12 maddede en güvenilir burç hangisidir?

Güvenilir insanları her yerde bulamazsın. Bu insanlar duygusal olarak yönlendirilirler, son derece kararlıdırlar. Ayrıca ilişkilere ve bağlara çok güvenirler. Körü körüne güvenebileceğin insanlara sahip olabilmek gerçekten tatmin edici bir durumdur. Bunu kim istemez ki?

Güvenilir insanları her yerde bulamazsın. Bu insanlar duygusal olarak yönlendirilirler, son derece kararlıdırlar. Ayrıca ilişkilere ve bağlara çok güvenirler. Körü körüne güvenebileceğin insanlara sahip olabilmek gerçekten tatmin edici bir durumdur. Bunu kim istemez ki?

12 burçtan yola çıkarak 12 maddede burçların güvenilirlik durumlarını ortaya koymak deneyimli astrologların işidir. Ben onlardan topladığım bilgiler doğrultusunda burçların güvenilirlik düzeylerini ortaya koymaya çalıştım. Sıralama yapılırken en güvenilir olandan en az güvenilir olana doğru ilerlenmiştir.

Oğlak

capricornOğlak kadını ve Oğlak erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burca sahip olanlar asla sözlerinden geri dönmezler. Sırlarını saklamak için her zaman onlara güvenebilirsin. Kendilerini görevlere ve insanlara adamaya çok istekli olurlar. Söz vermişlerse en uç yol söz konusu olana dek dahi o söze sadık kalmaya eğilimlidirler.

Oğlak düzen ve yapı içinde kendini geliştirir. Kurallar yaratarak ve roller oynayarak hayatını anlamlandırmaya çalışır. Doğru olanı yaptığı zaman ve önderlik ettiğinde kendini daha rahat hisseder. Söz konusu kombinasyon onu son derece güvenilir birey yapar. Sözüne uymamak onun temel ilkelerine aykırıdır.

Yengeç

cancerYengeç kadını ve Yengeç erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burç en hassas burçtur. Ek olarak, başkalarına karşı şefkatli ve sevgi doludurlar. Bu nedenle yakınlarının hayatlarında rahat etmeleri için her şeyi yaparlar. İlişkilerine büyük yatırım yaparlar ve bu nedenle onlara her zaman güvenebilirsin.

Yengeç hayatını olabildiğince etik ve dürüst bir şekilde yaşamaya çalışır. Bunun sebebi doğru ve yanlış karşısında güçlü bir anlayışa sahip olmasıdır. Yengeç sevdiği zaman tamamen sevgisini yansıtır ve değer verdiği herkese ailesi gibi davranır. Doğası gereği yaptıklarıyla hemfikir olduğu sürece kurallara uymakta ısrarcıdır.

Terazi

libraTerazi kadını ve Terazi erkeği kısmında belirttiğim gibi adaletin simgesi olan bu burç sakin ve haklı bir yöne sahiptir. Herhangi bir yanlışa inanmazlar ve son derece tutkuludurlar. Zaman zaman kararsız olduklarını düşünebilirsin çünkü durumların iyi ve kötü yanlarını değerlendirmeye devam ederler. Ona güvenirsen güvenini boşa çıkarmayacaktır.

Sevgi ile hareket ettiği zaman sevginin flört etmekten çık daha fazlası olduğunu anlar. Bağlılık, sebat ve elbette güvenilirlik beraberinde gelir. Terazi bir şeye inandığında, kararlı ve azimli olur. Bunun nedeni tutkuları ve inanılmaz sevme yeteneğiyle beslenecek olmasıdır.

Akrep

scorpioAkrep kadını ve Akrep erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burç ilgi çekici, tutkulu ve yoğun yaşar. Sevgileri şiddetlidir ve insanlara güvenme konusunda son derece titizdirler. Bir Akrep sana kalbini verdiyse onu koruduğundan emin olmalısın. Sadık ve güvenilirler ve sadece aradaki bağı canlı tutmak için büyük çaba sarf edeceklerdir.

Akrep burcunun sevme konusunda son derece derin bir yeteneği vardır. Bunun nedeni insanlara karşı kapsamlı bağlar geliştirmesidir. Bununla birlikte Akrep tüm burçlar düşünüldüğünde ve sadakat söz konusu olduğunda en ön plana çıkan burç konumundadır. Karşıdaki kişinin sevdiği kişi olması yeterlidir.

Başak

virgoBaşak kadını ve Başak erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burç sevdiklerine karşı çok uyumludur. Aynı zamanda olgun ve anlayışlılar. Mükemmeliyetçi davranışlarına rağmen başkalarını rahat ve mutlu tutmaya özen gösterirler. Bu durum sırları kapalı bir şekilde tutmayı içeren bir durumdur.

Başak çevresindeki herkesin iyi olup olmadığı konusunda endişelenir. Sevdiklerinin refahını sağlamak için büyük çaba sarf eden bu burç için önemli olan şey genel çıkarları ve hedefleriyle uyumluluktur. Bu ikisi bir araya geldiği zaman ona güvenmek sonuç verecektir.

Koç

ariesKoç kadını ve Koç erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burç son derece sadık olabilir ama bunun doğru olduğunu düşünmesi gerekir. Önce durumu analiz etme eğiliminde olurlar. Ardından güvenilir olmanın onlar için iyi bir seçenek olup olmadığına karar verirler. Koç burcunun kendini çok düşünen bir burç olduğu unutulmamalıdır.

