12 maddede Venüs Boğa’dayken burcuna etkileri

Venüs, yönettiği burç Boğa burcundayken aşk hayatın farklı bir ton almak üzere diyebilirim. Boğa, Venüs'ün özlem duyduğu zarif, pratik ve doğal bir kombinasyonu bir araya getirir. Venüs, duyarlı Boğa'ya hükmeder ve topraklarını seven veya doğayı seven enerjisinden zevk almayı ister.

Venüs, yönettiği burç Boğa burcundayken aşk hayatın farklı bir ton almak üzere diyebilirim. Boğa, Venüs’ün özlem duyduğu zarif, pratik ve doğal bir kombinasyonu bir araya getirir. Venüs, duyarlı Boğa’ya hükmeder ve topraklarını seven veya doğayı seven enerjisinden zevk almayı ister.

Venüs bir güzellik, gerçeklik ve sevgi gezegenidir. Bu nedenle benzer özellikleri gösteren Boğa burcuyla kendini evinde gibi hisseder. Venüs, sevgiyi ve bolluğu çekmemize yardımcı olur. Duyular için bir ziyafet yaratmamızı sağlar. Ben ise burada Venüs Boğa burcundayken etkilerini ilişkiler ve aşk açısından etkisini almaya çalışacağım.

Koç

ariesKoç erkeği veya Koç kadını olarak, Venüs Boğa burcundayken, bir yaratıcılık ve motivasyon dalgası hissedebilirsin. Bu dönemde, her zamankinden daha fazla para çekebilir veya hayatında bolluk akışı yaratmanın heyecan verici yeni yolları için beyin fırtınası yapabilirsin.

Bekarsan veya sevgilin yoksa, bir bağımsızlık duygusu arıyor olabilirsin. Bu, özgürlüğünü ve özerkliğini kucaklamanın, kendinle geçireceğin zamanını tadını çıkarmanı gerektirir. En çok sevdin şeyi yapmalısın, en sevdiğin filmi izlemelisin veya bireyselliğini kutlamak için kendine güzel bir hediye alabilirsin.

Bir ilişki içerisinde olman durumunda kendini daha rahat hissetmeye ve birbirine olan sevgine bağlı olmaya başlayabilirsin. Koç burcundaki Venüs beraberinde bir heyecan enerjisi getirecek. Boğa burcundaki Venüs ile romantik enerji sorunsuz ve drama olmadan akıp gidecektir.

Boğa

taurusBoğa erkeği veya Boğa kadını olarak yönetici gezegeninin burcuna rahatlama getireceğini görebilirsin. Yaşamın tatları için sıcaklık, sevgi ve takdir duyguları beraberinde gelecektir. Bu, kendi enerjine dalma, öz bakım rutinleri uygulama ve öz sevgiyi artırma zamanıdır.

Bekarsan veya sevgilin yoksa endişelenmemelisin, çünkü bu etkinin şehvetli enerjisinin hala tadını çıkarabilirsin. Bağımsızlığını lezzetli yiyecekler ve nefis içeceklerle kutlayarak kendini romantik bir akşam yemeğine çıkarmayı düşünebilirsin. Bencilce değil zekice bir hareket olacaktır.

Bir ilişki içerisinde olman durumunda bu geçişin samimiyetini ve duygusallığını kazman gerekir. Partnerin, daha derin zihinsel, duygusal ve fiziksel bağlantıya ilham verecek bir şefkat dalgası yaşamalıdır. Bu süre içinde kendini geride tutmamalısın. Partnerine onu ne kadar takdir ettiğini tam olarak bildirmelisin.

İkizler

geminiİkizler erkeği veya İkizler kadını olarak bir tür uyanışa hazırlanmalısın. Boğa burcundaki Venüs, deneyimlemekte olduğun düşünce ve iletişimdeki tüm blokları kırabilme potansiyeline sahiptir. Çift enerji burada kendini gösterir. Venüs seni duygusallığa teşvik eder, Boğa ise iç gözlem yapmaya yönlendirir.

Bekarsan veya sevgilin yoksa bekar yaşamını deneyimlemeye çalışmalısın. Bağımsızlığının kıymetini bilmelisin. Başkalarının görüşlerinde bağımsız olarak sana neşe veren şeyleri yapmalısın. Hayatı tam olarak istediğin gibi yaşama yeteneğini kullanmalısın.

Bir ilişki içerisinde olman durumunda içinde sıkıştırmış olabileceğin duyguları serbest bırakmayı düşünebilirsin. Nazikçe, özenle ve şefkatle partnerinle birlikte birbirinize yakınlaşırken Venüs’ün büyük enerjisinin etkisinde kalabilirsin.

Yengeç

cancerYengeç erkeği veya Yengeç kadını olarak rüyalarını harekete geçirmeye odaklanabilirsin. Boğa burcundaki Venüs seni yaşamdan gerçekten ne istediğine odaklanmaya teşvik edebilecektir ama bunu pratik bir yaklaşımla yapacaktır. Bu, arzu kuyunun derinliklerine dalmak için ideal zamanlardan birisidir.

