12 maddede Venüs burcunda sevgiliyi etkileme

Venüs astrolojide sadece aşkın ve güzelliğin gezegeni değildir. Aynı zamanda para, sanat, ahenk ve daha fazlası ile eşleştirilir. Olumsuz açıdan ise Venüs şehvetli, hoşgörülü ve kibirli olabilir. Her ne olursa olsun sevgilini etkilemenin çeşitli yollarını arıyor olabilirsin. Bu konuda sana yardımcı olacağım ama hepsini Venüs burcuna göre yapacağım.

Venüs astrolojide sadece aşkın ve güzelliğin gezegeni değildir. Aynı zamanda para, sanat, ahenk ve daha fazlası ile eşleştirilir. Olumsuz açıdan ise Venüs şehvetli, hoşgörülü ve kibirli olabilir. Her ne olursa olsun sevgilini etkilemenin çeşitli yollarını arıyor olabilirsin. Bu konuda sana yardımcı olacağım ama hepsini Venüs burcuna göre yapacağım.

Burçlardaki Venüs yerleşiminin yalnızca bir değerlendirme olduğunu unutmamak gerekir. Ev yerleşimini ve diğer gezegenlere bakış açılarını da inceleyerek çok daha fazlasını keşfedebilmen mümkündür. Sevgilinin Venüs burcunu biliyorsan, onu aşağıdaki önerilerle etkilemeyi başarabilirsin. En azından bir denemeni öneririm.

Koç

ariesKoç kadını kalk, harekete geç ve başla burcundan başka bir şey değildir. Venüs bu burçta olduğunda, partnerin seninle fiziksel bir deneyim yaşamak ister. Hayır, cinsellikten söz etmiyorum. Enerjiyi daha farklı bir biçimde dışarı atmaktan söz ediyorum. Örneğin, bu bir dans macerası olabilir.

Mahremiyet konusunda ısrarcı biriysen bu durumda bir dans dersine katılmayı düşünmeyebilirsin. Pekala, evinde bir çalma listesi oluşturabilirsin. Böylece gün boyunca dans ederek müziğin ve birbirinizin ritmini hissederek anın tadını çıkarmaya çalışabilirsiniz. Sevgilin kesinlikle buna hayır demeyecektir.

Boğa

taurusVenüs, Boğa burcunda olduğunda çok mutlu bir gezegendir. Bu nedenle sevgilinin duygusallık kapasitesi hakkında zaten bir önseziye sahip olabilirsin. Peki birlikte ne yapabilirsiniz? Aslında çok basit, basit bir tatlı veya yemek tarifi fazlasıyla iş görecektir.

Venüs, Boğa burcunda olduğunda onu sıcak bir ekmekten daha fazla mutlu edebilecek şey kesinlikle birlikte yarattıklarını paylaşırken sevdiklerine yakın olmaktır. Birlikte yemek yaparak veya tatlı hazırlayarak bu yakınlığı elde edebilirsin. Boğa kadını sevgilin bundan memnuniyet duyacaktır.

İkizler

geminiİkizler burcundaki Venüs’ün yapısı biraz farklı gibi görünebilir ama temelde İkizler kadını neyi arzuluyorsa onu anlatır. Çeşitliliği sever ve oldukça entelektüel konuşmacıdır. Akşama soruları bir kaseye koyarak ve sırayla çizip birbirine okuyarak başlayabilirsin. Bir dakika, doğrudan doğruluk mu cesaret mi oynamayı düşünebilirsiniz.

Her iki kişinin de soruları doğru ve dürüst bir şekilde yanıtlaması önemlidir. İkizler burcundaki Venüs insanı en az senin onun hakkında öğrenmek istediğin kadar bilgiyi öğrenmek için çaba gösterecektir. Bu yüzden her şeyin karşılıklı olduğunu asla unutmamalısın.

Yengeç

cancerArada sırada çocuk gibi davranmak isteyen bir burç arıyorsan doğru yerdesin. Yengeç burcundaki bir Venüs insanına aşıksan bir kale inşa ederek çocukluk anılarını yaşatmayı düşünebilirsin. Bu sadece bir örnek istersen onunla birlikte doktorculuk oynayabilirsin hiç fark etmez. Sadece onu çocukluk anılarına götürmeye çalışmalısın.

Mümkün olduğu kadar pelüş yastık ve battaniye alabilir, kanepeye ve sandalyelere bir çarşaf örtebilir ve ışıkları kapatabilirsin. Daha sonra ikiniz de akşamı birlikte inşa ettiğiniz küçük oyun evinizde geçirebilirsiniz. Yengeç kadını sevgilin bundan tam anlamıyla mutluluk duyacaktır.

Aslan

leoAslan burcunda bir Venüs kişisine aşıksan yaratıcı olma ve bazı kibirlere dalma zamanı geldi demektir. Aslan kadını için bir fotoğraf çekimi işini fazlasıyla görecektir. Günlük hayatlarını yaşıyorlarmış gibi giyinebilir, kostüm giyebilir veya senin için modellik yapmasını sağlayabilirsin.

Önemli olan kendini özel hissetmesidir. Fotoğrafları çektikten sonra ne yapacaksın? Elbette onu yanına davet edecek, en sevdiğin içecekten bir yudum alacak ve fotoğraflara birlikte bakacaksınız. Bazen kahkahalar atılacak, bazen hafif utangaçlıklar olacak ama sonunda ortaya bir sürü hikaye çıkacaktır.