Koç, bir ilişkinin veya için gerçekten verimli olduğuna inanmazsa takılıp kalmayacak kadar mantıklıdır. Bir başka ifadeyle diğer burçlar ne olursa olsun yanında kalmaya meyilli olurken Koç biraz daha soğuk davranacak ve ilgili herkesin yararına olanı yapmaya başlayacaktır.

Boğa

taurusBoğa kadını ve Boğa erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burç sevecen ve sadık bir burç olarak bilinir. Fakat bazen çok güvenilmez olabilirler. Özellikle de kesinlikle katılmadıkları bir şey söz konusu olduğunda durum böyledir. Durumun kendileri için elverişli olmadığına karar verirlerse inatçı doğaları kendini gösterecektir.

Boğa inatçıdır ve katılmadığı veya hemfikir olmadığı hiçbir şeyi yapmaz. Ayrıca zaman zaman akılsızca davranabilir. Bu onları herhangi birinin çıkarına olması gerekmeyen seçimler yapmaya zorlayabilir. Bu yüzden, harika arkadaşlar ve iyi bir sevgili edinebilecek olmasına rağmen en güvenilir burç olmaktan uzaktır.

Kova

aquariusKova kadını ve Kova erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burcu yaratıcı ve sadık arkadaş olarak düşünebilirsin. Ama burç ondan daha fazlasıdır. Kendi fikirlerini çok iyi anlarlar ve başkalarını çok eleştirebilecek küçük ayrıntılara dikkat ederler. Bu nedenle, Kova burcu bir insanın sadık ve anlayışlı olduğu düşünülemez.

Kova benzersiz düşüncelere sahiptir. Büyük fikirler üretme konusunda yeteneklidir. Fakat küçük ayrıntıları uygulayabilmek için mutlaka odaklanma ve özen gösterme gerekli değildir. Ayrıca, egosu tarafından yönlendirilir. Bu bazen sadık ve kararlı arkadaş ve sevgili olmasına engel olabilir.

İkizler

geminiİkizler kadını ve İkizler erkeği kısmında belirttiğim gibi aslında çok güvenilir insanlar olarak kabul edilirler. Ama bu sadece karamsarlıkları pahasına geçerli bir durumdur. Bir kişiye çok fazla yatırım yapabilirler veya varoluşlarından tamamen habersiz olabilirler. İkizler, duygularının vaatlerin önüne geçmesine izin veren bir yapıdadır.

İkizler inanılmaz derecede iyi bir sevgili ve arkadaş olabilir. Fakat sözlerini yerine getirme konusunda becerikli değildir. Doğaları gereği güvenilir olmadıkları için değil, duyguları nedeniyle bazı dış etkenler ve yoluna çıkabileceği milyonlarca taahhütten etkilendiği için böyledir.

Aslan

leoAslan kadını ve Aslan erkeği kısmında belirttiğim gibi yeri geldiğinde ona sır saklaması için güvenebilirsin. Ama dikkatli olmalısın. Eğer kendi konumlarını tehlikeye atarsa ve yakınlarını tehdit eden bir sır söz konusuysa onu ağzından kaçırması çok zor olmayacaktır. Bu nedenle her zaman yanında olmasına güvenemezsin.

İtibar söz konusu olduğunda en sağlam korumayı sağlayacak bir burç olmasına rağmen Aslan, kriz anında güvenebileceğin bir burç değildir. Aslan sadıktır ama onu hemen ilgilendirmeyen veya meraklandırmayan bir şey söz konusu değilse dik başlı ve titiz davranmaya devam edecektir.

Yay

sagittariusYay kadını ve Yay erkeği kısmında belirttiğim gibi oldukça maceracıdırlar. Bu maceracılık düşüncesiz olmalarına neden olur. Başkalarını önemsemek için neredeyse hiç zamanı yoktur. Yay merak ve seyahat tutkusu ile yoğurulur. Kendi hayatlarına dalmış durumdadırlar. Bu nedenle güven için ideal seçim olmazlar.

Yay bir kaşiftir. Deneyim, yeni insanlar ve ilginç fikirler arzularlar. Ailelerine şiddetle bağlı olsa bile bir kez olmak istediğini seçtiğinde Yay, kendi çıkarına göre hareket etmeye eğilimli olacaktır. Bu nedenle bazen ideal olan özverili ve güvenilir olmaksa bile bunu başaramaz.

Balık

piscesBalık kadını ve Balık erkeği kısmında belirttiğim gibi bu burç şefkatli ve sevgi doludur. Ama aynı zamanda kararsızdırlar ve kafaları karışıktır. İlişkiler ve kararlar söz konusu olduğunda nasıl tavır alacaklarını bilmezler. Başını belaya sokmak istemezler. Bu nedenle en az güvenilir burç onlardır.

Balık harika bir sevgiliye sahip olabilecek kadar şanslıdır. Onun için sevgili yapmak gerçekten çok kolaydır. Ama işler çok zorlaştığında bir ilişkiyi sürdürmeyi tercih etmez. Ona ilham verecek birini veya başka bir şeyi bulma taraftarıdır. Zihni çok fazla yöne kayabileceği için güvenilir olmaktan çok uzaktır.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...