Bekarsan veya sevgilin yoksa bu etkinin tadını çıkarırsın. Dikkatin dağılmadan her damla ilhamı çekebilirsin. Bu, sezgilerinle gerçekten uyumluyken gelecekteki bir ilişkide ne istediğini keşfetmek için harika bir zamanı ifade etmektedir.

Bir ilişki içerisinde olman durumunda günlük rutinine biraz heyecan katmayı düşünmen gerekir. Böylece her zamankinden biraz daha fazla bağlantı kurabilirsin. Birlikte maceralara atılmak, yeni yiyecekler denemek, yeni bölgeleri keşfetmek, bunların her birisi Venüs’ün duygusal dürtüsüyle bağlantılıdır.

Aslan

leoAslan erkeği veya Aslan kadını olarak Venüs Boğa burcundayken kendini biraz daha cesaretli hissedebilirsin. Bu genel olarak, kişiliğinin yaratıcı çabalarda parlamasına izin vermek için iyi bir zamandır. Venüs şu anda yaptığın her şeye biraz sihir serpecektir. Bu yüzden kendini geride tutmamalı ve cesur olmalısın.

Bekarsan ve ilgilendiğin bir kişi varsa, onlara müsait olduğunu bildirmenin tam zamanı denilebilir. Kader senin tarafında olduğu için korkmamalısın. Duygu karşılıklı olmasa bile Boğa burcundaki Venüs ile birleşen cesur özün seni nereye gidersen git sevilmeye götürecektir. Bu yeni kapıların açılması anlamına gelebilir.

Bir ilişki içinde olman durumunda partnerine olan sevgini ifade etmek için çaba göstermelisin. Aranızdaki bağ, Boğa burcundaki Venüs sırasında yeniden canlanabilir. Bu yüzden bağı güçlendirmek için fırsatlar aramalısın. Duygularını partnerinle paylaşabilirsin, karşılığında güven ve takdir elde edeceksin.

Başak

virgoBaşak erkeği veya Başak kadını olarak zihnin aşka ve bunun hayatındaki anlamına odaklanmış durumdadır. Söz konusu Venüs geçişi, arzularının arasından geçmene yardımcı olarak, seni tatmin eden sevginin türünü daha iyi anlamana yardımcı olur. Bu süre zarfında öz sevginin senin için en önemli aşk olduğunu fark edebilirsin.

Bekarsan veya sevgilin yoksa Venüs enerjine bir manyetizma getirir. Bunu, hayatınızda kendiliğinde tezahür ediyor gibi görünen yeni bir aşk ilgisiyle tanışmak için harika bir zaman haline getirir. Yeni bağlantılar için gözlerini ve kalbini açık tutmalısın.

Bir ilişki içerisindeysen, zihnini ve dünya görüşünü genişleten faaliyetleri uygulamak için harika bir zamandır. Dünyayı dolaşmak mümkün olmasa bile yeni mutfakları deneyimleyebilirsin. Dünyayı biriyle birlikte keşfetmek bir şekilde bağını güçlendirecektir.

Terazi

libraTerazi erkeği veya Terazi kadını olman durumunda söz konusu geçişin harika olduğunu bilmelisin. Çünkü Venüs’ü bir yönetici gezegen olarak Boğa ile paylaşırsın. Bu Venüs geçişini çok daha tatlı hale getiren bir durumdur. Merak duygun ve güzelliğe olan minnettarlığın genişler ve hayatını güzelleştirmek için yeni fırsatlar edinirsin.

Bekarsan veya sevgilin yoksa, dışarı çıkıp insanlarla tanışmak için harika bir zaman olduğunu bilmelisin. Venüs sevgiyi yaymaya heveslidir. Boğa burcunda doğru partneri seçmene yardımcı olacak bir topraklama hissi sağlayacağını unutmamalısın.

Bir ilişkide olman durumunda partnerinle ihtiyaçlarına daha uyumlu olduğunu hissedebilirsin. Kalplerinizi açarak ve duygularını olabildiğince özgürce paylaşacak Boğa burcundaki Venüs geçişinden en iyi şekilde yararlanmayı başarabilirsin.

Akrep

scorpioAkrep erkeği ve Akrep kadını olman durumunda bir şeyin farkında olmalısın. Akrep, Boğa burcunun tersi olmasına rağmen, Boğa burcundaki Venüs ile takdir edebileceğin bazı ortak noktalar vardır. Boğa ile paylaştığın yoğun, tutkulu ve düşünceli bir sevgili olabilirsin.

Bekarsan veya sevgilin yoksa ortaya çıkmalı ve kaynaşmalısın. Boğa’nın sunduğu pratik enerji sayesinde şu anda kurduğun bağlantıların onlar için daha derin bir anlamı olma olasılığı çok daha yüksektir. Bu bağlantıların uzun ömürlü olması muhtemeldir. Bu yüzden kendinizi oraya koymaya çalışın.

