12 maddede burcuna göre kıskançlık nedenleri

Her insanın yaşamlarına doğru yaydıkları büyük bir niteliği veya özelliği vardır. Senin için doğal olarak ortaya çıkan özelliklerden veya yeteneklerden gurur duyabilirsin. Aynı zamanda başkalarının sahip olduğun bu yetenekleri kıskanma durumları olabilecektir.

Her insanın yaşamlarına doğru yaydıkları büyük bir niteliği veya özelliği vardır. Senin için doğal olarak ortaya çıkan özelliklerden veya yeteneklerden gurur duyabilirsin. Aynı zamanda başkalarının sahip olduğun bu yetenekleri kıskanma durumları olabilecektir.

Burada kıskançlık hakkında biraz konuşacağım. Burcuna göre neden kıskanıldığından ve aynı zamanda hangi burcu kıskandığından söz edeceğim. Sen sadece kendi yeteneklerine odaklanabilirsin ama aynı zamanda diğer burçlara sahip insanların da çeşitli yeteneklere ve özelliklere sahip olduğunu unutmamalısın.

Koç

ariesKoç erkeği veya Koç kadını olarak seni neden kıskanıyorlar? Bir Ateş burcusun. Hayattan istediklerini elde etme kararlığın var. Bir hedef için yola çıktığında korkusuzluğun var. İşleri kolayca halledersin ve varış noktasına nasıl geldiğinle ilgili hiç pişmanlık duymazsın. İnsanlar bu durumu kıskanırlar.

Diğer taraftan Koç burcu olarak Terazi burcunu kıskanırsın. Çünkü Terazi burcu her durumda denge bulabilme potansiyeline sahiptir. Seyir halindeyken tekneyi sallamak istemezler. Diğer taraftan Terazi burcunun ağzından çıkan herhangi bir şeye genellikle kimsenin gücenmemesi gibi bir durum söz konusudur.

Boğa

taurusBoğa kadını veya Boğa erkeği olarak seni neden kıskanıyorlar? Boğa burcunun para söz konusu olduğunda kararlı bir eli ve kararlı bir kalbi vardır. Sabır, sahip olduğun bir erdemdir. Diğerleri, hayatını temelli bir biçimde yaşama şeklini fazlasıyla kıskanacaktır.

Diğer taraftan Boğa burcu olarak Yay burcunu kıskanırsın. Ateş böceği ve karıncanın hikayesini aklına getirebilirsin. Boğa burcunun kış için biriktirdiği şeyler vardır. Eğlenceyi seven Yay çoğu zaman kaygısızdır. Boğa burcu insanlar bazen böyle olmayı dilerler.

İkizler

geminiİkizler erkeği veya İkizler kadını olarak seni neden kıskanıyorlar? Konu konuşma olduğunda hiç kimse İkizler kadar yetenekli değildir. En büyük zaafın can sıkıntısıdır. Bu yüzden hararetle bilgi biriktirirsin ve zihnini meşgul etmek için yeni şeyler öğrenirsin. Bazı burçlar için bu durum bir hayalden başka bir şey değildir.

Diğer taraftan İkizler burcu olarak Boğa burcunu kıskanırsın. İkizler burcunun zihni, sürekli yeni bir şey arayışında fikirlerle dolup taşmaktadır. Boğa, arkasına yaslanıp rahatlamaktan ve çok fazla endişelenmemekten memnun görünür. İkizler burcu insanlar bazen böyle olmak isterler.

Yengeç

cancerYengeç kadını veya Yengeç erkeği olarak seni neden kıskanıyorlar? Besleyici yeteneklerin nedeniyle sürekli kapını çalacak bir insan akışını sahip olman söz konusudur. Ayrıca harika dinleyicilersin ve her zaman ağlanacak bir omuz arayanların hedefinde olacaksın.

Diğer taraftan Yengeç burcu olarak Akrep burcunu kıskanırsın. Akrep kendini korumada harikadır ve başkalarının çok yaklaşmasına izin vermez. Sessiz zaman geçirmek istediklerinde bunu başarırlar ve insanlara geride durmaları gerektiğini söylemekte pek çekinmezler.

Aslan

leoAslan erkeği veya Aslan kadını olarak seni neden kıskanıyorlar? Eğlenceyi seven birisi olduğu için her zaman etrafında sana hayran olan birileri olacaktır. Parlayan kişiliklerinin çemberine doğru çekilmeleri söz konusudur. Aslan genellikle etrafındakilere güler ve onları eğlendirir.

Diğer taraftan Aslan burcu olarak Koç burcunu kıskanırsın. Aslan burcu geniş bir arkadaş çevresine sahip olma eğilimindedir ama oldukça güvensiz olabilir. Koç, başkalarının onlar hakkında ne düşündüğüne pek takılı kalmaz. Her zaman yedekte bir güven paketleri vardır.

Başak

virgoBaşak kadını veya Başak erkeği olarak seni neden kıskanıyorlar? Hayatının kontrolü senin elindedir. Etkileyici bir organizasyon ve planlama becerilerin sayesinde her zaman sürücü koltuğunda olursun. Bununla birlikte başkalarına neyi daha iyi yapabileceklerini söylemekten korkmazsın.