Başak

virgoBaşak kadını için plan yapmak kolay değildir. Ama en iyi çözüm planlı hayatı için yeni bir hedef planlaması gerçekleştirmektir. Venüs, Başak burcunda olan bir sevgiliye sahipsen romantik olmaktan çok ciddi bir iş üzerindeymiş gibi hareket etmelisin. Onun için bir hedef planlaması yapmalısın.

Hedefler, bir gezi gibi belirli bir olay için veya önümüzdeki üç yıl gibi daha genel olabilir. Başak sana her konuda yardımcı olmak isteyeceği için birlikte epey iyi bir vakit geçirebileceksin. Bununla birlikte planların içerisine ilişkiyi dahil ederek ilişki niyetini çok daha ciddi bir zemine yaymayı başarabilirsin.

Terazi

libraTerazi burcunda Venüs’ü olan bir kadınla birlikteysen bir grup oyunu gecesi koordine edebilirsin. Bir masa oyunu, kart oyunu, sessiz sinema veya trivia oyunlarından birini oynayabilirsin. Üstelik bunları çevrimiçi olarak yapabileceğini unutmamalısın.

Bazen Venüs’te olan bir Terazi kadını için ne kadar çok insan dahil olursa o kadar iyidir. Partnerinin hayatındaki diğer önemli insanlarla sosyal olmak, partnerine onlara değer verdiğini gösterecektir. Böylece hangi burç olursan ol bir Terazi kadınını mutlu etmenin keyfini çıkarabileceksin.

Akrep

scorpioSevgilin Akrep kadını ise ve Venüs’e sahipse, hafıza yolculuğuna çıkmak mükemmel bir fikir olabilecektir. Herkes geçmişi hakkında tamamen açık değildir. Fakat iki veya üç önemli noktayı paylaşmak kesinlikle sevgilinin daha duygusal olarak açılmasına yardımcı olabilecektir.

Akrep kadını kısmında bahsettiğim gibi herhangi bir şekilde onunla bağlantıya geçmek istiyorsan daha derin bir seviyede bağlantı kurabilmek önemlidir. Anıları canlandırmak bunun için önemlidir. Hatta anıları canlandırmak için eski fotoğrafları kullanabilirsin.

Yay

sagittariusYay burcundaki Venüs, iyi vakit geçirmeye açık birisini ifade eder. Felsefe ve seyahatle çok ilgilenir. İkinizin de büyüleyici bulduğu bir konu veya yer hakkında birlikte bir film veya belgesel izlemelisin. Yay burcundaki bir kadını mutlu etmenin en basit yollarından birisi budur.

Filmi veya belgeseli izledikten sonra onun hakkında konuşmaya zaman ayırmalısın. Sevgilinin fikirlerini dinlerken ne kadar mutlu olacağını tahmin dahi edemezsin. Yay kadını konu gezmek ve tozmak olduğunda iyi bir seyahat kitabına bile hayır diyemeyecek kadar hayatından memnun olabilir.

Oğlak

capricornOğlak kadını Venüs ile bir araya geldiği zaman konu odaklı olmaktan kendini alıkoyamaz. Bu kadınlar çok mantıklıdırlar. Muhtemelen onun son derece kararlı olduğunu ve aynı zamanda sadık olduğunu çoktan keşfetmiş olmalısın.

Sevgilinin, sevdiğin bazı nitelikleri yazmasına izin vermelisin. Böylece kendini ilişkide kendini daha güvende hissedecektir. Aynı şeyi onun için sen yapmalısın. Sevdiğin yönlerini yazmalısın ve onunla paylaşabilirsin. Mutlu olmak istediklerinde bu notlara sıkıca sarılacak ve onları tekrar tekrar okuyacaklardır.

Kova

aquariusKova kadını ile Venüs bir araya geldiği zaman tutkulu olmana neden olan şeyleri bilmek isterler. Sosyal adalet mi? Çevresel aktivizm mi? Yoksa yoksullukla mücadele mi? Hangisiyle ilgilendiğini ona açıkça söylemen gerektiğini unutmamalısın. Bu şekilde onun ilgisini çekmeyi başarabilirsin.

Bunun için Kova kadınını mutlu etmek adına ikinizin de değer verdiği hayırsever amaçları tartışmak için akşam ayırmalısın. Daha sonra onurlarına bir amaç için bağışta bulunarak onları şaşırtmalısın. Bu, gerçekten onu dinlediğini gösterecek bir adımdır. Yeterince özen gösterdiğin sürece onu fazlasıyla mutlu edebilirsin.

Balık

piscesBalık kadını Venüs’te olduğu zaman onu memnun etmek çok zordur. Biraz sıkıcı olsa bile bir sanat gecesi planlamayı düşünmen gerekir. Hem boyama yapabilir hem renklerle oynayabilir hem de bir vizyon panosu oluşturabilirsin. Önemli olan onu sanata doğru teşvik edecek etkiyi yaratmaktır.

Kapris ve yaratıcılık, Balık burcundaki bu gezegenin bir ifadesidir. Bu nedenle birlikte yaratıcı olmak sadece eğlenceli değil ama aynı zamanda onlar için de büyük bir etkendir. İkinizin birlikte vakit geçirirken ne kadar dağınık olabileceğini görme fırsatı elde etmiş olursun. Sahi buna ihtiyacın var mı? Olmasa bile onu mutlu etmelisin.

Paylaşmaya ne dersin?
Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz

İstanbul Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden mezunum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Psikolog, terapist, astrolog veya yaşam koçu değilim. Hedefim insanların hayatlarına değer katabilecek bilgileri onlarla buluşturmaktır.

Yorum yapıp katkı sağla...