Bir ilişki içindeysen bu etki partnerine uyum ve şefkat aşılayabilir. Kendini daha rahat hissetmene ve kendini partnerinle paylaşmaya istekli olmana yardımcı olan bir güvenlik duygusu hissedersin. Bu, bazen küçük şeyleri strese girme veya kıskançlık eğilimlerine sahip olduğundan bir rahatlama hali olabilecektir.

Yay

sagittariusYay erkeği ve Yay kadını olarak cesur biri olduğunu zaten biliyor olabilirsin. Fakat, Venüs Boğa burcundayken Boğa burcunun topraklanmış enerjisine biraz uyum sağlamak zorunda kalabilirsin. Boğa burcundan gelen istikrar duygusu sana daha fazla güven sağlayacaktır.

Bekarsan veya sevgilin yoksa, dünyaya çıkıp ne tür insanları çektiğini görmek için harika bir zaman diyebilirim. Şu anda yeni, kalıcı arkadaşlıklar kurabilirsin veya hayatının aşkıyla karşılaşabilirsin. Maceracı kalbin ve Boğa burcundaki Venüs nazikçe üzerine parlarken olasılıklar senin lehine olacaktır.

Eğer bir ilişki içindeysen, bu söz konusu geçiş partnerinle sana daha fazla göstermeniz için ilham verecektir. İkiniz de sağlam bir temel oluşturmak istiyorsunuz ve Boğa burcu bu isteğe olumlu yanıt verir. Sorunları çözmek ve duygusal sorunları çözmek için birlikte çalışmak aranızdaki bağı güçlendirecektir.

Oğlak

capricornOğlak erkeği ve Oğlak kadını olarak Venüs seni eğlenmeye ve biraz savurganlığa teşvik edecektir. Ancak Boğa seni toprakta tutacağından ve denize düşmene izin vermeyeceğinden emin olabilirsin. Bu enerjiyi kucaklamalı, ortaya çıkmalı ve biraz eğlenmelisin.

Bekarsan veya sevgilin yoksa, hobilerini keşfetmek ve sevdiğin şeyleri yapmak için biraz zaman harcamak için harika bir etkidir. Seni heyecanlandıran veya merak uyandıran şeyleri yapmak zorunda olduğun özgürlüğün tadını çıkarmalısın. Örneğin, her zaman ilgilendiğin bir sanat dersine katılabilirsin.

Eğer bir ilişki içindeysen, romantik hislere dalmak için iyi bir zaman olduğunu söyleyebilirim. Kendini daha şefkatli hissedeceksin. Bu nedenle lezzetli yiyecekler ve ambiyans atmosferi içeren özel bir buluşma planlayabilirsin. Romantizmi kucakladığın zaman partnerinle birbirinize daha yakın olabileceksiniz.

Kova

aquariusKova erkeği ve Kova kadını olarak Venüs ile Boğa arasındaki söz konusu ilişki sana hoş bir topraklama hissi getirir. Planlarını eyleme geçirme zamanıdır. Ne istediğine düşünmeyi bırakıp oraya gidip onu elde etme zamanıdır. Venüs sana bolluk sunar ve Boğa istediğin şeyin peşinden gitmen için gereken enerjiyi verir.

Bekarsan veya sevgilin yoksa, bu cesur enerji sana büyük fayda sağlayacaktır. Yabancılarla konuşabilir ve daha önce hiç olmadığı kadar yeni arkadaşlar edinmene olanak tanır. Genelde zaten oldukça dostça bir burç olduğunu unutmamalısın. Bunu söz konusu geçiş ile birleştirerek bağlantılarını daha derin seviyeye yükseltebilirsin.

Eğer bir ilişki içindeysen şefkat gösterme zamanı denilebilir. Devralan bu nadir şefkatli enerjiyi kucaklamalı ve sevgini partnerine dökmeye çalışmalısın. Duygularını duyurmak ve onunla paylaşmak pek çok açıdan işe yarayacaktır. Ama en önemlisi ikinizi birbirinize yaklaştıracaktır.

Balık

piscesBalık erkeği ve Balık kadını olarak duygularını paylaşmayı ihmal edersen hayal kırıklığına uğrayabilir veya başkalarına kızabilirsin. Venüs, hayatındaki insanlara karşı açık ve dürüst olmanı teşvik edecektir. Buna ek olarak sözlerine şefkat ve empatiyi dahil etmene yardımcı olacaktır.

Bekarsan veya sevgilin yoksa, yeni insanlarla tanışmak için ideal zamandır. Potansiyel aşk bağlantılarıyla bir araya gelebilirsin. Boğa, hayatına pozitiflik katacak insanlara ilgi duymanı sağlayacaktır. Buradaki anahtar nokta biraz daha açık davranmaya istekli olmaktır.

Eğer bir ilişki içindeysen, bu etki seni partnerinle düşüncelerinizi ve en derin arzularınızı paylaşmaya teşvik eder. Ne istediğin konusunda açık olmalısın. Böylece partnerinin isteklerini yerine getirmesine izin vermiş olursun. Bu da sizi birbirinize yakınlaştıracak bir durum olacaktır.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...