İnsan Kendini Nasıl Değiştirir?

Kaan Karadeniz

26 yaşındayım. Yüksek lisans öğrenimini "Bilgi ve Belge Yönetimi" bölümünde sürdürmekteyim. İki farklı oyun sitesinde içerik yöneticiliği, bir sitede içerik danışmanlığı yapmaktayım. Başarının çaba ile doğru orantılı olduğuna inanırım.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

131 Cevaplar

 1. mustafa dedi ki:

  İçine kapanık birisi yım duygularımı rahatça ifade edemiyorum aslında okul olduğu zaman arkadaşım yardımcı
  olsa ‘da arkadaşım yaz tatilinde oturduğun şehirde olmadığı için görüşemiyoruz bundan dolayı da yine değişmekte zorlanıyorum

  Yazınızdaki metodları takip ederek ve başka kaynaklardan yararlanarak değişme çabası göstericem:)

 2. Selda dedi ki:

  Merhaba selda ben bende değişmek istiyorum fiziksel yapımda dahil olmak üzere bambaşka bir insan olmak istiyorum bunun için neler yapıcam bilmiyorum hadi kiloyu verdim yeni bir insan nasıl çıkar benden hiç bilmiyorum kararsızım

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba Selda Hanım,

   Fiziksel yapınızdaki değişiklik konusunda maalesef size fikir verebilecek birisi değilim. Bir beslenme uzmanıyla görüşmenizi tavsiye ederim. Değişmek istemenizin mutlaka bir sebebi olmalı, bu sebebe bağlı kalarak değiştirmek istediğiniz özellikleriniz tam olarak neler? Neyde eksik veya yanlış olduğunuzu düşünüp değişme kararı verdiğinizi söylerseniz daha rahat yardımcı olmaya çalışabilirim.

 3. Nurzeynep dedi ki:

  merhabalar yazılarınızı ve diğer sıkıntısı olan arkadaşlara yaptığınız yorumları okudum ve bende yazmak istedim.
  ben 22 yaşındayım ve çalışıyorum. güler yüzlü bir insanım aslında kendim hariç herkesi mutlu etmekte üstüme yok. içimde sürekli bir isteksizlik bir umutsuzluk var sanırım kendime güvenim yok. karşımdaki insanları kırmamak için uğraşıyorum ama bende çok kırılıyorum. içimde bir şey varsa bunu söyleme gereksinimi duyuyorum saklayamıyorum. öfke kontrolü yapamıyorum uğraşıyorum ama yaptığım en fazla sesimin tonunu ayarlamak. onun dışınca kızınca kırıcı oluyorum. ya açıkcası kendimi toparlamak, düzeltmek istiyorum. ve istediğim değişmek adına çok şey var ve zamanla sıra sıra yapmak istiyorum.. neler yapmalıyım nereden başlamalıyım. yardımcı olur musunuz ?

  • Kaan Karadeniz dedi ki:

   Merhaba Nur Zeynep,

   Değerli yorumun için teşekkür ederim. Aslında sen kendi kendine teşhisi koymuş ve başlangıç noktanı belirlemelisin. Öfke kontrolü konusunda kendini geliştirmeyi düşünmelisin. Öfke kontrolü üzerine bir yazı yazmıştım. Okuyup okumadığını bilmiyorum ama öncelikle onu okumanı öneririm. Daha sonra problemlerin devam ederse veya başarısız oluyorsa tekrardan yorum yapabilirsin. Sana elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

   https://www.grisayfalar.com/ofke-kontrolu-nasil-yapilir/

   Hayat boyu mutluluklar ve başarılar dilerim. Her şey gönlünce olsun…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir