12 maddede burcuna göre etkili fiziksel aktiviteler

Bahar geldiğinde ne olur? Çimenler daha yeşil hale bürünür ve bitkiler tomurcuklanmaya veya çiçek açmaya başlar. Gün içerisinde daha fazla güneş ışığı alırsın ve beraberinde bu durum daha fazla dışarı çıkma arzusunu getirir. Adım adım biraz daha dışarıda vakit geçirmek isterken kendini fiziksel aktiviteler yaparken bulabilirsin.

Bahar geldiğinde ne olur? Çimenler daha yeşil hale bürünür ve bitkiler tomurcuklanmaya veya çiçek açmaya başlar. Gün içerisinde daha fazla güneş ışığı alırsın ve beraberinde bu durum daha fazla dışarı çıkma arzusunu getirir. Adım adım biraz daha dışarıda vakit geçirmek isterken kendini fiziksel aktiviteler yaparken bulabilirsin.

Atmosfere giren tüm artan enerji doğrultusunda herhangi biri muhtemelen kendini daha mutlu ve daha sabırsız hissetmeye başlayacaktır. Bu artan enerjinin bir kısmını bırakmanın en yararları yolu ise fiziksel aktiviteler yapmaktır. Bu bu konuda astroloji sana nasıl yardımcı olabilir? Elbette burcunla uyumlu olan fiziksel aktiviteleri göstererek!

Koç

ariesKoç için bu dönemde boks veya buna benzer yakın dövüş sanatları idealdir. Koç erkeği ve Koç kadını kısmında özellikle belirttiğim gibi bu burç Mars tarafından yönetilir. Dolayısıyla bahar döneminde tonla enerjisi olması doğaldır. Boks, bu ekstra enerjiyi kolayca boşaltmanı sağlayacak bir durumdur.

Fakat boks tek başına yeterli değildir çünkü Koç çabuk sıkılan bir burçtur. Antrenmanlarını karıştırdığından ve bol miktarda çeşitlilik sağladığından emin olmalısın. Aksi taktirde çabuk sıkılma eğiliminle karşı karşıya kalırsın. Bu yüzden işleri ilginç hale getirmek için çaba göstermelisin.

Boğa

taurusBoğa için önemli olan kuvvet antrenmanıdır. Boğa burçlar arasında gücün simgesidir. Boğa erkeği ve Boğa kadını kısmında belirttiğim gibi Boğa aynı zamanda bir toprak burcudur. Kuvvet antrenmanı vücuduna münzevi olmanın ötesinde birçok fayda sağlar.

Eğer ağırlık almak çok korkutucu görünüyorsa squat, plank ve diğer benzer egzersizler gibi vücut ağırlığı egzersizleriyle ilk adımları atmalısın. Bir egzersiz yaptıktan sonra kendini sağlıklı bir ikramla ödüllendirmelisin. Vücudun sana teşekkür edecektir. Böylece tükenmişliği önleyebileceksin.

İkizler

geminiİkizler için aslında grup halinde yapılan fitness antrenmanlarının önemi büyüktür. İkizler erkeği ve İkizler kadını kısmında belirttiğim gibi zihnini aktif tutmayı seversin. Bunu yapmanın en kolay yolu ise grup halinde fitness antrenmanı gerçekleştirmektir. Ders sırasında sürekli değişim yaptığından emin olmalısın.

Arkadaşlarını dersten önce veya sonra görmek senin için iyi bir motivasyon olmalıdır. Bu şekilde aktif kalmayı seversin. En önemlisi istediğin dedikoduları yakalama fırsatı elde edersin. Dedikodu demişken, hayata dair son gelişmelerden söz ediyorum. Yoksa senin de bildiğin gibi dedikodu kötü bir şeydir.

Yengeç

cancerYengeç için sanırım en uyumlu olan fiziksel aktivitenin ne olduğunu tahmin etmek çok zor olmasa gerek. Aklının ucundan geçtiyse söyleyeyim bu yogadır. Yoga tıpkı suda olduğu gibi nefes ve huzura odaklanan sıvı vücut hareketlerine izin verir. Yengeç erkeği ve Yengeç kadını kısmında belirttiğim gibi huzur senin için çok önemlidir.

Yoga aynı zamanda Yengeç’in sağlığı için hayati önem taşıyan duygularını kontrol etmen için bir an sağlar. Kendine, üzerinde yuvarlanmayı dört gözle beklediğin kaliteli bir mat aldığından emin olmalısın. Bir Yengeç için hiçbir şey rahatlıktan daha çekici olamaz.

Aslan

leoAslan için dans sınıfı önemlidir. Eğlenmek için dışarı çıktığında yapabileceğin fiziksel aktiviteyi seçme konusunda özgürsündür. Ayaklarını hareket ettiren herhangi bir müzik işe yarayacaktır. Ter dökene kadar durmadan hareket edebilirsin. Çünkü Aslan erkeği ve Aslan kadını kısmında belirttiğim gibi enerjin fazlasıyla yeterlidir.

Bir aynanın önünde dans etmek, hareketlerini mükemmelleştirmene olanak tanır. Seni ara sıra gülümsemeye ve kendine gülmeye teşvik eder. Daha önemlisi fotoğraf çekebilirsin. Aslan için gösterişin ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde bu inanılmaz bir fırsat olacaktır.

