İnsan Kendini Nasıl Değiştirir?

Kaan Karadeniz

26 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. İki farklı oyun sitesinde içerik yöneticiliği, bir sitede içerik danışmanlığı yapmaktayım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanırım.

Sevebilirsin...

51 Yanıt

 1. Ceren dedi ki:

  Merhabalar,
  Dönüşünüz için teşekkür ederim. Hayallerimden bahsetemi istemişsiniz. Memmnuniyetle. Ben mutluluğun peşinde olan olan defresif bir karakter olmakla birlikte bu mutluluk arayışına giden yolun sonuna çok gezen çok okuyan merhametle dolu bir yeryüzü doktoru olma hayali kondurdum. Çünkü düşündüm ki mutlak mutluluk başka gülen yüzlerden geçiyor. Kendimş evrensel kılmak tüm yardıma muhtaç insanların elinden tutmak istiyorum. Gerçek şükranı asla sahte olamayacak o tebessümlere yakından bakmak istiyorum. Bunca güzel şeyin yolunun ygs lys adlı sınavdan geçmesi canımı sıkıyor. Çünkü ben ideal bi öğrenci olamıyorum her başarısızlığımda küllerimden doğamıyorum. Saatler boyu oturamıyorum ben faaliyet insanıyım sanırım. lakin yanlış anlaşılmak istemem böyle söylediğim için boyumdan büyük bi hayal kurduğumu sanmayın başarısız bir öğrenci kesinlikle değilim sadece istediğim yerde değilim. Anlayacağınız değişime ihtiyacım var kurallara uymalı ve başarılı olmak zorundayım. güzel bi hayatı önce kendime sonra aileme bana sundukları imkanlar için borç sayıyorum. Yazacaklarınız benim için çok kıymetli, merakla bekliyorum.

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba Ceren,

   Teşekkür ederim ek bilgi verdiğin için. Güzel hayallerin var ve umut ederim bunları başarabilirsin. Bir doktor olmak, en önemlisi merhametli bir doktor olup insanlara yardımcı olmak biriysen pırıl pırıl bir yüreğin var demektir. Sence bu hayali yerine getirememek seni üzmez mi? Aileni üzmez mi? Bence sen üzülmekten değil üzmekten çekiniyorsun. Başarısız olduğunda bu yükün altından kalkabilirsin ama senin başarısızlığın durumunda başkaları üzülürse işte o zaman her şeyin sarpa saracağını düşünüyorsun. Yanılıyor olabilirim ama benim fikirlerim bu yönde.

   Söylediklerimde haklıysam yapman gereken belli. Şu an birçok şey senin kontrolünde kendini biraz daha cesaretlendirip, biraz daha teşvik edip çok da anlamlı olduğunu söyleyemediğim sınava kendini hazırlayarak istediğin hayale ulaşmalısın. Bunu kendin için değil, senin gibi bir doktorla tanışmak isteyenler için ve en önemlisi senin için çok kıymetli olan ailen için yapmalısın. Bundan daha iyi bir motivasyon kaynağını bulmak gerçekten zordur. Bunlara sahipken bence geç kaldığın o yola adımını atmalısın. Daha mutlu bir gelecek için bunu yapmak zorundasın.

   Danışmak ve konuşmak istediğin zaman buralarda olacağım. Bir yorum uzaktayım, hayatında her şey dilediğince olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz e-Kitabını Almayı Unutma!

Zamanında Vazgeçmeli adını taşıyan e-Kitabımı ücretsiz olarak okuyabilirsin!