinlenmek için güzel bir köşesi ve iyi donanımlı bir mutfağı olmalıdır. Çünkü sevdiklerin için yemek yapmayı çok seversin.

Aslan

leoAslan burcu için her şey gösteriştir. Aslan kadını ve Aslan erkeği kısmında belirttiğim gibi bir numara olmak her zaman önemlidir. Bunun için çok sayıda odası, büyük kapıları, pencereleri, saten perdeleri, lüks mobilyaları, pahalı tabakları ve kraliyet dekoruyla büyük bir sarayda yaşamak hayalin olacaktır.

Hayalindeki evde çok sayıda ayna olacaktır. Büyük ekranlı bir televizyon olmalıdır. Ayrıca garaj konusunda biraz tutucu olabilirsin. Sonuçta sen bir kraliyet mensubu gibi yaşamak istiyorsun. İnsanların fark edeceği cömert bir ev en önemli ihtiyaçlarından birisi diyebilirim. Bu nedenle sıradan evler senin ilgini pek çekmeyecektir.

Başak

virgoBaşak kadını ve Başak erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burca mensup insanlar pratik, sorumluluk sahibi ve detay odaklı insanlardır. Tipik bir Başak olarak, planlamayı, düzenlemeyi ve evini temiz ve düzenli tutmayı seversin. Bu, temiz ve düzenli tutulduğu sürece herhangi bir evde mutlu olacağın anlamına gelir.

Bazı burçlar lükse yatkın olurlar ama Başak için tam tersidir. Basit ve işlevsel mobilyalar, her şeyi yerine koyabileceğin iyi organize edilmiş bir dolaba sahip büyüleyici küçük bir ev ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Sadece evinde bir elektrik süpürgesine ihtiyaç duyacağını unutmaman gerekir.

Terazi

libraTerazi kadını ve Terazi erkeği kısmında belirttiğim gibi tevazu, sabır, adalet ve denge Terazi’nin önde gelen kişilik özellikleri arasında yer alır. Bu insanlar zarif bir iç mekana ve mobilyalara sahip güzel, estetik açıdan hoş bir eve sahip olmayı çok isterler. Şık unsurlara sahip bir evde oturmak mutlu yönlerinden birisi olacaktır.

Kendini gerçekten evinde hissettirecek yüksek kaliteli, doğal malzemelerden yapılmış hem antika hem de modern mobilyaları birleştirmeyi seven bir yapın vardır. Ayrıca partilere ev sahipliği yapmak sana göre bir iştir. Çünkü diğer insanları mutlu etmeyi seversin. Bu nedenle evinin bir arka bahçesinin olması önemlidir.

Akrep

scorpioAkrep kadını ve Akrep erkeği kısmında üzerinde durduğum gibi Akrepler güçlü duyguları olan çok tutkulu, gizli ve karamsar bireyler olarak bilinirler. Mahremiyete can atan içe dönük bir Akrep olarak biraz karanlık bir evi tercih etmen söz konusu olabilir. Hayalindeki ev muhtemelen gizemli tarafına hitap ediyor olmalıdır.

Evindeki aydınlatma sağduyulu olmalıdır. Kalın perdeler, koyu renkli mobilyalar ve birinci sınıf bir güvenlik sistemi tam bir gerekliliktir. Ayrıca, seyahatlerinden topladığın tüm muhteşem dekor parçalarını sergilemek için bir yere sahip olmayı çok isteyeceğinden emin olabilirsin.

Yay

sagittariusYay kadını ve Yay erkeği kısmında belirttiğim gibi sen gezgin ve maceracı bir yapıdasın. Bu yüzden ihtiyaç duyduğun evin gezinti tutkuna uygun olması önemlidir. İdeal evin modern ve çok sayıda yüksek teknoloji ürünü aletle iyi organize edilmiş olmalıdır. Taşınabilir bir ev olsaydı kesinlikle senin için mükemmel bir seçim olurdu.

Ev tarzını fazla önemsemezsin. Çünkü orada geçirdiğin vakit çok ama çok sınırlıdır. Bu yüzden yanında götürebileceğin her şeyin pratik bir biçimde elinin altında yer almasını istersin. En iyisi bir karavan sahibi olmak olabilir ama yerleşik bir ev ihtiyacın varsa mutlaka modernliğe atıfta bulunmak önemlidir.

Oğlak

capricornOğlak kadını ve Oğlak erkeği için pratiklik çok ama çok önemlidir. İç tasarım ve dekor söz konusu olduğunda burçların en pratiği sensin. Büyük ve minimalist evleri tercih edersin. Mobilyalar işlevsel ve koyu renkli olmalıdır. Hiçbir şeyin çok parlak veya gürültülü olmasını istemezsin.

Geniş evinde giyinme odası ve depo odası gibi hayatını kolaylaştıracak tüm temel özelliklere sahip olmak önemlidir. Kendini ve evini düzenli tutmayı seversin. Bu nedenle her öğenin uygun bir yeri olmalıdır. İdeal evin zor bir günün ardından dinlenmek ve rahatlamak için geldiğin yerdir. Bu nedenle temiz ve düzenli olması gerekir.

Kova

aquariusKova erkeği ve Kova kadını kısmında belirttiğim gibi bu burç biraz fütürist bir yapıdadır. Modern ve zarif bir eve sahip olmak ister. Evde, evin daha büyük görünmesini sağlayacak ve sana arzu ettiğin özgürlük duygusunu verecek çok sayıda pencere olmalıdır.

Hayalindeki ev, dünyayı herkes için daha iyi bir yer haline getirmek isteyen idealist ruhuna mükemmel şekilde uyan bir yer olmalıdır. Bu nedenle yüksek teknolojik imkanlarla donatılmış olması önemlidir. Güneş panelleri gibi enerji verimliliğine yönelik icatların hepsi senin gönlündeki evinin bir parçası olmalıdır.

Balık

piscesBalık kadını ve Balık erkeği kısmında belirttiğim gibi hayalperest birisin. Suyla bağlantına uygun bir şekilde inşa edilmiş bir eve ihtiyaç duyarsın. Bu ne demek? Denize yakın olmak veya arka bahçende bir havuzun olması demektir. Çünkü sen evde şarj olmayı seven birisin.

Evinin içinde kalın ve rahat kilimlerin olması seni mutlu eder. Bunlara zarif perdeler, yumuşak ve pelüş yastıkların eşlik etmesi gerekir. Güzel mobilyalar ile evini sıcak ve davetkar hissettirecek bir şeylere ihtiyacın olacaktır. Ayrıca film izlemek için büyük bir ekran ve hobilerin için bir oda ihtiyacını fazlasıyla görecektir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...