Diğer taraftan Başak burcu olarak Balık burcunu kıskanırsın. Başak burcu oldukça ciddi ve pratik görünebilirken Balık burcu hayata akışla uyum sağlama yolunda ilerler. Bu yaklaşım Başak için bir gıpta meselesidir. Çünkü Balık, bir şeyleri geldikçe umursar ve genellikle gelgitler ile hareket eder.

Terazi

libraTerazi erkeği veya Terazi kadını olarak seni neden kıskanıyorlar? Terazi ne zaman geri çekileceğini bilir. Dramdan ve trajediden olabildiğince kaçınma eğilimindedir. Alevleri körüklemek veya haksızlığı görmezden gelmek yerine insanları bir araya getirmeyi ve bir durumun yanlışlarını düzeltmeyi tercih eder.

Diğer taraftan Terazi burcu olarak Oğlak burcunu kıskanırsın. Terazi için dünyaya adalet getirmek çok önemlidir. Fakat bu yaklaşım biraz yorucu bir biçimde ilerlerler. Soğukkanlı Oğlak, başkalarının işlerine pek karışmamayı tercih ettiği için Terazi tarafından en çok kıskanılan burç durumundadır.

Akrep

scorpioAkrep kadını veya Akrep erkeği olarak seni neden kıskanıyorlar? Akrep yansıttığı yoğun gizemli bakışlar nedeniyle doğuştan gelen bir çekim gücüne sahiptir. Elde edilmesi zor bir hissiyata sahip olduğun için koltuğunda oturarak başkalarının bunu aşmaya çalışma çabalarını takip edersin.

Diğer taraftan Akrep burcu olarak Kova burcunu kıskanırsın. Kova arkadaş edinme konusunda doğal hareket eder. Bu nedenle etrafı arkadaşlarla çevrilidir. Akrep burcuna ise yaklaşmak biraz zordur. İnsanları kendilerine çeken yoğun onu korkutabilecek derecede olabilir.

Yay

sagittariusYay erkeği veya Yay kadını olarak seni neden kıskanıyorlar? İyimserliğim ve şansın, hayatının etrafındakilere kolay görünmesine neden olur. Dünyayı gül renkli gözlüklerle görme konusunda inanılmaz bir yeteneğin vardır. Hiçbir şeyin seni gerçekten üzemeyeceği bir gerçektir.

Diğer taraftan Yay burcu olarak İkizler burcunu kıskanırsın. İkizler, kendisi adına konuşmaktan hoşlanır. Aynı zamanda eğer haksızlığa uğradığını hissederse birine seslenmekten pişmanlık duymaz. Yay burcunun ise bu gibi durumlarda zor anlar yaşaması söz konusudur.

Oğlak

capricornOğlak kadını veya Oğlak erkeği olarak seni neden kıskanıyorlar? Kendine hakim bir Oğlak stratejik olarak herhangi bir duruma girebilir ve oradan kolayca çıkabilir. Ne istediğini bilirsin ve başarılı olma dürtüsü ile birlikte planlama becerin hedefe ulaşacağın anlamına gelir.

Diğer taraftan Oğlak burcu olarak Yengeç burcunu kıskanırsın. Yengeç herkesin sırdaşı durumundadır. Oğlak, soğuk ve hesaplı bir insandır. Bu da başkalarının ondan uzaklaşmasına neden olabilir. Sonuç olarak bir Oğlak burcunun kendini yalnız hissetmesi gibi bir durum söz konusu olabilecektir.

Kova

aquariusKova erkeği veya Kova kadını olarak seni neden kıskanıyorlar? Başkalarının ne düşündüğüne dair endişe duymuyor oluşun çok önemlidir. Kendi davulunun ritmine doğru hareket edersin ve doğru olduğuna inandığın şeye doğru hareket edersin. Ayrıca zamanını nasıl geçirmek istediğine sen karar verirsin.

Diğer taraftan Kova burcu olarak Başak burcunu kıskanırsın. Dünya karmaşık bir yer olabilir çünkü özgürlüğünü sürdürme ihtiyacın yanlış anlaşılmalara neden olur. Bir Başak her zaman kontrol altındadır ve ne istediğini tam olarak bilir. Bu yüzden onu çok kıskanırsın.

Balık

piscesBalık kadını veya Balık erkeği olarak seni neden kıskanıyorlar? Balık burcu bağlantı kurmak için kolay bir burçtur. Empati kurma ve insanları kolayca anlama yeteneğine sahiptir. Balık, hiç denemeden derin ve zengin ilişkiler bulabilecektir. Senin kıskanılan yönün budur.

Diğer taraftan Balık burcu olarak Aslan burcunu kıskanırsın. Başkalarının duygularını üstlenmek çok yorucudur. Aslan nasıl eğlenileceğini bilir ve eğer birinden istediğini alamazsa yoluna devam etmekte hiç zorluk çekmez. Bu yüzden Balık zaman zaman bir Aslan olmanın hayalini kurabilir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...