Başak

virgoBaşak için mevcut fiziksel aktiviteler yeterlidir. Evet doğru duydun, her ne yapıyorsan onu yapmaya devam etmelisin. Başak erkeği ve Başak kadını kısmında özellikle belirttiğim gibi sağlığın ve zindeliğin burcu olduğunu unutmamalısın. Bu yüzden muhtemelen halihazırda bir egzersiz rutinin olmalıdır.

Bunu yapmazsan, planladığın ve ilerlemeni takip ettiğin sürece kalbinin istediği şeyi seçmekte özgür olduğunu unutmamalısın. İlerlemeni bir listede takip etmek seni hedeflerine doğru götürecek motivasyonu sana sunacaktır. Bazen tek yapman gereken listeden bir şeyi işaretlemekten başka bir şey değildir.

Terazi

libraTerazi için fiziksel aktivitenin bir arkadaş ile yapılması önemlidir. Terazi erkeği ve Terazi kadını kısmında belirttiğim gibi mazeret bulmak senin için çok ama çok kolaydır. Bu nedenle kendine bağlılık dahi söz konusu olduğunda bir kişinin seni sorumlu tutması gerekir.

Bu nedenle bir arkadaşınla antrenman planlaman çok daha sağlıklı olacaktır. Aktiviteni egzersiz ve sosyal zaman olarak ikiye katlamış olacaksın. Arkadaşlarınla tutarlı bir rutine girdiğinde artık kendini bir angarya gibi hissetmemiş olacaksın. Dolayısıyla ne yapıyorsan bir arkadaşından destek almayı ihmal etmemelisin.

Akrep

scorpioAkrep için zorlu ama bir o kadar stratejik bir fiziksel aktivite gereklidir. Örnek vermek gerekirse kayalıklara tırmanmak olabilir ama tabi bunu her zaman her yerde yapabilme şansın olmayacaktır. Vücudunu ve zihnini aynı anda kullanmana izin verecek herhangi bir fiziksel aktivite ile uğraşabilirsiniz.

Akrep erkeği ve Akrep kadını kısmında belirttiğim gibi bu burcun sahip olduğu enerji zorlukların üstesinden gelme konusunda eşsizdir. Dolayısıyla hızla bir aktivitede ilerlemek söz konusu olabilir. Yeteneklerine daha fazla güvenilirken zihnini meşgul edecek bir şeyler bulmak çok önemlidir.

Yay

sagittariusYay için fiziksel aktivite önerisi? Elbette mahalleyi keşfetmek. Biraz yürüyüş iyi gelecektir. Yay erkeği ve Yay kadını kısmında belirttiğim gibi hareketsiz bir yerde yaşam oldukça kayıtsız bir hal alabilir. Kendini yerel bir maceraya atılacak şekilde şartlandırma ve böylece çevrende olan biteni daha yakından tanıma fırsatı elde edebilirsin.

Yürüyüşlerinde seyahat ve felsefe gibi en sevdiğin konularla ilgili bir podcasts veya sesli kitap dinleyebilirsin. Böylece gezerken dahi farklı yerlerde olmanın hayalini kurmaya devam edebilirsin. Ama en önemlisi örneğin, Almanya’da olmasan bile oranın tarihini, dilini ve kültürünü öğrenebilirsin.

Oğlak

capricornOğlak kişisini mutlu edecek en önemli fiziksel aktivite kesinlikle koşudur. Çünkü Oğlak erkeği ve Oğlak kadını kısmında belirttiğim gibi bu burcun rekabetçi doğası çoğunlukla kendinledir. Çalışan bir programa başlamak, kilometre ve hızını takip etmene olanak tanıyacaktır.

Bir yarışa kayıt olabilirsin. Bu hedefi aklında bulundurmak e-postalarını açıp işe koyulmayı tercih ettiğin sabahları toparlamana yardımcı olacaktır. Birçok başarılı insan her şeyden önce aktif olmak için kendilerine zaman ayırır. Hiç kuşkusuz sen de onların arasında olmak istersin.

Kova

aquariusKova için önemli olan nedir? Kova erkeği ve Kova kadını kısmında belirttiğim gibi farklı olmaktır. Bu nedenle onun yapacağı en önemli fiziksel aktivite spinning olacaktır. İster kendi evinde istersen bir sınıfta ama güvenli bir mesafede spinning yapmayı deneyebilirsin.

Senin için senden daha büyük bir şeyin parçası olmak fazlasıyla heyecan verici olacaktır. Çoğu insan spinning yapma hissini sever. Bunun sebebi ise oldukça açıktır. Spinning sınıfında herkes bir anlamda birbirinin enerjisinden faydalanmış olur. Kova için daha başka ne istenebilir ki?

Balık

piscesBalık için şaşırtıcı olmayacak bir fiziksel aktivite en önemli spordur ve bu da yüzmedir. Balık erkeği ve Balık kadını kısmında belirttiğim gibi bu burç kendini taze ve ferah hissetmeyi sever. Bu yüzden denizde veya havuzda yüzmek tam olarak ona göre bir aktivitedir.

Sezgisel olduğunu unutmamalısın. Bu yüzden bir Balık olarak kendine bolca vakit ayırmalısın. Suyun içindeyken bunun keyfini fazlasıyla çıkarabileceğin için senin adına en iyi aktivite yüzmek olacaktır. Yüzmeyi istemeyebilirsin ama suyun içinde kalmak seni fazlasıyla mutlu edecektir.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...